Macaristan Vize İşlemleri

Macaristan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!
Değerli ziyaretçimiz,
Vize Merkezi, Macaristan vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Macaristan Vize başvurularınız için, Vize Merkezi olarak vize başvuru prosedürlerine en uygun şekilde başvuru formunuzu doldurup, gerekli evrakları sıralayıp dosyanızı hazırlıyor ve randevu tarihinizin en hızlı şekilde alınmasını sağlıyoruz. Bu hizmetle sizi evrak karmaşası ve yorucu prosedür detaylardan kurtarıyoruz. Gerektiği durumlarda talebiniz üzerine uçak ve konaklama rezervasyonlarınızı, seyahat & sağlık sigortanızı da yaparak vize başvurunuzu eksiksiz evraklarla doğru şekilde ilgili Konsolosluğun akredite ettiği aracı kuruma, çıkarlarınızı koruma koşuluyla seçilen firmalar aracılığıyla yönlendiriyoruz.

Hazırlamanız gereken Macaristan vizesi başvuru evrakları için sayfanın sol bölümünde bulunan vize kategorilerini ziyaret ediniz veya Çağrı Merkezimizi arayarak yetkililerimizden bilgilendirme maili talep ediniz.
Vize Merkezi iletişim adreslerini sayfamızdaki Şubelerimiz bölümünde görebilir, zaman kaybetmeden Vize Merkezi temsilcileriyle iletişime geçebilirsiniz.

macaristan turistik vizesi

Macaristan Vizesi

Macaristan Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Macaristan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Macaristan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Macaristan Schengen vize başvuruları için hazırlanması gereken evraklar, başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vize başvuru sahipleri, Macaristan  seyahatinin amacını belirlemesi sonrası meslek durumuna ve seyahat amacına yönelik başvuru evraklarını web sayfamızın sol tarafında bulunan menüyü ziyaret ederek öğrenebileceklerdir. Başvuru sahibinin mesleki pozisyonunda ve seyahatinin amacında bulunacak spesifik durumlar ise Macaristan vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklara ek olarak yeni evrakların dahil olmasına neden olabilecektir. Bu sebeple; değerli ziyaretçilerimiz mevcut durumunuzu, seyahat tarihlerinizi, çalışma koşullarınızı ve medeni durumunuza yönelik bilgileri lütfen temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. 

Ayrıca, Vize Merkezi - Macaristan Schengen Vize Çağrı Merkezimizi arayarak  Macaristan Schengen vize başvuru evraklarını Temsilcilerimizden bir ''bilgi e-maili'' olarak talep edebilirsiniz. Vize Merkezi - Macaristan Schengen Vize Departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Durumunuza uygun Macaristan Schengen vize başvuru evraklarınızı e-posta hesabınızda bulabilirsiniz. Macaristan Vize başvurunuzu yakından ilgilendiren evrakları sizlerle paylaşabilmemiz için Çağrı Merkezi temsilcilerimizin tarafınıza yönlendireceği sorulara doğru yanıtlar vermeniz gerektiğini önemle hatırlatırız.
Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

NOT: Macaristan'da bulunan aile, akraba veya arkadaşını ziyaret edecek kişilerin Macaristan aile / akraba / arkadaş ziyareti vizesi için başvuru gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Macaristan'da bulunan yakınını ziyaret edecek kişilerin Macaristan turistik vize başvurusunda bulunmaları doğru vize başvurusu değildir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılması halinde vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. 

macaristan ticari vizesi

Macaristan Vizesi Nasıl Daha Hızlı Alınır?

Macaristan Ekspres Vize Uygulaması ile VIP Vize başvurusu ile Macaristan vize başvuru işlemleri 24 saat içinde tamamlanır. Konsolosluğun yoğunluğu ve tatil günlerine bağlı olarak bu süre 48 saati de bulabilir. Macaristan'a acil vize başvurusunda bulunmak için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurunuz!

Macaristan C Tipi Schengen Vize Nedir?

Macaristan Schengen bölgesine üye bir ülke olması sebebiyle, Türk vatandaşlarının bu ülkeye giriş yapabilmeleri için Macaristan’a seyahatleri öncesinde Macaristan Schengen vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.
Ancak T.C. Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport veya Hizmet (Gri) Pasaport hamili kişiler için Macaristan’ı ziyaretlerinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan ikamelerde, Macaristan vize işlemlerinden muaftırlar.

Macaristan Vize Türleri Nelerdir?

Macaristan sınırlı süreli vize kategorisine giren Macaristan Turistik Vize, Macaristan Ticari Vize, Macaristan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Macaristan Eğitim Vizesi, Macaristan Kültürel ve Sportif Faaliyet Vizesi, Macaristan Sağlık Sebepli Vize ve Macaristan Şoför Vizesi için asgari 90 gün süreli ikame hakkı tanınmaktadır. Bu 90 günlük süre ise 6 ay ile sınırlıdır. 90 günlük Macaristan vizesi onayı alınmış ise bu süre 180 gün içerisinde geçirilebilir,ertelenemez ve bir sonraki vize için 6 ay bekleme süresi vardır.

DİKKAT! Macaristan seyahati öncesi veya sonrasında başka ülkeleri ziyaret etmeyi planlayan kişilerin gözönünde bulundurulması gereken konu: Macaristan vize başvurusunun en uzun kalınan ülke üzerinden yapılma zorunluluğudur. Eğer seyahat planına göre; her ülke için kalınan gün sayısı aynıysa, ilk giriş yapılan ülke üzerinden vize başvurusu yapılması gerektiği hatırlatılır.

Uzun süreli Macaristan Vize başvurusu gerektiren (eğitim, çalışma, aile birleşimi, oturum vb.) Macaristan vizelerine başvuru yapması gereken Türk vatandaşları ile Türkiye’de oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları, Macaristan vizesi başvurularını Macaristan Konsolosluğu veya Macaristan Büyükelçiliği’ne doğrudan yapmak zorundadırlar.

macaristan aile ziyareti vizesi

Macaristan Vizesi için Biyometrik Veri Sistemi-VIS

Macaristan Konsolosluğu, Biyometri Veri Kaydı sistemine geçmiştir. Bu sisteme göre; Schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerin parmaklarının izlerini ve elektronik imzalarını vermeleri; biyometrik fotoğraf çekimi yaptırmaları zorunludur. Bir kereye mahsus yapılan bu uygulamayı yaptıran kişiler, pasaportlarında yer alan VIS ibaresi sayesinde, 5 yıl süre ile Biyometrik Veri beyanından muaf tutulmaktadırlar.

ÖNEMLİ NOT : 12 yaşın altındaki çocuklardan parmak izi alınmaz ancak biometrik fotoğraf alınır. Fiziksel olarak parmak izi vermesi imkansız olan kişilerden parmak izi alınmaz. Geçici fiziksel hasardan dolayı parmak izi veremeyen başvuru sahibi, geçici durumun ortadan kalktığı bir sonraki başvurusunda parmak izi vermek zorundadır.

Yükleniyor...
Telefon