Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Macaristan Vize Merkezi, Konya

Vize Merkezi Konya ofisimize hoş geldiniz. Bu sayfa, Macaristan vizesi başvuruları için özellikle Konya'dan yapılacak olan başvurulara yönelik hazırlanmıştır.

Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek, Macaristan vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Ofisimizde bulunan temsilcilerimizle görüşerek vize alabilmek için gerekli şartları öğrenebilirsiniz.

Konya, Uşak, Denizli, Muğla, Burdur, Isparta, Aksaray, Karaman, Niğde, Mersin ve Nevşehir illerinde ikamet eden vatandaşlarımız da Macaristan vizesi işlemlerini Vize Merkezi Konya ofisi aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

Siz de hızlı ve güvenilir bir Macaristan vize başvurusu yapmak istiyorsanız, Vize Merkezi Konya ofisimizle +90 (332) 225 43 91 nolu numaradan arayarak ya da [email protected] mail adresimize yazarak iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla, Vize Merkezi Konya

Macaristan Vizesi Konya Vize Merkezi

  • Vize Merkezi Macaristan Vizesi Departmanı’nı arayarak bilgi mail’imizi talep ediniz.
  • Bilgi e-mail’inde belirtilen belgeleri hazırlayın.
  • Hazırlamış olduğunuz Macaristan vize evraklarını ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  • Onaylanan randevu tarihinde, belirtilen adreste biyometrik verilerinizi beyan edin.
  • Konya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuzun son durumu hakkında bilgi alın ve pasaportunuzu teslim alın.

Vize Merkezi danışmanlığında, Macaristan vizesi başvurusu için gereken tüm süreçler en kolay ve güvenilir şekilde tamamlanır. İletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir, konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konya Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Konya Vize Merkezi haftanın belirli gün ve saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ziyaret saatlerinde başvuru yapabilirsiniz, ancak randevu alarak daha hızlı işlem yapabilirsiniz.

Macaristan vize başvurusu için parmak izi ibrazı için randevu alınması gerekmektedir.

Vize randevusu alma işlemi temsilcilerimizin sorumluluğundadır.

Randevu tarihi için önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşın ve işlemlerinizi daha hızlı tamamlayın.

Konya Macaristan Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Macaristan vizesi başvurularında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız son derece önemlidir. İlk adım olarak, seyahatinizin amacına uygun vize türünü belirlemeniz gerekmektedir. Her vize türü için farklı evrak listeleri mevcuttur. Macaristan’a yapacağınız kısa süreli turistik, aile/arkadaş ziyareti veya ticari seyahatleriniz için ilgili vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Aynı anda birden fazla vize türüne başvuru yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikli olarak dikkate alınarak, Macaristan vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir. Bundan dolayı seyahatiniz amacına uygun vize türünü belirlemek ve gerekli evrakları hazırlamak başvuru sürecinizin başarılı bir şekilde sonuçlanması için oldukça önemlidir.

Macaristan vizesi başvuru evraklarını öğrenmek için Macaristan Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Belirlediğiniz vize türüne ve meslek durumunuza göre şekillenecek olan evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Vize başvuru evraklarınız vize randevu tarihinize kadar güncel olmalıdır. Eksik veya güncel olmayan evraklar, vize başvurunuzun kabul edilmesini engelleyebilir. Schengen Macaristan vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz bir şekilde karşılamak için tüm evrakları eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir.

Eksik evraklarınızı tamamlamak veya alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine ulaşmak için temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Yeni evraklar temin etmeniz talep edilebilir ve bu evrakların tamamlanması zorunludur. Yeni evrakları tamamlamak için gereken bilgilere ve desteğe temsilcilerimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Macaristan Schengen vizesi başvurusu için kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması ve en az 2 boş sayfası bulunması gerekmektedir. Bununla beraber, pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır ve seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden kullanılmamış olmalıdır ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğraflar kullanılmalıdır. Banka hesap özetleri son 3 aya ait olmalı ve aktif hesaplarınızı içermelidir.

Konya'dan Macaristan vize başvurusu sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı ve otel rezervasyonu gibi belgelerde, seyahat tarihlerinizle uyumlu tarihlerin belirtilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Vize talebinizin belirtildiği dilekçenin tarihleri, otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihlerle uyumlu olmalıdır. Konsolosluk, vizenizin başlatılacağı tarihleri dilekçenizde ve diğer belgelerinizde belirtilen tarihlerle uyumlu olarak belirleyecektir. Vize başvurunuzun sonuçlanması seyahat tarihinizden önce olsa bile, vizeniz başvuru belgelerinde belirtilen tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple, vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen bölgesine giriş yapamayacaksınız.

Macaristan vizesi başvurularında biyometrik verilerinizi daha önce beyan etmiş olsanız dahi tekrar beyan etmeniz talep edilebilir. Bununla beraber, parmak izi beyanınız bazı nedenlerle okunamayabilir ve bu durumda biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz istenebilir.

Macaristan'da bulunan bir arkadaşınız veya aile bireyiniz tarafından davetiye yazısı gönderildiyse, aile, akraba veya arkadaş ziyareti vizesi kategorisine başvurmanız gerekmekte ve bu kategoriye uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Eğer Macaristan'da yaşayan bir akrabanız yoksa ve sadece turistik bir gezi için seyahat edecekseniz, turistik vize başvurusu yapmanız ve bu kategoriye uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Macaristan'da bir iş ortağıyla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz, ticari vize başvurusu yapmanız ve bu kategoriye uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Davetiye gerektiren aile veya ticari vize başvurularında, davetiye Macaristan'daki yetkili makamlar tarafından onaylanmalı ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulmalıdır.

Temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler vize başvurunuzun doğru ve hızlı bir şekilde yapılması için çok önemlidir. Vize Merkezi Konya, sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamak için burada hizmetinizdedir. Vize Merkezi Konya ofisimizle +90 (332) 225 43 91 nolu numaradan arayarak ya da [email protected] mail adresimize yazarak iletişime geçebilirsiniz.

Konya Başvurularında Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Konya'dan yapılan Macaristan vize başvuruları genellikle 7 ila 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.

Ancak, vize başvurusunun tamamlanma süresi Konsolosluğun inisiyatifindedir ve kesin bir süre belirtilmemektedir.

Temsilcilerimiz vize başvurularının değerlendirme süresine müdahale edemezler ve yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilen süreden daha uzun sürebilir.

Macaristan vizesi için yeterli zamanınızın olduğundan emin olmalı ve evrak gönderirken kargo sürelerini de dikkate almalısınız.

Macaristan Schengen vize başvuruları için en erken başvuru süresi 3 aydır, ancak tavsiye edilen en geç süre 1 aydır.

Macaristan Vize Merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp