Altunizade

Telefon/Faks

0 216 706 01 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com​

Macaristan Vize Merkezi ,Altunizade

Vize Merkezi Altunizade şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Macaristan Schengen Vizesi sayfamıza hoşgeldiniz.Sayfamızın devamında Macaristan Vize başvuru süreçlerine, başvuru süreçlerinin kaç gün içerisinde sonuçlanacağına, Macaristan Vize başvuru formuna, vize ücretlerine, gerekli evrak listelerine ve vize türleri konusunda yeterli bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Macaristan vizesini kolay, sorunsuz ve güvenilir yoldan alabilmek için altunizade@vizemerkezi.com​ e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz. 

Macaristan Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Altunizade 

İlk olarak 14 Haziran 1935’ te yalnızca 5 avrupa ülkesi tarafından imzalanmış olan Schengen Anlaşmasına sonradan 16 Nisan 2003 tarihinde Macaristan da dahil edilmiştir.

Macaristan’a ziyaret edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Macaristan Schengen vize başvurusunda bulunma zorunlulukları vardır. Eğer daha öncesinde geçerliliği devam etmekte olan bir Schengen vizesi alınmış ise Schengen Anlaşmasına göre, Macaristan seyahatinizi sahip olduğunuz bu vize ile gerçekleştirebilirsiniz.Hizmet (Gri) Pasaportu, Diplomatik (Siyah) ya da Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise 180 günlük zaman zarfında 90 günlük konaklamayı geçmeyecek şekilde ziyaretlerini vize almalarına gerek kalmadan gerçekleştirebilirler.

Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan Macaristan dış temsilcilerimiz Macaristan Schengen Vize başvurularında diplomatik yetkiye sahiptirler. Macaristan dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiş halde bulunmaktadır. Konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve telefon numaralarına ilgili konsolosluk sayfasına tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Macaristan Ankara Büyükelçiliği ve Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu olarak  Ankara ve İstanbul dışında Antalya, İzmir, Kütahya, Tekirdağ, Gaziantep, Kayseri, Trabzon ve Kocaeli’ nde Macaristan Fahri Konsoloslukları yer almaktadır. Bu konsoloslukların vize başvurularında herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır. Fahri konsoloslukların iletişim adreslerine, tatil günlerine ve irtibatlarına ulaşmak için Konsolosluk sayfamızı inceleyebilirsiniz. Macaristan konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması vardır ancak Altunizade Macaristan Vize merkezi şubeleri yoluyla vize başvurularını kolaylıkla gerçekleştirebilmektesiniz.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Belgeler- Altunizade 

Ziyaretinizi gerçekleştirebilmeniz için ihtiyacınız olan Macaristan vize çeşidini seyahat nedeniniz belirlemektedir.​ ​Vize başvuruau için lazım olan evraklar genel anlamda ortak olsa bile vize çeşitlerinin kendi içlerinde özel olarak istediği farklı evraklar da bulunmaktadır. Bundan dolayı seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde tespit etmeli ve başvuru yapacak olduğunuz vize türüne göre hareket etmelisiniz.

Macaristan Konsoloslukları aracağılı ile belirlenmiş olan vize çeşitleri konusunda kapsamlı bilgiye ve vize türlerine göre belirlenmiş olan evrak listelerine aşağıda maddeler halinde sunmuş olduğumuz başlıklara tıklayarak kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz vize türleri konusunda ziyaretinize uygun olan vize çeşitlerinin hangisi olduğu hakkında kararsız kaldıysanız veya vize çeşidinin sunduğumuz başlıklar içerisinde olmadığını düşünüyorsanız ​altunizade@vizemerkezi.com​ e-posta adresine mail atarak veya +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak bizlere ulaşabilir uzmanlarımızdan bu konu ile ilgili bilgilendirme talebinde bulunabilirsiniz. Ek olarak Macaristan Vize sayfamızda vize türlerini detaylı bir şekilde ele aldığımız sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Nasıl Yapılır?- Altunizade 

Vize uzmanlarımız başvurunuzun hemen her kademesinde sizleri düzenli ve ayrıntılı olarak bilgilendirecek, sizler adına işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir. Macaristan Schengen vize başvuru süreçlerini 4 aşamada tamamlamaktayız. Aşağıda liste halinde sıralamış olduğumuz bu süreçler ve aşamalar konusunda kapsamlı açıklama bulunmaktadır. 

1.Macaristan Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Ziyaret gerekçenize göre sizler için özel olarak hazırlanmış olan gerekli evrakların listelerini uzmanlarımız sizlerle paylaşacaklardır. Evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladığınız evraklarınızı Altunizade şubemize kargo yolu ile ulaştırabileceğiniz gibi dilerseniz bizzat kendiniz elden de teslim alabilirsiniz. Vize uzmanlarımız bizlere ulaştırdığınız evrakları ayrıntılı bir şekilde kontrol eder ve herhangi bir hata ya da eksik olması durumunda sizlerle iletişime geçerek gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlayacaklardır. 

2.Macaristan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi 

Evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve kontrol edilmesinden sonra vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeme yapacağınız başvuru ücreti; işlem ücretleri, danışmanlık bedeli, tüm harç bedelleri ve diğer giderlerin hepsini kapsamaktadır.Macaristan Vize başvuru ücretini isterseniz banka hesap numaralarımıza havale veya EFT olarak yatırabilir dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz. 

2021 yılı güncel vize başvuru ücretleri konusunda yeterli bilgi almak için Vize Merkezi Altunizade ofisimizi +90 (216) 706 01 60 tel numarasını tuşlayarak bizleri arayabilir ya da altu​nizade@vizemerkezi.com​ mail adresine e-posta atarak uzmanlarımızdan bilgilendirme maili göndermeleri için istekte bulunabilirsiniz. 

3.Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Başvuru ücretinin ödenmesi ve talep edilen evrakların tamamlanmasından sonra danışmanlarımız sizlerin isteğine göre ve konsolosluğun uygunluk durumuna göre bir randevu tarihi belirler. Belirlenmiş tarihte ve saatte  konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Dosya sunumu ve parmak izi verme işleminin gerçekleşeceği bu randevuda uzmanlarımızdan biri sizlere eşlik edecek ve parmak izi verme işleminiz bittikten sonra geri kalan tüm işlemleri sizler adına bizzat kendileri sağlayacaklardır. Eğer 5 senelik bir süreç içerisinde VIS programına parmak izi kaydında bulunmuş ve Schengen ülkesine gitmek için vize almışsanız tekrar parmak izi işlemine gerek kalmamaktadır.

4.Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi 

Konsolosluk aracılığı ile nitelendirilecek olan Macaristan Schengen Vizenizin takibi vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecek ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim aldığımız pasaportunuzu şubemize gelerek bizlerden alabilir ya da dilediğiniz adrese gönderilmesi için kargoya verilme talebinde de bulunabilirsiniz. 

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Altunizade 

İhtiyaç duyulan evrakların eksiksiz ve tam bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde devam etmesi durumunda Macaristan Schengen Vizesi 7 ila 10  iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması, konsolosluklarda oluşabilecek yoğunluklar veya Macaristan resmî tatil günleri bu neticelenme sürecini etkileyebilecek olan etkenler arasında bulunmaktadır. Bu durumların hepsini göz önünde uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı önermektedir. 

Vize Merkezi Altunizade ofisimizde sizlere hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonumuzu tuşlayarak arayabilir veya altunizade@vizemerkezi.com​ mail adresimize e-posta atarak sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Macaristan seyahatinizde Vize Merkezi Altunizade şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Macaristan Vize Merkezi Altunizade

Vize Merkezi Personel

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Macaristan Vizesi Altunizade Recep 24/04/20, 23:35
Merhaba, eşimle birlikte yaz tatilinde Macaristan’a seyahat etmek istiyorum. İkimizde emekliyiz ve İstanbul Anadolu yakasında oturmaktayız. Başvuru esnasında eski vizelerimin görsellerini sunmam gerekir mi? Eşim ve ben ayrı ayrı mı evrak hazırlayacağız? Sadece ben banka hesabımı sunsam yeterli olur mu? Macaristan vizesi Altunizade bölgesinden başvuru yapabilir miyim? Anadolu yakasında Macaristan başvuru merkezi var mıdır? Sizden danışmalık aldığım takdirde gerekli evrakları size nasıl iletmemiz gerekir? Bana yardımcı olur musunuz?
Cevabı Görüntüle