Macaristan Vize Evrakları

Macaristan Vizesi başvurusunda bulunacaksanız seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza yönelik başvuru evrakların ön izlemesini seyahat amacınıza göre sayfamızdaki Vize İşlemleri bölümünden yapabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep ederek, evrak detaylarına dair bilgi alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Ortak Başvuru Evrakları

Pasaport Orjinali: Son 10 yıl içerisinde alınmış, öngörülen seyahat bitim tarihinden itibaren en az 3 aylık geçerliliği bulunan, en az 2 boş vize sayfası (pasaportta en az iki adet karşılıklı olmak üzere boş 2 sayfa ) olan pasaport. Eski pasaporta ait son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri sayfalarının fotokopisi.

Başvuru Formu: Eksiksiz olarak doldurulmuş, okunaklı, pasaport sahibi tarafından 37. madde ve son sayfadaki imza bölümü imzalanmış olmalıdır. 17. Maddeye ev adresi ve e-posta adresi birlikte yazılmalı, cep telefonu başvuru sahibine ait olmalıdır. başvuru formları mavi, siyah kalemle veya bilgisayar ile doldurulabilir. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise imza bölümleri anne ve baba tarafından imzalanmalıdır.

İki Adet Biometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş, objektife direkt bakan, yüz, kulaklar ve alın bölgesinin açıkca göründüğü, arka fonu beyaz, 35 mm x 45 mm olması gerekmektedir.

Gidiş - Dönüş Uçak Bileti Rezervasyonu (Satın alınmış): Ön görülen ulasım aracına ilişkin rezervasyon yada alındığını belirten veya ulaşım aracını belgeleyen kanıtlayıcı belgeler. (Otobüs, Tren, Uçak, Araç, Feribot Vb.) Uçak rezervasyonlarında PNR numarası olması şarttır.

Birden fazla ülkeye gidilmesi durumunda Şehir/Ülke aktarmaları gösterilmeli veya dilekçe ile belirtilmelidir.

Araba ya da motosiklet ile seyahat edecek yolucuların dosyalarına Araç ruhsatı, yeşil sigorta, beynelmilel ehliyet ve eğer araç kendilerine ait değilse araç sahibinden kullanım haklarının seyahat edecek yolcuda olduğunu gösteren noter vekaleti gerekmektedir. Ayrıca dosya içerisine seyahat planını anlatan bir dilekçe eklenmelidir.

 • Gelir Belgeleri:Şahsi banka hesap özeti; Son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren, ıslak imzalı ve kaşeli, banka imza sirküleriyle birlikte
 • Otel Rezervasyonu (Satın alınmış): Seyahat planının tamamını eksik gün olmadan gösteren, Birden fazla ülkeye gidilmesi durumunda tüm ülkelerin konaklama detaylarının ayrıntılı olarak belirtildiği rezervasyonlar beyan edilmelidir. Otel rezervasyonların da mutlaka seyahat eden yolcuların isimlerinin yer alması gerekmektedir. İsim geçmeyen rezervasyonlar kabul edilmeyecektir ve otel rezervasyonlarında rezervasyon numarası olması şarttır.
 • Seyahat Sağlık Sigorta Poliçesi: Sigorta Tüm schengen ülkelerinde geçerli, minimum öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalı, asgari poliçe teminatı 30.000€ olmalı ve minimum seyahat tarihlerini kapsamalıdır. Yurtdışı Seyahat Sigortaları "ıslak imzalı ve kaşeli" olmak zorundadır. Islak imzalı ve kaşeli olmayan seyahat sigortaları kabul edilmemektedir. Seyahat Sağlık Sigortanızı başvuru merkezimizde yaptırabilirsiniz.

Not:Aile Arkadaş ziyareti sebebi ile seyahat ediliyorsa, resmi kurumdan alınmış davetiye yada davet eden kişi tarafından yazılmış davet edilen kişi ismi, davet eden kişi adres, telefon belirtilerek imzalanmış davetiye ile birlikte davet eden kişinin vatandaşlık belgesi, pasaport ile birlikte vizesi veya kimlik kartı fotokopisi eklenmelidir.

Macaristan vizesi başvurusu için gerekli evraklar seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Macaristan turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi vize türlerindeki evraklar farklılık göstermektedir. Macaristan vize talep dilekçesinde belirttiğiniz seyahat amacının beyan etmek üzere hazırladığınız diğer evraklardaki bilgilerle çelişkili olmamalıdır. Macaristan vize başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir. Eğer gerekli evraklar içindeki herhangi bir evraka sahip değilseniz muadili olan en yakın evrakı başvuru dosyanıza eklemeniz gerekir. Eksik evraklarla yapılan vize başvuruları kabul edilmeyebilir veya kabul edilse bile vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir.

Macaristan Vize Merkezi Departmanı Çağrı Merkezini arayarak Macaristan Vizesi başvuru evraklarını temsilcilerimizden e-mail olarak talep ediniz. Macaristan Vize Departmanımız hazırlanması gereken belgelerin güncel halini sizlerle e-posta yoluyla paylaşacaktır. Macaristan vizesi için gereken evraklar web sayfamızda belirtilen evrakların listesi ile sınırlı olmayabilir. Konsolosluk vize bölümünce tarafınızdan yeni evraklar talep edilebilir, beyan etmiş olduğunuz evrakların orijinalini paylaşmanız istenebilir veya sunmuş olduğunuzun evrakların yeniden güncel tarihli halini sunmanız söz konusu olabilir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılması halinde talep edilen evrakları yeniden sunmak zorunda olduğunuzu ve Macaristan işlemlerinizin uzamaması için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimize ileteceğiniz bilgilerin seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun, tutarlı bilgiler olması gerektiğini unutmayınız.

Macaristan Vize Türlerine ve başvuru sahibinin durumuna göre hazırlamanız gereken ek evraklara ve detaylara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Macaristan Vizesi İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

 • Macaristan vize başvurusu sonucunuza karar verme yetkisi Macaristan Konsolosluğu’na aittir.
 • Gerekli durum görülürse Macaristan Konsolosluğu’nun vize başvurusu sahibinden ek belge talebinde bulunma hakkı vardır.
 • Macaristan Konsolosluğu biyometrik veri işlem kaydı yapmaktadır. Bu nedenle biyometrik veri kaydı için vize başvurusu sahibinin bizzat konsolosluğa gitmesi gerekmektedir. Vize başvurusu yapan kişinin daha önceden biyometrik veri için konsolosluğa gitmiş olması bu uygulamadan muaf olduğu anlamına gelmemektedir. Bu işlem sırasında temsilcilerimiz yanınızda olacak ve süreçle ilgili en ince detayı dahi sizlere aktaracaktır.
 • Macaristan vizesi için başvurunuzu tamamladıktan sonra 15 iş günü içinde başvurunuz sonuçlandırılarak ve konsolosluğun olumlu veya olumsuz kararı tarafınıza bildirilecektir.
 • Macaristan vizesi için başvuru ücretleri vizenin süresine göre farklılık göstermektedir. Vize ücretleri ile ilgili bilgi almak için Macaristan vize uzmanlarımıza iletişim bölümündenulaşabilirsiniz.

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

11 sorudan en popüler 11 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Macaristan Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  t. y, 25 Eki 2023, 16:41

  Merhaba, Ben ve 5 kişilik ekibim bankamız icra kurulu komitesi olarak genel merkezimizin bulunduğu Macaristan’a seminer için seyahat edeceğiz. Macaristan ticari vizesi için gerekli evraklar çalışanlar için nelerdir? Önümüzdeki ayın ortasında bu seminer gerçekleşecek. Sonuçlanması ne kadar sürecektir? Macaristan ticari vize için gerekli evrakların hazırlanması zor veya uzun bir şekilde mi sürmektedir? Benim ve ekibimin evrakları tam değil. Bankamız üst yönetimi çalışanları olarak Macaristan ticari vize için gerekli evrakları işveren özelinde ya da çalışanlar için ekstra bir evrak listesi varsa sizden destek alabilir miyim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  E. İ, 02 Eki 2023, 15:02

  Merhaba; Macaristan’a turistik olarak bir seyahat planlamaktayım. Kendime ait küçük bir organizasyon şirketim var. Daha önce hiç yurtdışına seyahat etmedim. Macaristan turistik vizesi için gerekli evraklar nelerdir?Evraklarımı toplayıp sizlere iletmem yeterli mi? Başvuru merkezine şahsen gelmem gerekiyor mu? Sizlerden danışmanlık alarak çalışmak isterim, yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  ş. i, 26 Eyl 2023, 15:30

  Merhabalar, Macaristan’a turistik bir seyahat planım var. Benim ufak butik bir pastanem var, gelirim gayet iyi ve önümüzdeki ay Macaristan’a 3 günlük bir seyahat planım mevcut. Macaristan vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Ne kadar süre önceden başvuru yapmam gerekiyor? Başvuru esnasında başvuru merkezine gelmem gerekiyor mu? Daha önce vize hiç almadım. Danışmanlık alarak sizinle çalışmak istiyorum. Yardımlarınızı rica edeceğim, Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan evrak tamamlama süresi nedir
  Y.M, 02 Ağu 2022, 10:12

  Macaristan seyahatim için randevu oluşturdum 25 Temmuz’a fakat evraklarımın hiç biri hazır değil Macaristan evrak tamamlama süresi nedir? Bana evrak bilgisi verir misiniz rica etsem yardımcı olur musunuz iyi günler kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vizesi için gerekli evraklar 2022
  BUĞRA, 10 Şub 2022, 15:17

  Macaristan gezi planım esnasında Macaristan vizesi için gerekli evraklar 2022 yılı için neler hazırlamam gerekli? Eşimle birlikte seyahat edeceğiz devlet memuruyum eşimse özel bir kuruluşta çalışmakta. Neler sunmamız gerekir bize yardımcı olur musunuz? Evrak dökümü kaç günde getirmemiz gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vizesi için gerekli evraklar 2021
  F.K, 06 Nis 2021, 17:07

  Macaristan vizesi için gerekli evraklar 2021 yılında değişikliğe uğramış mıdır? Önümüzdeki aylarda planladığım bir Macaristan seyahatim olacaktır. Bu seyahat esnasında vize işlemlerini sizin aracılığınız ile yapmak isterim özel bir şirkette muhasebeci olarak çalışmaktayım hangi evraklarla başvuru yapmam gerekecektir. Başvuru için konsolosluğa mı gideceğim? Uçak ve otel rezervasyonu göstermem şart mıdır? Sigorta sizin aracılığınız ile yapmam mümkün olur mu? Bu süreçte bana destek olursanız memnun olurum iyi çalışmalar diler teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vizesi Muvafakatname
  O. Beril, 28 Nis 2020, 19:46

  Merhaba vize merkezi, yaz tatili için kızım ile birlikte Macaristan'a bir seyahat planımız bulunmaktadır. Eşim bizimle seyahat etmeyecektir. Benim devam eden Almanya’dan almış olduğum bir vize bulunmaktadır. Kızım 10 yaşında, Macaristan vizesi muvafakatname almamız gerekecek mi? Herhangi bir ek evrak istenir mi, benim sponsorluğum yeterli olacak mı? Gerekli evrakları size kargo yoluyla iletmem mümkün mü? Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  s. k, 08 Nis 2020, 16:11

  Macaristan’a turistik bir seyahatimiz olacak. ilk defa yurt dışına çıkacağız. Kızım ve eşimle yapacağım bu seyahati. Ben ve eşim özel bir kuruluşta çalışanız. Kızımız ise devlet memuru. Macaristan Schengen vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Tam olarak ne yapmam lazım? Evraklar size ulaştıktan sonraki süreçten biraz bahseder misiniz? Hepimiz parmak izine gelecek miyiz? Evrakları ben getirsem olur mu? Eşimle kızım gelmese sorun yaşar mıyız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vizesi için gerekli belgeler
  C. Güler, 07 Nis 2020, 10:44

  Macaristan vizesi için gerekli belgeler nelerdir? Macaristan vizesi için işleyiş nasıl oluyor? Macaristan’a yapacağım seyahatim ticari olacaktır. Şirket sahibi olduğum için hangi evrakları hazırlamalıyım bilgi alabilir miyim? Vizem kaç günde çıkar?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • As Visa Macaristan Gerekli Belgeler
  B. A., 03 Nis 2020, 12:46

  As Visa ile işbirliği içinde mi Macaristan başvurusu kabul ediyorsunuz? Macaristan’a yapacağım turistik seyahat için neler yapmam gerekiyor? Ben öğrenciyim. Gelirim olmadığı için annem bana sponsor olabilir mi? Eğer annem sponsor olursa hesabında ne kadar olması gerekiyor? Özel bir şirkette çalışmakta. Başvuru esnasında annemin gelmesine gerek var mıdır? As Visa Macaristan gerekli belgeler nelerdir? Bana bu konuda yardımcı olur musunuz? İyi Çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Turistik Vize Başvurularında Vukuatlı Nüfus kayıt Örneği Gerekli Mi?
  D., 03 Nis 2017, 08:50

  Merhaba, turistik vize için e-devletten alınan nüfus kayıt örneği yeterli olur mu? Yoksa nüfus dairelerinden mi almak gereklidir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp