Macaristan Aile Ziyareti Vizesi

Macaristan Aile Ziyareti Vizesi

Macaristan Aile Ziyareti Vizesi İçin Merak Edilenler

Macaristan aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar?

Aile ziyaret vizesinde vatandaşlar sevdiklerine kavuşmanın heyecanını yaşadıklarından dolayı en çok sorulan sorular arasında ‘Vizem kaç günde çıkar?’ oluyor. Vize merkezi olarak dosyanızı eksiksiz hazırlıyor ve başvuru merkezine dış operasyonda olan ekibimizle vizeniz sonuçlanana kadar sizlerin yanında oluyoruz. Macaristan için yapılan vizenin sonuçlanması 7 günü bulabilmektedir.

Schengen vizesi olan kişiler Macaristan’a girebilir mi?

Schengen vizesi 26 ülkeyi kapsayan bir vize türüdür. Macaristan 1 Mayıs 2004 tarihinden itibaren Schengen anlaşmasına dahil olmuştur. Bu nedenle Schengen vizesi kuralları çerçevesinde alınan vize ile Macaristan’a girilebilmektedir.

Macaristan’dan Schengen vizesi aldıktan sonra diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilir mi?

Schengen ülkeleri arasında yapılan seyahat için bir Schengen vizesi yeterlidir. Ancak giriş yapılacak ülkeden ve kalış amacına uygun bir vize türü seçilmiş olması gerekmektedir. Bölgeler arası yapılacak seyahatlerin aile ziyareti vizesi başvurusunda belirtilmesi gerekmektedir.

Davetiye ya da acil durumlar söz konusu olduğunda ülke konsolosluğu ile iletişime geçilmesi gerekiyorsa neler yapılmalı?

Aile ziyaret vizesi başvurusunda kalınacak adresi kanıtlamak amaçlı davet eden kişiden davetiye hazırlanması gerekmektedir. Acil durumlar söz konusu olduğunda da yazılan dilekçeler ile mail yolunu kullanarak konsolosluğa ulaşılabilmektedir.

Başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Seyahat tarihlerinde dikkat edilmesi gereken 17 gün kuralıdır. Başvuru ve seyahat aralığı 17 gün olarak belirlenmiştir. Bu sürece göre seyahat planınızı yapabilirsiniz.

Vize başvurusu sonuçlanmadan Otel-Uçak biletleri alınmalı mı?

Otel ve uçak rezervasyonları tarafımızca gerçekleştirilebilmektedir. Bu konuda size gerekli açıklamalarda yapılacaktır. Başvurularda kalınacak adres ve nasıl gidileceğine dair bilgilendirici evrak aranmaktadır. Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Macaristan aile ziyareti vizesi alırken istenen İGAZOLAS belgesi nedir?

Kişisel bilgilerin yer aldığı İgazolas sertifikası ile gönderilen davetiye desteklenmektedir. Aile ziyareti vizesinde davet eden kişi tarafından düzenlemiş davetiye ile birlikte dosyaya eklenmelidir. İgazolas belgesi mutlaka onaylı olmalıdır.

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti İçin Gerekli Evraklar

 • Kişisel Evraklar: Pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama bilet dokümanları ya da rezervasyonları, Macaristan vize başvuru formu, pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi vb. Davet mektubu: Sizi davet eden kişinin size sponsor olduğunu ve kalacağınız yer ile ilgili belgeler. Yasalara uygun olarak düzenlenmiş davet ya da garanti mektubu. Davetiyeyi gönderen kişinin kimlik bilgileri, ikamet bilgileri ya da oturum izni kartı bilgileri, vize başvuru sahibinin ne kadar süre ile Macaristan’da kalacağını, adres bilgilerini içermelidir. Davetiyenin orijinalinin gönderilmes talep edilmelidir ve ayrıca davetiye ile ilgili ek bilgilerin seyahatten önce Macaristan Konsolosluğu’ndan teyit edilmesi tavsiye edilmektedir.
 • Finansal Evraklar: Banka hesap dökümü, tapu, araç ruhsatı vb.
 • Mesleki Evraklar: Çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar vardır.

Ek Evraklar: Schengen vize başvuruları için yapılması zorunlu seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama rezervasyonlarını ek hizmet olarak siz değerli yolcularımıza sunmaktayız. Otel rezervasyonları nasıl yapılmalı, uçak, tren, otobüs biletlerini vize başvurularından ne kadar önce alınmalı gibi merak ettiğiniz her konuyu çağrı merkezimizi arayarak vize yetkililerimize detaylı olarak sorabilirsiniz.

Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlaması gereken belgelere Vize Merkezi ofislerini arayarak ulaşabilirsiniz.

Macaristan Aile Arkadaş Vizesi Ziyareti Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Macaristan’a ail arkadaş ziyareti vizesi ile gitmeyi amaçlayanlar Macaristan’daki yakınlarından davetiye talep etmelidirler. Eğer Macaristan’da ziyaret edilecek kişi Macaristan vatandaşı ise kimlik bilgilerinin başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir. Eğer ziyaret edilen kişi Macaristan uyruklu değilse, kimlik ve pasaport bilgilerinin ve oturum, ikamet izni belgesinin de başvuruda  sunulması gerekmektedir. Macaristan’dan davetiye gönderen kişi davetiyeyi belediyeye onaylatmalıdır. Davetiyenin posta yoluyla orijinal haliyle gönderilmesi ve gidilecek bölgedeki belediye tarafından onaylanıp yetkili imzasını taşımalıdır. Davetiye gönderecek kişi davetiyeyi ikamet ettiği belediyeden “davetiye formu” şeklinde alabilir. Bu form dışında hazırlanan davetiyeler Konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir.

Macaristan Vize Merkezi İstanbul Ofisi

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Macaristan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
  A.D., 20 Tem 2020, 15:45

  Yapacağım seyahat planlaması için vize işlemleri sırasında sizden hizmet almak isterim. Macaristan’a teyzemin yanına ziyarette gideceğim. Başvuru türüm Macaristan aile ve arkadaş ziyareti vizesi olarak mı geçer yoksa başka bir vize türüne mi başvurmalıyım? Karşı taraftan nasıl bir belge istemeliyim? Kendim öğrenciyim babam bana destek olacaktır. Kendisi emekli nasıl evraklar sunması gereklidir? Evrakları size getirdiğim takdirde kaç günde randevu almaktasınız? Bilgilendirmenizi rica edeceğim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan aile ziyareti vizesi
  N. Altın, 08 Nis 2020, 16:04

  Macaristan‘da yaşayan kuzenimin yanına gitmek istiyorum. Kuzenimin bana oradan herhangi bir evrak göndermesi gerekiyor mu? Macaristan aile ziyareti vizesi mi almalıyım? Sizden bu konuda danışmanlık alabilir miyim? Özel bir şirkette grafiker olarak çalışmaktayım. Hangi evrakları hazırlamam gerekecektir? Ücret konusunda bilgi rica edeceğim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Aile Ziyareti Davetiyesi Nasıl Olmalı?
  M. K., 30 Mar 2018, 21:46

  Macaristan'da ikamet ediyorum. Annem ziyaretime gelecek. Göndermem gereken davetiye dilekçesinin resmi onayli olması zorunlu mudur? Gerekli belge fotokopileri ile hazirlanmış imzali dilekçem yeterli olur mu? Tesekkurler,

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp