Çanakkale

Telefon/Faks

+90 850 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Macaristan Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz,  Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Macaristan Schengen Vizesi sayfasına hoş geldiniz. Hazırlamış olduğumuz sayfamızın geri kalan kısmında Macaristan Schengen vizesi başvuru süreçlerine, vize türlerine ve bu vize türleri için gerekli olacak olan evrak listelerine, vize ücretlerine dair birçok bilgiye erişim sağlayacaksınız. Çanakkale Merkez başta olmak üzere Bayramiç, Lapseki, Ayvacık, Biga, Eceabat, Çan, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Yenice, Gökçeada ilçelerimiz ve çevre iller olan Edirne, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Macaristan Schengen Vize Başvurularınızı sonuç odaklı bir şekilde hazırlamanız için vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmetimiz ile alakalı detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi  arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

İlk olarak 14 Haziran 1985 yılında yalnızca 5 avrupa ülkesi arasında imzalanmış olan Schengen Anlaşmasına daha sonrasında 16 Nisan 2003 tarihinde Macaristan da dahil olmuştur. Günümüzde toplamda 26 farklı ülke Schengen Anlaşması dahilinde bulunmaktadır.

Macaristan' a seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için Macaristan Schengen vize başvurusunda bulunma zorunlulukları mevcuttur. Eğer daha öncesinde geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Shengen vizesi alınmış ise Schengen Anlaşması gereği, Macaristan seyahati sahip olduğunuz bu vize ile gerçekleşebilmektedir.

Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ya da Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise 180 günlük süre zarfında 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler.
Macaristan Schengen Vize başvurularında, ülkemiz sınırları içerisinde bulunan Macaristan dış temsilcilikleri diplomatik yetkiye sahiptirler. Macaristan dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiş halde mevcuttur. İlgili konsolosluk sayfasına tıklayarak konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve iletişim numaralarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ülkemiz sınırları içerisinde İstanbul ve Ankara dışında İzmir, Antalya, Tekirdağ, Kütahya, Trabzon, Gaziantep, Kayseri ve Kocaeli'nde Macaristan Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Fahri Konsoloslukların vize başvurularında herhangi bir diplomatik yetkisi mevcut değildir. Fahri konsoloslukların irtibat, iletişim adreslerine ve tatil günlerine ulaşmak için Konsolosluk sayfamızı inceleyebilirsiniz. Macaristan  konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması vardır. Konsoloslukların görev bölgesi dahilinde olan illerimizin tam listesi konsolosluk sayfalarında bulunmaktadır. Vize Merkezi şubeleri aracılığı ile Macaristan Vize başvurularınızı rahatlıkla gerçekleştirebilmektesiniz.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Seyahatinizi gerçekleştirmeniz için lazım olan Macaristan vize türünü seyahat gerekçeniz belirlemektedir. Vize başvurusu için gerekli olan evraklar genel anlamda ortak olsa dahi vize türlerinin kendi içlerinde özel olarak talep ettiği farklı evraklar da mevcuttur. Bu nedenle seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde belirlemeli ve başvuru yapacak olduğunuz vize türüne göre hareket etmelisiniz.
Macaristan Konsoloslukları tarafından belirlenmiş olan vize türlerine göre belirlenmiş evrak listelerine ve vize türleri hakkında kapsamlı bilgiye aşağıda liste halinde hazırlamış olduğumuz başlıklara tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Yukarıda belirtilmekte olan vize türleri içerisinde seyahatinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda bir karar veremiyor ya da ilgili vize türünün bu başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer vize uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bu konu ile alakalı bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Macaristan Vize türlerini detaylı bir şekilde ele almış olduğumuz Macaristan Vize sayfamızı da inceleyebilirsiniz. 

Macaristan Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize uzmanlarımız başvurunuzun hemen her aşamasında sizler adına işlemlerinizi gerçekleştirecek ve sizleri düzenli olarak bilgilendireceklerdir. Macaristan Schengen vize başvuru süreçlerini 4 aşamada tamamlamaktayız. Aşağıda maddeler halinde sıralanmış olan bu aşamalar ve süreçler hakkında kapsamlı açıklama mevcuttur.

          1. Macaristan Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Seyahat gerekçenize göre özel olarak hazırlanmış olan gerekli evrakların listelerini uzmanlarımız sizlerle paylaşacaklardır. Evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksiksiz bir şekilde tamamladığınız evrakları Çanakkale ofisimize bizzat elden teslim edebileceğiniz gibi dilerseniz kargo yolu ile de ulaştırabilirsiniz.
Vize uzmanlarımız göndermiş olduğunuz evrakları kontrol eder ve herhangi bir eksik ya da hata olması halinde sizlerle iletişime geçerek gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlayacaklardır.

          2. Macaristan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Evrakların tamamlanması ve kontrollerin yapılması sonrasında vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyecek olduğunuz başvuru ücreti; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderleri kapsayacaktır.
Macaristan Vize başvuru ücretini dilerseniz ofisimiz ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarımıza havale ya da EFT olarak yatırabilirsiniz.
2019 Yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numarasını tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili göndermeleri için talepte bulunabilirsiniz.

          3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Talep edilen evrakların tamamlanması ve başvuru ücretinin ödenmesi ardından danışmanlarımız konsolosluğun uygunluk durumuna ve sizlerin talebine göre bir randevu tarihi belirler. Belirlenmiş tarihte ve saatte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Parmak izi verme ve dosya sunumunun gerçekleşeceği bu randevuda uzmanlarımızdan biri sizlere eşlik edecek ve parmak izi verme işleminiz bittikten sonra geri kalan bütün işlemleri sizler adına gerçekleştireceklerdir.
Eğer 59 aylık bir süreç içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine gitmek için vize almış ve VIS programına parmak izi kaydında bulunmuşsanız tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

          4. Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından sonuçlandırılacak olan Macaristan Schengen Vizenizin takibi vize uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabilir ya da istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Macaristan Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Macaristan Resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.  Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Macaristan ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Macaristan Vize Merkezi Çanakkale ofisi

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

4 Yorum Macaristan vizesi Çanakkale
S. Erkaya 15/04/20, 16:22

Merhaba, öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Ben Çanakkale’de yaşıyorum ve özel bir firmada muhasebeci olarak çalışmaktayım. Macaristan’a turistik bir seyahat planlıyorum. İnternette dolaşırken sizle karşılaştım ve başvuru işlemlerimi eksiksiz ve zaman kaybı yaşamadan yapmak istiyorum. Fakat başvurumu nasıl yapacağım, gelmeden yapabiliyor muyum, evraklarımı nasıl teslim edeceğim, ilk başvurum parmak izine gelmem gerekecek mi? Macaristan vizesi Çanakkale bölgesinde yaşayanlar için nasıl vize başvurusu yapabilir? Bana bu konuda destek vermenizi rica edeceğim. iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI