Macaristan Vize Evrakları

Macaristan Vizesi kendi içinde pek çok vize türünü barıdırmaktadır. Size uygun vize türünü belirlemede yardım almak için vize uzmanlarımıza online@vizemerkezi.com  adresinden ya da 0 212 9700579 telefon numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Macaristan'a vize başvurusunda bulunan tüm başvuru sahiplerinin standart hazırlaması gereken bazı genel evraklar vardır. Tüm vize kategorilerinde gerekli olacak evrak listesini aşağıda bulabilirsiniz. 
 
 

Macaristan Vizesi Ortak Başvuru Evrakları

 • Pasaport Orjinali

Son 10 yıl içerisinde alınmış, öngörülen seyahat bitim tarihinden itibaren en az 3 aylık geçerliliği bulunan, en az 2 boş vize sayfası (pasaportta en az iki adet karşılıklı olmak üzere boş 2 sayfa ) olan pasaport. Eski pasaporta ait son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri sayfalarının fotokopisi.

 • Başvuru Formu

Eksiksiz olarak doldurulmuş, okunaklı, pasaport sahibi tarafından 37. madde ve son sayfadaki imza bölümü imzalanmış olmalıdır. 17. Maddeye ev adresi ve e-posta adresi birlikte yazılmalı, cep telefonu başvuru sahibine ait olmalıdır. başvuru formları mavi, siyah kalemle veya bilgisayar ile doldurulabilir. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise imza bölümleri anne ve baba tarafından imzalanmalıdır.

 • İki Adet Biometrik Fotoğraf

on 6 ay içerisinde çekilmiş, objektife direkt bakan, yüz, kulaklar ve alın bölgesinin açıkca göründüğü, arka fonu beyaz, 35 mm x 45 mm olması gerekmektedir.

 • Gidiş - Dönüş Uçak Bileti Rezervasyonu

Ön görülen ulasım aracına ilişkin rezervasyon yada alındığını belirten veya ulaşım aracını belgeleyen kanıtlayıcı belgeler. (Otobüs, Tren, Uçak, Araç, Feribot Vb.) Uçak rezervasyonlarında PNR numarası olması şarttır.

Not:Birden fazla ülkeye gidilmesi durumunda Şehir/Ülke aktarmaları gösterilmeli veya dilekçe ile belirtilmelidir.

Not:Araba yada motosiklet ile seyahat edecek yolucuların dosyalarına Araç ruhsatı, yeşil sigorta, beynelmilel ehliyet ve eğer araç kendilerine ait değilse araç sahibinden kullanım haklarının seyahat edecek yolcuda olduğunu gösteren noter vekaleti gerekmektedir. Ayrıca dosya içerisine seyahat planını anlatan bir dilekçe eklenmelidir.

 • Otel Rezervasyonu

Seyahat planının tamamını eksik gün olmadan gösteren, Birden fazla ülkeye gidilmesi durumunda tüm ülkelerin konaklama detaylarının ayrıntılı olarak belirtildiği rezervasyonlar beyan edilmelidir. Otel rezervasyonların da mutlaka seyahat eden yolcuların isimlerinin yer alması gerekmektedir. isim geçmeyen rezervasyonlar kabul edilmeyecektir ve otel rezervasyonlarında rezervasyon numarası olması şarttır.

Not:Aile Arkadaş ziyareti sebebi ile seyahat ediliyorsa, resmi kurumdan alınmış davetiye yada davet eden kişi tarafından yazılmış davet edilen kişi ismi, davet eden kişi adres, telefon belirtilerek imzalanmış davetiye ile birlikte davet eden kişinin vatandaşlık belgesi, pasaport ile birlikte vizesi veya kimlik kartı fotokopisi eklenmelidir.

 • Seyahat Sağlık Sigorta Poliçesi

Sigorta Tüm schengen ülkelerinde geçerli, minimum öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalı, asgari poliçe teminatı 30.000€ olmalı ve minimum seyahat tarihlerini kapsamalıdır.
Seyahat Sağlık Sigortanızı başvuru merkezimizde yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

 • Şahsi Banka Hesap Dökümü Orjinali

Başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce bankadan alınmış son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümü alınmalı bankadaki gişe yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Banka hesabı internetten alınmış olsa dahi bankadan kaşe ve imza yaptırılmalıdır. Kişi şirket sahibi ise yüksek bakiyeli şirket banka hesabı ile başvuru yapabilir. Hesabınızda seyahatinizi finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.

Not:Kişiler banka hesapları ile birlikte kredi kartı ekstre fotokopilerinide ekleyebilirler. (Kredi Kartı Ekstre eklenmesi zorunlu değil opsiyoneldir.)

Not:3 günlük bir seyahat için minimum 2.000TL veya karşılığı Euro / Dolar, güncel banka hesabınızda bulunmalıdır.

 • Maaş Bordrosu Orjinali

Son 3 aya ait, firma yetkilileri tarafından imzalanmış ve kaşeli olmalıdır.

 • Emekliliği Gösterir Belge

E-devlet internet sitesinden alınmış veya emeklilik maaşının yattığı banka hesap bankadan onaylatılarak emekliliğin kanıtlanması gerekmektedir.
Not: Emekli olmayanlar için zorunlu bir evrak değildir.

 • Masraf Yazısı

Başvuru sahibinin seyahat masrafları anne, baba veya 3. bir kişi tarafından karşılanıyorsa, sponsor olan kişi seyahat süresince tüm masrafları karşılayacağını belirten bir dilekçe yazmalıdır. Dilekçe, masrafları karşılayan kişinin çalışma ve gelir evrakları, banka hesabı ayrıca dosyaya eklenmelidir.

 • İşveren İzin Yazısı

Çalışılan kurumdan alınmış antetli kağıda basılmış firma yetkilileri tarafından imzalı ve kaşeli, işveren kişinin seyahat tarihlerini, seyahat amacını ve çalışanın bu tarihlerde izinli olacağını belirtmiş ve orijinal olmalıdır. Dilekçe Türkçe, İngilizce veya Macarca yazılabilir.

 • SGK İşe Giriş Bildirgesi

İşveren tarafından verilmiş güncel ve barkodlu olmalıdır.

 • SGK 4a Hizmet Dökümü

SGK müdürlüklerinden alınmalıdır. Barkodsuz hizmet dökümleri kabul edilmemektedir.

 • Şirket Evrakları

Faaliyet Belgesi (Orijinal ve son 6 ay içerisinde alınmış olmalıdır.)Ticaret Sicil Gazetesi (Şirketin ünvan ve ortaklarının açıkça belirtilmiş olması gerekmektedir.)Vergi Levhası (Güncel olmalıdır. Kapatılan vergi dönemi işlenmiş olmalıdır.)

 • Şirket İmza Sirküleri (Şirket yetkilisinin bulunduğu veya şirket yetkilisi tarafından vekalet verilmişse imza sirkülerine ek olarak vekalet ve vekalet verilen kişinin imza beyannamesi gerekmektedir.)
 • Muvafakatname

Reşit olmayan başvuru sahibi Anne ya da Babadan sadece biri ile seyahat ediyor ise veya Anne Baba olmadan 3. bir kişi ile seyahat ediyor ise seyahat edebileceğine dair noter tastikli muvafakatname ve çocuğun kimlik fotokopisi gerekmektedir. Son 3 ay içerisinde alınan muvafakatnameler geçerlidir, daha eski muvafakatnameler kabul edilmez.

 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Seyahatin masrafları Aile bireyleri tarafından karşılanacak ise seyahat eden kişi ile bağının kanıtlanması gerekmektedir.

Not:Masraflar Eş tarafından karşılanacaksa Evlilk Cüzdanı Yeterli olacaktır. Ankara başvuruları için zorunlu bir evraktır.

 • Öğrenci Belgesi

Okuldan alınmış ve Güncel olmalıdır.
Not:Öğrenci kartı geçersizdir.

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Üzerinde T.C. kimlik numarası yazması gerekmektedir.
Not:10 yıldan eski olan nüfus cüzdanları yasal olarak geçersizdir.

 • Pasaport Fotokopileri

Kimlik bilgilerinin yazılı olduğu bilgi sayfası ile pasaporttaki tüm işlem görmüş sayfaların eksiksiz fotokopisi
Not:Varsa eski pasaportta son 6 yıl içerisinde (2010 yılı itibari ile) alınmış schengen vizelerinin ve var ise halen geçerli vizelerin fotokopileri
Birlikte seyahat ettiğiniz kişilerinde pasaport ve vize fotokopileri gerekmektedir. Seyahat ettiğiniz kişi yeşil pasaport sahibi ise pasaport fotokopisi yeterli olacaktır.

Macaristan Vize Türleri ve Gereken Evraklar:

Macaristan Vize Türlerine ve başvuru sahibinin durumuna göre hazırlamanız gereken ek evraklara ve detaylara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Macaristan Turistik Vizesi evrak listesi

Macaristan Ticari Vizesi evrak listesi

Macaristan Aile Ziyareti vizesi evrak listesi

Macaristan Transit Vizesi evrak listesi

Macaristan Öğrenci Vizesi evrak listesi

Macaristan Erasmus Vizesi evrak listesi

Macaristan Schengen Vizesi evrak listesi

Durumunuza uygun geçerli ve en güncel evrak listesi için iletişim numaralarımızdan veya avrupa2@vizemerkezi.com e-posta adresinden Macaristan Vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vizesi İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

 • Macaristan vize başvuru sonucunuza karar verme yetkisi Macaristan Konsolosluğu’na aittir.
 • Gerekli durum görülürse Macaristan Konsolosluğu’nun vize başvurusu sahibinden ek belge talebinde bulunma hakkı vardır.
 • Macaristan Konsolosluğu biyometrik veri işlem kaydı yapmaktadır. Bu nedenle biyometrik veri kaydı için vize başvurusu sahibinin bizzat konsolosluğa gitmesi gerekmektedir. Vize başvurusu yapan kişinin daha önceden biyometrik veri için konsolosluğa gitmiş olması bu uygulamadan muaf olduğu anlamına gelmemektedir. Bu işlem sırasında temsilcilerimiz yanınızda olacak ve süreçle ilgili en ince detayı dahi sizlere aktaracaktır.
 • Macaristan vizesi için başvurunuzu tamamladıktan sonra 15 iş günü içinde başvurunuz sonuçlandırılarak ve  konsolosluğun olumlu veya olumsuz kararı tarafınıza bildirilecektir.
 • Macaristan vizesi için başvuru ücretleri vizenin süresine göre farklılık göstermektedir. Vize ücretleri ile ilgili bilgi almak için Macaristan vize uzmanlarımıza 0212 970 05 79 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

 


 

Yükleniyor...
Telefon