Macaristan Transit Vizesi

Vize Merkezi, Macaristan vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak Türkiye'nin her şehrinden yapılacak başvurular için doğru evrakları toparlama, form doldurma, dilekçe hazırlama, föy açma ve randevu alma desteği verir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Macaristan Transit vizesi için gerekli vize evrakları (kişisel, mesleki, finansal) başvuran durumuna göre ve döneme göre değişebilmektedir. 

Macaristan Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Kişisel Evraklar: Pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama bilet dokümanları ya da rezervasyonları, Macaristan vize başvuru formu, pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi vb.
  • Finansal Evraklar: Banka hesap dökümü, maaş bordrosu, tapu, araç ruhsatı vb. 
  • Mesleki Evraklar: Şirket evrakları, Çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar vardır. ​Varsa Liman yazısı: Limana geminin yanaşma ayrılma tarihleri net bir şekilde belirtilmeli, gemiye katılan kişi ya da kişilerin isimleri yer almaldır.

Kişinin iş amacına ve statüsüne uygun ek olarak hazırlaması gereken belgeler için vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

macaristan vizesi iletişim

Macaristan Transit Vizesi

Macaristan transit vizesi, Macaristan dışında üçüncü bir ülkeye aktarma yapacağınız durumlarda alınması gereken, süresi kısa bir vize türüdür. Macaristan Havaalanı transit vizesi havaalanında aktarma yapacağınız durumlarda geçerlidir. Bu durumda havaalanında aktarma yapan yolculara ayrılmış bölümün dışına çıkılamaz. Ancak bu çeşit havaalanı transit vize bölümü büyük havaalanlarında mevcuttur. Üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için Schengen bölgesi içinde en az iki defa aktarma yapılacaksa ve ilk aktarmanın Macaristan’da bir havaalanında olması halinde Schengen vizesi almak şarttır.

Macaristan transit vize başvurusunu seyahatten 30 gün önce yapmanız gerekecektir. Macaristan Konsolosluğu'na başvuru sırasında seyahat güzergahınızı ve diğer detayları dilekçenizde belirtmeniz gerekir. Resmi pasaportu olanlar, Schengen ülkesinde oturma izni olanlar veya Schengen vizesine sahip olanlar, ABD, Kanada, Japonya, Monaco, San Marino ve Andorra’da oturma izni olanların Macaristan transit vizesi almasına gerek yoktur.

Schengen anlaşmasına taraf olan ülkelerin anlaşmalarına göre düzenlenmiş geçerli vize ve oturum izni sahibi kişiler en fazla 5 günü geçirmeme koşuluyla transit vize almalarına gerek yoktur.

Macaristan’a seyahatinizi araba ile yapacaksanız Macaristan vizesi başvurunuz sırasında arabanızın ruhsatını ve uluslararası geçerliliği olan ehliyetinizi evraklarınızla birlikte sunmanız gerekmektedir. Ayrıca Yeşil sigorta yaptırmanız zorunludur. Eğer Üçüncü bir şahsa ait araba ile seyahat edecekseniz araba sahibinden yetki yazısı almanız gerekmektedir.

macaristan vize işlemleri

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Aile Ziyareti Vizesi
Transit Vize
Ögrenci Vizesi
Macaristan Schengen Vizesi
Vize Evrakları
Vize Reddi
Vize Ücretleri
Vize Başvurusu
Vize İşlem Süresi
Telefon
x