Vize Başvurusu

Vize Başvurusu

Macaristan Turistik Vizesi, Macaristan Ticari Vizesi, Macaristan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Macaristan Kültürel Amaçlı Vize, Macaristan Eğitim Vizesi, Macaristan Resmi Amaçlı Vize, Macaristan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gereklidir. Macaristan Vize Başvuruları, Macaristan Konsolosluğu'nun akredite ettiği başvuru Merkezi üzerinden alınmaktadır.

Macaristan Konsolosluğu, Biyometri Veri Kaydı sistemine geçmiştir. Bu sisteme göre; Schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerin parmaklarının izlerini ve elektronik imzalarını vermeleri; biyometrik fotoğraf çekimi yaptırmaları zorunludur. Bir kereye mahsus yapılan bu uygulamayı yaptıran kişiler, pasaportlarında yer alan VIS ibaresi sayesinde, 5 yıl süre ile Biyometrik Veri beyanından muaf tutulmaktadırlar.

12 yaşın altındaki çocuklardan parmak izi alınmaz ancak biometrik fotoğraf alınır. Fiziksel olarak parmak izi vermesi imkansız olan kişilerden parmak izi alınmaz. Geçici fiziksel hasardan dolayı parmak izi veremeyen başvuru sahibi, geçici durumun ortadan kalktığı bir sonraki başvurusunda parmak izi vermek zorundadır.

Macaristan vizesi başvurularını Ankara'dan gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğini mutlaka sunmak durumundadırlar. Seyahatin masrafları Aile bireyleri tarafından karşılanacak ise seyahat eden kişi ile bağının mutlaka kanıtlanması gerekmektedir. Masraflar eş tarafından karşılanacaksa evlilik cüzdanı yeterli olacaktır. Macaristan vize başvurusunda bulunan SSK’lı çalışanlar, 4A hizmet dökümlerini e-devlet şifresiyle barkodlu olarak almak durumundadırlar. Barkodlu olmayan hizmet dökümleri konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir.

Vize Merkezi Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şubeleri ve temsilcisi olan iş ortakları ile birlikte hizmet vermektedir. İstanbul, Ankara, Edirne, Konya, Bursa ve İzmir şubelerimizden ikametinize en yakın olana başvuruda bulunabileceğiniz gibi Konsoloslukların bulunduğu İstanbul ve Ankara’daki şubelerimize evraklarınızı kargo ile göndererek de işlem yapabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurunuzu Vize Merkezi İle Nasıl Yapabilirsiniz?

Vize Merkezi sizin adınıza Macaristan vizesi ve diğer Schengen vize başvurularınızı yapma yetkinliğine sahiptir.

 • Macaristan Schengen vize başvuru formunu doldurunuz.

Macaristan seyahati için öncelikle Schengen vize başvuru formu doldurulması gerekir. Başvuru formunu doldururken eksik bir bilgi yazmamaya özen gösteriniz. Eksik bilgi ya da evrak teslim etmeniz durumunda başvuru süreci boyunca zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli yerlere imza atınız. Macaristan turistik vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlamanız için hizmet vermekteyiz.

 • Kişisel evraklarınızı kargo ile ofisimize gönderiniz.

Macaristan Schengen vizesi için gerekli olan güncel bilgileri Schengen vize uzmanlarımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Macaristan Büyükelçiliği'nin belirlemiş olduğu Macaristan Vize Belgelerini çağrı merkezlerimizi arayarak bilgi maili olarak talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda tarafınıza Macaristan Schengen Vizesi için gerekli olan evraklar listesi ulaşacaktır. Evraklarınızı hazırladıktan sonra ofisimize kargo ile ulaştırınız. Ofis yetkililerimiz Macaristan vize belgelerinizi kontrol ettikten sonra başvuru sürecinizi başlatmaktadır.

 • Başvurunun gerçekleştirilmesi

Vize başvurusu için gerekli olan evraklarınız Vize Merkezi'ne ulaştığında yetkililerimiz son kontrollerini yapmakta ve eksik ya da hatalı bir belge varsa hemen sizleri durumdan haberdar etmektedir. Bölge sınırlaması olmadan Türkiye'nin her bölgesinden Ankara ve İstanbul ofislerimizin herhangi birinden Macaristan Schengen vizesine başvurabilirsiniz. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen ülkeleri için verilmiş parmak iziniz varsa şahsen gelmenize gerek kalmadan alanında uzman Vize Merkezi yetkililerimiz aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 • Pasaport teslimi

Vize işlem sürecinizin olumlu sonuçlanması halinde vizenizin işlenmiş olduğu pasaportu bulunduğunuz yere kargo ile gönderme hizmetimiz vardır. Vize değerlendirme ve sonuçlandırma aşamasında tek yetkili mercii Macaristan Büyükelçiliğidir. Pasaportunuz elinize ulaştığı anda lütfen vize işlenmiş olan sayfayı kontrol ediniz.

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

7 sorudan en popüler 7 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Macaristan vize başvurusu 2021
  F.K, 06 Nis 2021, 15:03

  Merhaba. Macaristan vize başvurusu 2021 hakkında bilgi almak istiyorum, yapmam gerekenler hakkında bana yardımcı olur musunuz? Bordo pasaportum sahibiyim. Arkadaşımla beraber seyahat edeceğiz onun da yeşil pasaportu var. Hangi tür vize başvurusunda bulunursak vize alırız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vize Başvuru Merkezi
  E. K., 07 Nis 2020, 12:46

  Merhaba, Macaristan vize başvuru merkezinde işlem yapmaya yetkiniz var mı? Eğer yetkiniz varsa sizden evrak bilgisi ve danışmanlık konusunda bilgi alabilir miyim? Kendim özel bir kuruluşta çalışıyorum. 4 ay oldu başlayalı. Sigortam yeterli mi? Başvuru süreci için arkadaşım yeterli olmadığını, sorun yaşayabileceğimi söyledi. Bu konuda bilgiyi birinci ağızdan duymak istediğim için sizden bilgi alabilir miyim? Benimle birlikte kız kardeşim de gelecek fakat onun mevcut olan vizesi var ne yapması gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Budapeşte Vize Başvurusu
  C. K., 07 Nis 2020, 10:04

  Merhaba, Budapeşte’ye seyahat etmem gerek, Budapeşte vize başvurusu nereden ve nasıl yapacağım? Şöyle sorayım: Budapeşte’ye annemle seyahat etmek istiyorum fakat annem dedemden emekli maaşı almaktadır. Başvuru yapabilir mi? Daha öncesinde Almanya ve Fransa’ya vizelerimiz vardı fakat Budapeşte’ye ilk seyahatimiz. Bundan dolayı neler yapacağımız konusunda bir fikrimiz yok. Bende öğretmenlik yapmaktayım, Milli Eğitim Bakanlığı’nda memur statüsündeyim. Destek olmanızı rica edeceğim. Ödeme konusunda da bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vize Randevu
  G.A, 06 Nis 2020, 14:07

  Macaristan vize randevu almak zorunlu mu? Almam gerekiyorsa nereden alacağım? Planladığım seyahat için turistik bir vize almak istiyorum. Devlet memuruyum fakat neler yapmam gerekiyor? Başvuru esnasında ilk randevuyu alıp sonra mı evrak hazırlanıyor? Randevu için bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Randevu süreci nasıl ilerler? Daha önce hiç yurt dışına çıkmadım. Parmak izi vermem gerekecek mi? Randevuya geldiğim sırada mı gerçekleşecek? Bu konuda bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vizesi Yetkili Kurum
  E. A, 02 Nis 2020, 11:16

  Merhaba, Macaristan’a yapacağım seyahat sırasında sizinle çalışmak istiyorum fakat aklıma takılan birkaç soruyu sizle paylaşmak isterim. Macaristan vizesi yetkili kurum ile işbirliği içerisinde mi hizmet veriyorsunuz? Sürecin hangi kısmında konsolosluğun atadığı yetkili kurumla muhatap oluyorum? Kendime ait bir avukatlık ofisim var. Neler hazırlamam gerekli? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • As Visa Macaristan
  E. Güntekin, 31 Mar 2020, 14:10

  As visa Macaristan vize başvurusu alıyor mu? Onlar aracılığıyla vize başvurusu yapabilir miyim? Başvurumu kaç gün önceden yapmam gerekiyor? Hangi tür başvuruları sizin üzerinizden yapabiliyorum? Biometri işlemi kurala uygun olmazsa sıkıntı yaşar mıyım? As visaya başvuru yapmadan sizin aracılığınız ile başvuru yaparsam süreç nasıl ilerler?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vizesi Başvurusu
  C. Sürecek, 22 Oca 2019, 16:36

  Okulu yeni bitirdim ve Macaristan'a turistik vize almak istiyorum. Oraya gittiğimde kalacak yerim/ arkadaşlarım var. Hangi adımları izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp