Macaristan Aile Ziyareti Vizesi

Macaristan Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi için gerekli olan evraklar kişisel, finansal ve mesleki evraklardan oluşmaktadır. Kişisel evrakları her başvuru sahibinin şahsen hazırlaması gerekirken, mesleksel evraklar ise her meslek grubuna göre farklılık göstermektedir. Vize Merkezi, Macaristan Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak Türkiye'nin her şehrinden yapılacak başvurular için doğru evrakları toparlama, form doldurma, dilekçe hazırlama, föy açma ve randevu alma desteği verir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Macaristan vizesi için gerekli vize evrakları (kişisel, mesleki, finansal) başvuran durumuna göre ve döneme göre değişebilmektedir. 

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti İçin Gerekli Evraklar

  • Kişisel Evraklar: Pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama bilet dokümanları ya da rezervasyonları, Macaristan vize başvuru formu, pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi vb. Davet mektubu: Sizi davet eden kişinin size sponsor olduğunu ve kalacağınız yer ile ilgili belgeler. Yasalara uygun olarak düzenlenmiş davet ya da garanti mektubu. Davetiyeyi gönderen kişinin kimlik bilgileri, ikamet bilgileri ya da oturum izni kartı bilgileri, vize başvuru sahibinin ne kadar süre ile Macaristan’da kalacağını, adres bilgilerini içermelidir. Davetiyenin orijinalinin gönderilmes talep edilmelidir ve ayrıca davetiye ile ilgili ek bilgilerin seyahatten önce Macaristan Konsolosluğu’ndan teyit edilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Finansal Evraklar: Banka hesap dökümü, tapu, araç ruhsatı vb. 
  • Mesleki Evraklar: Çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar vardır. 

Ek Evraklar: Schengen vize başvuruları için yapılması zorunlu seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama rezervasyonlarını ek hizmet olarak siz değerli yolcularımıza sunmaktayız. Otel rezervasyonları nasıl yapılmalı, uçak, tren, otobüs biletlerini vize başvurularından ne kadar önce alınmalı gibi merak ettiğiniz her konuyu çağrı merkezimizi arayarak vize yetkililerimize detaylı olarak sorabilirsiniz.

Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlaması gereken belgelere Vize Merkezi ofislerini arayarak ulaşabilirsiniz.

Macaristan Aile Arkadaş Vizesi Ziyareti Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Macaristan’a aile arkadaş ziyareti vizesi ile gitmeyi amaçlayanlar Macaristan’daki yakınlarından davetiye talep etmelidirler. Eğer Macaristan’da ziyaret edilecek kişi Macaristan vatandaşı ise kimlik bilgilerinin başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir. Eğer ziyaret edilen kişi Macaristan uyruklu değilse, kimlik ve pasaport bilgilerinin ve oturum, ikamet izni belgesinin de başvuruda  sunulması gerekmektedir. Macaristan’dan davetiye gönderen kişi davetiyeyi belediyeye onaylatmalıdır. Davetiyenin posta yoluyla orijinal haliyle gönderilmesi ve gidilecek bölgedeki belediye tarafından onaylanıp yetkili imzasını taşımalıdır. Davetiye gönderecek kişi davetiyeyi ikamet ettiği belediyeden “davetiye formu” şeklinde alabilir. Bu form dışında hazırlanan davetiyeler Konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir.

macaristan vize işlemleri

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Aile Ziyareti Vizesi
Transit Vize
Ögrenci Vizesi
Macaristan Schengen Vizesi
Vize Evrakları
Vize Reddi
Vize Ücretleri
Vize Başvurusu
Vize İşlem Süresi
Telefon
x