Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Macaristan Vize Merkezi, Konya

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoşgeldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Macaristan vizesine Konya’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Macaristan vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz. Konya, Uşak, Denizli, Muğla, Burdur, Isparta, Aksaray, Karaman, Niğde, Mersin, Nevşehir illerinde ikamet eden vatandaşlar da Macaristan vizesi işlemlerini Vize Merkezi Konya şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da konya@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Konya Vize Merkezi

Konya’da Macaristan vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi Macaristan Vizesi Departmanımızı arayarak bilgi mail’imizi talep ediniz.
  2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Macaristan vize evraklarını ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Konya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alınır.

Konya Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Konya Vize Merkezi Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında, Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Konya’dan yapılacak Macaristan vize başvurularında parmak izi ibrazı için Konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Macaristan vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Konya Macaristan Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Macaristan vizesi Konya başvuruları sırasında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahatiniz amacınıza uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. Macaristan’ya yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınır ve Macaristan vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir.

Meslek durumunuza ve belirlediğinizi vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan Macaristan vizesi başvuru evraklarını öğrenebilmek için lütfen Macaristan Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Macaristan vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Macaristan vizesi evrakları vize randevu tarihinize itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan belgeler eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Schengen Macaristan vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimize arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Macaristan Schengen vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en 3 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki belgeler vize türüne göre şekillenmektedir. 

Konya’dan Macaristan vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru evraklarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. Macaristan Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Macaristan vizesine Vize Merkezi Konya’dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Macaristan’da bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise Macaristan aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Macaristan’da yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Macaristan turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Macaristan’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Macaristan ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye Macaristan’daki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi Konya sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır

Konya Başvurularında Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Konya’dan yapacağınız Macaristan vize başvurularınız ortalama 7 ila 10 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Macaristan vizesinin kaç günde çıktığı tamamen Konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Macaristan vizesine Konya’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Macaristan vizesi için Konya dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımız kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Macaristan Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Macaristan vizesine Konya’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Konya Macaristan Vize Ücreti

Macaristan vize ücreti vize türüne göre değişmektedir. Turistik, ticari ve aile ziyareti gibi kısa süreli vizeler C tipi, eğitim, oturum, çalışma izni vizeleri D tipi vize türlerdir. Macaristan vize ücretinin yatırıldığına konsolosluk harç bedelini içeren dekontun başvuru evrakları arasında olması gerekir. Macaristan vize ücreti harç bedeli ve vize merkezinin işlem ücretlerini içermektedir. Vize işlemlerine dair koordinasyon bedelleri vize merkezleri tarafından alınmaktadır. Randevu alınması, evrak takibi, form ve dilekçe formatları konusunda tavsiyeler, otel, hotel, uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi kalemler konusunda Vize Merkezi Konya temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Macaristan güncel vize ücretlerini öğrenmek için lütfen Vize Merkezi Konya şubemizi arayınız. 

Macaristan Vize Merkezi Konya

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Macaristan vizesi Konya
Y. Yeşil 17/04/20, 17:59

Macaristan’a 3 günlüğüne seyahat etmeyi planlıyorum. Konya’da oturuyorum, Macaristan vizesi Konya ve çevresinde ikamet edenler için nereden yapılıyor? Konya büronuz üzerinden işlemleri yürütmem mümkün müdür? İşlemler sırasında evrak listesi neye göre iletiliyor? Evrakları hazırlarken hangi durum baz alınmaktadır? Parmak izini Konya‘da verebilir miyim, veremeyeceksem nerede vereceğim? Siz danışmanlık şirketi olarak konsoloslukla işbirliği içerisinde çalışan bir özel şirket misiniz? Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x