Macaristan Vize Başvurusu Reddi

Macaristan Vize Başvurusu Reddi

Her yıl binlerce insan değişik sebeplerden dolayı Macaristan'a ziyaretlerde bulunur. Birçok insan da ziyaret etmek istediği halde vize başvurularının reddedilmesi ile büyük hüsran yaşamaktadır. Eğer siz de Macaristan vize reddi cevabı aldıysanız ya da Macaristan vize reddi almak istemiyorsanız doğru sayfada bulunuyorsunuz demektir.

Macaristan Vize Reddi Sebepleri

Macaristan vizesi için yapılan başvurular, Macaristan Konsolosluğu tarafından talep edilen şartlar sağlanamadığı takdirde reddedilebilmektedir. Gerçeği yansıtmayan beyanların bulunması, seyahat niyetinin açıkça belirtilmemesi, Macaristan seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması, başvuru sahibinin Türkiye olan bağların ikna edici bulunmaması, eksik evrak sunulması gibi nedenlerden dolayı Macaristan vize talebiniz ret ile sonuçlanabilir.

Finansal Nedenlere Bağlı Macaristan Vize Reddi

 • Macaristan Konsolosluğu maddi durumunuzun yetersiz olması durumunda size vize reddi verebilmektedir.
 • Belli süre içerisinde hesabınızda olması gereken paranın eksik ya da olmaması durumunda vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.
 • Kaynağını açıklayamayacağınız bir paranın hesabınızda olması durumunda Macaristan Konsolosluğu vize reddi vermektedir.
 • Kişinin ya da sponsorunun İngiltere'de bulunacağı zaman diliminde masraflarını karşılayabileceğine ikna etmesi gerekmektedir

Başvuru Formunun Yanlış ve Eksik Doldurulması Sebebiyle Macaristan Vize Reddi

 • Macaristan vizesi başvurunuzda form üzerinde form üzerinde herhangi bir kısmı bilmeden eksik ya da yanlış doldurmanız durumunda Macaristan Konsolosluğu vize başvurunuzu büyük ihtimalle reddedecektir. Form üzerinde yapılan yanlışlıklar ya da eksik doldurmalar İngiltere vize reddinde en çok karşımıza çıkan konuların başında gelmektedir. İngiltere Konsolosluğu bazı durumlarda bu yapılan yanlışlıkları yalan beyan olarak kabul etmekte ve 10 yıl süre ile İngiltere vize reddi vermektedir. Bu sebeple vize başvurunuzu kendiniz değil Vize Merkezi'nin Macaristan uzmanları tarafından yapılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Vize uzmanlarımızın tecrübelerinden faydalanarak, size hangi vize türünün daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Vize uzmanlarımızla destek hattından iletişime geçebilirsiniz.

Eksik Ve Yanlış Bilgilendirme Sebebiyle Macaristan Vize Reddi

 • Macaristan vize başvurunuzda en dikkat etmeniz gereken madde eksik ve yanlış beyan vermektir. İngiltere vize başvurunuzda vereceğiniz yanlış beyan ya da kasıtlı verilmiş eksik bilgide İngiltere Konsolosluğu sizlere direk 10 yıl vize red cevabı vermektedir. Bu durumla karşılaşmamak için kesinlikle doğru ve tam ifadeli cevaplar vermelisiniz. Sunduğunuz vize evrakları ile başvuru formunuzdaki bilgilerin tutarlı olması gerekmektedir Sizler de başvurunuzu Vize Merkezi ayrıcalığıyla yapmak için lütfen vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

Daha Önce Alınan Macaristan Vizesinin Yanlış Kullanımıyla Oluşan Vize Reddi

 • Daha önce alınmış Macaristan vizesiyle Macaristan'da bulunması gereken yasal sürenin aşılması durumunda, kişinin yaptığı vize başvurusunun reddedilme ihtimali çok yüksektir. Bu sebeple almış olduğunuz vizenin bitiş süresine riayet etmenizi öneririz.

Vize Reddi Yaşanmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Macaristan vize talebinizin reddedilmemesi için ilk dikkat etmeniz gereken nokta Macaristan başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz belgelerin güncel ve orijinal olmasıdır. Macaristan vize müracaatınızın reddedilmesi halinde sonuca itiraz etme hakkınız doğar. Macaristan itiraz değerlendirmesi çoğunlukla Macaristan Konsolosluğu'nun yararına olacak şekilde sonuçlanmaktadır. Çünkü her ülke gibi Macaristan’ın da ülkeye giriş çıkış yapacak yabancı kişileri haklı gerekçelerle sınırlama yetkisi bulunmaktadır. Macaristan vizesi reddedildiyse  ve değerlendirme sürecini bekleyemeyecekseniz, size tavsiyemiz vakit kaybetmeden yeni bir başvuruda bulunmanızdır. Reddetme kararını aldıktan sonra 8 takvim günü içerisinde bizzat Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na gelerek itiraz dilekçesi verilebilir (Ingilizce veya Macarca)

Norveç ve Macaristan arasında olan vize anlaşmasına istinaden, Macaristan Başkonsolosluğu vize müracaatınız ile ilgili olumlu bir karar veremediği durumunda, evraklarınız ve pasaportunuz Macar Başkonsolosluğu tarafından,  Ankara’daki Norveç Kraliyet Büyükelçiliği vasıtası ile ikinci bir incelemeye Norveç Kraliyet Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (UDI) gönderilecek.

Macaristan vizesi başvurunuz reddedildiyse yeni bir başvuru yapmadan önce belgelerinin tutarlılığını kontrol etmelisiniz. Evraklarınızı eksiksiz olarak tamamladıktan sonra yeni bir başvuruda bulunabilirsiniz. Vize Merkezi Macaristan Vize Departmanı, başvuru sahibinin aynı zaman ve para kaybını yaşamamanız için alanında uzman vize yetkilileriyle yeni bir başvuru gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. 

Önemli: Macaristan Schengen vizesi başvurusunda bulunurken konaklama ve ulaşım rezervasyon bilgilerinizin Türkçe veya İngilizce olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.
Türkiye’de sabit bir işte çalışıyorsanız ve düzenli bir gelire sahipseniz Macaristan tüm vize kategorileri için barkodlu 4A hizmet döküm belgenizi başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Bunun için Vize Merkezi olarak sizlere vize uzmanlarımızla [email protected] adresinden ya da numaralı iletişim bölümünde yer alan telefonlardan yardım almanızı öneriyoruz. En büyük referansımızın sizler olduğunun bilinciyle hizmet vermekteyiz.

Macaristan Vize Merkezi İstanbul Ofisi

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

6 sorudan en popüler 6 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Macaristan vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır?
  F.L, 20 Nis 2022, 17:04

  Merhaba, Macaristan vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır kısmında desteğinizi rica edeceğim. Başvuru yapacağım fakat aklım karıştı ret alırsam ne yapmam gerekir. İyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vizesi reddi 2021
  A.G., 05 Nis 2021, 16:57

  Macaristan vize başvurusu yapmak istiyorum fakat çok fazla aklıma takılan sorum var. Macaristan vizesi reddi 2021 yılında ret almamak için neler yapmam gerekir? Ret alırsam nasıl bir yol izlemem gerekecektir. Belirlenen kriter nelerdir? Dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Bana yardımcı olur musunuz? İyi Günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vizesi Ret İtirazı
  K.B., 22 Tem 2020, 14:00

  Yapmış olduğum vize başvurusu esnasında Macaristan’dan vize reddi aldım, ne yapabilirim? Macaristan vizesi ret itirazı için konsolosluğa mı başvuru yapılması gerekiyor? İtiraz işleminden sonra sonuç olumsuz olursa sizin üzerinizden yaparsam bana nasıl yardımcı olacaksınız? Genelde hangi durumda ret verilir ve itiraz etme hakkım mevcut mudur? Hangi durumlarda veriliyor bununla alakalı bilgi alamadım. Duruma göre mi itirazda bulunacağım? Bilgilendirmenizi rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vize ret itirazı
  H. Akbulut, 28 Nis 2020, 17:13

  Merhaba, yaptığım başvuru esnasında Macaristan’dan vize reddi aldım. Macaristan vize ret itirazı için konsolosluğa mı başvuru yapmam gerekiyor? İtiraz işleminden sonra sonuç olumsuz olursa yeni başvuruyu sizin danışmanlığınızda yaparsam bana yardımcı olur musunuz? Genelde hangi durumda ret verilir ve itiraz etme hakkım mevcut mudur? Ret verilme sebebine göre mi itiraz etmeliyim? Bana yol gösterirseniz memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vize ret sebepleri
  S. Cambaz, 08 Nis 2020, 23:00

  Macaristan’dan vize reddi aldım. Tekrardan başvuru yapmam mümkün mü? Tekrardan yapacağım başvuruyu sizin üzerinizden yaparsam bana nasıl yardımcı olacaksınız? Macaristan vize ret sebepleri neler olabilir? Bununla alakalı bilgi alamadım bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vize reddi
  A. Es, 08 Nis 2020, 17:14

  Macaristan vize başvurusunda bulunmak istiyorum fakat çok fazla teredütlerim var. Macaristan vize reddi almamak için neler yapılmalı? Red alırsam nasıl bir yol izlemeliyim? Belirli ölçütleri var mıdır? Dikkat etmem gereken hususlar nelerdir? Bana yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp