Macaristan Vizesi

Vize Merkezi Macaristan vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Macaristan vize türlerinde yani Macaristan vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Macaristan Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Macaristan vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir. Macaristan Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun 2023 güncel evrak listesini size en yakın Macaristan Vize Merkezi’ni arayarak isteyin.

Macaristan Vizesi

Macaristan Vizesi

Macaristan Vizesi İçin Merak Edilenler

Macaristan vizesi kaç günde çıkar?

Macaristan konsolosluğu işleme aldığı vizeleri 7 gün içerisinde sonuçlandırmaktadır. Bu durum bazen seyahat tarihine göre değişkenlik göstermektedir. Yaşanılabilecek her türlü aksaklıklar göz önünde bulundurularak 4 hafta önce kadar başvuruda bulunmanız tavsiye edilmektedir.

Schengen vizesi olan kişiler Macaristan’a girebilir mi?

Schengen bölgesi ülkeleri arasında yer alan Macaristan’a girmek için vize muafiyeti bulunmayan vatandaşlar geçerli tarihler kapsamında ve kalınış amacına uygun kullanılarak Schengen vizesi ile giriş sağlayabilir ve ülkede belirlenen tarihlerde kalabilmektedir.

Macaristan’dan Schengen vizesi aldıktan sonra diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilir mi?

Macaristan için alınmış olan Schengen vizesi ile diğer ülkelere giriş sağlanabilir. Ancak geçiş yapılacak ülkeye gidileceğine dair dilekçede bilgi verilmesi daha sağlıklı olur. Ayrıca belirtmek gereklidir ki bazı ülkeler sınırda giriş esnasında kendi inisiyatiflerine göre karar verme yetkisine sahiptir. Bu nedenle gidilecek ülkelerden bizzat vize almakta fayda vardır.

Başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Başvuru yapılacağı tarih ülkeye gidilecek olan seyahat tarihlerinden 17 gün önce yapılmış olması gerekmektedir. Aksi halde başvuru için randevu tarihi alınmayacaktır.

Vize başvurusu sonuçlanmadan Otel-Uçak biletleri alınmalı mı?

Vize başvurusunda bulunurken otel-uçak rezervasyonlarının bulunması başvurunun onaylanmasında önem arz etmektedir. Biletleriniz ve rezervasyonlarınız tarafımızca temin edilmektedir.

Macaristan vizesi alırken istenen İGAZOLAS belgesi nedir?

Macaristan ticari vizelerde İgazolas belgesi talep edilmektedir. Bu belge davetiyeyi destekleyen bir belgedir. Korona virüs nedeniyle ülkeye kesin dönüş yapılacağına dair taahhüt istemektedir.

Macaristan Vize

Vize Merkezi 15 yılı aşkın tecrübesiyle, Türkiye'nin farklı bölgelerinden yapacağınız Macaristan Vizesi başvurularınızın hızlı, güvenli ve olumlu sonuçlanması için danışmanlık desteği vermektedir. Macaristan Schengen vizesi için seyahat amacına göre farklı belgeler istenmektedir, bu sebeple seyahat amacınıza uygun olan evraklar ile doğru bir başvuru yapmanız vize işlemlerinizin olumlu ve zamanında sonuçlanması açısından çok önemlidir. Vize Merkezi başvurunuz için gerekli olan 3 temel evrağın (Kişisel evraklar, Şirketi evrakları, Finansal evraklar) hatasız ve eksiksiz olarak hazırlanması, uzaktan form doldurma, dilekçe hazırlama, föy açma desteği verir.

Vize Merkezi vize işlemleri için ofislerimizi ziyaret edebilir, pek çok ülkeye yapılan vize işlemlerinin ayrıntılı bilgilerini alabilirsiniz. Macaristan Vizesi başvurusu için, uzmanlarımızdan yardım alarak föy açtırıp sizden istenilen belgeleri kargo yolu ile de bize iletebilirsiniz. Elimize ulaşan evraklarınızın incelemeleri yapıldıktan sonra, başvuru merkezinden adınıza vize randevusu alınacaktır. Parmak izi taramanız için size belirtilen tarih ve saat dilimlerinde Macaristan vizesi başvurunuz için belirtilen adreste olmanız gerekmektedir.

Başvuru sonrasında Vize Merkezi uzmanlarının öngörüleri ile beraber, Macaristan vizesi sonucunu bekleyebilirsiniz. En kısa sürede pasaportunuz ve arzu ettiğiniz bilgiler tarafınıza iletilecektir. ;
Macaristan Schengen vize tiplerinden, seyahat amacınıza uygun olan hakkında detaylı bilgi sahibi olup, doğru başvuru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NOT: Vize Merkezi olarak Macaristan Oturum ve Vatandaşlık ;başvuru işlemlerini yapmamaktayız. Oturum ve Vatandaşlık başvuruları ile ilgili olarak Konsolosluğa başvuru yapmanız gerekmektedir. ;

Macaristan Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?

İlk olarak Müşteri Temsilcimizi arayınız.

 • Vize Merkezi – Macaristan Vizesi Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak uzmanlarımızdan statünüze uygun olarak hazırlayacağınız evrak listesini içeren bilgi mailini isteyin. Yetkililerimizin size yönlendirdiği sorulara vereceğiniz doğru yanıtlar doğru bir vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacaktır ve vize başvuru işlemleriniz süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

Size mail yoluyla gönderilen evrak listesindeki evrakları bir araya getirin.

 • Macaristan Vize Departmanı çağrı Merkezi temsilcilerimizin size yönlendirmiş olduğu bilgi mailindeki vize başvuru evrak listesini eksiksiz hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı oluşturun.
 • Unutmamakta fayda var! Hatalı ve eksik belgelerle yapacağınız başvurular vize işlem sürecinizin uzamasına ve hatta vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır.

Hazırladığınız evrakları kargo yapın.

 • Macaristan Vize Merkezi tarafından durumunuza uygun şekilde yönlendirilmiş bilgilendirme mailinde bulunan belgelerinizi eksiksiz şekilde tamamlayın ve bir başvuru dosyası şeklinde getirerek size en yakın Vize Merkezi şubemize kargo yapın.

Randevu, eksik evrak ve süreç hakkında bilgilendirme

 • Macaristan Vize Merkezi vize departmanı, başvuru dosyanızın incelenmesinin ardından tarafınıza size bir bilgi maili yönlendirecek. Yönlendirilen mailde var ise eksik ya da hatalı evraklarınız size bilgilendirmesi yapılacaktır.

Biyometri bilgi beyanı

 • Vize Merkezi Macaristan vize departmanı 2015 / 2016 yılından sonra herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi beyanında bulunmamış vize başvurusunda bulunanları byiometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde belirtmek üzere davet edecektir.

Dikkat! ;Pasaportunuzda 2015 ;ya da 2016 yılında alınmış Schengen vizenize ait ‘’VİS’’ notu bulunan yolcularımız istisnai durumlar dışında başvuruya şahsen gelmek zorunda değildir.

Pasaportunuzun teslimi

 • Vize Merkezi Macaristan Vize Departmanı, biyometrik bilgilerini beyan eden ya da beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrol altında tutmaktadır.
 • Yabancı pasaport sahiplerinin işlem sürelerini, Konsolosluk resmi günler ve tatillerini, Konsolosluk işlem değerlendirme ek sürelerini kapsamamaktadır. Pasaportlarınızın teslimatı ise talep ettiğiniz şekilde kargo ya da şahsi teslimatla olacaktır.

Macaristan Schengen Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Diplomatik veya Hizmet Pasaportu sahibiyseniz 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Macaristan seyahatleriniz için vize işlem yükümlülüğünüz bulunmaz, fakat Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibiyseniz Macaristan vize işlemlerine tabi tutulursunuz. Macaristan Schengen Bölgesi üyesi olduğu için Macaristan’a gerçekleştireceğiniz kısa süreli seyahatlerde (90 güne kadar) Macaristan Schengen Vizesi başvurusu yapmalısınız. Macaristan Schengen vizesi aldığınızda 90 güne kadar Schengen Bölgesi’nde serbest dolaşım hakkını elde etmiş olursunuz. Macaristan dışında Schengen’e dahil olan ülkeler arasında başka bir ülkeye geçme planınız varsa dikkat etmeniz gereken iki nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki Schengen sınır girişinizin Macaristan olmasıdır. Macaristan vizesi sahibinin gideceği ilk ülke Macaristan olmalıdır. Macaristan’a giriş yaptıktan sonra Macaristan üzerinden vize süre aralığınız dahilinde diğer Schengen ülkelerine de giriş yapabilirsiniz.

Vize Merkezi, Macaristan vizesi işlemlerinde alanında uzman çalışanlarıyla vize başvuru prosedürlerine en uygun şekilde başvuru dosyanızı hazırlamak, Macaristan vizesi randevu tarihinizi almak, seyahat sağlık sigortasının yapılmasını sağlamak, Macaristan vizesi takibini yapmak ve Macaristan vizesi ile ilgili tüm prosedürlerle ilgili işlemlerinizi kolaylaştırmak amacıyla hizmet vermektedir. Macaristan Vize Merkezi vize prosedürlerinin ilk aşamasından son aşamasına kadar vizenizin takibini yapmaktadır.

Macaristan vize başvurularının incelenmesi ve değerlendirilmesi tamamen Macaristan Konsolosluğu'nun inisiyatifindedir. Macaristan vizesi danışmanlık hizmeti veren Vize Merkezi, vize başvurularının sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Macaristan Vize Merkezi Macaristan vize başvurunuzu daimi ikametinizin olduğu yerden yapmanız gerektiğini unutmayınız. Vize Merkezi, Macaristan Konsolosluğu'nun talep ettiği güncel evrak listesini yakından takip ederek en hızlı sürede Macaristan vizesi işlemlerinizi sonuç odaklı şekilde gerçekleştirme amacını taşımaktadır.

Macaristan D tipi vize talebinde bulunacaksanız, davet mektubunuz varsa davet mektubunuzun BM BÁH tarafından onaylanması gerekmektedir. Macaristan uzun süreli (D tipi) vize talebiniz iş için ise, kazanç sağlamaya yönelik oturma izni gerekli formu BM BÁH’ın internet sitesinden doldurmalı ve konsolosluktan randevu almalısınız. Bu amaçla talep edilen Macaristan uzun süreli (D Tipi) vize başvuru dosyanıza Macaristan’daki işveren tarafından yazılmış hangi pozisyonda çalışılacağını içeren resmi dilekçenizi eklemeyi unutmayınız. Macaristan Uzun Süreli (D Tipi) vize türleri ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi için müşteri temsilcimizle irtibata geçebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan’a seyahat etmek isteyen bordo pasaport (umumi) sahiplerinin mutlak suretle vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Macaristan ülkesi Schengen alanına üye ülkeler arasındadır. Daha önce Schengen vizesi almış ve vizesi devam etmekte olan kişiler vizelerinin geçerli olduğu tarihe kadar Macaristan vizesi almaktan muaftırlar. Macaristan vizesi nasıl alınır hakkında detaylı bilgi almak için bu yazıyı okuyabilir ya da ülke uzmanlarımızı çağrı merkezlerimizden arayabilirsiniz.

Macaristan’a vize almak isteyen kişiler (yeşil, siyah, gri pasaporta sahip olanlar) son 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde Macaristan vize işlemlerine tabi değildir. Macaristan Konsolosluğu kısa süreli olacak olsa da vize başvurularınızı doğrudan kabul etmemektedirler. Macaristan’a vize başvurusunda bulunacak kişilerin vize başvurularını Macaristan Konsolosluğunca yetkilendirmiş olduğu kurumlara ve vize başvuru merkezlerine yapabilmektedirler. Vize Merkezi de bu kurumlardan biridir. Size en uygun vize türünü seçerek ve bu vize türüne uygun vize evraklarınızı toplayarak kurumumuz aracılığıyla vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Diğer bir taraftan 90 günü aşacak ve uzun süreli konaklamanızı gerektiren (aile birleşimi, oturum, öğrenci vb.) Macaristan vize türlerine başvuru yapmak zorunda olan T.C. vatandaşları vize başvurularını Macaristan Büyükelçiliği’ne ya da Macaristan Konsolosluğu’na direkt olarak yapmak zorundadırlar.

Macaristan vizesi nasıl alınır sorunuzun yanıtını vermeye çalıştık. Daha fazla bilgi almak ve sıkıntısız bir vize alım süreci geçirmek istiyorsanız, bu tür işlemlerin işinizi zorlaştırmaması adına profesyonel destek almanızı öneririz. Vize Merkezi ülke uzmanları işlemlerinizi kolaylıkla halledecek ve vize onayı almanız için elinden geleni yapacaktır.

schengen vizesi nasıl alınır?

Macaristan Vize Türleri

Macaristan Konsolosluğu, Macaristan vize türleri olarak Macaristan’a yapacağınız seyahatin amaç ve süresine göre temel olarak iki ana gruba ayırmaktadır.

Vize çeşitleri Macaristan için ilki ulusal yani uzun süreli Macaristan vizesidir. Uzun süreli dediğimiz Macaristan vizesi Schengen vizesi değildir. 90 günü aşan ve ikamet hakkı tanıyan bu vize çalışma, eğitim ve oturum gibi durumlarda başvuru yapılması gereken Macaristan vizesidir. ;
Öte yandan Macaristan Schengen vizesi ise A ve C tipi olarak ikiye ayrılmaktadır.

Macaristan ‘A’ vize tipi Schengen Havalimanı Transit Vizesi olarak geçmektedir. Başka bir ülkeye gerçekleştirilecek seyahatlerde Macaristan’dan transit olarak geçilmesi gereken vize tipidir. Macaristan transit vizesi T.C. vatandaşlarına uygulanmamaktadır.

Vize çeşitleri Macaristan olarak ‘C’ tipi Schengen vizesi de 90 günü aşmadan konaklamayı mümkün kılan vize çeşididir. Türkiye Cumhuriyeti bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarının pasaportlarında geçerli bir Schengen vizesi ibaresi bulunmuyor ise Macaristan Schengen vizesine başvuru yapılmak zorundadır. Bu vize de tüm Schengen bölgesinde geçerlidir.

Macaristan vize başvurusunda bulunan kişilerden yapacakları seyahat amacına uygun şekilde evrak ibraz etmeleri talep edilmektedir. Dolayısıyla Macaristan için vize başvurusunda bulunan kişiler gerçekleştirecekleri Macaristan seyahatinin usulüne uygun şekilde Macaristan vizesi türüne başvuru yapmalıdır.

Vize tiplerinden ilki turistik gezileriniz için olan turistik vizedir. Macaristan’da işinizle alakalı herhangi bir faaliyette bulunmanız için ise Macaristan ticari vize başvurusu gerekmektedir. Macaristan’da yaşayan bir akrabanızı, ailenizi veya arkadaşınızı ziyaret amaçlı gidecekseniz de Macaristan aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvurmalısınız. Macaristan’da eğitim almayı düşünüyorsanız erasmus vizesine, herhangi bir sportif faaliyete katılacaksanız sportif amaçlı vizeye başvurabilirsiniz. Diğer vize türleri olarak da resmi amaçlı vize, transit vize, sağlık sebepli vize, AB vatandaşıyla evli kişiler vizesi ve şoför vizesi bulunmaktadır.

Macaristan vize türleri hakkında daha detaylı bilgi alabileceğiniz ülke uzmanlarımızı arayabilir, seyahat amacınıza uygun evrak listesini talep edebilir ve profesyonel destekle sıkıntısız bir vize alım süreci geçirebilirsiniz. Ülke uzmanlarımız vize sürecinizin başından sonuna kadar size yardımcı olacaktır.

Biyometri (Parmak İzi) İşlemi

Macaristan Vize başvurunuzda vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için Vize Bilgi Sistemi (Visa Information System-VIS) aracılığı ile parmak izi vermelisiniz. Dünya çapında uygulamaya konulan biyometri işlemi bütün Schengen ülkeleri için gerekli bir prosedürdür. Macaristan biyometri (parmak izi) işlemi Schengen bölgesi güvenliği ve gizlilik yasası çerçevesinde, digital bir parmak tarayıcı aracılığıyla ellerde bulunan tüm parmak izlerinin alınması şeklinde uygulanır. Parmak izi, biyometri prosedürü için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır. 12 yaşından küçük çocuklar ve 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen vizesi almış kişiler bu prosedürden muaf tutulmaktadır, fakat 12 yaşının altındaki çocuklardan biyometrik fotoğraf alınır. Fiziksel olarak parmak izi vermesi imkansız olan kişilerden parmak izi alınmaz. Geçici fiziksel hasardan dolayı parmak izi veremeyen başvuru sahibi, geçici durumun ortadan kalktığı bir sonraki başvurusunda parmak izi vermek zorundadır.

Macaristan vize başvurusunun önemli bir bölümünü Schengen parmak izi (biyometri) prosedürü oluşturmaktadır. Vize Merkezi temsilcilerimiz parmak izi verme işlemlerinde size asistanlık eder.

Macaristan Vizesi için Gerekli Evraklar

Macaristan vize başvurusu yapmak için belgeleri toplamadan önce ilk dikkat etmeniz gereken seyahat amacınıza uygun bir vize türüne başvuru yapmaktır. Yapacağınız başvuruda vize çeşidine göre hazırlamanız gereken evraklar farklı olacaktır. Bu yüzden temsilcilerimizi aradığınızda mesleki durumunuzdan ve statünüzden detaylı ve anlaşılır bir şekilde bahsetmelisiniz. Temsilcilerimiz verdiğiniz bilgiler doğrultusunda size en uygun vize çeşidine karar verecektir. Vize başvurularınızı vize işlemleri bölümünden de yapabilirsiniz. Bizi arayarak güncel evrak listesini talep etmeniz yeterli olacaktır. ;Macaristan vizesi için gerekli evraklar;

Pasaportunuzun Orjinali: Son 10 yıl içinde alınmış olmalı, öngörülen seyahatin bitim tarihinden itibaren minimum 3 ay daha geçerliliği bulunan ve en az 2 boş vize sayfası (pasaportunuzda en az iki tane karşılıklı olmak üzere 2 boş sayfa ) olan pasaport. Eski pasaportunuza ait son 3 yıl içinde alınmış olan Schengen vizesi sayfalarının fotokopisi.

Macaristan gerekli evraklar olarak; başvuru Formunuz: Eksiksiz olarak doldurduğunuz, okunaklı, pasaportun sahibi tarafından 37. madde ve aynı zamanda son sayfadaki imza bölümünün imzalanmış olduğu form. 17. Maddeye ev adresi ile e-posta adresi birlikte yazılmalı, yazılan cep numarası başvuru sahibine ait olmalıdır. Başvuru formlarınız mavi ya da siyah kalemle veya bilgisayar ile doldurulabilir. Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse imza bölümleri anne ve babası tarafından imzalanmalıdır.

İki Adet Biyometrik Fotoğrafınız: Son 6 ay içinde çekilen, objektife direkt bakan, kulaklar, yüz ve alın bölgesinin açık şekilde göründüğü, fonu beyaz, 35 mm x 45 mm olan fotoğrafınız.

Macaristan gerekli evraklar için; gidiş - dönüş Uçak Bileti Rezervasyonunuz (Satın alınmış): Öngörülen ulaşım aracı ile ilgili rezervasyon ya da aldığınızı belirten, ulaşım aracınızı belgeleyen kanıtlayıcı belgeler. (Tren, otobüs, uçak, feribot, Araç, Vb.) Uçak rezervasyonlarınızda PNR kodu olması şarttır.

Macaristan vizesi için gerekli evraklar ortak listesi bu şekildedir. Mevcut statünüze uygun evrak listelerini öğrenmek için temsilcilerimizi çağrı merkezimizden aramanız yeterli olacaktır.

Macaristan Vizesi Talep Dilekçesi

Macaristan vize başvurusunda bulunacaksanız seyahat niyetinizi ve Macaristan’da konaklama sürenizi içeren Macaristan vize talep dilekçesi hazırlamalısınız. Dilekçenizi şahsen, Macaristan Konsolosluğuna hitaben yazmayı ve ıslak imzalı olarak başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız. Dilekçenizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir nokta da spesifik olarak dilekçenizde genel olarak tüm Macaristan vize başvuru dosyanızda birbirleriyle çelişen ifadelere yer vermemenizdir. Örneğin, turistik amaçla tatil için Macaristan’a seyahat edecekseniz aile ziyaretinden söz etmemenizi tavsiye ederiz. Macaristan Schengen vizesi başvuru dilekçesi Türkçe, İngilizce ve Macarca olarak hazırlanabilir, fakat Macaristan Schengen vizesi başvuru formu Türkçe veya İngilizcedir.

Macaristan Başvuru Formu

Macaristan schengen vize başvurusunda bulunurken, konsolosluğun talep ettiği evraklardan en önemlilerinden olan Macaristan başvuru formu, vize başvurunuzda özenle doldurulmalıdır. Öncelikle seyahat amacınızı belirleyip, sonra vize türünüze göre değişen evraklar neticesinde başvuru formunuz dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Formu doldururken kesinlikle yanlış bilgi içeren bir şey yazılmamalı ve eksik doldurulmamalıdır.

Macaristan için vize formu tüm bölümleri eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Pasaport sahibi tarafından 37. Maddedeki ve son sayfada bulunan imza bölümü imzalanmalı, 17. Madde e-posta adresi ile birlikte ev adresi de yazılmalıdır. Vize başvuru formunda yazılan telefon numarası başvuru yapan kişiye ait olmalı, eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılmalıdır. Başvuru süreciniz süresince Macaristan Konsolosluğu tarafından aranmanız durumunda size ulaşılabilmesi için verdiğiniz bilgilerin doğru olması çok önemlidir. Macaristan Konsolosluğu bu hususta hem güvenirliğinizi hem de seyahatinizin doğruluğuna bakacaktır.

Macaristan için vize formu mavi veya siyah tükenmez kalemle doldurabilir ya da bilgisayardan doldurup yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Başvuru sahibinin ;18 yaşından küçük ;olması halinde ise imzasını velisi ya da vasisi atabilmektedir. Seyahat edecek her başvuru sahibi şahsi olarak başvuru formunu doldurulmalıdır.

Macaristan başvuru formu doldururken detaylara, bilgilerin doğruluğuna ve tam olduğuna emin olunmalıdır. Schengen vize başvurularınızda vize başvuru merkezlerinden destek almanızı öneririz. Vize Merkezi olarak tüm vize alım sürecinizde profesyonel desteğimizle yanınızda olacağız. Bunun için tek yapmanız gereken bizleri çağrı merkezlerinden arayıp, temsilcilerimizle seyahatinizle ilgili detayları konuşup, hazırlanması gereken evrakları öğrenmenizdir.

Macaristan Vize Başvurusu 2024

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamız ;Macaristan vize ;başvurusu 2024 yılı için nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgi vermektedir. Macaristan Büyükelçiliği ve Macaristan Başkonsolosluğu tarafından belirlenen vize başvurusu için gerekli evrakları, vize ücretlerini sayfamızın devamında bulabilir, ;Macaristan vize başvuru formu ;örneğine bakarak doldurma işlemi yapabilirsiniz. Macaristan’a kısa süreli ziyaret yapmayı düşünen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri ;Macaristan vize işlemleri prosedürüne tabidir.

Macaristan Başkonsolosluğu ;Slovenya, Portekiz, Norveç ;diplomatik temsilcilikleriyle anlaşmalı konsolosluk olarak başvuruları kabul etmektedir. Kısa süreli Portekiz, Slovenya ve Norveç seyahatinde bulunacak kişiler vize başvurularını seyahat edecekleri ülkenin konsolosluğuna yapmalıdırlar. Ancak vize başvurularının değerlendirileceği diplomatik merci ;ise Macaristan Konsolosluğu’dur.

Vize başvurusu Macaristan olarak bölge ayrımı bulunmamaktadır. ;Vize Merkezi olarak Türkiye'nin tüm illerinden vize başvurularını kabul ediyoruz. ;Parmak izi beyanı işlemleri İstanbul’dan yapılmaktadır. İstanbul'dan yapılan başvurularda ülke uzmanlarımız sizlere eşlik edecektir. ;

Macaristan Konsolosluğu ;işlem esnasında başvuru sahipleri ile iletişime geçebilmektedir. Bu yüzden başvuru sahipleri değerlendirme sürecinde e-maillerini kontrol etmeye ve telefonlarına cevap vermeye ve özen göstermelidirler. ;

Vize başvurusu Macaristan ;genel olarak seyahatten ;2 gün önce ;sonuçlanmaktadır. Seyahat planınızı bu bilgiyi göz önüne alarak yapmanızı tavsiye ederiz. ;

Schengen bölgesine dahil olan ;Macaristan, Schengen ;ülkelerine yönelik farklı seyahat kategorileri için sınırlı süreli vize tipi olan ;'C' tipi vize ;başvurularınızı Vize Merkezi ülke uzmanlarımız aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. ;Macaristan vize başvurusu 2024, Macaristan vize ücreti ;ve statü ve mesleksel durumunuza uygun detaylı evrak listesi hakkında bilgilendirme e-maili olarak isteyebilir, profesyonel destek alabilirsiniz. ;

Macaristan Vize Ücreti 2024

Macaristan vize ücreti ;2024 başvurmak istediğiniz vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. 6 yaşve altındaki çocuklardan vize ücreti alınmamaktadır. Macaristan Konsolosluğu kurallarına göre belirlenmiş vize ücretleri, konsolosluk harç bedelini ve vize başvuru merkezi ücretlerini içermektedir. Macaristan vize başvuruları vize başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Kısa süreli olan yani aile ziyareti, turistik ve ticari vizelerin ücretleri uzun süreli D tipi vizesinden farklı olmaktadır. Vize alım sürecinizde Macaristan vize ücreti Macaristan Konsolosluğu ve vize başvuru merkezleri aracılığıyla teyit edilmesi tavsiye edilir. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sıkıntısız bir ;Macaristan vize başvurusu ;gerçekleştirmek ve aynı zamanda güncel vize ücretlerini öğrenmek için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. ;

2024 vize ücreti Macaristan öğrenmek için iletişim ;bölümünde yer alan ofislerimizi arayarak Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz. ;

Vize başvurunuz için başvuru merkezlerinden ya da Vize Merkezi’nden alacağınız hizmetler ise 30 Euro’dur. Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler ise şahsa özel evrak listesinin gönderilmesi, telefonda süresiz destek hizmeti, vize uzmanımızla ön başvuru hizmeti, vize başvuru dosyanızın hazır edilmesi hizmeti, randevu alma hizmeti, fotokopi ve çıktı alma hizmeti ile birlikte karşılama hizmetini içermektedir. 2024 vize ücreti Macaristan öğrenmek için çağrı merkezlerimizden ülke uzmanlarımıza ulaşıp gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Macaristan vize ücreti 2024 hakkında bilmeniz gereken önemli hususlar vardır. Bunlar; ödediğiniz ücret hiçbir koşulda iade edilmemektedir. Ödediğiniz vize ücreti başka şahıslara satılamaz ve devredilememektedir. Ödediğiniz ücret tek başvuru için geçerlidir. Bir başka başvuruda kullanamamaktasınız. Macaristan için ödediğiniz ücreti yalnızca Macaristan vizesi için kullanabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Macaristan vize alım süresi olarak ön görülen süre 7 iş günüdür. Macaristan Konsolosluğu, vize işlemlerinizin ardından hazırlamış olduğunuz evraklarla alakalı olarak herhangi bir eksiklik veya hata tespit etmediği ve resmi günlere denk gelmediği müddetçe genellikle 7 iş günü içinde sonuçlandırabilmektedir. Macaristan’a seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler, yolculuk planlarının aksamaması için Macaristan vize başvurularını planladıkları seyahat tarihinden en az 30 gün öncesinde yapmalıdırlar. ; Vize başvurularını Türkiye’den yapacak olan Suriye, Yemen, Afganista, Filistin, Bangladeş, Sudan, Kuzey Kore, Kongo, Mali, Libya, Moritanya, Ruanda, Nijer, Somali ve Sri Lanka vatandaşlarıyla mülteci ve vatansızlar Macaristan Konsolosluğunca mülakata tabi tutulmaktadırlar.

Macaristan Konsolosluğu, Macaristan vizesi işlemlerini, evraklarla ilgili herhangi bir eksiklik olmadığı veya vize başvurusu resmi tatillere (yılbaşı, bayram, paskalya) günlerine tekamül etmediği takdirde 7 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır. Macaristan’a seyahat etmeyi planlayan kişiler, seyahat planlarının sıkıntısız geçmesi için Macaristan vizesi başvurularını seyahat tarihinden en az 30 gün önce yapmalıdır. Macaristan vizesi başvurularını Türkiye’den yapan Afganistan, Filistin, Bangladeş, Güney-Sudan, Kongo, Kuzey-Kore, Ruanda, Somali, Moritanya, Libya, Mali, Nijer, Sri Lanka, Sudan, Suriye ve Yemen vatandaşları ile vatansızlar, mülteciler Macaristan Konsolosluğu yetkilileri tarafından mülakata tabi tutulmaktadır.

Aynı zamanda tüm bu ülke vatandaşları için yalnızca Çarşamba günü mülakat günüdür. Müracaatlar randevu ile yapılmaktadır ve bu vatandaşlar için Macaristan vize alım süresi 15 iş günü olarak öngörülmektedir. Yine bu hususta Macaristan Konsolosluğu bu süreyi uzun tutabilmektedir. Kamerun, Lübnan, Mısır, Fas, Irak, Cezayir, Mısır, Nijerya, Pakistan, Vietnam, Tunus ve Ürdün vatandaşlarıysa yine Türkiye’den yapacakları başvurularda bir önceki paragrafta bahsedilen ülkelerdeki vatandaşlar için geçerli olan kurallara tabidirler. Bu kişiler aynı zamanda T.C. oturum iznine sahip olmalıdırlar.

Macaristan vizesi kaç günde çıkar ile alakalı tarafımızca öngörülen bir süreden bahsettik. Bu süre koşullara ve Macaristan Konsolosluğu’na bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Macaristan Vize Reddi

Eğer Macaristan vize reddi aldıysanız ya da vize reddi almak istemiyorsanız yazımızı okumanız yeterli olacaktır. Dilerseniz kurumumuz vize uzmanlarını arayarak da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Macaristan vize başvurunuzun reddedilmemesi için ilk önce dikkat etmeniz gereken nokta Macaristan başvuru dosyanıza koyacağınız belgelerin orijinal ve güncel olmasıdır. ;

Macaristan vize müracaatınızın reddedilmesi durumunda sonuca itiraz etme hakkınız vardır. Macaristan itirazlarının değerlendirmesi çoğunlukla Macaristan Konsolosluğu'nun lehine olacak şekilde sonuçlanmaktadır. Her ülke gibi Macaristan’ın da ülkeye giriş ve çıkış yapacak yabancı kişilerin haklı gerekçelerle sınırlanma yetkisine sahiptir. Macaristan vizesi ret aldıysa ; ve değerlendirme sürecini beklemeyecekseniz, vakit kaybetmeden yeni başvuruda bulunmanızda fayda vardır.

Vize reddi Macaristan için reddetme kararının ardından 8 takvim günü içinde şahsen Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na giderek itiraz dilekçesi sunulabilir. Macaristan Başkonsolosluğu vize başvurunuzla ilgili olumlu bir karar vermediği durumda, pasaportunuz ve evraklarınız Macar Başkonsolosluğu ;tarafından, ; ;Ankara’daki Norveç Kraliyet Büyükelçiliği vasıtasıyla ;ikinci bir incelemeye gönderilmektedir.

Macaristan vizesi başvurunuz ret aldıysa yeni bir başvuru öncesi belgelerinizin tutarlı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Vize reddi Macaristan ülkesi için yaşamamak adına, evraklarınızı eksiksiz olarak tamamladıysanız yeni bir başvuruda bulunabilirsiniz. ;Vize Merkezi Macaristan ;Vize bölümü, başvuru sahibinin zaman ve para kaybını yaşamaması için alanında uzman vize temsilcileriyle yeni bir başvuru gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. ;

Önemli: ;Macaristan Schengen vizesi başvurusu yaparken konaklama ve ulaşım rezervasyon bilgilerinizin İngilizce veya Türkçe olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.
Türkiye’de sabit bir işte çalışıyor ve düzenli de bir gelire sahipseniz Macaristan tüm vize kategorileri için barkoda sahip ;4A hizmet döküm belgenizi ;başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Macaristan vizesi için yapılmış olan başvurular, Macaristan Konsolosluğu tarafından istenen şartlar sağlanamadığı takdirde ret almaktadır. Gerçeği yansıtmamış beyanların belgelerinizde bulunması, seyahat etme amacının açıkça belirtilmemesi, Macaristan seyahati bitiminde kendi ülkesine döneceğini gösterir belgeler sunulmaması, başvuru sahibinin Türkiye olan bağların ikna edici olarak görülmemesi, eksik evrak sunmamak gibi nedenlerden dolayı Macaristan vize talebiniz ret alabilir. ;Macaristan vize reddi bu gibi şartlarda olmaktadır.

Macaristan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Macaristan vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili olarak birkaç husus bulunmaktadır. Macaristan’a vize başvurusu yapmadan önce bu hususları göz önünde bulundurmalısınız.
 • İlk hususlardan biri, Portekiz, Slovenya, Estonya ve Norveç arasında bulunan ortak vize anlaşmasından ötürü bu ülkelere seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Macaristan Konsolosluğu’ndan direkt başvuru yapabilecek olmasıdır.
 • İkinci husus pasaportlarla alakalıdır. Macaristan vizeniz için kullanacağınız pasaportunuza vize işlenebilmesi için en az 2 boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportunda boş sayfası olmayan başvuru sahiplerinin pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir.
 • Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise konsolosluğun resmi gün ve tatilleridir. Bu tatiller Başvuru sahiplerinin başvurusunu birebir etkileyeceğinden ötürü seyahat planlarında aksamalar yaşanmaması adına Macaristan Konsolosluğu’nun resmi günler ve özel tatillerine (ramazan bayramı, kurban bayramı, paskalya, Noel veya yılbaşı gibi) dikkat edip, tatil günleri harici başvuru yapmanız gerekmektedir.
 • 18 yaşın altında başvuru yapacak olan kişiler (reşit olmayanlar) ise bir vasi ile ya da ebeveynleri ile başvuru yapabilmektedirler. Reşit olmayan kişilerin ebeveynleri ya da yasal vasileri ise bu başvuruları noter onaylı belge ile yapmalıdırlar.
 • Öte yandan Macaristan vize başvurusu ile alakalı herhangi bir durumda Macaristan Konsolosluğu tarafından ek bir görüşme çağrılabilirsiniz.
 • Macaristan vize başvurusu yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden bir diğeri ise başvuru yapacağınız vize türüne doğru bir şekilde karar vermektir. Var olan durumlardan çok farklı bir vize türüne başvuru yapmanız halinde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir.
 • Macaristan için vize başvurusunda bulunurken evraklarınızın özenli olmasına, doğru bilgi içermesine ve eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda konsolosluğu yanıltıcı durumlar vize reddine sebep olabilmektedir.

Macaristan vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler bu şekildedir. Daha fazla bilgi almak ve sıkıntısız bir vize alım süreci geçirmek için ülke uzmanlarımızı arayabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

 vize merkezi macaristan ücretleri

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

204 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Macaristan Ticari Vize Başvurusu
  b. n, 27 Eki 2023, 14:32

  Merhabalar, Macaristan ticari vize başvurusu yapmak istiyorum. İstanbul'da bir firmada müdür olarak çalışıyorum. Macaristan'da karşılıklı iş yaptığımız bir firma var. Ticari bağlantılarımız nedeni ile firmayı ziyaret etmem gerekiyor. Süreç nasıl işlemektedir, bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Ticari Vize Randevusu
  u. y, 27 Eki 2023, 14:25

  HİLTON İstanbul Bosphours ta aşçı olarak uzun yıllardır çalışmaktayım. Diğer dünya ülkelerinin de katılacağı önümüzdeki ayın sonunda gastronomi yarışmasına ben ve ekibim de katılacağız. Macaristan'ın ev sahipliği yaptığı yarışmada bulunmamız gerekiyor. Ticari vize başvurusunda bulunmamız gerekli. Macaristan ticari vize randevusu nereden ve ne zaman alınabiliyor? Yarışmaya ev sahipliği yapan firmadan ne gibi evraklar istemeliyiz? Ne kadar sürede vize sonuçlanmaktadır? Şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?
  A. E, 25 Eki 2023, 16:53

  Merhaba, Benim ilk yurtdışı vize başvurum olacak. 1 yıllık sektörde yeni tecrübesi olan parfüm ithalatı yapan bir fabrikam var. İşlerimi büyütme yolundayım. Macaristan dada sektörün önde gelen başka bir parfüm üretimi yapan fabrikanın sahibinden ortaklık teklifi aldım. Kısa bir süre içinde ticari vize başvurusunda bulunmam gerek. Macaristan ticari vize kaç günde çıkar? Önümüzdeki ayın ortasında Macaristan'da olmam gerekir. Zamanımız az kaldı. Yetişme olasılığımız nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  t. y, 25 Eki 2023, 16:41

  Merhaba, Ben ve 5 kişilik ekibim bankamız icra kurulu komitesi olarak genel merkezimizin bulunduğu Macaristan’a seminer için seyahat edeceğiz. Macaristan ticari vizesi için gerekli evraklar çalışanlar için nelerdir? Önümüzdeki ayın ortasında bu seminer gerçekleşecek. Sonuçlanması ne kadar sürecektir? Macaristan ticari vize için gerekli evrakların hazırlanması zor veya uzun bir şekilde mi sürmektedir? Benim ve ekibimin evrakları tam değil. Bankamız üst yönetimi çalışanları olarak Macaristan ticari vize için gerekli evrakları işveren özelinde ya da çalışanlar için ekstra bir evrak listesi varsa sizden destek alabilir miyim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?
  u. k, 02 Eki 2023, 16:59

  Merhaba, Arkadaşlarımla birlikte 3 günlük Budapeşte de üniversite okuyan kuzenimin yanına seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahat planıma aslında 2 ay var evrakları hazırlamam için erken mi? Macaristan turistik vize kaç günde çıkar? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp