Diyarbakır

Telefon/Faks

0850 460 15 77

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Macaristan Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Diyarbakır şubesi olarak, sizin için hazırlamış olduğumuz, Macaristan vizesi sayfasına hoş geldiniz. Hazırladığımız bu sayfada, Macaristan vizesi başvuru süreci, vize türleri ve Macaristan vizesi için istenen evrak listesi gibi birçok konuda bilgi alabilirsiniz. Macaristan’a Diyarbakır’dan vize başvurusu yapacaksanız, Vize Merkezi Diyarbakır şubesine, +90 850 460 15 77 telefon numarasını arayarak ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Vize Merkezi şubesinden başta Diyarbakır; Çermik, Bağlar, Lice, Hazro, Bismil, Dicle, Çınar, Sur, Çüngüş, Ergani, Silvan, Kocaçınar, Yenişehir, Kayapınar, Kocaköy, Hani, Eğil ve Kulp ilçeleri olmak üzere; Şanlıurfa, Batman ve Elazığ gibi çevre illerden de Macaristan vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kimler İçin Gereklidir? – Diyarbakır

Macaristan, Schengen anlaşmasına üye olan ülkeler arasındadır. Schengen anlaşması, anlaşmaya üye olan ülkelerin birbiri ile vizesiz seyahat etmesini sağlamaktadır. Günümüzde 26 ülke Schengen anlaşmasına üyedir. Ülkemiz Schengen anlaşmasına üye ülkeler içerisinde yer almamaktadır. Dolayısıyla Macaristan’a seyahat gerçekleştirmek isteyen, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Macaristan vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Eğer daha önceden geçerliliği devam eden bir Schengen vizeniz varsa, yeniden başvuru yapmanıza gerek yoktur. Schengen vizenizin kalan süresi boyunca, Macaristan’a seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaport ve hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, 180 gün boyunca aralıksız 90 gün süreyi aşmamak kaydı ile, Macaristan’a vizesiz giriş yapma hakları bulunmaktadır.

Macaristan vizesi başvuruları, konsolosluklara yapılmaktadır. Diyarbakır’dan Macaristan’a vize başvurusu yapabileceğiniz konsoloslukla ilgili çalışma saatleri, tatil günleri, iletişim numarası ve adresine aşağıda yer alan başlığa tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Macaristan Ankara Büyükelçiliği ve Macaristan Başkonsolosluğu İstanbul dışında, Macaristan Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Macaristan Fahri Konsoloslukları; Antalya, İzmir, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Kütahya, Tekirdağ ve Trabzon illerinde bulunmaktadır. Macaristan Konsolosluklarında bölge ayrımı uygulanmaktadır. Diyarbakır bölgesi başvuruları, Macaristan Ankara Büyükelçiliği’nde kabul edilmektedir.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Belgeler – Diyarbakır

Diyarbakır’dan Macaristan’a vize başvurusu yapacak kişilerin en merak ettiği konuların başında, Macaristan vizesi için gerekli belgeler nelerdir? Sorusu gelmektedir. Macaristan vizesi için istenen evraklar, hangi vize türüne başvuru yapacağınız ve mesleğinize göre değişmektedir. Vize için istenen ortak evraklar bulunsa da, yapılan başvuru türüne göre ek belgeler de istenebilmektedir. Bundan dolayı, öncelikle başvuru yapacağınız vize türünü belirlemeniz gerekmektedir. Aşağıda vize başvuru kategorileri verilmiştir. Size uygun başvuru vize kategorisini tıklayarak, vize kategorileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hangi vize kategorisine başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız, Vize Merkezi Diyarbakır şubesini arayarak, danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Diyarbakır Macaristan vizesi için istenen ortak evrak listesi:

 • Pasaport, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalı, son 2 sayfası boş olmalı ve geçerliliği devam ediyor olmalıdır.
 • Varsa eski Schengen vizesi ve eski pasaportların fotokopisi.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Macaristan vizesi başvuru formu.
 • Konsolosluğa hitaben yazılmış vize talep dilekçesi.
 • 2 adet beyaz fon üzerine çekilmiş güncel fotoğraf. Fotoğrafın daha önce başka bir belgede kullanılmamış olması gerekmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Mesleki bilgiler.
 • Finansal bilgiler.
 • Otel, uçak rezervasyon bilgileri.
 • Seyahat giderleri ile ilgili belgeler.

Macaristan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır? – Diyarbakır

Macaristan vizesi başvurunuzu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, danışmanlarımızdan yardım alabilir, başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu bizimle birlikte 4 aşamada gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda bu adımları detaylı bir biçimde açıkladık.

 1. Adım: Macaristan vizesi başvurusu için gerekli evrakların hazırlanması: Öncelikle, Vize Merkezi Diyarbakır şubesiyle iletişime geçerek sizden istenen evrakları öğrenin. Danışmanınız tarafından, sizden istenen belge listesi size mail olarak iletildikten sonra, başvuru evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlayın. Hazırladığınız evrakları, Vize Merkezi Diyarbakır şubesine şahsen kendiniz ya da kargo yoluyla ulaştırın. Sizden istenen belgeleri nereden ve nasıl temin edeceğinizi bilmiyorsanız, danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Macaristan vizesi başvuru dosyanız bize ulaştıktan sonra, başvuru dosyanızda eksik veya hata olması durumunda, danışmanlarımız sizi bu konuda bilgilendirerek başvurunuzu hazır hale getireceklerdir.
 2. Adım: Macaristan vize başvuru ücretinin ödenmesi: Macaristan vizesi başvurunuzu hazır hale geldikten sonra, Macaristan vizesi başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Macaristan vize ücretleri konsolosluklar tarafından belirlenmektedir. Başvurunuzu bizimle birlikte yapmak isterseniz, Macaristan vize ücretine ek olarak, danışmanlık bedeli, işlem ücretleri ve diğer giderler de eklenmektedir. Macaristan vizesi ücretini, Vize Merkezi Diyarbakır şubesine gelerek ödeyebilir ya da banka hesap numaramıza havale ya da EFT yoluyla yatırabilirsiniz.
 3. Adım: Biyometrik verilerinizin ve vize başvuru dosyanızın sunulması: Macaristan vize başvuru belgelerinin tamamlanması ve başvuru ücretinin ödenmesinden sonra, biyometrik verilerin beyan edilmesi gerekmektedir. Danışmanlarımız sizin adınıza, sizin belirlemiş olduğunuz gün ve tarihte randevu alarak, randevu gününde size eşlik ederler. Belirlenen tarihte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Biyometrik verilerinizi beyan ettikten sonra, geri kalan işlemler danışmanlarımız tarafından sizin adınıza gerçekleştirilecektir. Eğer 5 yıl içerisinde biyometrik verilerinizi beyan ettiyseniz, yeniden biyometrik verilerin beyan edilmesine gerek yoktur.
 4. Adım: Pasaportunuzun teslim alınıp, tarafınıza teslim edilmesi: Macaristan vizesi başvurunuzu tamamlandıktan sonra, Vize merkezi Diyarbakır şubesi tarafından, vize başvuru süreciniz takip edilecek ve başvurunuz sonuçlandıktan sonra teslim alınacaktır. Teslim aldığımız pasaportu, bizzat kendiniz ofisimize gelerek teslim alabilir ya da pasaportunuzun size kargo/kurye yoluyla ulaşmasını talep edebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Macaristan vizesinin sonuçlanma süresi, Macaristan Konsolosluklarının yoğunlukları, resmi tatiller, başvuru sahibinden istenebilecek ek belgeler gibi sebeplerle değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama bir süre vermek gerekirse, herhangi bir aksilik olmaması durumunda, vize başvuru sonuçlanma süresi 7 ila 10 gün arasındadır. Yaşanabilecek tüm aksilikleri göz önünde bulundurarak, başvurularınızı en az 1 ay öncesinden gerçekleştirmelisiniz. Macaristan Konsoloslukları, başvuruları 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir.

Vize Merkezi vize başvurunuzun nasıl sonuçlanacağına ya da vize başvurunuzun ne kadar sürede sonuçlanacağına etki etme yetkisine sahip değildir. Bu konuda inisiyatif Macaristan Konsolosluklarına aittir.

Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi Çalışma Saatleri

Diyarbakır Vize Merkezi Çalışma Saatleri aşağıda verilmiştir:

Hafta içi: 08.30 – 18.00 arasında,

Cumartesi : 10.00 – 14.00 arasında hizmet vermekteyiz.

Diyarbakır Vize Merkezi şubesine gelmek için, randevu alma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Diyarbakır Vize Merkezi’ne çalışma saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Ofisimize gelmek için yeteri vaktiniz yoksa, başvuru sahipleri, kendileri için uygun gün ve saatte randevu alarak, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır şubemize, +90 850 460 15 77 numarasından arayarak ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz. Talep ve önerileriniz için, destek@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Bu yazı Diyarbakır’dan Macaristan’a seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru sahiplerine, bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Macaristan vizesi hakkında detaylı bilgi almak bize ulaşabilirsiniz.

İyi Günler Dileriz.

macaristan vize merkezi diyarbakır

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

4 Yorum Macaristan Vizesi Diyarbakır
Ardahan 24/04/20, 16:49

Diyarbakır’da öğretmenlik yapmaktayım. Yaz tatili için eşimle Macaristan’a bir seyahat planlamaktayım. İlk başvurumuz olacağından parmak izini nereden vermemiz gerekir? Macaristan vizesi Diyarbakır üzerinden başvuru yapma hakkımız var mı? Sürecin takibini yapabileceğinizi sitenizden incelerken gördüm. Evrakları size nasıl iletebilirim? Eşim ev hanımı olduğundan ben sponsor olabilir miyim? Eşim için hangi evraklar istenir? Bana yardımcı olmanızı rica edeceğim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI