Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 54 35

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Macaristan Vize Merkezi, Gaziantep

Mağusa Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep bölgesindeki Macaristan vize başvurularını kabul eden bir merkezdir. Aşağıdaki bilgiler merkez hakkında detaylı bilgi sağlayacaktır:

 • Adres: Hürriyet Mahallesi, Fevzi Çakmak Blv. Şahinbey/ Gaziantep
 • Telefon: +90 (342) 255 54 35
 • E-posta: [email protected]
 • Çalışma saatleri: Pazartesi-Cuma günleri 08:30-16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Merkez, resmi tatillerde kapalıdır.
 • Başvuru prosedürü: Macaristan vize başvurusu yapmak isteyen kişiler Gaziantep'teki Mağusa Vize Başvuru Merkezi'ne şahsen başvurmalıdır. Başvuru öncesinde gerekli evraklar tamamlanmalıdır. Başvuru sahipleri, randevu alarak veya randevusuz olarak merkeze gidebilirler.
 • Başvuru ücretleri: Macaristan vize başvuru ücretleri başvuru türüne ve vize süresine göre değişebilir. Başvuru ücretleri, başvuru merkezinde ödenebilir.
 • Başvuru süresi: Macaristan vize başvuru süresi genellikle 15 iş günüdür. Ancak bu süre, başvuru yoğunluğuna, ek belge ihtiyacına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Başvuru sahipleri, seyahat planlarına göre başvuru süresinin yeterli olacağından emin olmalıdır.

Macaristan Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Mağusa Macaristan Fahri Konsolosluğu, Gaziantep'teki Macaristan Vize Merkezi'ni yönetmektedir. Gaziantep'teki Macaristan Vize Merkezi, Macaristan'a seyahat edecek olan başvuru sahiplerinin vize başvurularını kabul etmektedir.

Gaziantep'teki Macaristan Vize Merkezi adresi şu şekildedir:

Şehitkamil, Hürriyet Mahallesi, 34105 Gaziantep

Gaziantep'teki Macaristan Vize Merkezi'nin çalışma saatleri hafta içi her gün 09:00 - 17:00 saatleri arasındadır.

Gaziantep Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Gaziantep Macaristan Vize Başvuru Merkezi'nin çalışma saatleri şu şekildedir:

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00 Cumartesi - Pazar: Kapalı

Başvuru merkezinin resmi tatil günleri ve özel kapanış günleri için bunun dışında duyurular yapılabilmektedir. Başvuru yapmadan önce resmi tatil günleri ve özel kapanış günleri hakkında bilgi almakta fayda vardır.

Gaziantep Macaristan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Gaziantep'teki Macaristan Konsolosluğu'na vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, seyahat amacına ve planlanan kalış süresine göre farklı belgeler sunmak zorundadır. Genellikle Macaristan vizesi için gerekli belgeler şunlardır:

 • Pasaport: En az 6 ay geçerliliği olan, son iki sayfası boş ve daha önceki vize ve giriş-çıkış damgalarının yer aldığı pasaportun aslı ve fotokopisi gerekmektedir.
 • Vize Başvuru Formu: Macaristan Konsolosluğu'nun internet sitesinden indirilen ve doldurulan vize başvuru formu gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Son altı ay içinde çekilmiş, biyometrik özellikleri taşıyan, beyaz arka planlı 2 adet vesikalık fotoğraf gerekmektedir.
 • Seyahat Belgesi: Uçak bileti rezervasyonu veya uçak bileti gerekmektedir.
 • Konaklama Belgesi: Macaristan'da kalınacak yerin rezervasyonu veya davetiye gerekmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Minimum 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir.
 • Gelir Belgesi: Banka hesap dökümü, maaş bordrosu veya işyerinden izin belgesi gerekmektedir.
 • Öğrenciler İçin Ek Belgeler: Öğrenci belgesi, transkript, okuldan izin belgesi gerekmektedir.
 • İş İçin Seyahat Edenler İçin Ek Belgeler: Şirketin izin yazısı, iş davetiyesi gerekmektedir.
 • Diğer Belgeler: Kişinin seyahat amacına göre ek belgeler sunulması gerekebilir. Örneğin, kültürel etkinliklere katılmak için seyahat edenlerin etkinlik programı, konferanslara katılacak kişilerin katılım belgeleri gerekebilir.

Belgelerin tamamı konsolosluk tarafından istenir veya talep edilirse sunulması gerekebilir. Başvuru sahiplerinin, herhangi bir belgenin eksik veya yanlış olması durumunda başvuru reddedilebilir veya işlem süreci uzayabilir.

Gaziantep Başvurularında Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gaziantep Macaristan Vize Merkezi başvurularında, işlemlerin tamamlanması genellikle 10-15 iş günü sürmektedir. Fakat, yoğunluğa ve belge eksikliklerine bağlı olarak süreler değişkenlik gösterebilir. Başvuru sahiplerinin seyahat planlarını dikkate alarak vize başvurusunu mümkün olan en erken tarihte yapmaları önerilir.

Gaziantep Başvurularında Macaristan Vizesi Almak Zor Mu?

Macaristan vize başvurusu süreci, doğru bilgi ve eksiksiz evraklarla yapıldığında genellikle sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Başvurunun sonucu, her başvurunun kendine özgü koşullarına, vize türüne ve başvuru yoğunluğuna bağlıdır. Fakat, başvuru sahiplerinin gereken tüm belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlaması ve başvuru sürecinde verilen talimatlara uyması sonucu olumlu yönde etkiler. Vize başvuru süreci, önceden planlama ve doğru hazırlık ile daha kolay ve başarılı bir şekilde tamamlanabilir.

Gaziantep Başvurularında Macaristan Vizesini Kimler Alabilir?

Gaziantep'ten Macaristan vizesi başvurusu yapmak isteyenler, Türkiye'de ikamet eden yabancı uyruklu kişiler veya Türk vatandaşları olabilirler. Macaristan vizesi alabilmek için başvuru yapacak kişiler, seyahat amacına ve vize türüne göre değişen belgeleri hazırlamalıdır. Bunun yanı sıra, vize başvurusu yapacak kişilerin seyahat öncesi amacını açıklayan ve kendilerine ait olan tüm belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde sunmaları gerekmektedir. Bununla beraber seyahat sağlık sigortası, seyahat rezervasyonu, turistik davetiye, banka hesap hareketleri gibi belgelerin de ibraz edilmesi gerekmektedir. Başvuru sürecinde istenen belgeler, seyahat amacı ve vize türüne göre farklılık gösterebileceğinden, başvuru yapmadan önce ilgili vize merkezinden veya resmi makamlardan güncel bilgi ve belge listesi alınması tavsiye edilir.

Macaristan Vize Merkezi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp