Macaristan Ticari Vize

Macaristan Ticari Vize

Macaristan Ticari Vize İçin Merak Edilenler

Macaristan’dan Schengen vizesi aldıktan sonra diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilir mi?

Schengen vizesi kapsadığı ülkeler için geçerlilik sağladığından Macaristan’a giriş sağlanması mümkündür. Önerilen her zaman başvurusu yapılan ülkeden giriş sağlamaktır. Bu konuda tecrübeli ekibimizden destek alabilirsiniz.

Davetiye ya da acil durumlar söz konusu olduğunda ülke konsolosluğu ile iletişime geçilmesi gerekiyorsa neler yapılmalı?

Her ne kadar yasa ve kanunlar sıkı olsa da insanların hayatında yaşanabilecek aciliyetli önemli durumlar söz konusu olduğunda esnekleşme yaşanmaktadır. 1. derece yakınını kaybetme, sağlık sorunları için tedavi olunması gerektiğinde v.b durumlarda konsolosluğa mail yolu ile ulaşılabilir. Duruma ilişkin bir dilekçe ibraz edildiğinde ticari vize değerlendirilmesi yapılacaktır.

Başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Belirlenen seyahat için vize türüne göre hazırlanan dosyayı tamamladıktan sonra başvuru tarihi ile seyahat başlangıç tarihi arasında 17 gün olması şartı aranmaktadır.

Vize başvurusu sonuçlanmadan Otel-Uçak biletleri alınmalı mı?

Ticari vize başvurusu yapılırken konsolosluğun sizden beklentisi ülkenize geri döneceğinizi kanıtlamanızdır. Başvurunun yapıldığı türe göre uygun ikamet edip geri dönüş sağlayacağınızı göstermeniz gerekir. Çünkü vize ülkeye giriş için gereklidir ancak ülkede kalmayı planlayan vatandaşların oturma iznine yönelmesi gerekecektir. Bu nedenle sizden otel veya konaklayacağınız adresi ve dönüşünüzün kesinliğini görmek istemektedir.

Macaristan ticari vizesi alırken istenen İGAZOLAS belgesi nedir?

İGAZOLAS, sertifika anlamına gelmektedir. Kişisel bilgilerin bulunduğu bu dilekçe ile davetiye desteklenmektedir. Onaylı olması gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Şirket tarafından gönderilen ve atentli kağıda kaşeli imzalı hazırlanmış davetiye ile birlikte ibraz edilmelidir.

Macaristan Ticari Vize Başvurusu

Değerli ziyaretçimiz, sayfamıza hoş geldiniz. Macaristan Ticari Vize başvurusu yapmak için ticari davetiyeye ve hazırlamanız gereken evraklara, standart evraklar ve mesleksel evraklar başlığı altında, bu sayfanın devamında görüntüleyebilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Ticari vizesi Macaristan için gerekli evrakları İstanbul ofisimize kargo ya da kurye ile göndermeniz halinde, Macaristan Vize Başvuru süreciniz sizin adınıza tarafımızdan başlatılacaktır. Macaristan için parmak izi beyanı işlemi İstanbul'daki başvuru merkezlerinden yapılmaktadır.

Macaristan Konsolosluğu, İstanbul’dan yapılacak başvurularda Portekiz, Norveç, Slovenya vize başvurularını da ayriyeten kabul etmektedir. Portekiz, Norveç, Slovenya vizesi değil Macaristan vizesi almanız gerekmektedir. Ancak ticari vize başvuru dilekçeniz, hangi ülkeye seyahat edecekseniz o ülkenin konsolosluğuna hitaben yazılması gerekmektedir.

Vize Merkezi departmanı yetkililerimizle iletişime geçerek mesleki ve statünüz hakkında bilgilerinizle, seyahat amacınızı açıklayarak bize bilgi verebilirsiniz. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda uzmanlarımız seyahat amacınıza uygun olarak Macaristan vizesi için gerekli evraklar ve Macaristan vize başvuru ücreti hakkında size yapılması gerekenler için mail yollayacaktır.

Ticari vize Macaristan vize başvuruları planladığınız seyahat tarihinden ortalama 2 gün önce sonuçlanmaktadır. Macaristan Konsolosluğu’nun yoğunluğunu hesaba katarak vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 30 gün önce yapmanız önerilir.

2016 yılından sonra VIS ibaresi bulunan bir Schengen vizesi aldıysanız, sistemde kayıtlı olan güncel bir parmak iziniz de varsa parmak izin vermek zorunda kalmadan belgelerinizi size en yakın şubemize göndererek vize başvuru sürecinizi başlatabilmektesiniz. İstanbul'dan yapılan başvurularda herhangi bir problem yaşamamanız için parmak izi verme işlemlerinizde ülke uzmanımız size eşlik edecektir.

Macaristan ticari vize başvurusu bir Schengen vize başvurusudur. Schengen vizesi her 6 aylık dönemlerde maksimum 90 gün o bölgede kalmanıza hak tanır. Ticari vize için başvuruda bulunmak istiyorsanız çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz.

Macaristan Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Kişisel Evraklar: Pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama bilet dokümanları ya da rezervasyonları, Macaristan vize başvuru formu, pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi vb.
 • Finansal Evraklar: Banka hesap dökümü, tapu, araç ruhsatı vb.
 • Mesleki Evraklar: Çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar vardır. Davetiye (Macaristan şirketinin antetli kağıdına, davet eden kişinin pasaport ve kimlik kartı fotokopisi ile birlikte)

Ek Evraklar: Schengen vize başvuruları için yapılması zorunlu seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama rezervasyonlarını ek hizmet olarak siz değerli yolcularımıza sunmaktayız. Otel rezervasyonları nasıl yapılmalı, uçak, tren, otobüs biletlerini vize başvurularından ne kadar önce alınmalı gibi merak ettiğiniz her konuyu çağrı merkezimizi arayarak vize yetkililerimize detaylı olarak sorabilirsiniz.

Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlaması gereken belgelere Vize Merkezi ofisleriyle iletişim kurarak ulaşabilirsiniz.

Şirket çalışanları, şirket sahipleri Macaristan’da ticari faaliyet içerisinde bulundukları şirketlerle Macaristan’da konferans katılımı, iş görüşmesi, fuar katılımı gibi ticari ilişkilere katılım amacıyla Macaristan ticari vizesine başvuru yapmaları gereklidir. Macaristan ticari vize başvuru işlemlerinde ticari ilişkinin firmalar üzerinden gerçekleştiriliyor olması gereklidir. Eğer Macaristan'a ticari amaçlarla seyahat ediliyorsa Macaristan’da bulunan ilgili firmadan davet mektubunun alınması gerekmektedir. Seminer, fuar ya da konferans katılımı için de organizasyonu düzenleyen kuruluştan davetiyenin alınmasının yanında eğer varsa katılım belgesi, etkinliğe katılım davetiyesi, kabul mektubu gibi evrakların vize başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.

Macaristan ticari vizesi 180 gün içerisinde en fazla 90 gün kalma koşuluyla verilmektedir. Macaristan'da ticari amaçlarla seyahat edecek umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri 180 günlük (6 aylık) süre içerisinde 90 günü geçmemek şartıyla Macaristan'a vize almalarına gerek olmadan seyahat edebilirler. Fakat T.C umuma mahsus pasaport (bordo) sahiplerinin vize almaları zorunludur.

Macaristan'a ticari amaçla seyahat edecek Türk vatandaşları Macaristan vize evraklarını hazırlamalıdır. Macaristan ticari vize evrakları Macaristan Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olup başvuru işlemleri konsolosluğun vize bölümü tarafından değerlendirilmektedir.

Macaristan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Macaristan vizesi başvurusu yapan lişi şirket sahibi veya ortağı ise; Konsolosluğa hitaben yazılacak olan dilekçe metninde başvuru sahibinin seyahat amacı, tarihleri, seyahatin sponsoru belirtilmeli, varsa ara ülkeye seyahatler belirtilmelidir. Şirket sahibinin Macaristan Konsolosluğu'na hitaben yazacağı dilekçe metin Türkçe, Macarca veya İngilizce yazılabilir. Macaristan vize talep dilekçesi şirketin antetli kağıdına yazılmalı, şirkette imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından ıslak imzalı olarak hazırlanmalı ve kaşelenmiş bir şekilde vize başvuru dosyasına eklenmelidir.

Macaristan vize başvuru sahibi şirket görevlisi / çalışanı ise; Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe metni şirket yetkilisi tarafından hazırlanmalıdır. Şirket yetkilisi vize başvurusu için hazırlayacak olduğu dilekçe metninde seyahat edecek personelinin şirkette izinli olduğu tarihleri, seyahat masraflarının şirket ya da kişi tarafından karşılanacağını belirtmeli ve başvuru sahibinin Macaristan seyahati sonrası işyerindeki görevine devam edeceği bilgisini vermeli, belgeyi kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlamalıdır. Şirket çalışanı için hazırlanacak dilekçe metni Macarca, İngilizce veya Türkçe olarak hazırlanabilir.

Macaristan Vize Merkezi İstanbul ofisi

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

15 sorudan en popüler 15 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Macaristan Ticari Vize Başvurusu
  b. n, 27 Eki 2023, 14:32

  Merhabalar, Macaristan ticari vize başvurusu yapmak istiyorum. İstanbul'da bir firmada müdür olarak çalışıyorum. Macaristan'da karşılıklı iş yaptığımız bir firma var. Ticari bağlantılarımız nedeni ile firmayı ziyaret etmem gerekiyor. Süreç nasıl işlemektedir, bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Ticari Vize Randevusu
  u. y, 27 Eki 2023, 14:25

  HİLTON İstanbul Bosphours ta aşçı olarak uzun yıllardır çalışmaktayım. Diğer dünya ülkelerinin de katılacağı önümüzdeki ayın sonunda gastronomi yarışmasına ben ve ekibim de katılacağız. Macaristan'ın ev sahipliği yaptığı yarışmada bulunmamız gerekiyor. Ticari vize başvurusunda bulunmamız gerekli. Macaristan ticari vize randevusu nereden ve ne zaman alınabiliyor? Yarışmaya ev sahipliği yapan firmadan ne gibi evraklar istemeliyiz? Ne kadar sürede vize sonuçlanmaktadır? Şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?
  A. E, 25 Eki 2023, 16:53

  Merhaba, Benim ilk yurtdışı vize başvurum olacak. 1 yıllık sektörde yeni tecrübesi olan parfüm ithalatı yapan bir fabrikam var. İşlerimi büyütme yolundayım. Macaristan dada sektörün önde gelen başka bir parfüm üretimi yapan fabrikanın sahibinden ortaklık teklifi aldım. Kısa bir süre içinde ticari vize başvurusunda bulunmam gerek. Macaristan ticari vize kaç günde çıkar? Önümüzdeki ayın ortasında Macaristan'da olmam gerekir. Zamanımız az kaldı. Yetişme olasılığımız nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Ticari Vize Nasıl Alınır?
  O. M, 02 Eki 2023, 16:54

  Merhabalar kasım ayında Budapeşte’de düzenlenecek olan güzellik ve kozmetik fuarına katılım sağlayacağım. Macaristan ticari vize nasıl alınır? Karşı firmadan ne gibi evraklar temin etmem gerekiyor? Dikkat etmem gereken hususlar nelerdir? Bilgilendirme yaparsanız sevinirim. İyi Günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan ticari vize ile Almanya'ya gitmek
  B.L, 28 Nis 2022, 12:09

  Merhaba, Macaristan ticari vize ile Almanya'ya gitmek için neler yapmam gerekir. Sınırda sıkıntı yaşar mıyım geçiş esnasında bunlarla alakalı bana bilgi vermenizi rica edeceğim sizden danışmanlık alarak ilerlemek isterim bu konuda desteğiniz ricam olur. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim?
  G.H, 27 Nis 2022, 17:35

  Macaristan ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim kısmıyla alakalı bilgi rica edeceğim eşimle seyahat edeceğim onu da beraberimde nasıl götürebilirim neler sunmamız gerekir? Eşim ev hanımı ticari davetiye alabilir miyim bununla alakalı yardımcı olmanızı rica edeceğim İyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım?
  O.M, 26 Nis 2022, 16:23

  Merhabalar; Macaristan dönem dönem iş seyahatlerim olmaktadır. Ticari vize alarak gidiyorum fakat hep kısa süreli vermektedir. Macaristan'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım ev alırsam uzun süreli vize almam mümkün olur mu bunla ilgili bilgi rica edebilirim miyim? İşlem sırasında tekrar parmak izi vermem gerekir mi en son 2019 yılında parmak izi vermiştim. Bana destek olursanız çok memnun olurum iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin. İyi günler dilerim

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan ticari vize ile Hollanda'ya gitmek
  L.M, 25 Nis 2022, 16:29

  Merhaba, Macaristan ticari vize ile Hollanda'ya gitmek için neler yapılması gerekir? Gitme durumunda sınır polisinin sınırdan çevirme hakkı var mıdır? Siz vize alımı konusunda destek olduğunuz zaman hizmet bedeli olarak size ne kadar ödeme yapmamız gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ticari vize ile Macaristan'da çalışabilir miyim?
  C.Ö, 25 Nis 2022, 16:21

  Ticari vize ile Macaristan'da çalışabilir miyim ile ilgili birkaç sorum olacaktır. Ticari vizeye başvurduğumda işlemler kaç günde sonuçlanır. Alacağım bu vizeyle ülkede çalışabilir miyim bunla alakalı bana bilgi vermenizi rica ediyorum iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz?
  E.Ş, 25 Nis 2022, 16:14

  Selam, Macaristan ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz ile ilgili çok yazı okudum sitenizde ondan dolayı size danışmak istedim kaç gün içinde itiraz etme gerekir? Uçak rezervasyonu mu satın mı almalıyım? Nasıl yapacağım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan ticari vizesi için otel-uçak lazım mı?
  L.Ö, 25 Nis 2022, 16:09

  Merhaba, düzenleyeceğim seyahat için Macaristan ticari vizesi için otel-uçak lazım mı ? Mesela araçla seyahat edeceksem araçla ilgili belge mi sunamam gerekir? Bilgi rica edeceğim iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur?
  C.V, 22 Nis 2022, 16:52

  Merhaba, benim sorum; Macaristan ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur kısmında yardımınızı rica edeceğim. Gereken evraklar nelerdir? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan ticari vize başvuru formu örneği
  S.F, 22 Nis 2022, 16:30

  Başvurum esnasında Macaristan ticari vize başvuru formu örneği nereden ulaşabilirim? Karşı taraf dan hangi belgeleri istemem gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Ticari Davetiye
  B.B., 21 Tem 2020, 16:27

  Merhabalar Macaristan’da uzun yıllardır iş yaptığım firmaya ziyarette gideceğim. Kaç ay önceden başvuru yapma hakkım vardır? Özel bir şirkette çalışmaktayım evraklarımı neye göre hazırlamam gerecektir? Karşı şirketin davetiye yollaması durumu faydalı olur mu? Davetiye yolladığında başka herhangi bir evrak yollaması gerekir mi? Macaristan ticari davetiye ile başvuru yaptığımda otel sunmam gerekecek midir? Sizden danışmanlık almak isterim. Bana yardımcı olur musunuz? Siz özel bir şirket misiniz? İyi çalışmalar dilerim, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Ticari Vize
  A. Yeşilöz, 08 Nis 2020, 15:06

  Merhaba, Macaristan’da düzenlenen bir fuarda stand açacağım. Macaristan ticari vize mi almam gerekiyor? Ticari vize alınırken istenen evraklar nelerdir. Özel bir şirkette çalışmaktayım. Ne zaman başvuru yapmam gerekiyor? Ne kadar sürede başvurum sonuçlanır? Rica etsem süreç konusunda yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp