Macaristan Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun 2018 güncel evrak listesini size en yakın Macaristan Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla ücretsiz olarak sizlere gönderecektir.

Macaristan Vizesi

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, Macaristan vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Macaristan vizesi için hızla vize başvurusu yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi danışmanlarımızla 0 532 476 25 16 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. 

Vize Merkezi, Macaristan vizesi prosedüründe deneyimli kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Vize Merkezi’nin Macaristan vizesi işlemleri departmanı, vize başvuru dosyanızı hızlı ve eksiksiz şekilde hazırlamanıza yardımcı olur. Macaristan Konsolosluğu, Macaristan vizesini sonuçlandırma yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Macaristan Konsolosluğu tarafından belirtilen Macaristan vize evrak listesine ve Macaristan vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden erişebilirsiniz. Macaristan vizesi başvurusuna dair tüm soru ve sorunlarınıza karşılık bulabileceğiniz tek adres, vize danışmanlığında uzman kadroya sahip olan Vize Merkezi’dir. 

Macaristan Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Diplomatik veya Hizmet Pasaportu sahibiyseniz 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Macaristan seyahatleriniz için vize işlem yükümlülüğünüz bulunmaz, fakat Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibiyseniz Macaristan vizesi işlemlerine tabi tutulursunuz. Macaristan vizesi işlemlerinde alanında uzman çalışanlarıyla vize başvuru prosedürlerine en uygun şekilde başvuru dosyanızı hazırlamak, Macaristan vizesi randevu tarihinizi almak, seyahat sağlık sigortasının yapılmasını sağlamak, Macaristan vizesi takibini yapmak ve Macaristan vizesi ile ilgili tüm prosedürlerle ilgili işlemlerinizi kolaylaştırmak amacıyla hizmet vermektedir. Macaristan Vize Merkezi vize prosedürlerinin ilk aşamasından son aşamasına kadar vizenizin takibini yapmaktadır.

Macaristan Schengen Bölgesi üyesi olduğu için Macaristan’a gerçekleştireceğiniz kısa süreli seyahatlerde (90 güne kadar) Macaristan Schengen Vizesi başvurusu yapmalısınız. Macaristan Schengen vizesi aldığınızda 90 güne kadar Schengen Bölgesi’nde serbest dolaşım hakkını elde etmiş olursunuz. Macaristan dışında Schengen’e dahil olan ülkeler arasında başka bir ülkeye geçme planınız varsa dikkat etmeniz gereken iki nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki Schengen sınır girişinizin Macaristan olmasıdır. Macaristan vizesi sahibinin gideceği ilk ülke Macaristan olmalıdır. Macaristan’a giriş yaptıktan sonra Macaristan üzerinden vize süre aralığınız dahilinde diğer Schengen ülkelerine de giriş yapabilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da vize süreniz dahilinde en uzun kalacağınız ülkenin Schengen vizesini almanızdır. Örneğin, Macaristan Schengen vizesiyle Fransa’da daha uzun konaklama süresi, ülke giriş çıkışlarında sorunlara yol açabilir. Macaristan Schengen vizesi ile başka Schengen ülkelere giriş yapma planınız varsa giriş çıkış yapacağınız tüm ülkelerin ulaşım ve konaklama bilgilerini Macaristan vizesi başvuru dosyanıza eklemenizi tavsiye ederiz.  

Değerli ziyaretçilerimiz, Macaristan Vize Merkezi, Macaristan Schengen Vizesi, Macaristan Turistik Vize, Macaristan Ticari Vize, Macaristan Aile/Arkadaş Ziyareti vizesi, Macaristan Transit Vize, Macaristan Aile Birleşimi, Macaristan Öğrenci Vizesi, Macaristan Oturum İzni, Macaristan Yatırımcılar için Vatandaşlık başvuru işlemlerinizde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Şirket çalışanı iseniz, Macaristan Schengen vizesine başvuru yapacaksanız başvuru dosyanıza şirket yetkilisi tarafından şahsen yazılmış dilekçeyi eklemeyi unutmayınız. Macaristan Konsolosluğuna hitaben yazacağı dilekçede sizin şirkette izinli olduğunuz tarihleri ve Macaristan seyahatiniz sonrasında Türkiye’deki işinize devam edeceğinizi belirtmesi yararınıza olacaktır.

Emekli iseniz, Macaristan Konsolosluğuna hitaben yazacağınız dilekçede seyahat tarihlerinizi, seyahat amacınızı açıkça belirtmeli unutmayın. Macaristan Konsolosluğuna hitaben yazacağınız dilekçe Macarca, İngilizce veya Türkçe olabilir.

Ev hanımı iseniz, Macaristan Konsolosluğuna hitaben yazacağınız dilekçeye ek olarak Macaristan seyahatinizin masraflarını karşılayacak birinci dereceden yakınınız (eşiniz, çocuğunuz, anne veya babanız) tarafından yazılmış dilekçeyi de Macaristan vizesi başvuru dosyanıza eklemelisiniz. 

Macaristan Konsolosluğu, outsource ettiği firma üzerinden kısa süreli Macaristan Schengen vizesi başvurularını kabul etmektedir. Macaristan vizesi başvurularını kurumumuz aracılığıyla yapmanız halinde bireysel durumunuza uygun evraklar kontrol edilmekte, eksik belgeleriniz tamamlanmakta ve vize takibiniz yapılmaktadır. Macaristan vize başvurularının incelenmesi ve değerlendirilmesi tamamen Macaristan Konsolosluğu'nun inisiyatifindedir. Macaristan vizesi danışmanlık hizmeti veren Vize Merkezi, vize başvurularının sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Macaristan Vize Merkezi Macaristan vize başvurunuzu daimi ikametinizin olduğu yerden yapmanız gerektiğini unutmayınız. Vize Merkezi, Macaristan Konsolosluğu'nun talep ettiği güncel evrak listesini yakından takip ederek en hızlı sürede Macaristan vizesi işlemlerinizi sonuç odaklı şekilde gerçekleştirme amacını taşımaktadır.

Macaristan Vize Başvurusu

Macaristan vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklar, başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vizesine başvuru yapacaksınız seyahat niyetinize yönelik başvuru evrak listesini sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca Vize Merkezi, Macaristan Schengen Vize Çağrı Merkezini arayarak başvuru evrak listenizi müşteri temsilcilerimizden “e-mail” olarak isteyebilirsiniz.

Macaristan vize başvurusu sürecinde kullanacağınız pasaportunuzun 10 yıldan eski olmamasına, hasar görmüş sayfalarının bulunmamasına ve Macaristan vizenizin işlenebilmesi için en az 2 adet boş sayfasının bulunmasına dikkat ediniz. Aksi durumlarda Macaristan Konsolosluğu, Macaristan vizenizi reddetme ihtimali yüksektir.

Macaristan vize başvurusu değerlendirme süresinin uzun sürmesi halinde veya bir başka ülkeye seyahat edebilmek için pasaportunuza ihtiyacınız olması halinde söz konusu durumunuzu ispat eden seyahat detaylarınızı belirten ek dilekçe, seyahat edilecek diğer ülke için yapılan konaklama ve uçuş bilgilerinizin rezervasyonlarınızı başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Değerli Ziyaretçimiz,

Macaristan vize başvurunuz için hazırlamanız gereken evraklar web sayfamızda bulunan evraklarla veya tarafına yönlendirmiş olduğumuz bilgi maili ile sınırlı olmayabilir. Macaristan Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunabilir, beyan etmiş olduğunuz evrakların orijinal halini veya güncel halini sunmanızı da isteyebilir.

Macaristan’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızı ziyaret edeceksiniz Macaristan aile/akraba/arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunmalısınız. Macaristan’da bulunan yakınını ziyaret edecekseniz Macaristan turistik vize evraklarını hazırlamamaya veya turistik vize başvurusunda bulunmamaya dikkat ediniz. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılması halinde vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Macaristan vizesi başvuru formu örneği, Macaristan vizesi dilekçe örneğini, seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun evrak listesini sitemizde bulabilirsiniz.

Macaristan vizesi için gerekli evraklara sayfamızın sol bölümünde bulunan vize kategorileri bölümünden ulaşabilirsiniz veya çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizden bilgilendirme maili talep edebilirsiniz.

Macaristan Schengen Vizesi

Macaristan Schengen Vizesi 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla geçerlidir. Macaristan Schengen vizesi maksimum süresi 90 gündür. İlk kez Schengen vizesi başvurusunda bulunuyorsanız seyahat gidiş dönüş tarihleriniz göz önüne alınarak Schengen vize süre aralığınızın belirlenmesi muhtemeldir.

Macaristan vizesi başvurusunu Ankara’dan gerçekleştirecek ziyaretçilerimiz, tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğini de Macaristan vizesi başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Macaristan seyahatinizin masrafları birinci dereceden aile bireyi tarafından karşılanacak başvuru sahiplerinin sponsoruyla olan bağını (eş, ebeveyn) kanıtlaması gerekmektedir. Macaristan seyahat masraflarınız eşiniz tarafından karşılanacaksa evlilik cüzdanınızın fotokopisi yeterli olacaktır. Macaristan vizesi başvurusunda bulunan SSK’lı çalışanlar, 4A hizmet dökümlerini de başvuru dosyasına eklemelidir. Barkodlu hizmet dökümünüzü e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz. Barkodlu olmayan hizmet dökümlerinin Macaristan Konsolosluğu tarafından kabul edilmediğini hatırlatırız. Macaristan aile birleşimi, çalışma, eğitim amaçlı seyahatlerinizde uzun süreli Macaristan vizesine başvurmalısınız.

Biyometri (Parmak İzi) İşlemi

Macaristan Vizesi başvurunuzda vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için Vize Bilgi Sistemi (Visa Information System-VIS) aracılığı ile parmak izi vermelisiniz. Dünya çapında uygulamaya konulan biyometri işlemi bütün Schengen ülkeleri için gerekli bir prosedürdür. Macaristan biyometri (parmak izi) işlemi Schengen bölgesi güvenliği ve gizlilik yasası çerçevesinde, digital bir parmak tarayıcı aracılığıyla ellerde bulunan tüm parmak izlerinin alınması şeklinde uygulanır. Parmak izi, biyometri prosedürü için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır. 12 yaşından küçük çocuklar ve 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen vizesi almış kişiler bu prosedürden muaf tutulmaktadır, fakat 12 yaşının altındaki çocuklardan biyometrik fotoğraf alınır. Fiziksel olarak parmak izi vermesi imkansız olan kişilerden parmak izi alınmaz. Geçici fiziksel hasardan dolayı parmak izi veremeyen başvuru sahibi, geçici durumun ortadan kalktığı bir sonraki başvurusunda parmak izi vermek zorundadır.

Macaristan vize başvurusunun önemli bir bölümünü Schengen parmak izi (biyometri) prosedürü oluşturmaktadır. Vize Merkezi temsilcilerimiz parmak izi verme işlemlerinde size asistanlık eder.

Macaristan Uzun Süreli  (D Tipi) Vize

Macaristan’da 90 günden fazla konaklama planı olan kişilerin ilk olarak Macaristan uzun süreli (D tipi) vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Macaristan D vizesi başvuruları şahsen yapılmaktadır. Posta veya diğer yollarla iletilen başvuruları Macaristan Konsolosluğu kabul etmemektedir. Macaristan D tipi vizeye; Türkiye’den Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti oturum iznine sahip yabancı uyruklu vatandaşlar ve ülkelerinde Macar dış temsilciliği bulunmayan kişiler başvuruda bulunabilir. Macaristan giriş amaçlarına göre değişiklik gösteren oturum izni formları kendi içlerinde ayrılmıştır. Bu formlara  Macaristan Göçmenlik ve Vatandaşlık İşleri Kurumu’nun web sayfasından ulaşılabilir.  

Macaristan D tipi vize talebinde bulunacaksanız, davet mektubunuz varsa davet mektubunuzun BM BÁH tarafından onaylanması gerekmektedir. Macaristan uzun süreli (D tipi) vize talebiniz iş için ise, kazanç sağlamaya yönelik oturma izni gerekli formu BM BÁH’ın internet sitesinden doldurmalı ve konsolosluktan randevu almalısınız. Bu amaçla talep edilen Macaristan uzun süreli (D Tipi) vize başvuru dosyanıza Macaristan’daki işveren tarafından yazılmış hangi pozisyonda çalışılacağını içeren resmi dilekçenizi eklemeyi unutmayınız. Macaristan Uzun Süreli (D Tipi) vize türleri ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi için müşteri temsilcimizle irtibata geçebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Macaristan vizesi işlemlerinin eksiksiz yürütülmesi halinde vize başvurunuz ekseriyetle 7 iş günü içinde sonuçlanır, bazı durumlarda Macaristan Konsolosluğu vize işlemini seyahat tarihine göre de sonuçlandırabilmektedir. Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talep etme ihtimalini göz önünde bulundurarak, Macaristan seyahat planınızın aksamaması ve Macaristan vizesi karar sürecinde gecikme yaşama riskini ortadan kaldırmak için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvuruda bulunmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Macaristan tüm vize kategorileri için gerekli olan Macaristan seyahat sağlık sigortası, Macaristan en uygun fiyatlı otel-uçak bileti rezervasyon işlemlerinizi de Vize Merkezi temsilcilerimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan vize randevu tarihi ve saati, sadece o tarih ve saatte Macaristan vizesi başvurunuzu gerçekleştirmek üzere verilmektedir, Macaristan vize randevusu tarihi değiştirilemez. Randevu tarih ve saatinde vize başvurusunda bulunamayan kişilerin yeni bir randevu alması gerekmektedir. Bu da vize işlem sürenizin uzamasına neden olacaktır. Macaristan vizesi başvurularınız için durumunuza uygun randevu saati ve tarihi konusunda Vize Merkezi Macaristan müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Macaristan Vize Merkezi yetkililerimiz seyahat tarihinize ve durumunuza uygun önceliklerinizi ve müsaitlik durumunuzu göz önünde bulundurarak en uygun iş gününe vize randevunuzu alacaktır.

Macaristan vize başvurunuzla ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi danışmanlarını telefonla arayabilir veya avrupa@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Talep Dilekçesi

Macaristan vizesi başvurusunda bulunacaksanız seyahat niyetinizi ve Macaristan’da konaklama sürenizi içeren Macaristan vizesi talep dilekçesi hazırlamalısınız. Dilekçenizi şahsen, Macaristan Konsolosluğuna hitaben yazmayı ve ıslak imzalı olarak başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız. Dilekçenizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir nokta da spesifik olarak dilekçenizde genel olarak tüm Macaristan vizesi başvuru dosyanızda birbirleriyle çelişen ifadelere yer vermemenizdir. Örneğin, turistik amaçla tatil için Macaristan’a seyahat edecekseniz aile ziyaretinden söz etmemenizi tavsiye ederiz. Macaristan Schengen vizesi başvuru dilekçesi Türkçe, İngilizce ve Macarca olarak hazırlanabilir, fakat Macaristan Schengen vizesi başvuru formu Türkçe veya İngilizcedir.

Macaristan Erasmus

Macaristan Erasmus programı, farklı ülke kültürlerini tanımaya olanak tanıyan, yükseköğretim kurumlarının uluslararası işbirliği yapmalarına teşvik etmeye yönelik Avrupa Birliği değişim programıdır. Macaristan, Erasmus için öğrencilerin en fazla rağbet gösterdiği ülkelerdendir. Bunun sebebi çoğu Avrupa ülkesinden daha uygun fiyata yaşayabilme imkanı sunmasıdır. Ayrıca Budapeşte başta olmak üzere Macaristan'ın her şehrinin ayrı ayrı kültürel, tarihi güzellikler barındırması ve ritmi hiç düşmeyen eğlence hayatı ve birçok üniversitenin eğitim dilinin İngilizce olması sebebiyle Macaristan, Erasmus öğrencilerinin en çok tercih ettiği ülkelerden biridir.  

Macaristan Vatandaşlık

Yatırımcılar için sunulan Macaristan Vatandaşlığı programının gerçekleşmesine aracılık ediyoruz. Tahvil Bonosu alımı, yatırımcılık sertifikası çıkarılmasına, oturum izni başvurusundan, vatandaşlık başvurusuna kadar olan süreçte danışmanlık ve koordinasyon hizmeti vermekteyiz.

Küresel ekonomide yaşanan sorunlar nedeniyle yabancı yatırımcı çekme konusunda sıkıntı yaşayan Avrupa Ülkelerinden biri olan Macaristan, yabancı yatırımcı çekmek için Devlet Tahvili karşılığında daimi oturum izni elde etme imkanı sağlamaktadır. Yabancı yatırımcı gerekli koşulları sağlaması halinde Macaristan vatandaşlığına da geçebilmektedir.  Böylece Macaristan Devlet Tahvili satın alan yabancı yatırımcıya Macaristan vatandaşlığının en hızlı yolu açılmıştır. Macaristan Devlet tahvili alan yatırımcılar 5 yılın sonunda aldıkları tahvil miktarını hiçbir eksiklik olmadan geri olabilirler. Macaristan daimi oturum iznine sahip olan kişinin Schengen bölgesinde de serbest dolaşım (vizesiz) hakkı bulunur.

Macaristan daimi oturum izni alınmasına müteakip 7 yıl içinde Macaristan vatandaşlığı hakkını elde ederler. Macaristan devlet tahvili, yatırımlarını orta ve uzun vadede değerlendirerek güvenli sabit bir getiri elde etmek isteyen yatırımcılara yönelik yatırım aracıdır. Macaristan Devlet Zimmet Ajansı’nın  (Magyar Államadósság Központ) sattığı devlet tahvili her yıl artmakta, yatırımcılar her yıl daha fazla rağbet göstermektedir.

Macaristan Vize Ücreti

Macaristan vize ücretleri seyahat amacınıza ve Macaristan’da kalma sürenize göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vizesi ücretleri turistik, ticari, aile ziyareti ve diğer vize türlerine göre belirlenmektedir. Macaristan vize harç ücretine ek olarak Macaristan işlem ve koordinasyon ücreti eklenmektedir. Macaristan VIP vize talebinizde ek işlem ücreti talep edilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçerek Macaristan vizesi başvuru işlemleriniz için gereken evrak listesiyle birlikte, başvuru niyetinize göre belirlenen ücretler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Önemli: Macaristan Schengen vizesi başvurusunda bulunurken konaklama ve ulaşım rezervasyon bilgilerinizin Türkçe veya İngilizce olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.
Türkiye’de sabit bir işte çalışıyorsanız ve düzenli bir gelire sahipseniz Macaristan tüm vize kategorileri için barkodlu 4A hizmet döküm belgenizi başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
B. Y. 10/01/19, 13:55
Bu sene Erasmus programı kapsamında Bahar döneminde Eötvös Lorand Üniversitesine gitmeye hak kazandım. Gideceğim okulun belgeleri ve bilgileri bana geç göndermesi ve bana geç dönmeleri sebebiyle, işlemlerim yeni halloluyor ve kabul mektubum haftaya elime ulaşacak. Ancak D tipi vize başvurusunda bulunamıyorum çünkü randevular dolu en yakın randevu tarihi 20 Şubat. Benim 11 Şubat günü okulda olmam gerekiyor. Erasmusa gidebilmem için vize almam lazım ancak şu an randevu alamadığım için mümkün görünmüyor. Ne yapmalıyım?
Cevabı Görüntüle
İ.Y. 02/01/19, 09:50
MERHABA,BEN İSMAİL YAŞAR. OĞLUM BERKAY YAŞAR 28.01.2019 TARİHİNDE BUDAPEŞTE'DE ERASMUS'A BAŞLAYACAK. VE 5 AY BOYUNCA BUDAPEŞTE'DE EĞİTİM ALACAK. ONLİNE OLARAK VİZE RANDEVUSU ALMAK İSTİYORUZ.ANCAK SİSTEM BİZE EN YAKIN 14.02.2019 TARİHİNE RANDEVU VERİYOR.ANCAK BİZİM O KADAR VAKTİMİZ YOK.BİZE BU HAFTA İÇERİSİNDE BİR TARİHE RANDEVU VEREBİLİR MİSİNİZ. SAYGILARIMLA.
Cevabı Görüntüle
a. m. 29/12/18, 00:36
Merhabalar Kuzey Kıbrıs'ta öğrenim görmekteyim. Kuzey Kıbrıs'ta Macaristan C tipi Schengen vizesine başvurabileceğim bir vize merkeziniz var mı ?
Cevabı Görüntüle
S. T. 17/12/18, 21:31
Merhaba, hesabımızda minimum 4 bin TL olması gerektiği belirtilmiş. TL ya da Euro mu olması gerekir? Altın hesabı mevcut onu kabul ederler mi?
Cevabı Görüntüle
E. T. Ö. 14/12/18, 20:59
Merhaba ben Trabzon'da KTÜ'de YÜksek Lİsans öğrencisiyim. Erasmus+ programıyla Macaristan'a gideceğim bahar dönemi için. Macaristan'daki okulumdan kabul mektubu geldi ve vize işlemlerine başlamam gerektiğini söylediler. Haftasonu olduğu için arayamadım konsolosluğu ve bilgi alamadım. beni bilgilendirebilir misiniz? Öncelikle hangi belgeleri hazırlamam ve getirmem gerektiğini detaylı bir şekilde söyleminizi rica ediyorum ve Randevu almam gerekiyor mu ? İl dışından geleceğim ve fazla vaktim olmadığı için belgelerimle tam bir şekilde gelmem gerekiyor. Son olarak da vize başvurumu yaptıktan kaç gün sonra vizemi teslim alabilirim?
Telefon