Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Macaristan Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak sizlere Macaristan Schengen Vizesi hakkında bilgi vermek amacıyla hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızda Macaristan Schengen vizesi başvuru süreçleri, vize türleri, gerekli evrak listeleri ve vize ücretleri hakkında birçok bilgiye erişebilirsiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Bayramiç, Lapseki, Ayvacık, Biga, Eceabat, Çan, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Yenice, Gökçeada ilçelerimiz ve çevre illerimiz olan Edirne, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ ve İzmir gibi tüm Türkiye'den gerçekleştireceğiniz Macaristan Schengen Vize başvurularınızda size sonuç odaklı bir şekilde vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Macaristan Vizesi Kimlere Gerekli?

 • Schengen Anlaşması ilk olarak 14 Haziran 1985 tarihinde 5 Avrupa ülkesi arasında imzalanmıştır.
 • Macaristan ise daha sonradan, 16 Nisan 2003 tarihinde Schengen Anlaşması'na dahil olmuştur.
 • Günümüzde toplamda 26 farklı ülke Schengen Anlaşması kapsamında yer almaktadır.
 • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Macaristan'a seyahat etmek için Schengen vize başvurusunda bulunmak zorundadır.
 • Daha önceden geçerliliği devam eden bir Schengen vizesi varsa, Macaristan seyahati bu vize ile gerçekleştirilebilir.
 • Schengen Anlaşması, Macaristan vizesi almak zorunda olan tüm ülkelerde geçerlidir ve toplamda 26 ülkeyi kapsamaktadır.
 • Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport veya Hizmet (Gri) Pasaport sahibi vatandaşlarımız, 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek şekilde yapacakları seyahatlerinde vize almak zorunda değillerdir.
 • Macaristan Schengen Vize başvuruları, ülkemizdeki Macaristan dış temsilcilikleri tarafından yapılmaktadır.

Aşağıda listelenen Macaristan dış temsilciliklerinin tatil günleri, adresleri ve iletişim numaralarına ulaşmak için ilgili Macaristan Konsolosluk sayfasına tıklanabilir:

 • Ankara Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu
 • İstanbul Başkonsolosluğu
 • İzmir Fahri Konsolosluğu

Macaristan Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu ile birlikte Türkiye'de İzmir, Antalya, Tekirdağ, Kütahya, Trabzon, Gaziantep, Kayseri ve Kocaeli'de de Macaristan Fahri Konsoloslukları mevcuttur.

Fahri Konsolosluklar, vize başvurularında herhangi bir diplomatik yetkiye sahip değillerdir.

Fahri konsoloslukların irtibat ve iletişim adresleri ile tatil günlerine erişmek için konsolosluk sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Macaristan konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması bulunmaktadır ve hangi illerin bu kapsama dahil olduğu konsolosluk sayfalarında yer almaktadır.

Macaristan vize başvurularınızı Vize Merkezi şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz

Macaristan Vizesi Nasıl Yapılır?

 • Gerekli evrakların hazırlanması ve sunulması,
 • Randevu alınması ve başvurunun gerçekleştirilmesi,
 • Son olarak, başvurunun sonucunun öğrenilmesi ve pasaportun geri alınması.

Bu aşamaların her birinde vize uzmanlarımız sizlere profesyonel yardım sunarak başvuru sürecinin sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaklardır. Başvuru formunun doğru şekilde doldurulması, gerekli evrakların tamamlanması ve randevu işlemleri ile ilgili olarak da uzmanlarımız sizlere gereken desteği sağlayacaklardır. Başvurunun sonucunun öğrenilmesi ve pasaportun geri alınması aşamasında da vize uzmanlarımız sizlere gerekli bilgileri vereceklerdir. Bu sayede Macaristan Schengen vize başvurunuzun her aşamasında yanınızda olacak ve işlemlerinizi en hızlı şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaklardır. Vize başvurularında profesyonel yardım almak isterseniz; Vize Merkezi'ne [email protected] mail adresimize yazarak ya da +90 (850) 241 14 91 telefon numaramızı arayarak ulaşabilirsiniz.

1. Macaristan Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Seyahat amacınıza özel olarak hazırlanmış olan evrak listelerini uzmanlarımız sizlerle paylaşacak ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gereken evrakları size bildireceklerdir. Tamamladığınız evrakları Çanakkale ofisimize bizzat teslim edebileceğiniz gibi, kargo yoluyla da gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz evrakları uzmanlarımız kontrol edecek ve herhangi bir eksiklik veya hata durumunda sizlerle iletişime geçerek gerekli düzenlemeleri yapmanızı sağlayacaklardır.

2. Macaristan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Evrakların tamamlanması ve kontrol edilmesinin ardından vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret, tüm harç bedellerini, işlem ücretlerini, danışmanlık bedelini ve diğer giderleri kapsar. Macaristan vize başvuru ücretini, ofisimize bizzat gelerek vize danışmanlarımıza teslim edebileceğiniz gibi, banka hesap numaralarımıza havale ya da EFT yoluyla da ödeyebilirsiniz.

3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Başvuru evraklarının tamamlanması ve ücret ödemesinin ardından, danışmanlarımız sizin uygunluğunuza ve talebinize göre bir randevu tarihi belirleyeceklerdir. Belirlenen tarihte ve saatte, konsoloslukta hazır bulunmanız gerekmektedir. Parmak izi kaydı ve dosya sunumu işlemlerinin gerçekleştirileceği bu randevuda, bir uzmanımız sizinle birlikte olacak ve parmak izi kaydınızın tamamlanmasının ardından geri kalan tüm işlemleri sizin adınıza yürütecektir.

Eğer son 59 ay içinde herhangi bir Schengen ülkesine seyahat etmek için vize almış ve VIS programına parmak izi kaydı yaptırmışsanız, tekrar parmak izi kaydetmeniz gerekmemektedir.

4. Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Macaristan Schengen vize başvuru sürecinin son aşaması, vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen pasaport takibi ve teslim işlemleridir. Konsolosluk tarafından sonuçlandırılacak olan başvurunuzun sonucu, vize uzmanlarımız tarafından takip edilecektir. Pasaportunuz konsolosluktan teslim alındıktan sonra, sizinle iletişime geçilerek teslim alınabileceği ofisimiz adresi ya da istediğiniz adrese kargolanması için bilgilendirileceksiniz. Teslim almış olduğunuz pasaportunuzu isterseniz ofisimize gelerek bizzat teslim alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Macaristan Schengen vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin, talep edilen evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sürecin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda vize başvuruları genellikle 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat, konsolosluklarda yoğunluk yaşanması, ek evrak talebinde bulunulması veya Macaristan'da resmi tatillerin olması gibi nedenler sonuçlanma süresini etkileyebilir. Bundan dolayı, seyahat planlamalarınızı ve vize başvurularınızı zamanında tamamlamanız önemlidir. Uzmanlarımız, en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı ve süreçle ilgili her türlü detayı öğrenmeniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Vize işlemlerinin hızlı bir şekilde sonuçlandırılması için uzmanlarımız sizlere danışmanlık hizmeti sunacak ve başvuru sürecinde herhangi bir aksilik yaşamanızı engelleyecektir. Bunun yanı sıra başvuru evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması, sürecin hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması için son derece önemlidir.

Macaristan Schengen vizesi başvurularınızda uzman desteği almak ve herhangi bir sorun yaşamadan seyahat planlarınızı gerçekleştirmek için vize uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vize Merkezi Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp