Ticari Vize Dilekçe Örneği

Macaristan’a ticari iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Macaristan ticari vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Macaristan ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Macaristan Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Macaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Macaristan’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Macaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Macaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Macaristan’a seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Macaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Macaristan Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Macaristan ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Macaristan Ticari Vize Dilekçe ÖrneğiMacaristan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Macaristan Vize Merkezi ofisleri

Yükleniyor...
Telefon
POI