Çorlu

Telefon

+90 (282) 255 50 37

Macaristan Vize Merkezi, Çorlu

Sayın ziyaretçilerimiz, Vize Merkezi Çorlu Şubesi olarak hazırlamış olduğumuz Macaristan Schengen Vizesi sayfamıza hoşgeldiniz.

Sizlere sunmuş olduğumuz bu sayfada Macaristan Schengen vizesi başvuru süreçleri, gerekli evrak listeleri, vize ücretleri ve vize türleri hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Vize başvurunuzu Çorlu ofisimizden yapabileceğiniz gibi Çerkezköy, Kapaklı, Ergene, Süleymanpaşa, Malkara, Saray, Hayrabolu, Şarköy, Muratlı, Marmara Ereğlisi gibi ilçelerimizden de yapabilirsiniz. Ayrıca Tekirdağ ve İstanbul gibi şehirlerden de başvurularınızı yapabilirsiniz. Tüm bu başvuru işlemleri için gereken bilgileri sayfamızda anlaşılır bir şekilde sizlere sunmaktayız.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Değerli ziyaretçilerimiz, seyahat nedeninize bağlı olarak Macaristan vizesi için farklı türler mevcuttur ve her vize türü için belirlenmiş özel evrak listeleri bulunmaktadır. Bundan dolayı, doğru vize türünü belirleyerek başvurunuzu yapmanız önemlidir. Macaristan konsoloslukları tarafından belirlenen vize türleri ve gereksinim duyulan evrak listeleri hakkında detaylı bilgi edinmek için aşağıda hazırladığımız başlıklara tıklayabilirsiniz. Vize Merkezi Çorlu Şubesi olarak, Çorlu ofisimiz başta olmak üzere Çerkezköy, Kapaklı, Ergene, Süleymanpaşa, Malkara, Saray, Hayrabolu, Şarköy, Muratlı, Marmara Ereğlisi, Tekirdağ ve İstanbul gibi illerden yapabileceğiniz Macaristan vize başvuruları ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlamak için buradayız.

Macaristan seyahatiniz için gerekli olan vize türünü belirlemek konusunda kararsızsanız veya belirtilen vize türleri arasında seyahatinizi kapsamayan bir vize türüne ihtiyacınız varsa, vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. +90 (282) 255 50 37 numaralı telefonumuzu arayarak ya da [email protected] e-posta adresimize mail göndererek, uzmanlarımızdan konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, Macaristan Vize sayfamızda detaylı bir şekilde ele aldığımız Macaristan vize türleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Macaristan Ticari Vize, Macaristan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Macaristan Turistik Vize, Macaristan Transit Vize, Macaristan Öğrenci Vizesi ve Macaristan Schengen Vizesi gibi vize türlerine uygun olarak hazırlanmış evrak listelerini ve diğer gerekli bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Macaristan Vizesine Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru Öncesi:

  • Seyahat amacınıza uygun vize türünü belirleyin.
  • Gerekli evrakları tamamlayın ve kontrol edin.

Randevu alın.

Başvuru

  • Gerekli belgeleri ve ücreti teslim edin.
  • Biyometrik verilerinizi (parmak izi ve fotoğraf) kaydedin.

Değerlendirme:

  • Başvurunuz Macaristan konsolosluğuna gönderilir.
  • Konsolosluk gerekli kontrolleri yapar ve karar verir.
  • Başvurunuzun sonucu, vize merkezimiz tarafından size bildirilir.

Pasaport Teslimi:

  • Başvurunuz kabul edildiğinde, pasaportunuzu vize merkezimizden teslim alabilirsiniz.
  • Vizeniz reddedilirse, gerekçe yazısı size iletilir.

Vize uzmanlarımız her aşamada size yardımcı olacak ve sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayacaklardır. Başvurunuzun her kademesinde sizleri düzenli bir şekilde bilgilendireceklerdir.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlamanız gereken bu evraklar, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından son derece önemlidir.

Hazırladığınız evrakları bizzat Çorlu ofisimize elden teslim edebilirsiniz veya isterseniz kargo yoluyla da bize ulaştırabilirsiniz.

Vize ekibimiz tarafından kontrol edilen evraklarınız, herhangi bir eksik veya hata olması durumunda sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlayacaktır.

Bu şekilde evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlandığından emin olarak, başvurunuzun olumlu sonuçlanması için gereken tüm adımları atmış olacaksınız.

Macaristan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Kontrollerin yapılması ve evrakların tamamlanmasının ardından vize başvuru ücreti ödemesi yapmanız gerekmektedir.

Ödemeniz gereken vize başvuru ücreti; işlem ücretleri, tüm harç bedelleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderleri kapsamaktadır.

Macaristan vize başvuru ücretini ofisimizi ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir veya banka hesap numaralarımıza havale veya EFT yoluyla yatırabilirsiniz.

2024 yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için +90 (282) 970 50 83 numaralı telefonumuzu arayabilir veya [email protected] e-posta adresimize mail göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme talep edebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

İstekte bulunan evrakların tamamlanması: Vize başvurusu için gerekli olan belgelerin tamamlanması ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu evrakların tamamlanması sürecinde vize danışmanlarımız sizlere yardımcı olacak ve hangi evrakların gerekliliği konusunda sizleri bilgilendireceklerdir.

Başvuru ücretinin ödenmesi: Vize başvuru ücreti işlem ücretleri, harç bedelleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderleri kapsamaktadır. Ödeme işlemi için şubemize bizzat gelerek vize danışmanlarımıza teslim edebilir veya banka hesap numaralarımıza havale veya EFT olarak yatırabilirsiniz.

Randevu tarihinin belirlenmesi: Danışmanlarımız, belgelerin tamamlanması ve ücretin ödenmesinin ardından konsolosluğun uygunluk durumuna ve sizlerin talebine göre bir randevu tarihi belirleyeceklerdir. Bu randevu tarihi, sizin vize başvurunuzu konsoloslukta yapacağınız tarihi ifade eder.

Macaristan Vizesi Almak Zor Mu?

Macaristan vizesi almak, diğer Schengen ülkeleri için olduğu gibi belirli bir prosedürü takip etmekle mümkündür. Prosedürde istenen evrakların tamamlanması, başvuru ücretinin ödenmesi ve konsolosluk tarafından uygun bulunması sonucunda randevu alınması gerekmektedir.

Vize başvurusu yapacak kişilerin, seyahat amacını ve ziyaret edilecek yerleri belirterek gerekli evrakları tamamlaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, seyahat tarihlerine uygun bir sağlık sigortası poliçesi bulunması da gereklidir.

Bu prosedürleri doğru şekilde takip etmek ve gerekli evrakları tamamlayarak başvuru yapmak halinde, Macaristan vizesi almak zor değildir. Fakat, her başvuru sürecinde konsolosluk tarafından verilecek kararın farklılık gösterebileceği de unutulmamalıdır.

Macaristan Vize Merkezi Çorlu

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp