Macaristan Transit Vizesi

Macaristan Transit Vizesi

Macaristan Transit Vizesi İçin Merak Edilenler

Macaristan transit vizesi kaç günde çıkar?

Transit vizesi 7 iş gününde çıkabilmektedir. Ancak bilmeniz gerekir ki yapılacak olan başvurunun erken yapılması tavsiye edilmektedir. Yaşanabilecek her türlü aksama göz önüne alınmalıdır. Süreci biz tarafından takip edilmesini istiyorsanız aramanız yeterlidir.

Schengen vizesi olan kişiler Macaristan’a girebilir mi?

Macaristan’a gidebilmek için Schengen vizesi gereklidir. 1 Mayıs 2004 tarihi itibariyle Schengen anlaşmasına dahil olan Macaristan için farklı bir vize türüne ihtiyaç yoktur.

Macaristan’dan Schengen vizesi aldıktan sonra diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilir mi?

Schengen vizesi anlaşama çerçevesinde olan ülkeler için geçerlidir. Bu nedenle Macar için alınmış vize diğer Schengen ülkeleri içinde geçerlidir. Ancak başvuruyu kalınacak ülkeden girmek her zaman başvurunun onaylanma şansını yükseltecektir ve doğru kullanılmış vizeler bir sonra ki vize başvurusunu da pozitif yönde etkileyecektir.

Davetiye ya da acil durumlar söz konusu olduğunda ülke konsolosluğu ile iletişime geçilmesi gerekiyorsa neler yapılmalı?

Acil durumlarda konsolosluğa mail yolu ile ulaşmanız tavsiye edilmektedir.

Başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Başvuru yapılacak tarih ile seyahat tarihi arasında 17 gün olması gerekmektedir. Aciliyetli durum söz konusu ise konsolosluğa dilekçe verilerek talepte bulunulabilir.

Vize başvurusu sonuçlanmadan Otel-Uçak biletleri alınmalı mı?

Otel ve uçak rezervasyonları transit vizelerde Macaristan için gidilecek ülkeye dair bir kanıt gerekmektedir. Farklı bir ülkede yapılan oteller dosyaya sunulmalıdır. Macaristan’ın transit geçileceğine dair bir belge sunulması istenir.

Macaristan transit vizesi alırken istenen İGAZOLAS belgesi nedir?

İgazolas sertifikası ile gönderilen davetiye desteklenir ve başvur içi gerekli evrakların içine dahil edilir.

Macaristan Transit Vize Başvurusu

Macaristan transit vizesi Macaristan dışında üçüncü bir ülkeye aktarma yapacağınız durumlarda alınması gereken, süresi kısa bir vize türüdür. Macaristan Havaalanı transit vizesi havaalanında aktarma yapacağınız durumlarda geçerlidir. Bu durumda havaalanında aktarma yapan yolculara ayrılmış bölümün dışına çıkılamaz. Ancak bu çeşit havaalanı transit vize bölümü büyük havaalanlarında mevcuttur. Üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için Schengen bölgesi içinde en az iki defa aktarma yapılacaksa ve ilk aktarmanın Macaristan’da bir havaalanında olması halinde Schengen vizesi almak şarttır.

Macaristan transit vize başvurusunu seyahatten 30 gün önce yapmanız gerekecektir. Macaristan Konsolosluğu'na başvuru sırasında seyahat güzergahınızı ve diğer detayları dilekçenizde belirtmeniz gerekir. Resmi pasaportu olanlar, Schengen ülkesinde oturma izni olanlar veya Schengen vizesine sahip olanlar, ABD, Kanada, Japonya, Monaco, San Marino ve Andorra’da oturma izni olanların Macaristan transit vizesi almasına gerek yoktur.

Schengen anlaşmasına taraf olan ülkelerin anlaşmalarına göre düzenlenmiş geçerli vize ve oturum izni sahibi kişiler en fazla 5 günü geçirmeme koşuluyla transit vize almalarına gerek yoktur.

Macaristan’a seyahatinizi araba ile yapacaksanız Macaristan vizesi başvurunuz sırasında arabanızın ruhsatını ve uluslararası geçerliliği olan ehliyetinizi evraklarınızla birlikte sunmanız gerekmektedir. Ayrıca Yeşil sigorta yaptırmanız zorunludur. Eğer Üçüncü bir şahsa ait araba ile seyahat edecekseniz araba sahibinden yetki yazısı almanız gerekmektedir.

Macaristan Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Kişisel Evraklar: Pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama bilet dokümanları ya da rezervasyonları, Macaristan vize başvuru formu, pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi vb.
 • Finansal Evraklar: Banka hesap dökümü, maaş bordrosu, tapu, araç ruhsatı vb. 
 • Mesleki Evraklar: Şirket evrakları, Çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar vardır. Varsa Liman yazısı: Limana geminin yanaşma ayrılma tarihleri net bir şekilde belirtilmeli, gemiye katılan kişi ya da kişilerin isimleri yer almaldır.

Kişinin iş amacına ve statüsüne uygun ek olarak hazırlaması gereken belgeler için vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vize Merkezi Ofisleri

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Macaristan transit vize 2022
  KERİM, 09 Şub 2022, 14:16

  Mimarlık fakültesi öğrencisiyim Macaristan'da düzenlenecek bir seminere katılacağım fakat o tarihte İngiltere'de olacağım için İngiltere üzerinden Macaristan’a geçiş yapacağım fakat İngiltere vizemle bu mümkün mü? Macaristan transit vize 2022 yılı için vize mi gerekiyor? Vize için neler yapmam gerekecek? Macaristan’a yapacağım başvuru sırasında annem sponsorluğunda olabilir mi ? Annemin kendine ait şirketi mevcuttur. Başvuru için neler yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz? Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan transit vize 2021
  f.k, 07 Nis 2021, 17:28

  Hukuk fakültesi öğrencisiyim Macaristan da düzenlenecek bir seminere katılacağım fakat o tarihlerde Rusya da olacağım için Rusya üzerinden Macaristan’a geçiş yapmak istiyorum fakat Rusya vizemle bu mümkün mü? Transit vize almam mı gerekiyor? Macaristan transit vize 2021 için neler yapmam gerekecek? Macaristan’a yapacağım başvuru için annem sponsor olsa bana uygun olur mu Annemin kendi şirketi mevcuttur. Neler yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar dilerim. Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Transit Vize
  A. E., 02 Nis 2020, 14:20

  Merhaba, Ben İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde 3.sınıf öğrencisiyim. Romanya’da düzenlenecek olan bir eğitim seminerine katılacağım fakat bunun için Macaristan üzerinden araçla gitmek istiyorum. Bu durumda Macaristan transit vize mi almam gerekiyor ve neler yapmam gerekiyor? Bu durum için bana yardımcı olur musunuz? Aslında Romanya için vizem mevcut, bu vizeyle giriş yapsam olur mu? Öğrenci olduğum için transit vize işlemlerinde emekli babam sponsorluğunda ilerlersem mümkün mü? Açıkçası biraz panikledim çünkü beklenmedik bir durumla karşı karşıya olduğum için sizden yardım almak istiyorum. Rica etsem bana yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp