Macaristan Vizesi Ret İtirazı

K.B. 22/07/20, 14:00
Yapmış olduğum vize başvurusu esnasında Macaristan’dan vize reddi aldım, ne yapabilirim? Macaristan vizesi ret itirazı için konsolosluğa mı başvuru yapılması gerekiyor? İtiraz işleminden sonra sonuç olumsuz olursa sizin üzerinizden yaparsam bana nasıl yardımcı olacaksınız? Genelde hangi durumda ret verilir ve itiraz etme hakkım mevcut mudur? Hangi durumlarda veriliyor bununla alakalı bilgi alamadım. Duruma göre mi itirazda bulunacağım? Bilgilendirmenizi rica ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Öncelikle işlemleriniz için bizi tercih ettiğinizden dolayı teşekkür ederiz. Macaristan Konsolosluğu’na Macaristan vizesi reddine itiraz ile ilgili dilekçe yazarak itiraz etme hakkınız vardır. İtiraz işleminiz sonuçlandıktan sonra yeniden başvuru yapabilirsiniz. Vize reddini neden aldığınızı açıklayan belgede hangi maddelerden ret almış olduğunuzu göz önünde bulundurmanız ve ona göre ilerlemeniz gerekir. Bu bilgilere göre destekleyici evraklarla tekrar başvuruya veya itiraz hakkına sahipsiniz.

Vize başvurularında, vize ret kararını açıklayan ret maddeleri göz önünde bulundurulur.  Vize reddinizin başlıca nedenlerini sunduğunuz seyahat dökümlerinizin, yani otel uçak gibi belgelerin opsiyon süreleri bitmiş olabilir. Seyahat nedeninizi açıklayan dilekçeleriniz prosedüre uygun ve net bilgiler yer almalıdır. Banka hesabınızda para akışınız olmalı ve hesabınız hareketli olmalı ve vadesiz hesap sunmalısınız. 

Özellikle başvuru formunun istenilen şekilde doldurulmaması, eksik olması, yanlış bilgi beyanında bulunmuş olmanız veya yapmış olduğunuz rezervasyonun konaklama sürenize uygun gösterilmemesi durumu veya konaklama sürenizi bir haftanın üzerinde gösterdiyseniz gerçekten turistik bir amaçla ülkeye seyahat yapmayacağınızdan kuşku duymuş olabilirler. 

Macaristan vize reddi itirazı sırasında hazırlanacak evraklar tek tek kontrol edilerek, uygun şekilde işleminiz yapılacaktır. En önemli nokta ise bir önceki başvuruda yaşadığınız olumsuz tecrübeye sebep olan ret maddesi göz önünde bulundurularak işlemleriniz sürdürülecektir. Durumuzu açıklayan bir iyi niyet dilekçesini doğru ve akıcı şekilde hazırlayarak konsolosluğa sunmak olacaktır. Uzaman ekibimizle birlikte yaşamış olduğunuz olumsuz tecrübe dolayısıyla daha dikkatli ve özenli ilerlemiş olacaksınız.

Macaristan vizesi ret itirazı hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir oradan iletişime geçebilir sürecin takibi konusunda gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Aysel GÜNDAY

Macaristan vizesi ret itirazı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x