Macaristan Yatırımcı Programı

2004 yılından beri Avrupa Birliği üyesi olan Macaristan, 2013 yılından beri uygulamada olan yatırımcı yoluyla Macaristan Vatandaşlığı programı ile, AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarına ülkede yatırım yapmaları karşılığında vatandaşlık yolunu açmaktadır.

Macaristan yatırımcı programının en büyük avantajlarından biri, sadece 4-6 hafta içinde ömür boyu sürecek daimi oturum izni, 7 yıl içinde de vatandaşlık alabilme şansıdır. Aynı zamanda, yapılacak yatırımın benzer programlara göre daha düşük olması ve devlet garantisi altında geri alınabilir olması da bu programın öne çıkan yanlarındandır.

Macaristan yatırımcı programının bir diğer önemli ayrıcalığı ise Macaristan’da yaşama, adres gösterme veya konut kiralama gibi zorunlulukların olmamasıdır. 18 yaşından büyük çocuklarınızın ve ebeveynlerinizin de sizle birlikte başvuru yaparak aynı haklara sahip olması da çok avantajları içinde yer almaktadır.

Macaristan Yatırımcı Programı ile Oturum İzni Nasıl Alınır?

Macaristan Yatırımcı Programı Avrupa Birliği vatandaşlığı bulunmayan üçüncü ülke vatandaşları Macaristan devletinden 300,000 Euro devlet tahvili alarak uzun süreli oturum izni için başvuruda bulunabilmektedirler. 300 bin Euro değerindeki bu devlet tahvili 5 yıllık sürenin sonunda yatırımcı tarafından geri alınabilmekte ve oturum izni hakkı yatırımcıda kalmaktadır. Program kapsamında oturum izni almanız Macaristan’da sürekli ikamet etme zorunluluğu koymuyor. Yatırımcı programı ile Macaristan'da oturum izni aldığınızda Macaristan’a seyahat etme zorunluluğunuz dahi bulunmuyor. Macaristan Yatırımcı Programı Macaristan'da kalma zorunluluğunun olmadığı gibi, ülkede gayrimenkul alımı veya çalışma zorunluluğu gibi şartlar içermemektedir.

DİKKAT! Yukarıda yer alan bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, Vize Merkezi olarak "Vatandaşlık" işlemi yapmamaktayız. Başvuruyla ilgili Macaristan Konsolosluğu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

macaristan Vize Merkezi İstanbul

Yükleniyor...