Altunizade

Telefon

+90 (216) 706 01 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Macaristan Vize Merkezi, Altunizade

Altunizade Vize Merkezi

Macaristan Vize Merkezi, Altunizade şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Macaristan Schengen Vizesi sayfamıza hoşgeldiniz.Sayfamızın devamında Macaristan Vizesi Altunizade başvuru süreçlerine, başvuru süreçlerinin kaç gün içerisinde sonuçlanacağına, Macaristan Vize başvuru formuna, vize ücretlerine, gerekli evrak listelerine ve vize türleri konusunda yeterli bilgi sahibi olabilirsiniz.

Temsilcilerimiz Altunizade Macaristan vize başvurusu, Kadıköy Macaristan vizesi, Tuzla Macaristan vizesi, Anadolu Yakası Macaristan vizesi ve Bostancı Macaristan vizesi başvurusu konularında danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

Macaristan Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Altunizade

İlk olarak 14 Haziran 1935’ te yalnızca 5 avrupa ülkesi tarafından imzalanmış olan Schengen Anlaşmasına sonradan 16 Nisan 2003 tarihinde Macaristan da dahil edilmiştir.

Macaristan’a ziyaret edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Macaristan Schengen vize başvurusunda bulunma zorunlulukları vardır. Eğer daha öncesinde geçerliliği devam etmekte olan bir Schengen vizesi alınmış ise Schengen Anlaşmasına göre, Macaristan seyahatinizi sahip olduğunuz bu vize ile gerçekleştirebilirsiniz.Hizmet (Gri) Pasaportu, Diplomatik (Siyah) ya da Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise 180 günlük zaman zarfında 90 günlük konaklamayı geçmeyecek şekilde ziyaretlerini vize almalarına gerek kalmadan gerçekleştirebilirler.

Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan Macaristan dış temsilcilerimiz Macaristan Schengen Vize başvurularında diplomatik yetkiye sahiptirler. Macaristan dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiş halde bulunmaktadır. Konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve telefon numaralarına ilgili konsolosluk sayfasına tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Macaristan Ankara Büyükelçiliği ve Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu olarak Ankara ve İstanbul dışında Antalya, İzmir, Kütahya, Tekirdağ, Gaziantep, Kayseri, Trabzon ve Kocaeli’ nde Macaristan Fahri Konsoloslukları yer almaktadır. Bu konsoloslukların vize başvurularında herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır. Macaristan konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması vardır ancak Macaristan Vizesi Altunizade Vize Merkezi şubesi yoluyla vize başvurularını kolaylıkla gerçekleştirebilmektesiniz.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Belgeler- Altunizade

Altunizade Macaristan vizesi için ziyaretinizi gerçekleştirebilmeniz için ihtiyacınız olan Macaristan vize çeşidini seyahat nedeniniz belirlemektedir. Vize başvuruau için lazım olan evraklar genel anlamda ortak olsa bile vize çeşitlerinin kendi içlerinde özel olarak istediği farklı evraklar da bulunmaktadır. Bundan dolayı seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde tespit etmeli ve başvuru yapacak olduğunuz vize türüne göre hareket etmelisiniz.

Macaristan Konsoloslukları aracığılıyla belirlenmiş olan vize çeşitleri konusunda kapsamlı bilgiye ve vize türlerine göre belirlenmiş olan evrak listelerine aşağıda maddeler halinde sunmuş olduğumuz başlıklara tıklayarak kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

  • Macaristan Ticari Vize
  • Macaristan Turistik Vize
  • Macaristan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi
  • Macaristan Transit Vize
  • Macaristan Öğrenci Vizesi
  • Macaristan Schengen Vizesi

Yukarıda belirtmiş olduğumuz vize türleri konusunda ziyaretinize uygun olan vize çeşitlerinin hangisi olduğu hakkında kararsız kaldıysanız veya vize çeşidinin sunduğumuz başlıklar içerisinde olmadığını düşünüyorsanız [email protected] e-posta adresine mail atarak veya +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak bizlere ulaşabilir uzmanlarımızdan bu konu ile ilgili bilgilendirme talebinde bulunabilirsiniz. 

Macaristan Vizesi Nasıl Yapılır?- Altunizade

Vize uzmanlarımız başvurunuzun hemen her kademesinde sizleri düzenli ve ayrıntılı olarak bilgilendirecek, sizler adına işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir. Altunizade Macaristan vize başvurusu süreçlerini 4 aşamada tamamlamaktayız. Aşağıda liste halinde sıralamış olduğumuz bu süreçler ve aşamalar konusunda kapsamlı açıklama bulunmaktadır.

1. Macaristan Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Ziyaret gerekçenize göre sizler için özel olarak hazırlanmış olan gerekli evrakların listelerini uzmanlarımız sizlerle paylaşacaklardır. Evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladığınız evraklarınızı Altunizade şubemize kargo yolu ile ulaştırabileceğiniz gibi dilerseniz bizzat kendiniz elden de teslim alabilirsiniz. Vize uzmanlarımız bizlere ulaştırdığınız evrakları ayrıntılı bir şekilde kontrol eder ve herhangi bir hata ya da eksik olması durumunda sizlerle iletişime geçerek gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlayacaklardır.

2. Macaristan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve kontrol edilmesinden sonra vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeme yapacağınız başvuru ücreti; işlem ücretleri, danışmanlık bedeli, tüm harç bedelleri ve diğer giderlerin hepsini kapsamaktadır.Macaristan Vize başvuru ücreti isterseniz banka hesap numaralarımıza havale veya EFT olarak yatırabilir dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz.

2024 yılı güncel vize başvuru ücretleri konusunda yeterli bilgi almak için Vize Merkezi Altunizade ofisimizi arayabilirsiniz.

3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Başvuru ücretinin ödenmesi ve talep edilen evrakların tamamlanmasından sonra danışmanlarımız sizlerin isteğine göre ve konsolosluğun uygunluk durumuna göre bir randevu tarihi belirler. Belirlenmiş tarihte ve saatte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Dosya sunumu ve parmak izi verme işleminin gerçekleşeceği bu randevuda uzmanlarımızdan biri sizlere eşlik edecek ve parmak izi verme işleminiz bittikten sonra geri kalan tüm işlemleri sizler adına bizzat kendileri sağlayacaklardır. Eğer 5 senelik bir süreç içerisinde VIS programına parmak izi kaydında bulunmuş ve Schengen ülkesine gitmek için vize almışsanız tekrar parmak izi işlemine gerek kalmamaktadır.

4. Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk aracılığı ile nitelendirilecek olan Altunizade Macaristan vizesi takibi vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecek ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim aldığımız pasaportunuzu şubemize gelerek bizlerden alabilir ya da dilediğiniz adrese gönderilmesi için kargoya verilme talebinde de bulunabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Altunizade

İhtiyaç duyulan evrakların eksiksiz ve tam bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde devam etmesi durumunda Macaristan Schengen Vizesi 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması, konsolosluklarda oluşabilecek yoğunluklar veya Macaristan resmî tatil günleri bu neticelenme sürecini etkileyebilecek olan etkenler arasında bulunmaktadır. Bu durumların hepsini göz önünde uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı önermektedir.

Macaristan Vize Merkezi, Altunizade ofisimizde sizlere hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonumuzu tuşlayarak arayabilir veya [email protected] mail adresimize e-posta atarak sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Macaristan seyahatinizde Vize Merkezi Altunizade şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Macaristan Vize Merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp