Kayseri

Telefon/Faks

0850 460 15 65

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Macaristan Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri şubemize hoş geldiniz. Bu yazı, Kayseri’den Macaristan’a vize başvurusu yapacak, başvuru sahipleri için hazırlanmıştır. Macaristan vizesi başvurusunu, kolayca ve tecrübeli bir ekiple gerçekleştirmek istiyorsanız, irtibat bilgilerimiz aracılığı ile Vize Merkezi Kayseri şubesiyle iletişime geçebilir, vize başvurunuz için istenen evraklar ve vize hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kayseri Vize Merkezi şubesinden; Kayseri, Akkışla, Felahiye, Özvatan, Talas, Develi, Bünyan, Yahyalı, Melikgazi, Sarıoğlan, Pınarbaşı, Tomarza, Hacılar ve Sarız ilçelerinden ve komşu illerden; Sivas, Nevşehir ve Yozgat’tan vize başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için kayseri@vizemerkezi.com adresine mail atabilir ya da +90 850 460 15 65 numarasından bizi arayabilirsiniz.

Macaristan İçin Vize Gerekiyor mu?

Macaristan umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Hizmet pasaportu (gri), diplomatik pasaport (siyah) ve hususi pasaport (yeşil) sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile Macaristan’a vizesiz seyahat gerçekleştirebilirler.

Ayrıca Macaristan,Schengen anlaşmasına üye ülkeler arasında olduğundan, daha öncesinden geçerli bir Schengen vizeniz bulunuyorsa, yeniden vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Schengen vizesi hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kayseri Vize Merkezi

Kayseri’den Macaristan’a vize başvurusu yapacak kişiler, aşağıda verilen adımları izleyerek, Macaristan vizesi başvurularını Kayseri Vize Merkezi şubesiyle kolayca gerçekleştirebilirler. Bu adımlar:

 1. Adım: Vize Merkezi Kayseri şubesini arayarak, Macaristan vizesi hakkında bilgi alın ve Macaristan vizesi için gerekli evrak listesini talep edin.
 2. Adım: Sizden istenen evrak listesini tamamlayın. Belgeleri nereden ve nasıl temin edeceğinizi bilmiyorsanız, müşteri danışmanlarımızdan yardım alarak öğrenebilirsiniz.
 3. Adım: Hazırladığınız evrakları, Vize Merkezi Kayseri şubesine teslim edin.
 4. Adım: Danışmanlarımızın, sizin adınıza aldığı randevu gününde, biyometrik verilerinizi beyan edin.
 5. Adım: Kayseri Vize Merkezi şubesini arayarak, başvuru sürecinizi takip edin ve vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu teslim alın.

Kayseri Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Kayseri Vize Merkezi Çalışma Saatleri aşağıda verilmiştir:

Hafta içi: 08.30 – 18.00 arasında,

Cumartesi : 10.00 – 14.00 arasında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kayseri Vize Merkezi şubesine, mesai saatleri içerisinde randevu almadan gelebilirsiniz. Şubemize gelmek için yeterli vaktiniz bulunmuyorsa, çağrı merkezimizi arayıp, size uygun gün ve saatte randevu alarak, şubemize gelerek danışmanlarımıza danışarak vize işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Kayseri’den yapacağınız, Macaristan vize başvurularında, biyometrik verilerin beyan edilmesi gerekmektedir. Biyometrik verilerin beyan edilmesi için, Macaristan Konsolosluklarından randevu alınması gerekmektedir. Randevu işlemlerinizi, danışmanlarımız sizin adınıza onayladığınız uygun tarihte ve saatte almaktadır.

Kayseri Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Macaristan vizesi için istenen evraklar, yapacağınız vize başvuru türü ve mesleğinize göre değişmektedir. Macaristan vizesi için istenen evrakları hazırlarken, yapacağınız Macaristan seyahatin amacına uygun evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Macaristan vizesi için istenen evrakları öğrenmek için, öncelikle vize başvurusu yapacağınız kategoriyi belirlemeniz gerekmektedir. Vize başvuru kategorileri hakkında detaylı bilgi almak için, web sayfamızdan sizin için hazırlamış olduğumuz içerikleri okuyabilirsiniz.

Aynı anda iki farklı vize türüne başvuru yapılamamaktadır. Misal vermek gerekirse; hem Macaristan aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu, hem de Macaristan turistik vize başvurusu yapamazsınız. Yapılan vize başvuruları, yaptığınız vize başvuru kategorisine göre değerlendirilir. Bu nedenle, doğru vize kategorisine vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Hangi vize kategorisine vize başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız, danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Macaristan vizesi için, sizden istenen evrakları öğrenmek istiyorsanız, Vize Merkezi Kayseri şubesiyle irtibata geçin. Danışmanlarımız tarafından, sizden isten evrak listesi bize ulaşmanız halinde, tarafınıza mail olarak iletilecektir.

Macaristan vizesi için, her başvuru sahibinden istenen ortak evrak listesi aşağıda verilmiştir:

 • Pasaport, son 10 yıl içinde çıkarılmış olmalı, minimum 2 boş sayfası olmalı ve planladığınız Macaristan seyahatinin bitiminden, 3 ay sonrasına kadar geçerliliği devam ediyor olmalıdır.
 • Eğer varsa, eski pasaportların ve vizelerin fotokopisi.
 • Macaristan vizesi başvuru formu ve taahhütname
 • Macaristan vize başvuru dilekçesi
 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf. Fotoğraf daha önce hiç bir belgede kullanılmamış olmalı ve güncel olması gerekmektedir. Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır.
 • Uçak ve otel rezervasyonu bilgileri.
 • Seyahat sağlık sigortası.
 • Mali bilgileri içeren belgeler.
 • Seyahat masraflarını içeren belgeler.
 • Mesleki Bilgileriniz.

Macaristan Vizesi Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Kayseri, Vize Merkezi şubesi olarak, Macaristan vizesi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken hususları sizin için derledik. Bu hususlar:

 • Macaristan vizesi için istenen evraklar güncel olmalıdır. Evraklarınız eğer güncel değilse, vize başvurunuz onaylanmayacaktır.
 • Macaristan Schengen anlaşmasına üye olan ülkeler arasındadır. Bu nedenle Macaristan’a yapacağınız vize başvurularında, Schengen vize başvuru koşullarını yerine getirmeniz gerekmektedir.
 • Sizden istenen evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Eksik olan evrakları danışmanlarımızdan yardım alarak tamamlayabilirsiniz.
 • Başvuru yaparken yalan veya yanlış bir bilgi beyan etmeniz halinde başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Bu nedenle başvurularınızı doğru bilgi vererek gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 • Seyehat amacınızla, vize için hazırladığınız belgelerin tutarlılık içerisinde olması gerekmektedir.
 • Macaristan vizesi için, bize ileteceğiniz dilekçe, otel rezervasyonu, uçak bileti gibi belgelerin, vize başvurusu yaptığınız tarihle uyumlu olmasına dikkat ediniz.
 • Macaristan vize talep dilekçesinde belirtmiş olduğunuz tarihler, otel ve uçak biletinde yer alan tarih bilgileri, vizenizin başlayacağı tarih olacaktır. Vize başvurusunu daha önceden yapıyor olsanız bile, başvuruyu yaparken belirttiğiniz tarihlerde vizeniz başlatılacaktır. Vize başvurunuzu yaparken bu durumu da göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.
 • Biyometrik veriler, verildiği tarihten itibaren 5 yıl süre ile geçerlidir. Daha önceden biyomterik verilerinizi beyan ettiyseniz, yeniden beyan etmenize gerek yoktur; Ancak istisnai durumlarda yeniden biyometrik verileri beyan etmeniz gerekebilir.

Vize Merkezi Kayseri şubesi, Macaristan vizesi başvurunuzun nasıl sonuçlanacağı konusuna etki etmemektedir. Vize başvurunuzun nasıl sonuçlanacağı, Macaristan Konsoloslukların inisiyatifindedir. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için, bize vereceğiniz bilgiler çok önem taşımaktadır.

Kayseri Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kayseri’den Macaristan’a yapacağınız vize başvurusu, ortalama olarak 7 ila 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat, Macaristan Konsolosluklarının yoğun olması, resmi tatiller ve sizden talep edilen ek belge gibi sebeplerle, bu süre değişiklik göstermektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesi, vizenizin sonuçlanma süresine etki etme yetkisine sahip değildir. Başvurularınızın ne kadar sürede sonuçlanacağı, Macaristan Konsoloslukların yetkisindedir. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz bu süre uzayabilmektedir.

Macaristan vizesi başvurunuzu, yaşanabilecek tüm olumsuzlukları da göz önüne alarak, seyahatinizden en az 1 ay öncesinden yapmalısınız. Macaristan vizesi için en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapabilirsiniz.

Bu yazı da Macaristan vizesi başvurularını, Kayseri Vize Merkezi’nden gerçekleştirecek olan başvuru sahiplerine bilgi vermek amaçlanmıştır. Daha detaylı bilgi almak için, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

macaristan vize merkezi kayseri

Vize Merkezi Personel

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Macaristan vizesi Kayseri R. Falez 17/04/20, 18:50
Kayseri’de yaşıyorum. Macaristan’a seyahat etmeyi düşünüyorum. Macaristan vizesi Kayseri başvuruları nasıl oluyor? Başvurumu sizin üzerinizden yapmak istiyorum aslında fakat işlem süreci nasıl ilerlemekte, evraklarımı size nasıl iletebilirim? Bankacıyım, izin dilekçem nasıl olmalı? Gerekli evrakları siz mi bildireceksiniz? Randevu sırasında bana eşlik edecek bir yetkili olacak mı? Kayseri den başvuru yapamayacak olursam hangi şehire gelmem gerekecek? Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle