Trabzon

Telefon/Faks

0850 460 17 50

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Macaristan Vize Merkezi, Trabzon

Vize Merkezi Trabzon şubesine hoş geldiniz. Bu yazı Trabzon’dan Macaristan’a vize başvurusu yapacak kişiler için, bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Vize Merkezi Trabzon şubesiyle birlikte, kolayca ve güvenilir bir şekilde, Macaristan vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Bize +90 850 460 17 50 numarasından arayarak ulaşabilir ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon şubesinden başta Trabzon, Of, Akçabat, Araklı, Vakfıkebir, Sürmene, Maçka, Düzköy, Şalpazarı, Hayrat, Arsin, Tonya, Yomra, Ortahisar, Beşikdüzü, Çaykara, Köprübaşı ve Dernek pazarı olmak üzere; Erzurum, Bayburt, Giresun ve Gümüşhane’den de, Macaristan vizesi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır? -Trabzon

Trabzon’dan Macaristan’a vize başvurusu yapacak kişiler, Vize Merkezi Trabzon şubesiyle, aşağıdaki 5 adımı izleyerek kolaylıkla vize başvurularını gerçekleştirebilirler.

 1. Adım : Vize Merkezi Trabzon şubesini arayarak, başvuru yapacağınız vize türü ile ilgili bilgi alın ve Macaristan vizesi başvurusu için bilgi e – postasını talep edin.
 2. Adım: Bilgi e – postasında belirtilen belgeleri hazırlayın.
 3. Adım: Hazırladığınız Macaristan vize başvuru dosyasını, kendiniz veya kargo/kurye yoluyla Vize Merkezi Trabzon şubesine ulaştırın.
 4. Adım: Macaristan Schengen anlaşmasına üye olan ülkeler arasındadır. Bu nedenle vize başvurularında, biyometrik verilerin beyan edilmesi gerekmektedir. Müşteri danışmanınız sizin adınıza, onaylamış olduğunuz gün ve saatte biyometrik verilerinizi beyan etmeniz için randevu alacaktır. Randevu gününüzde, biyometrik verilerinizi beyan edin.
 5. Adım: Macaristan vize sürecinizi takip edin ve başvurunuz onaylandıktan sonra, pasaportunuzu şahsen şubemize gelerek ya da kargo/kurye yoluyla teslim alın.

Trabzon Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Trabzon Vize Merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir:

Pazartesi – Cuma : 08.30 – 18.00

Cumartesi: 10.00 – 14.00 saatleri içinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Trabzon Vize Merkezi’ne mesai saatleri içerisinde randevu almadan gelebilirsiniz. Kısıtlı zamanı olan başvuru sahipleri, bizi arayarak kendileri için uygun tarih ve saatte randevu alarak, şubemizi ziyaret edebilirler.

Trabzon’dan Macaristan’a yapılacak vize başvurularında, biyometrik verilerin beyan edilmesi gerekmektedir. Konsolosluklardan randevu alımı, ve biyometrik verilerinizi beyan ettikten sonraki işlemler danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Trabzon Macaristan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Macaristan vizesi için gerekli belgeleri, başvuru yapacağınız vize kategorisi ve meslek durumunuz belirlemektedir. Vize başvurusu için gerekli belgeleri öğrenmek istiyorsanız, ilk önce hangi vize kategorisine başvuru yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Her vize kategorisinin kendine ait farklı evrak listesi bulunmaktadır.

Macaristan’a kısa süreli bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, Macaristan turistik vize, ticari vize veya aile arkadaş vize türlerinden size en uygun olanı tercih ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. Aynı anda iki vize türüne başvuru yapamazsınız.

Hangi vize kategorisine başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız, müşteri danışmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Macaristan vize kategorileri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız, aşağıda verilen vize kategori başlığına tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Hakkında

Macaristan vizesi başvurunuzu yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Macaristan vizesi hakkında dikkat etmeniz gereken hususları, Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak derledik.

 • Macaristan vizesi için hazırlamış olduğunuz evrakların güncel olduğuna emin olun. Güncel olarak hazırlanmamış evraklar eksik belge olarak kabul edilmektedir ve vize başvurunuz olumsuz sonuçlanmaktadır. Vize başvurunuzun onaylanması için, başvuru belgelerinizi eksiksiz bir biçimde hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlayamadığınız veya nereden temin edeceğinizi bilmediğiniz belgeler için, danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.
 • Macaristan vizesi başvurusunda kullanacağınız pasaportun, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması ve geçerliliği devam ediyor olması gerekmektedir. Pasaportun en az son 2 sayfasının boş olması gerekmektedir. Planladığınız Macaristan seyahatinden sonra, pasaportun 3 ay daha geçerliliği devam ediyor olmalıdır. Pasaportunuzun, kimlik bilgisi bölümünün okunaklı olması gerekmektedir.
 • Macaristan vizesi başvurusunda kullanacağınız fotoğrafın, daha önce başka bir vize başvurusunda kullanılmamış olması gerekmektedir. Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalı, yüzünüz net bir biçimde gözüküyor olmalıdır.
 • Başvuru yaptığınızın evrakların, (dilekçe, şirket izin yazısı, otel rezervasyonu vs. ) seyahat tarihinizle örtüşüyor olması gerekmektedir. Belgelerde belirtmiş olduğunuz tarihler, vizenizin başlayacağı tarihtir. Başvurunuzu daha önceden yapıyor olsanız bile, belgelerinizde belirttiğiniz tarihler değerlendirilecektir. Bundan dolayı; vizenizin başlangıç tarihinden önce, Macaristan’a giriş yapamazsınız.
 • Doğru vize kategorisine başvuru yapın. Örneğin; Macaristan’da yaşayan bir aile üyesi ya da yakınınız varsa ve davetiye mektubu gelmişse, Macaristan aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapmalı ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlamalısınız. Macaristan’a sadece turistik amaçla seyahat planlıyorsanız, Macaristan turistik vize başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize ulaşın.
 • Macaristan aile ziyaret vizesi başvurusu ve Macaristan ticari vize başvurusunda istenen evraklardan birisi de davetiyedir. Davetiyenin, Macaristan’daki yetkili makamlar tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Davet eden kişinin nüfus cüzdanı bilgileri ve pasaport bilgileri de yer almalıdır.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanması ve size daha güzel hizmet verebilmemiz için, danışmanlarımıza vereceğiniz bilgilerin doğru olması çok önem taşımaktadır. Vize Merkezi Trabzon şubesi, Macaristan vizesi başvurunuzu, sizin önceliklerinize göre yapmaktadır.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? – Trabzon

Macaristan vizesi başvuruları herhangi bir aksilik yaşanmaması durumunda, çoğunlukla 7 ila 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre Macaristan Konsolosluklarının yoğunlukları, resmi tatiller ve sizden istenebilecek ek belgeler gibi sebeplerle uzayabilmektedir.

Vize Merkezi Trabzon şubesinin, Macaristan vizesi başvurularınızın nasıl değerlendirileceğine ve ne kadar sürede sonuçlanacağına etki etme yetkisi bulunmamaktadır. Başvurunuzun nasıl sonuçlanacağı ve başvuru vize süreciniz, tamamen Macaristan Konsolosluklarının yetkisindedir.

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin, Trabzon’dan yapacakları Macaristan vizesi başvurusu daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.

Macaristan Konsoloslukları, vize başvurularını 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Vize başvurularınızı yaşanabilecek tüm olumsuzlukları da göz önüne alarak, önceden yapmanız yararınıza olacaktır. Macaristan vizesi başvuruları, seyahatinizden en az 1 ay öncesinden yapılmalıdır.

Trabzon Macaristan Vize Ücreti

Macaristan vizeleri ”C” tipi kısa süreli vizeler (Macaristan turistik vize, Macaristan aile arkadaş ziyaret vizesi, ticari vize) ve ”D” tipi ( Eğitim vize başvuruları, çalışma izni başvuruları, oturum izni başvuruları) uzun süreli vizeler olarak ikiye ayrılmaktadır. Macaristan vize ücretleri, yapacağınız vize başvuru türüne göre farklılık göstermektedir. Kısa süreli vize başvuru ücretleriyle, uzun süreli vize başvuru ücretleri aynı değildir.

Vize başvuru evrakları arasında, Macaristan harç bedelinin yatırıldığına dair dekontun da yer alması gerekmektedir. Macaristan vize ücreti, Macaristan vizesi için, konsoloslukların belirlemiş olduğu vize harç bedelini ve Vize Merkezi işlem ücretlerini kapsamaktadır.

Vize Merkezi Trabzon şubesi ile birlikte başvuru yapmanız halinde şu konularda destek alabilirsiniz:

 • Macaristan Konsoloslukların’dan randevu alınması
 • Vize başvuru evraklarının takibi.
 • Otel ve uçak rezervasyonlarının alınması,
 • Seyahat sağlık sigortasının yapılması,
 • Macaristan vizesi başvuru formları ve dilekçe formlarının nasıl doldurulması gerektiği gibi konularda, Vize Merkezi Trabzon şubesinden yardım alabilirsiniz.

Macaristan güncel vize ücretleri hakkında bilgi almak için, Vize Merkezi Trabzon şubesiyle irtibata geçin.

Bu yazı Vize Merkezi Trabzon şubesinin, Macaristan vizesi başvurusu yapacak kişilere rehber olması amacıyla yazılmıştır. Vize Merkezi uzun yıllardır tüm dünya ülkelerine vize başvurusu için danışmanlık yapan tecrübeli bir kuruluştur. Vize başvurunuzu bizimle birlikte yapmak için bize ulaşın.

İyi Günler Dileriz. Vize Merkezi.

macaristan vize merkezi trabzon

Vize Merkezi Personel

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Macaristan Vizesi Trabzon İsmail 24/04/20, 22:45
Merhabalar Trabzon’da yaşıyorum ve ailemle birlikte Macaristan’a gezi yapacağız. Annemin vizesi var, babam yeşil pasaport sahibi, ben başvuru yapacağım ancak öğrenci olduğum için bana babam sponsor olabilir mi? Emekli olduğu için hangi evrakları sunmam gerekecektir? Ayrıca vize başvurumda annem ve babamla birlikte seyahat edeceğimizi hangi belgelerle kanıtlamam gerekecek. Macaristan vizesi Trabzon için başvuruyu sizin aracılığınızla yapmam mümkün mü? Başvurum için parmak izine hangi şehre gelmem gerekecek? Bana bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle