Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Macaristan Vize Merkezi, Adana

Vize Merkezi Adana ofisine hoş geldiniz. Bu sayfa, Macaristan vizesi için Adana'dan başvuru yapacak kişiler için özel olarak tasarlanmıştır.

Macaristan vizesi almak için sorunsuz, kolay ve güvenilir bir yol arıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak, Adana'daki Vize Merkezi ofisimizle temasa geçebilir ve temsilcilerimizden gerekli koşulları öğrenebilirsiniz. Adana, Malatya, Elazığ, Mardin, Diyarbakır, Antakya, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye ve Adıyaman gibi çevre illerde yaşayanlar, Macaristan vizesi işlemleri için Vize Merkezi Adana şubesini tercih edebilirler. Siz de Macaristan vizesi işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Adana Macaristan Vize Ücreti

Macaristan vize ücreti, vize türüne göre değişebilir. Kısa süreli turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri C tipi vize, eğitim, oturum ve çalışma izni vizeleri ise D tipi vize türüne dahil edilir. Macaristan vize ücreti, konsolosluk harç bedeli ve vize merkezinin işlem ücretlerini içerir. Başvuru evrakları arasında yer alması gereken dekont ile vize ücreti yatırılmış olduğunu göstermeniz gerekmektedir. Vize işlemleri için koordinasyon bedelleri, vize merkezleri tarafından tahsil edilmektedir. Bununla beraber randevu alınması, evrak takibi, form ve dilekçe formatları konusunda tavsiyeler, otel, uçak veya hotel rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi konularda Vize Merkezi Adana temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Macaristan güncel vize ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen Vize Merkezi Adana ofisimizi arayınız. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

Adana başvurularında Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Adana'dan yapılan Macaristan vize başvuruları, genellikle 7 ila 10 iş günü arasında sonuçlanır. Fakat, bu süre kesinlik taşımaz ve Konsolosluğun inisiyatifinde vize başvurularının sonuçlanma süresi değişebilir. Vize Merkezi Adana temsilcilerimiz, başvuruların değerlendirme süresine müdahale edemezler. Yabancı pasaportla yapılan başvurular, belirtilen sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Macaristan vizesi için Adana'dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olduğundan emin olunmalıdır. Başvurular için evrakların Adana dışından gönderilmesi durumunda, kargo süreleri de dikkate alınmalıdır.

Macaristan Schengen vize başvuruları için en erken başvuru süresi 3 aydır. Ancak Adana'dan yapılacak başvurular için tavsiye edilen en geç başvuru süresi 1 aydır.

Adana Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Adana Vize Merkezi çalışma saatleri aşağıdaki gibidir:

 • Pazartesi ve Cuma günleri 08.30 ile 18.30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
 • Cumartesi günleri ise 10.00 ile 14.00 saatleri arasında açıktır. Ofisimizi ziyaret etmek isteyen kişiler, çalışma saatlerimiz içerisinde randevu almadan da gelebilirler. Ancak, yeteri kadar zamanı olmayan başvuru sahipleri, zaman kaybı yaşamamaları için temsilcilerimizle randevu talep ederek görüşme yapabilirler.
 • Adana’dan yapılacak Macaristan vize başvurularında parmak izi ibrazı için Konsolosluk randevusu alınması gerekmektedir.
 • Vize randevusu almak için ise temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • Evraklarınızın elimize ulaşmasının ardından, sizin uygunluğunuza göre randevu tarihi ve saati belirlenmektedir.
 • Bu sayede zaman kaybetmeden parmak izi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Macaristan vizesi için randevu almak zaman alıcı ve yorucu bir işlem olabilir. Ancak, Adana Vize Merkezi olarak temsilcilerimiz, randevu işlemleri konusunda size yardımcı olabilirler. Randevu tarihinizle ilgili önceliklerinizi bizimle paylaşarak, size en uygun tarih ve saatleri belirlememize olanak tanıyabilirsiniz. Bu sayede, zaman kaybetmeden ve stres yaşamadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Vize Merkezi Adana şubemize +90 (322) 245 07 91 telefon numaramızdan ya da [email protected] mail adresimizden yazarak ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Adana Vize Merkezi

 1. 1. Adım: Vize Merkezi'nin Macaristan Vizesi Departmanını arayarak bilgi maili talep edin.
 2. 2. Adım: Bilgi mailinde belirtilen evrakları hazırlayın.
 3. 3. Adım: Hazırladığınız Macaristan vize evraklarını kargo, kurye veya şahsen ofisimize ulaştırın.
 4. 4. Adım: Onaylanan randevu tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
 5. 5. Adım: Adana Vize Merkezi temsilcilerini arayarak başvurunuzun son durumunu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Adana Macaristan Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Seyahat amacınıza uygun vize türünü belirleyin.
 • Her vize türünün kendine özel evrak listesi olduğunu unutmayın.
 • Macaristan'a yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik, aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvurabilirsiniz.
 • Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerebilir, farklı vize türleri için ayrı başvuru yapmanız gerekmektedir.
 • Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türüne göre gerekli evraklar belirlenir.
 • Meslek durumunuza ve seyahat amacınıza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir.
 • Güncel evrak listesi için Macaristan Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak bilgi talep edebilirsiniz.
 • Gerekli evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.
 • Macaristan vizesi için hazırlayacağınız evraklar randevu tarihine kadar güncel olmalıdır.
 • Eksik veya güncel olmayan evraklar başvurunuzun kabul edilmesine engel olabilir.
 • Schengen Macaristan vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir.
 • Eksik evrakları tamamlamak veya alternatif evrakları hazırlamak için temsilcilerimize başvurabilirsiniz.
 • Konsolosluk vize bölümü görevlileri de yeni evrak talep edebilirler, bu evrakların tamamlanması zorunludur.
 • Pasaportunuz son 10 yıl içinde çıkarılmış ve en az 2 boş sayfası olmalıdır.
 • Pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır ve en az 3 ay geçerli olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır.
 • Fotoğraflarınızda güncel ve net bir şekilde yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu bir fotoğraf kullanılmalıdır.
 • Banka hesap özetleriniz son 3 aya ait olmalı ve aktif hesaplarınızı içermelidir.
 • Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap özetleri dışındaki evraklar vize türüne göre değişiklik gösterir.

Adana’dan Macaristan vizesi başvurusu yapacaklar için önemli evraklar şunlardır:

 • Dilekçe: Macaristan Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihlerle uyumlu olmalıdır. Vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacak ve bu sebeple vize başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.
 • Şirket İzin Yazısı: Başvuru sahibinin iş yerinde çalıştığını ve seyahat izninin verildiğini belirten resmi bir yazı gerekmektedir.
 • Şirket Görev Yazısı: Başvuru sahibinin şirket adına seyahat edeceğini ve görevinin ne olduğunu belirten resmi bir yazı gerekmektedir.
 • Otel Rezervasyonu: Seyahat edilecek şehirdeki bir otelden yapılmış bir rezervasyon gerekmektedir. Bu rezervasyonun başvuru tarihlerinizle uyumlu olması önemlidir.
 • Uçak Bileti: Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu yapmanız gerekmektedir. Bu bileti de başvuru tarihlerinizle uyumlu olacak şekilde hazırlamanız gerekmektedir.

Başvurunuz sırasında biyometrik verilerinizin beyan edilmesi gerekmektedir. Fakat bazı durumlarda, parmak izi beyanınız okunmayabilir veya tekrar beyan etmeniz talep edilebilir. Bu gibi durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken, biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz gerektiğinde bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Macaristan Vize Merkezi Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp