Çalışma Vizesi

Çalışma Vizesi

Macaristan D Tipi Oturum Çalışma İzni vizesi için, başvuranların başvurularını İstanbul’daki başvuru merkezinden yapmaları gerekmektedir. Oturma izni başvurusu sadece şahsen yapılabilmekte ve başvurunun devamındaki mülakat Macaristan Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirilmektedir. Başvuru evraklarının teslimi de bizzat başvuru sahibi tarafından yapılmaktadır ve posta yoluyla başvuru evraklarının gönderilmesiyle yapılan başvurular kabul edilmemekte ve işleme konulmamaktadır. Macaristan çalışma vizesi için randevuyu doğrudan Macaristan İstanbul Konsolosluğu mail yoluyla talep edebilirsiniz.

Macaristan Çalışma Vizesi için Nasıl Başvuru Yapılır?

Macaristan çalışma vizesi başvuruları iki koldan birden yürütülmelidir. Öncelikle Macaristan’da iş akdi imzaladığınız işvereniniz Macaristan’daki ilgili makamlara çalıştıracağı T.C. vatandaşı için şirket evrakları ve istihdam edeceği kişinin kimlik ve pasaport bilgileriyle başvuruda bulunur. Macaristan’daki ilgili makamlardan onay alındıktan sonra, Macaristan’da çalışmayı amaçlayan T.C. vatandaşları Türkiye’deki Macaristan Konsolosluklarına başvuruda bulunabilirler.

Macaristan Çalışma Vizesi için Gereken Evraklar

 • İlgili başvuru formu ve ilgili Ek
 • Geçerli Pasaport
 • İki Fotoğraf
 • Sigorta (Seyahat ve Sağlık)
 • İş öncesi kontratı / İstihdam kontratı (iki tarafça da imzalanmış)
 • Çalışma bölge müdürlüğünden işgücü ihtiyacına karşılık verilen geçerli sertifika (Macarca: IGAZOLÁS MUNKAERŐIGÉNY BEJELENTÉSÉRŐL)
 • Macaristan’da konaklama belgesi (Macarca: “tulajdoni lap” özel/kiralık konaklama durumlarında tapu senedinin eklenmesi gerekmektedir)
 • Pozisyon için gerekli diploma ve sertifikaların RESMİ çevirileri (http://www.offi.hu/hiteles-forditas)
 • Kişinin ilk maaşını alana kadar nasıl geçineceği ile ilgili sertifika (banka hesap dökümü veya işverenin finansal destek sağlayacağına dair yazı)
 • Dilekçe - Macaristan’daki işveren tarafından yazılan resmi dilekçe çalışanın hangi pozisyonda çalışacağını belirtmelidir.
 • Geçerli İşgücü Talep Belgesi ve maaş miktarını içeren iş akdi (iş sözleşmesi)
 • Mesleki belgeler - diploma, mesleki eğitim sertifikası veya sahip olunan diğer yeteneklere dair sertifikalar.

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Macaristan İş Vizesi
  Zeki, 25 Nis 2020, 22:44

  Macaristan’da arkadaşımın şirketinde çalışmaya gitmek istiyorum? Macaristan iş vizesi diye bir başvuru var mı? Arkadaşımın bana iletmesi gereken evraklar nelerdir ve benim neler hazırlamam gerekecek? Kaç günde sonuçlanmaktadır? Bu süreçte sizden destek almak isterim. Evrakları nasıl ulaştırabilirim? Bana bu konuda nasıl yardımcı olursunuz? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Çalışma Vizesi
  Erkan, 11 Nis 2020, 10:26

  Macaristan çalışma vizesi almam için ne yapmam lazım? Macaristan’da bir arkadaşımın iş yerinde çalışmak istiyorum, neler iletmesi gerekiyor? Gerekli evrak listesini bana nasıl iletmektesiniz? Vize işlemlerim kaç günde sonuçlanır? Siz konsoloslukla işbirliği içerisinde mi çalışıyorsunuz? Sizin üzerinizden işlem yapmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz? İyi Çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan İşçi Vizesi
  H. Y., 08 Nis 2020, 14:40

  Macaristan’da özel bir şirkette iş buldum ve kabul edildim. Yazılımcı olarak başvuru için neler yapmam gerekecektir? Konsolosluğa başvurmadan bu işlemleri sizin aracılığınızla yapabilir miyim? Macaristan işçi vizesi için evraklar nelerdir? Bu işlem ne kadar sürmektedir? Konaklama belgelerini de belirtmem gerekir mi? Yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan çalışma izni
  B. U., 20 Eyl 2016, 21:48

  Selam iyi günler! Macaristan'da 20 yıldır oturan kardeşimin yanında çalışmaya gideceğim. Son gittiğimde tüm evrakları hazırladım. İstanbul'da oturuyorum ve bu evrakları nereye vermem gerekiyor. Bana konsolosluğa verilmesi söylendi. Doğru mudur? Yardımcı olursanız sevinirim

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp