Macaristan Vize İşlemleri

Macaristan Vize İşlemleri

Macaristan Vize İşlemleri ve Macaristan Vizesi Başvurunuzu 3 Evrakla Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz,;Vize Merkezi Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şubeleri ve temsilcisi olan iş ortakları ile birlikte föy açılan (hizmet bedeli alınan) müşteriye doğru başvuruyu yapabilmesi, kafasına takılanları gidermesi ve yine arzu eden müşterinin kendi başvurusunu yapması için danışmanlık hizmeti verir. Başvuru öncesi redde sebep olabilecek bir sıkıntı yaşanmaması için dilekçe başvuru formu gibi belgelerin hatasız ve eksiksiz doldurulmasında yardımcı olur, gerekli evraklardan oluşan başvuru dosyasını hazırlayarak şahsi başvuru gerektirmeyen konsolosluklara veya yetkili acentelere müşteri adına teslim eder. Bunun yanı sıra şahsi başvuru isteyen konsolosluklar ve yetkili acenteler için ise müşteri randevuları alınır ve müşteriye bildirerek randevu zamanı ilgili yerde olması sağlanır.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Vize Evrakları

Kişisel Evraklar

 • Mesleki Evraklar
 • Finansal Evraklar

Vize evrakları başvuran durumuna göre ve döneme göre değişebilmektedir. Macaristan vizesi vize evraklarının detaylı güncel listesini e-mail ile almak için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız.

Turistik, ticari, aile akraba ya da arkadaş ziyareti, eğitim, kültürel ya da sportif faaliyet ve karayolu nakliyat amaçları için 'C' tipi Schengen vizesi maksimum 90 günlük kalışlar için verilmektedir. 90 günlük süre tüm Schengen bölgesi için geçerli olup tamamında 90 gün bazında uygulanır. Bu maksimum 90 günlük süre ise 6 ay ile sınırlıdır. 90 günlük vize onayı alınmış ise bu süre "6" ay içerisinde geçirilebilir, ertelenemez ve bir sonraki vize için 6 ay bekleme süresi vardır.

Macaristan Vizesi Başvurusu

Macaristan Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Macaristan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Macaristan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Macaristan Turistik Vizesi, Macaristan Ticari Vizesi, Macaristan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Macaristan Kültürel Amaçlı Vize, Macaristan Eğitim Vizesi, Macaristan Resmi Amaçlı Vize, Macaristan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gereklidir. Macaristan Vize Başvuruları, Macaristan Konsolosluğu'nun akredite ettiği Başvuru Merkezi üzerinden alınmaktadır.

Macaristan Konsolosluğu, Biyometri Veri Kaydı sistemine geçmiştir. Bu sisteme göre; Schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerin parmaklarının izlerini ve elektronik imzalarını vermeleri; biyometrik fotoğraf çekimi yaptırmaları zorunludur. Bir kereye mahsus yapılan bu uygulamayı yaptıran kişiler, pasaportlarında yer alan VIS ibaresi sayesinde, 5 yıl süre ile Biyometrik Veri beyanından muaf tutulmaktadırlar.

12 yaşın altındaki çocuklardan parmak izi alınmaz ancak biometrik fotoğraf alınır. Fiziksel olarak parmak izi vermesi imkansız olan kişilerden parmak izi alınmaz. Geçici fiziksel hasardan dolayı parmak izi veremeyen başvuru sahibi, geçici durumun ortadan kalktığı bir sonraki başvurusunda parmak izi vermek zorundadır.

Macaristan vizesi başvurularını Ankara'dan gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğini mutlaka sunmak durumundadırlar. Seyahatin masrafları Aile bireyleri tarafından karşılanacak ise seyahat eden kişi ile bağının mutlaka kanıtlanması gerekmektedir. Masraflar eş tarafından karşılanacaksa evlilik cüzdanı yeterli olacaktır. Macaristan vize başvurusunda bulunan SSK’lı çalışanlar, 4A hizmet dökümlerini e-devlet şifresiyle barkodlu olarak almak durumundadırlar. Barkodlu olmayan hizmet dökümleri konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir.

ÖNEMLİ NOT:12 yaşın altındaki çocuklardan parmak izi alınmaz ancak biometrik fotoğraf alınır. Fiziksel olarak parmak izi vermesi imkansız olan kişilerden parmak izi alınmaz. Geçici fiziksel hasardan dolayı parmak izi veremeyen başvuru sahibi, geçici durumun ortadan kalktığı bir sonraki başvurusunda parmak izi vermek zorundadır.

Vize Merkezi'yle Macaristan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Macaristan seyahatiniz için vize işlemlerinizi Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Edirne, Gaziantep, Tekirdağ ve Bursa ofislerimizden gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın ofisimize ulaşıp seyahatinizle ilgili detaylı bilgi aldıktan sonra konusunda uzman Vize Merkezi Müşteri Temsilcilerimiz sizi Macaristan vizesi için gerekli evraklar konusunda bilgilendirecektir. Daha önceden alınmış VIS ibareli bir Schengen vizeniz varsa şahsen gelmenize gerek olmadan standart evraklarınızı (pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf vb.) ofislerimize kargo ile gönderebilirsiniz. Evraklarınızın kontrollerini tamamlayıp eksik belge olması durumunda sizleri bilgilendirmekteyiz. Daha önceden bir Schengen ülkesi için verilmiş bir parmak iziniz yok ise Macaristan Konsolosluğu'ndan randevu alıp biyometrik veri prosedürlerinizi tamamlamanız gerekecektir. Randevunuzu şahsen almanız durumunda Macaristan Konsolosluğu ileri bir tarihe randevu verebilir. Sizin için uygun gün ve saati temsilcilerimize bildirdiğiniz takdirde sizin adınıza Macaristan Konsolosluğu'ndan en yakın tarihe randevu almaktayız. Parmak izi verme işlemleri sırasında herhangi bir sorun yaşamamanız adına müşteri temsilcilerimizle size eşlik etmekteyiz.

Macaristan Vize İşlemleri için vize uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

vize merkezi iletişim

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

41 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Schengen vizesi ile Budapeşte-Viyana-Prag gezisi
  S. Selenay Şekerci, 18 Kas 2022, 20:19

  Merhabalar, 11 Mart- 18 Mart arası Budapeşte-Viyana-Prag yolculuğu planlıyoruz. Bütün uçak otel ve yukarıda bahsettiğim şehirlerarası otobüs biletlerimiz mevcut. Hangi ülkeden başvurmam gerekir? 3 ülke gezisini de kapsayacak şekilde multi girişli vize veriyorlar mı? Schengen vizesi ile Budapeşte-Viyana-Prag gezisi yapabilir miyiz? Ek olarak aracı olarak sizi tercih edersek başvuru ücreti kişi başı ne kadar? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan uzun süreli şoför vizesi almak
  B.M, 28 Nis 2022, 12:02

  Macaristan uzun süreli şoför vizesi almak için hangi evrakları sunmam gerekir? Danışmanlık konusunda sizden destek alarak ilerlemek isterim işlem süresine müdahale edebiliyor musunuz? İyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan acil vize hattı
  H.G, 21 Nis 2022, 16:42

  Macaristan acil vize hattı diye bir bölüm var mıdır? Acil durumlarda ne yapılabilir? Seyahat planlamamızda aciliyet durumu varsa vip randevu alınarak ilerlememiz mi gerekiyor? Kaç gün önceden başvuru yapılması gerekir? Kafam çok karıştı bundan dolayı size danışarak ilerlemek isterim bana yardımcı olursanız çok memnun olacağım. İyi çalışmalar dilerim kolay gelsin iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan uzun süreli vize nasıl alınır?
  G.L, 21 Nis 2022, 16:24

  Merhaba, Macaristan’a bir seyahat planım olacaktır önümüzdeki aydan itibaren fakat sormak istediğim Macaristan uzun süreli vize nasıl alınır? İyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vize başvurusu 2022
  VELİ, 11 Şub 2022, 16:09

  Merhaba iyi çalışmalar, Macaristan vize başvurusu 2022 için hazırlamam gereken evrak tam listesine nereden ulaşabilirim? Siz yollayabilir misiniz? Evrak içerisinde sağlık sigortasını yaptırmam mecburi midir? Yaptırmadığım zaman sıkıntı yaşar mıyım? Uçak rezervasyonu ile ilgili belgede mi sunmam gerekmektedir? Sorularımın cevabını rica edeceğim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Konsolosluğu vize randevu
  HACER, 20 Nis 2021, 21:31

  Macaristan Konsolosluğu vize randevu işlemi kabul ediyor mu? Oraya mı başvuracağım yoksa direkt sizinle yapabilir miyim? Randevu işlemleri sırasında bana destek vermenizi rica edeceğim? Bu işlemler için ne kadar ücret ödeme yapmam gerekmektedir? Avukatlık yapmaktayım hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Desteğinizi rica edeceğim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vizesi nasıl alınır 2021
  F.K, 06 Nis 2021, 15:26

  Macaristan’a düzenleyeceğim seyahat planımla ilgili sizden danışmanlık almak isterim. Konsoloslukla beraber mi çalışmaktasınız? Macaristan vizesi nasıl alınır 2021 yılında yapacağım başvurusu için bilgi alabilir miyim? Ben üniversite öğrencisiyim, annem bana sponsor olabilir mi? Annem özel bir şirkette çalışmaktadır. Nasıl evraklar sunmamız gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vize randevusu 2021
  F.K, 06 Nis 2021, 15:15

  Macaristan Konsolosluğu vize randevu alma kabul ediyor mu? Macaristan vize randevusu 2021 için konsolosluğa mı başvuracağım yoksa direkt sizinle yapabilir miyim? Başvuru esnasında konsolosluğa gitmeden sizle işlemlerimi yaptığım takti de telefondan mı randevu oluşturulacaktır? Kaç günde oluşturulmakta randevu? Bir ücret talep edilmekte midir? Hukuk bürosunda avukat olarak çalışmaktayım. Neler hazırlamam gerekiyor? Yardımınızı rica ederim. İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kira geliri ile Macaristan vizesi
  C. Fıratlı, 28 Nis 2020, 20:50

  Merhaba, Macaristan'a turistik bir seyahat planlamaktayım. Benimle birlikte bir arkadaşım da gelecek. Arkadaşım özel bir şirkette çalışmaktadır. Kira geliri ile Macaristan vizesi başvurusunda bulunabilir miyim? Dükkanlardan gelen kira gelirim var. Başvuru için Neler gerekmekte? Vize başvurusu için ne kadar ödeme yapmam gerekiyor? Arkadaşım evrakları neye göre hazırlayacaktır? Sizinle çalışmak istiyorum bana yardımcı olursanız çok memnun olurum, iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan ekspres vize
  E. Solar, 28 Nis 2020, 19:01

  Merhaba sayın yetkili, 15 gün sonra Macaristan'a ticari bir seyahatte bulunacağım, acil olarak gitmem gerektiği için Macaristan ekspres vize başvurusunda bulunmak istiyorum sürem yeterli mi? Kaç günde sonuçlanmaktadır? Evrak bilgisine nasıl ulaşabilirim? Uçak biletini satın almam gerekecek mi? Başvurum nereden yapılmakta? Sizin danışmanlığınız hakkında bilgi alabilir miyim? Ödemeyi ne zaman yapmam gerekecek ve ne kadar ödeme yapmam gerekecek bana bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan sanatçı vizesi
  S. Çarık, 28 Nis 2020, 16:31

  Macaristan’a yaz ayında bir gezi planlamaktayım. Webte bir takım araştırma yaptım fakat aklım karıştı açıkçası, ondan dolayı size sormak istedim? Tiyatro sanatçısıyım fakat bir yere bağlı değilim. Macaristan sanatçı vizesi için başvur yapabilir miyim? Hangi evraklar gerekir ve evraklarımın ne kadar güncel olması gerekir? Seyahatim 25 Ağustos’ta kaç gün önceden başvuru yapabilirim? Sizden danışmanlık almak istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz? iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vize Çeşitleri
  Ercan, 28 Nis 2020, 14:19

  Selamlar, Macaristan’a seyahatlerimiz bulunmaktadır. Araştırma yaparken kafamız çok karıştı ve özel olarak sormak istediğim birkaç soru vardı. Benim şirketim Macaristan’da bir fuara katılacaktır. Eşim ise kızımızla birlikte Macaristan’a ablasının yanına 3 günlüğüne bir gezi planlamaktadır. Yakın bir aile dostumuz ise Macaristan’da iş kurmak istiyor gerekli bağlantıları yapmıştır. Fakat şimdi biz başvuru yaparken hepimiz Schengen turistik vize başvurusunda mı bulunacağız? Macaristan vize çeşitleri içinde bizim seyahatlerimiz hangileridir? Yardımcı olmanız rica ederim. Sizden hizmet aldığım zaman yapmam gereken ödeme kişi başı nedir? Başvuru merkezi olarak mı hizmet veriyorsunuz? Bilgi rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vizesi Online Başvuru
  R.Z., 27 Nis 2020, 15:54

  Merhabalar, Macaristan’a planladığım ticari gezi için konsolosluğa gitmeden Macaristan vizesi online başvuru yapma imkanım var mıdır? Bana süreçten bahseder misiniz? Parmak izi işlemi nasıl yapılmaktadır? Birçok ülke aslında online olarak başvuru alıyor diye biliyorum. Siz bu sürecin neresinde yer alıyorsunuz? Online başvuru yapma imkânınız var mıdır? Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suriye Vatandaşları için Macaristan Vizesi
  D.Z., 27 Nis 2020, 15:00

  Selamlar, Ankara’da yaşamaktayım ve özel bir şirkette çalışmaktayım. Macaristan’a turistik bir seyahat planlamaktayım fakat Suriye vatandaşları için Macaristan vizesi işlemlerinde ne yapmam gerekecek? Sizden destek alarak işlemlerimi sürdürmem mümkün mü? Ankara’da ofisiniz var mıdır? Parmak izi işlemleri için nereye gelmem gerekecek? Oturum süreme ne kadar kalmış olması gerekmektedir? Evrakları sizden nasıl temin edeceğim ve evrakları teslim etmek için ofisinize gelmem zorunlu mudur? İşyerimden dilekçe almam gerekir mi? Bana yardımcı olmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeşil Pasaportu Olanlara Macaristan Vizesi
  Fitnat, 26 Nis 2020, 12:33

  Merhabalar, ben ve eşim yeşil pasaport sahibiyiz, daha doğrusu daha yeni aldık. Yeşil pasaportu olanlara Macaristan vizesi alınıyor mu? Alınıyorsa şartları nelerdir? Yeşil pasaportta vize uygulaması Macaristan uyguluyorsa hangi evrakları hazırlamamız gerekecek? Sitenizi incelerken müşteri yorumlarından güvenilir danışmanlık hizmeti verdiğiniz gördüm. Sizden yardım almak istedim, bana yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Emekliler için Macaristan Vizesi
  Celil, 26 Nis 2020, 02:16

  Türkiye’den emekliyim, eşimle birlikte Macaristan’a turistik bir seyahat planlamaktayız. Emekliler için Macaristan vizesi başvurusunda banka hesap dökümü sunma gerekecek mi? Sağlık seyahat sigortasını senelik olarak yapmam mümkün mü? İşlemlerle uğraşmamak için sizden hizmet almak isterim. Evrakları size nasıl iletebilirim ve işlem için ne kadar ödeme yapmam gerekecektir? Eşimin vizesi var onun evrak sunması gerekiyor mu? Bana yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vize Türleri
  E.B., 26 Nis 2020, 00:53

  Merhabalar, İstanbul’da ikamet etmekteyim. Gezi amaçlı Macaristan’a gideceğim. Yakın arkadaşım da Macaristan’da bir fuara katılmak üzere şirketi tarafından gönderilecek. Kuzenim ise eğitimi için orada bir üniversiteye başvurdu. Bu durumda bizler bu seyahatler için hangi Macaristan vize türleri ile ilgilenmeliyiz? Danışmanlık için sizden hizmet almak istiyorum fakat aklımıza takıldı siz Macaristan konsolosluğu ile işbirliği içerisinde mi çalışmaktasınız? Başvuru yaparken evrakları hazırlama esnasında evrak listelerine nasıl ulaşacağız? Macaristan Konsolosluğu’na bağlı çalışan bir danışmanlık şirketi misiniz? Bana yardımcı olmanızı rica ederim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çalışmayanlara Macaristan Vizesi
  B.F., 26 Nis 2020, 00:27

  Selamlar, İstanbul’da herhangi bir yere bağlı olarak çalışmıyorum ama gelirim var. Kendime ait kira geliri sağladığım evlerim ve dükkânlarım var. Ayrıca evden net üzerinden süs eşyaları satışı yapmaktayım. Yapacağım turistik gezi için çalışmayanlara Macaristan vizesi almam mümkün müdür? İnternette inceleme yaparken birçok bilgi okudum kafam karıştı. Sizin sitenizde ise net bilgilere rastladım ve sizden danışmanlık hizmeti almak isterim. Ücret konusunda bana bilgi verir misiniz? Evrakları neye göre hazırlamam gerekecek ve ödemeyi evrak teslimatını yaparken ödesem olur mu? Bana evrak konusunda bilgi verirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Hızlı Vize
  H. B., 25 Nis 2020, 23:56

  Macaristan’a ticari olarak 15 gün sonra bir seyahat yapacağım. Bir şirkette çalışanım ve fuar ziyaretim olacak. Bunun için Macaristan hızlı vize diye bir vize türü var mıdır? Nasıl başvuru yapmam gerekecek ve şirketimin sunması gerekenler nelerdir? Acil gidebilmek için kaç günde sonuçlanmaktadır? Sizden hizmet aldığım takdirde evrakları size nasıl ileteceğim? Neye göre hazırlanmaktadır? Süreç hakkında bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Freelancer Vizesi
  U.B., 25 Nis 2020, 18:12

  Merhabalar, Macaristan'a turistik bir seyahat yapmak istiyorum. Serbest olarak mimarlık yapmaktayım. Macaristan Freelancer vizesi var mı? Varsa nasıl başvuru yapabilirim ve hangi evraklar lazım? Bankada ne kadar olması gerekiyor? Kira gelirlerim var kendime ait birkaç tane arsam bulunmaktadır. Bunlar yeterli olur mu? Yaptığım işle alakalı belge sunmam gerekir mi? Bana bu konuda nasıl yardımcı olursunuz? Web sayfanızı çok beğendim ve sizden danışmanlık almak isterim. Gerekli belgeleri size kargo yoluyla iletmemde bir mahsur var mıdır? İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp