Macaristan Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Macaristan vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir. Macaristan Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun 2019 güncel evrak listesini size en yakın Macaristan Vize Merkezi’ni arayarak isteyin.

Macaristan Vizesi

3 ADIMLA MACARİSTAN VİZESİ İÇİN BİZİ ARAYIN!

Vize Merkezi 15 yılı aşkın tecrübesiyle, Türkiye'nin farklı bölgelerinden yapacağınız Macaristan Vizesi başvurularınızın hızlı, güvenli ve olumlu sonuçlanması için danışmanlık desteği vermektedir. Macaristan Schengen vizesi için seyahat amacına göre farklı belgeler istenmektedir, bu sebeple seyahat amacınıza uygun olan evraklar ile doğru bir başvuru yapmanız vize işlemlerinizin olumlu ve zamanında sonuçlanması açısından çok önemlidir. Vize Merkezi başvurunuz için gerekli olan 3 temel evrağın (Kişisel evraklar, Şirketi evrakları, Finansal evraklar) hatasız ve eksiksiz olarak hazırlanması, uzaktan form doldurma, dilekçe hazırlama, föy açma desteği verir.

Vize Merkezi vize işlemleri için ofislerimizi ziyaret edebilir, pek çok ülkeye yapılan vize işlemlerinin ayrıntılı bilgilerini alabilirsiniz. Macaristan Vizesi başvurusu için, uzmanlarımızdan yardım alarak föy açtırıp sizden istenilen belgeleri kargo yolu ile de bize iletebilirsiniz. Elimize ulaşan evraklarınızın incelemeleri yapıldıktan sonra, başvuru merkezinden adınıza vize randevusu alınacaktır. Parmak izi taramanız için size belirtilen tarih ve saat dilimlerinde Macaristan vizesi başvurunuz için belirtilen adreste olmanız gerekmektedir.

Başvuru sonrasında Vize Merkezi uzmanlarının öngörüleri ile beraber, Macaristan vizesi sonucunu bekleyebilirsiniz. En kısa sürede pasaportunuz ve arzu ettiğiniz bilgiler tarafınıza iletilecektir. 
Macaristan Schengen vize tiplerinden, seyahat amacınıza uygun olan hakkında detaylı bilgi sahibi olup, doğru başvuru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NOT: Vize Merkezi olarak Macaristan Oturum ve Vatandaşlık başvuru işlemlerini yapmamaktayız. Oturum ve Vatandaşlık başvuruları ile ilgili olarak Konsolosluğa başvuru yapmanız gerekmektedir. 

Macaristan Schengen Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Diplomatik veya Hizmet Pasaportu sahibiyseniz 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Macaristan seyahatleriniz için vize işlem yükümlülüğünüz bulunmaz, fakat Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibiyseniz Macaristan vize işlemlerine tabi tutulursunuz. Macaristan Schengen Bölgesi üyesi olduğu için Macaristan’a gerçekleştireceğiniz kısa süreli seyahatlerde (90 güne kadar) Macaristan Schengen Vizesi başvurusu yapmalısınız. Macaristan Schengen vizesi aldığınızda 90 güne kadar Schengen Bölgesi’nde serbest dolaşım hakkını elde etmiş olursunuz. Macaristan dışında Schengen’e dahil olan ülkeler arasında başka bir ülkeye geçme planınız varsa dikkat etmeniz gereken iki nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki Schengen sınır girişinizin Macaristan olmasıdır. Macaristan vizesi sahibinin gideceği ilk ülke Macaristan olmalıdır. Macaristan’a giriş yaptıktan sonra Macaristan üzerinden vize süre aralığınız dahilinde diğer Schengen ülkelerine de giriş yapabilirsiniz.

Vize Merkezi, Macaristan vizesi işlemlerinde alanında uzman çalışanlarıyla vize başvuru prosedürlerine en uygun şekilde başvuru dosyanızı hazırlamak, Macaristan vizesi randevu tarihinizi almak, seyahat sağlık sigortasının yapılmasını sağlamak, Macaristan vizesi takibini yapmak ve Macaristan vizesi ile ilgili tüm prosedürlerle ilgili işlemlerinizi kolaylaştırmak amacıyla hizmet vermektedir. Macaristan Vize Merkezi vize prosedürlerinin ilk aşamasından son aşamasına kadar vizenizin takibini yapmaktadır.

macaristan vize türleri

Macaristan vize başvurularının incelenmesi ve değerlendirilmesi tamamen Macaristan Konsolosluğu'nun inisiyatifindedir. Macaristan vizesi danışmanlık hizmeti veren Vize Merkezi, vize başvurularının sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Macaristan Vize Merkezi Macaristan vize başvurunuzu daimi ikametinizin olduğu yerden yapmanız gerektiğini unutmayınız. Vize Merkezi, Macaristan Konsolosluğu'nun talep ettiği güncel evrak listesini yakından takip ederek en hızlı sürede Macaristan vizesi işlemlerinizi sonuç odaklı şekilde gerçekleştirme amacını taşımaktadır.

Macaristan D tipi vize talebinde bulunacaksanız, davet mektubunuz varsa davet mektubunuzun BM BÁH tarafından onaylanması gerekmektedir. Macaristan uzun süreli (D tipi) vize talebiniz iş için ise, kazanç sağlamaya yönelik oturma izni gerekli formu BM BÁH’ın internet sitesinden doldurmalı ve konsolosluktan randevu almalısınız. Bu amaçla talep edilen Macaristan uzun süreli (D Tipi) vize başvuru dosyanıza Macaristan’daki işveren tarafından yazılmış hangi pozisyonda çalışılacağını içeren resmi dilekçenizi eklemeyi unutmayınız. Macaristan Uzun Süreli (D Tipi) vize türleri ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi için müşteri temsilcimizle irtibata geçebilirsiniz.

Biyometri (Parmak İzi) İşlemi

Macaristan Vize başvurunuzda vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için Vize Bilgi Sistemi (Visa Information System-VIS) aracılığı ile parmak izi vermelisiniz. Dünya çapında uygulamaya konulan biyometri işlemi bütün Schengen ülkeleri için gerekli bir prosedürdür. Macaristan biyometri (parmak izi) işlemi Schengen bölgesi güvenliği ve gizlilik yasası çerçevesinde, digital bir parmak tarayıcı aracılığıyla ellerde bulunan tüm parmak izlerinin alınması şeklinde uygulanır. Parmak izi, biyometri prosedürü için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır. 12 yaşından küçük çocuklar ve 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen vizesi almış kişiler bu prosedürden muaf tutulmaktadır, fakat 12 yaşının altındaki çocuklardan biyometrik fotoğraf alınır. Fiziksel olarak parmak izi vermesi imkansız olan kişilerden parmak izi alınmaz. Geçici fiziksel hasardan dolayı parmak izi veremeyen başvuru sahibi, geçici durumun ortadan kalktığı bir sonraki başvurusunda parmak izi vermek zorundadır.

Macaristan vize başvurusunun önemli bir bölümünü Schengen parmak izi (biyometri) prosedürü oluşturmaktadır. Vize Merkezi temsilcilerimiz parmak izi verme işlemlerinde size asistanlık eder.

Macaristan Vizesi Talep Dilekçesi

Macaristan vize başvurusunda bulunacaksanız seyahat niyetinizi ve Macaristan’da konaklama sürenizi içeren Macaristan vize talep dilekçesi hazırlamalısınız. Dilekçenizi şahsen, Macaristan Konsolosluğuna hitaben yazmayı ve ıslak imzalı olarak başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız. Dilekçenizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir nokta da spesifik olarak dilekçenizde genel olarak tüm Macaristan vize başvuru dosyanızda birbirleriyle çelişen ifadelere yer vermemenizdir. Örneğin, turistik amaçla tatil için Macaristan’a seyahat edecekseniz aile ziyaretinden söz etmemenizi tavsiye ederiz. Macaristan Schengen vizesi başvuru dilekçesi Türkçe, İngilizce ve Macarca olarak hazırlanabilir, fakat Macaristan Schengen vizesi başvuru formu Türkçe veya İngilizcedir.

 

macaristan vize işlemleri

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
B. U. 20/09/16, 21:48
Selam iyi günler!

Macaristan'da 20 yıldır oturan kardeşimin yanında calışmaya gideceğim. Son gittiğimde tüm evrakları hazırladım. İstanbul'da oturuyorum ve bu evrakları nereye vermem gerekiyor. Bana konsolosluğa verilmesi söylendi. Doğru mudur? Yardımcı olursanız sevinirim
Cevabı Görüntüle
D. D. 01/09/16, 13:32
Selam. Devlet memuruyum. Macaristan'a turistik amaçlı gitmeyi düşünüyorum. Bordo pasaportum var ve daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. Turistik amaçlı gitmeme rağmen bu akraba ziyareti falan olmayacak ama bir arkadaşın evinde kalacağım. Yani davetiye gönderemeyecek kendisi. Böyle olunca da otel rezervasyonu yaptırmayacağım. Sormak istediğim şudur: Davetiye ve otel rezervasyonu şart mı vize alırken?
Cevabı Görüntüle
V. D. 21/12/16, 12:28
İlkkez pasaport çıkartacağım ve Macaristan vizesini nasıl alınır? Bilgi almak istiyorum iyi günler...
Cevabı Görüntüle
E. K. B. 11/10/16, 00:04
Şirket sahibiyim ve Bağ-Kur'umu ödemiyorum. Bu durum vize almamda engel teşkil eder mi?
Cevabı Görüntüle
T. G. 09/11/16, 16:48
Merhaba Vize merkezi yetkilisi,
Erasmus+ Gençlik programı ile (bireysel olarak) 1 haftalığına eğitim amaçlı Macaristan'a gideceğim. Hangi vize türüne başvurmalıyım? Hangi evrakları hazırlamam gerekmektedir? Bilgi verebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar
Telefon
x