Bodrum

Telefon

+90 (252) 275 01 13

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Macaristan Vize Merkezi, Bodrum

Bodrum'dan yapacağınız Macaristan vize başvuruları hakkında bilgi alabileceğiniz ve sorularınızın cevaplarını bulabileceğiniz bir sayfa olarak, Vize Merkezi Bodrum Macaristan vizesi sayfası sizlere hizmet vermektedir. Sayfamız, Bodrum'da ikamet eden veya burada bulunanların Macaristan vizesi alım süreçleri hakkında faydalı bilgiler edinebilmeleri için hazırlanmıştır. Siz de sayfamızı ziyaret ederek Macaristan Schengen vizesi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Doğru başvuru işlemleri için +90 (252) 275 01 13 telefon numaramızdan ya da [email protected] mail adresimizden Vize Merkezi uzmanlarına ulaşarak, destek alabilirsiniz.

Bodrum’dan Macaristan vizeleri nasıl alınır?

Macaristan vizesi almak isteyen Bodrum'daki vatandaşlarımız için, vize hizmetimiz aracılığıyla başvurularınızı kolayca tamamlayabilirsiniz. İlk aşamada, belgelerinizi kargo yoluyla ofisimize göndermeniz gerekmektedir. Sonrasında, sizin adınıza uygun olan randevu günü ve saatini belirleyip, biyometrik işlemler için parmak izi tarama merkezinde hazır bulunmanız gerekecektir. Son 5 yıl içinde aldığınız VIS ibareli Schengen vizeniz varsa, biyometrik işlemlerden (parmak izi) muaf olabilirsiniz. Ofisimize gönderdiğiniz evraklarınız eksiksizse, sizin adınıza uygun olan randevuyu alarak, başvurunuzu kolaylaştırmak için gereken tüm desteği sağlamaktayız. Euroasia GVS ile başvurunuzu gerçekleştirirseniz, evrak temini, evrak kontrolü, kargo ile işlem kolaylığı gibi başvurunun her aşamasında size destek sağlamaktayız.

Macaristan Vize Türleri

Macaristan vizesi başvurularında seyahat amacınıza uygun olan belgelerin sunulması oldukça önemlidir. Bu belgelerin doğru ve eksiksiz şekilde sunulması, vize başvurularının olumlu bir sonuçla sonuçlanması için gereklidir. Bunun yanı sıra seyahat amacınıza göre farklı belgeler istenebilir. Macaristan vize türleri arasında turistik, ticari, aile veya arkadaş ziyareti, kültürel amaçlı, eğitim, transit, sağlık sebepli, sportif amaçlı, resmi ziyaret ve şöför vizesi yer alır. Bununla beraber , Macaristan oturum izni için D tipi vize başvurusu yapmanız gerekebilir. AB vatandaşı ile evli veya aile ferdi olan kişiler için ise AEA (Avrupa Ekonomik Alanı) ve AB vatandaşı ile ilgili özel vize durumları bulunmaktadır. Başvuru yaparken doğru vize türünü seçmek, seyahat amacınıza uygun belgeleri sağlamak ve başvuru sürecini doğru bir şekilde takip etmek son derece önemlidir.

Macaristan vizesi için davet mektupları nereye gönderilir?

Macaristan için turist vizesi başvurularında davet mektubu zorunlu değildir. Ticari ve aile ziyaret vizesi başvurularında ise davetiyeler doğrudan başvuru sahibine gönderilmelidir. Davet mektubunu diğer belgelerinizle birlikte Euroasia GVS Bodrum ofisine gönderebilirsiniz. Fakat mektubu direkt olarak Macaristan Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğuna göndermemeniz gerektiğini unutmayın. Macaristan Konsoloslukları, kargo veya mail ile evrak kabulü yapmamaktadır. Her başvuru sahibinin ayrı bir davet mektubuna sahip olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Macaristan Schengen vizesi başvuru şartları

Türkiye vatandaşlarına yönelik Macaristan vize başvuruları için birtakım kriterler bulunmaktadır. Schengen vizesi başvurularında, seyahat tarihinden en az 3 ay önce ve en geç 15 gün önce başvuru yapılması gerekmektedir. Bununla beraber başvuruda kullanılacak evrakların eksiksiz, doğru ve imzalı olması gerekmektedir. Başvuran kişinin, reşit değilse, ebeveynleri tarafından imzalanmış başvuru evrakları da gerekmektedir. Pasaportun, en az 2 boş sayfası olmalı ve 10 yıl içinde alınmış olmalıdır. Pasaportun geçerlilik süresinin seyahat tarihinden en az 3 ay (90 gün) sonra sona erecek olması gerekmektedir. Biyometrik veriler de beyan edilmelidir. Başvuru işleminin tamamlanması için, gerekli hizmet bedeli ve vize harcının tam olarak ödenmiş olması gerekmektedir.

Macaristan vize başvurusu için Bodrum’dan parmak izi verilebilir Mi?

Bodrum ve çevresinde yaşayan Macaristan vizesi başvuru sahipleri, parmak izi işlemlerini İstanbul'da tamamlayabilirler. Ancak 2016 yılından sonra herhangi bir Schengen ülkesinin vizesini almışsanız, dijital parmak izi işleminden muaf olabilirsiniz ve bu durumu Schengen yetkililerine sorgulatabilirsiniz. Bu şekilde parmak izi vermeden işlemlerinizi Bodrum'da tamamlayabilirsiniz ve evraklarınızı ofisimize kargo/kurye ile veya şahsen ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Macaristan vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Aşağıda, Macaristan vize başvurusu ile ilgili önemli bir bilgi yer almaktadır:

Çoğunlukla Macaristan vize başvurusu seyahat tarihinden en az 2 ay önce sonuçlandırılmaktadır.

Bu süre, vize başvurusunun tamamlanması, incelenmesi ve karar verilmesi için gereken süreyi kapsamaktadır. Fakat bu süre her zaman garanti edilemez ve başvurunun karmaşıklığına veya yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir. Bundan ötürü, vize başvurusunun mümkün olan en erken tarihte yapılarak, seyahat planlamalarının zamanında yapılması önerilir.

Macaristan vizesi ile ülkeye nasıl giriş yapılır?
  • Macaristan giriş vizesi, belirli bir süre için Macaristan’a giriş için geçerlidir.
  • Fakat, bir vize sahibi olmak, Macaristan Devleti sınırlarına kesin bir giriş garanti etmez.
  • Her durumda, Macaristan sınır güvenliği polislerine giriş izni verme kararı verilir.
  • Bundan ötürü, vize sahipleri, giriş yapabilmek için gerekli tüm belgelere sahip olmalı ve sınır güvenliği prosedürlerine tam olarak uyum sağlamalıdır.

Macaristan vize ücreti 2024

  • Macaristan vize başvurusu seyahatten kaç gün önce yapılır?
  • Macaristan vizesi almadan önce bilet satın almayın veya iade edilemez seyahat anlaşmaları yapmayın.
  • Vize başvurunuzu en geç 1 ay önce yapmanız önerilir.
  • Seyahatinize 15 iş gününden az bir süre kaldıysa başvurunuzun işleme alınamayabileceğini hatırlatırız.
  • Başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden en geç 15 iş günü önce yapın.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp