Ticari Vize Dilekçe Örneği

Ticari Vize Dilekçe Örneği

Macaristan’a ticari iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Macaristan ticari vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Macaristan ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

 • Macaristan Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • Macaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Macaristan’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Macaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • Macaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • Macaristan’a seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Macaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • Macaristan Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • Macaristan ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Macaristan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Macaristan Vize Merkezi Ofisleri

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Macaristan ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı?
  C.S, 25 Nis 2022, 16:02

  Merhaba, Macaristan ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı kısmında hangi evrakları sunmamız gerekir karşı taraftan gelen belgenin orijinal mi olması gerekir? Bütün bu işlemlerin sonuçlanma süresi ne kadardır. Bana sorduklarım konusunda destek olmanızı rica edeceğim iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Ticari Vize Dilekçe Örneği
  S.S., 21 Tem 2020, 23:23

  Merhaba, yapacağım ticari seyahatim için Macaristan ticari vize dilekçe örneği konusunda bana bilgi vermeniz mümkün müdür? Neler yazılmalı, nasıl olmalı ve ticari başvurumdaki dilekçeye nasıl ulaşabilirim? Nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor? Bize bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Dilekçe işlemi için herhangi bir ödeme yapmam gerekecek midir? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vizesi Dilekçe Örnekleri
  K. Demirtaş, 14 Nis 2020, 15:32

  Merhaba, yapacağım ticari seyahatim için Macaristan vizesi dilekçe örnekleri konusunda bana bilgi vermeniz mümkün müdür? Dilekçeye neler yazılmalı, nasıl olmalı, ticari başvurumdaki dilekçeye nasıl ulaşabilirim? Ayrıca eşim de haziran ayında turistik bir seyahat yapacak, özel bir şirkette çalışmaktadır. Onun nasıl bir dilekçe yazması gerekiyor bize bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp