Macaristan Ticari Vize

Değerli ziyaretçilerimiz, 

Macaristan Konsolosluğu değişen koşullara göre Macaristan ticari vize evraklarında değişiklik yapabilmektedir. Güncel evrak listesi talep etmek için Vize Merkezi temsilcimizi arayınız.

Vize Merkezi iletişim adreslerini sayfamızdaki Şubelerimiz bölümünde görebilir, zaman kaybetmeden Vize Merkezi temsilcileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, kişiye 90 güne kadar konaklama imkânı veren Macaristan Ticari Vize başvuru işlemleri üzerine hazırlanmış bir sayfadır. Sayfamızı dikkatli bir şekilde incelenmeniz halinde Macaristan Ticari Schengen vize başvurularınızı Vize Merkezi Macaristan Departmanı ile en kolay şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Sayfanın devamında Merkezimiz aracılığıyla Macaristan vizesini adım adım alabilmenin gerekli koşulları bulunmaktadır. Çağrı Merkezimizi arayarak yetkililerimizden bilgilendirme maili talep ediniz. Vize Merkezi iletişim adreslerini sayfamızdaki Şubelerimiz bölümünde görebilir, zaman kaybetmeden Vize Merkezi temsilcileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Ticari Vizesi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

 • Dilekçe  (Şirketin antetli kağıdına işveren tarafından, ingilizce ve konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır)
 • Pasaport (Macaristan seyahati sonrası en az altı ay geçerliliği olan)
 • İki adet Biometrik fotoğraf (güncel, 35 x 45 mm ölçülerinde )
 • Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketliliği içeren, en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 • Kimlik Fotokopisi, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (kişinin aile ve adres bilgilerini içermelidir)
 • Davetiye (Macaristan şirketinin antetli kağıdına, davet eden kişinin pasaport ve kimlik kartı fotokopisi ile birlikte)

Macaristan Ticari vize başvuru sahibi bulunduğu duruma bağlı ek olarak hazırlaması gereken belgeler;

Kişi Şirket Sahibi ise;

 • SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü
 • Güncel tarihli şirket belgeleri (Orjinal faaliyet belgesi, Sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • Şirkete ait banka hesap özeti (son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren, en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birllikte)

Kişi Şirket Çalışanı ise;

 • SGK Hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi
 • Güncel tarihli şirket belgeleri (Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • Maaş bordrosu (son üç aylık, ıslak imza ve kaşeli)

 

Macaristan Ticari Vize Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Macaristan vizesi başvurusu yapan lişi şirket sahibi veya ortağı ise; Konsolosluğa hitaben yazılacak olan dilekçe metninde başvuru sahibinin seyahat amacı, tarihleri, seyahatin sponsoru belirtilmeli, varsa ara ülkeye seyahatler belirtilmelidir. Şirket sahibinin Macaristan  Konsolosluğu'na hitaben yazacağı dilekçe metin Türkçe, Macarca veya İngilizce yazılabilir. Macaristan vize talep dilekçesi şirketin antetli kağıdına yazılmalı, şirkette imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından ıslak imzalı olarak hazırlanmalı ve kaşelenmiş bir şekilde vize başvuru dosyasına eklenmelidir.

Macaristan vize başvuru sahibi şirket görevlisi / çalışanı ise; Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe metni şirket yetkilisi tarafından hazırlanmalıdır. Şirket yetkilisi vize başvurusu için hazırlayacak olduğu dilekçe metninde seyahat edecek personelinin şirkette izinli olduğu tarihleri, seyahat masraflarının şirket ya da kişi tarafından karşılanacağını belirtmeli ve başvuru sahibinin Macaristan seyahati sonrası işyerindeki görevine devam edeceği bilgisini vermeli, belgeyi kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlamalıdır. Şirket çalışanı için hazırlanacak dilekçe metni Macarca, İngilizce veya Türkçe olarak hazırlanabilir. 

Vize Merkezi Aracılığıyla Macaristan Ticari Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?


1.Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi - Macaristan Vize Merkezi Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.


2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Macaristan Vize Merkezi Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.


3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Vize Merkezi – Macaristan Vize Merkezi tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

 

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Macaristan Vize Merkezi, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.


5. Adım – Biometri bilgi beyanı

Vize Merkezi – Macaristan Vize Merkezi Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.
Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.


6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Macaristan Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Macaristan vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya Merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.

 

 

Yükleniyor...
Telefon