Çorlu

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Macaristan Vize Merkezi, Çorlu

Değerli ziyaretçilerimiz, Vize merkezi Çorlu Şubesi olarak sizler için sunmuş olduğumuz Macaristan Schengen Vizesi sayfamıza hoşgeldiniz.

Sizler için hazırlamış olduğunuz sayfamızın geri kalan kısmında ise Macaristan Schengen vizesi başvuru süreçlerine, bu vize türleri için gerekli olan evrak listelerine, vize ücretlerine, vize türlerine dair bir çok bilgiye erişim sağlamanız mümkündür. Vize Merkezi Çorlu ofisi başta olmak üzere Çerkezköy, Kapaklı, Ergene, Süleymanpaşa, Malkara, Saray, Hayrabolu, Şarköy, Muratlı, Marmara Ereğlisi dışında Tekirdağ ve İstanbul gibi illerden yapabileceğiniz  Macaristan vize başvurunuz için gerekli bütün bilgileri sayfamızda anlaşılır bir şekilde sizlere aktarmaktayız. Macaristan vize başvurunuz için profesyonel bir danışmanlık hizmeti almak için corlu@vizemerkezi.com​ mail adresimize e-posta atarak bizlere ulaşabilir veya bizi arayarak da bizlerle kolaylıkla iletişim sağlamanız mümkündür.

Macaristan Vizesi Kimler İçin Gereklidir?- Çorlu  

İlk olarak 14 Haziran 1985 yılında sadece beş avrupa ülkesi tarafından imzalanmış olan Schengen Anlaşmasına daha sonrasında Macaristan da  16 Nisan 2013 tarihinde ilave edilmiştir. En son ki bilgilere göre toplamda 26 farklı ülke Schengen Anlaşması içerisinde yer almaktadır. Macaristan’a  ziyaret edecek olan Umuma Mahsus (Bordo)  Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatlerini sağlayabilmeleri için Macaristan Schengen vize başvurusunda bulunma zorunlulukları mevcuttur. Aksi taktirde birey daha öncesinde geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Schengen vizesi almış  ise Schengen anlaşması gereğince, Macaristan seyahatini sahip olduğu bu vize ile gerçekleştirebilmektedir.

Ülkemiz sınırları dahilinde bulunan Macaristan dış temsilcilikleri Macaristan Schengen vize başvurularında diplomatik yetkiye sahiptirler. Aşağıda Macaristan dış temsilciliklerini listelenmiş halinde bulabilirsiniz. İlgili konsolosluk sayfasına tıklayarak da konsoloslukların adreslerine, tatil günlerine  ve iletişim numaralarına çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Macaristan Ankara Büyükelçiliği  ve Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu dışında ülkemiz sınırları içerisinde Ankara ve İstanbul dışında Tekirdağ,Kütahya,Trabzon, Gaziantep, İzmir, Antalya, Kocaeli, Kayseri de Macaristan Fahri konsoloslukları yer almaktadır. Vize başvurularında fahri konsoloslukların herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır. Fahri konsoloslukların iletişim adreslerine, tatil günlerine ve irtibat numaralarına ulaşmak için konsolosluk sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz. Macaristan konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması vardır. Bu konsoloslukların görev bölgesi içerisinde olan illerimizin tam listesi konsolosluk sayfalarında yer almaktadır. Vize merkezi ofisleri tarafından Macaristan vize başvurularınızı rahatlıkla gerçekleştirmeniz mümkündür. 

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Belgeler, Çorlu 

Ziyaretinizi gerçekleştirmeniz için ihtiyaç halinde olan Macaristan vize çeşidini seyahat nedeniniz belirlemektedir. Vize başvurusu için lazım olan evraklar genel anlamda ortak olsa bile vize çeşitlerinin kendi içlerinde özel olarak istediği farklı evraklar da bulunmaktadır. Bundan dolayı  seyahat nedenini doğru bir şekilde belirlemeli ve başvuru yapacak olduğunuz vize türüne göre hareket etmelisiniz. Macaristan konsoloslukları aracılığı ile belirlenmiş olan vize türlerine göre belirlenmiş evrak listelerini ve vize çeşitleri konusunda detaylı ve kapsamlı bilgiye aşağıda maddeler halinde hazırlamış olduğumuz başlıklara tıklayarak kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Yukarıda sizler için belirtmiş olduğumuz vize türleri içerisinde seyahatinize  uygun olan vize çeşidinin hangisi olduğu konusunda bir karar veremiyor veya ilgili vize türünün bu başlıklar kapsamında bulunmadığını düşünüyorsanız eğer vize uzmanlarımızı +90(282) 970 50 83 numaralı telefonumuzu tuşlayarak arayabilir veya ​corlu@vizemerkezi.com​ mail  adresimize e-posta atarak uzmanlarımızdan bu konu ile alakalı olarak bilgilendirme maili talebinde bulunmanız  mümkündür. Ayriyeten Macaristan vize çeşitlerini detaylı bir şekilde ele almış olduğunuz Macaristan Vize sayfamızı da incelemenizi tavsiye etmekteyiz.

Macaristan Vizesine Başvuru Nasıl Yapılır?- Çorlu 

Vize uzmanlarımız başvurunuzun hemen her kademesinde sizler adına işlemlerinizi gerçekleştirecek ve sizleri düzenli bir şekilde bilgilendireceklerdir. Macaristan Schengen vize başvuru süreçlerini dört aşamada tamalamaktayız. Aşağıda sizler için maddeler halinde sıralanmış olan bu süreçler ve aşamalar konusunda kapsamlı bir açıklama yer almaktadır. 

1. Macaristan Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması 

Ziyaret nedeninize göre özel olarak hazırlanmış olan gerekli evrakların listelerini uzmanlarımız sizlerle paylaşacaklardır. Evrakları eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde tamamladığınız bu evrakları Çorlu ofisimize bizzat elden teslim edebileceğiniz gibi isterseniz kargo yolu ile de bizlere ulaştırabilirsiniz. Vize ekipmanlarımız bizlere göndermiş olduğunuz bu evrakları kontrol eder ve herhangi bir eksik veya hata olması durumunda sizlerle iletişime geçerek gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlamalarını mümkün kılacaklardır. 

2. Macaristan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Kontrollerin yapılması ve evrakların tamamlanması ardından vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyecek olduğunuz başvuru ücreti; İşlem ücretleri, tüm harç bedelleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderleri kapsamaktadır. Macaristan vize başvuru ücretini isterseniz şubemizi ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir isterseniz de banka hesap numaralarımıza havale veya EFT olarak yatırabilirsiniz. 2021 yılı güncel vize başvuru ücretleri konusunda kapsamlı bir şekilde bilgi almak için +90 (282) 970 50 83 numaralı telefonumuzu tuşla yarak arayabilir ya da ​corlu@vizemerkezi.com e-posta adresimize mail göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme mail göndermeleri için talepte bulunmanız mümkündür.   

3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması 

İstekte bulunan evrakların tamamlanması ve başvuru ücretinin ödenmesini sonrasında danışmanlarımız konsolosluğun uygunluk durumuna ve sizlerin talebine göre bir randevu tarihi belirler. 

Macaristan vize Merkezi Çorlu ofisi

Vize Merkezi Personel

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Macaristan Vizesi Çorlu V.T. 20/07/20, 14:33
Macaristan’a yapacağım seyahat sırasında Macaristan vizesi Çorlu işlemlerim için nereye gelmem gerekecektir? Özel bir şirkette çalışmaktayım ve turistik bir seyahat yapacağım. Daha önceden parmak izi vermedim. İlk seyahatim olacağı için parmak izi vermem gerekir mi? İşlemlerim sırasında destek almak isterim. Banka hesap dökümü ve sağlık seyahat sigortası belgelerini belirtmem gerekecek midir? İşlemler kaç gün sürmektedir? Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle