Ankara

Adres

Çankaya Mahallesi, Cinnah Caddesi & Bükreş Sokak 19/8, 06680 ANKARA

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 79

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

keni@vizemerkezi.com

Macaristan Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Macaristan vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Macaristan vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz. Bolu, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Çorum, Kastamonu, Karabük, Samsun, Giresun, Ordu, Sinop, Rize, Trabzon, Sivas ve Amasya illerinde ikamet eden vatandaşlar Macaristan vizesi işlemlerini Vize Merkezi Ankara şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da ankara@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Ankara Vize Merkezi

Ankara’da Macaristan vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi Macaristan Vizesi Departmanımızı arayarak bilgi mail’imizi talep ediniz.
  2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz belgeleri hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Macaristan vize belgelerini ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Ankara Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Ankara Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Ankara Vize Merkezi Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında, Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Ankara’dan yapılacak Macaristan vize başvurularında parmak izi ibrazı için Konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Belgeleriniz elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Macaristan vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Ankara Macaristan Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Macaristan vizesi Ankara başvuruları sırasında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahatiniz amacınıza uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. Macaristan’a yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınır ve Macaristan vizesi için gerekli olan belgeleriniz bu bilgiye göre değerlendirilir.

Meslek durumunuza ve belirlediğinizi vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan Macaristan vizesi başvuru belgelerini öğrenebilmek için lütfen Macaristan Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Macaristan vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Macaristan vizesi belgeleri vize randevu tarihinize itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan belgeler eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Macaristan Schengen vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik belgelerinizi tamamlamaya veya tamamlayamadığınız belgelerin yerine alternatif olarak hangi belgeleri hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimize arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni belgelerin tamamlanması zorunludur.

Macaristan Schengen vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en 3 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki belgeler vize türüne göre şekillenmektedir.

Ankara’dan Macaristan vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru belgelerinizde belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. Macaristan Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Macaristan vizesine Ankara’dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Macaristan’da bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise Macaristan aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun belgeleri hazırlayın.

Macaristan’da yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Macaristan turistik vize başvurusuyapın ve bu vize kategorisine uygun belgeleri hazırlayın. Macaristan’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Macaristan ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun belgeleri hazırlayın.

Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye Macaristan’daki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi Ankara sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır.

Ankara Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ankara’dan yapacağınız Macaristan vize başvurularınız ortalama 7 ila 10 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Macaristan vizesinin kaç günde çıktığı tamamen Konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Macaristan vizesine Ankara’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Macaristan vizesi için Ankara dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımız kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Macaristan Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Macaristan vizesine Ankara’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Macaristan Vize Merkezi Ankara

Vize Merkezi Personel

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Macaristan Vizesi Ankara Ebru 23/04/20, 22:02
Selamlar, Ankara‘da ikamet etmekteyim. Bir acenteden Macaristan turu aldım. Başvuruyla uğraşmamak adına sizin aracılığınızla başvuru yapmak istiyorum. Fakat aklıma takılan parmak izi için Macaristan vizesi Ankara veya çevre illerden oluyor mu yoksa illa İstanbul’a gelmem gerekecek mi? Başvurumu yaparken çalıştığım şirketten istemem gerekenler nelerdir? Tur aldığım acenteden istemem gereken evraklar nelerdir? İşlemler kaç günde sonuçlanmaktadır? Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6044