Öğrenciler için Bulgaristan oturum izni

s. günaydın 26/06/20, 15:29
Merhaba, Bulgaristan da üniversiteye kaydımı yaptırdım şu an belgelerimin gelmesini bekliyorum. Gitmek için Konsolosluktan kaydımı nasıl yapıcam, hangi evrakları hazırlamam gerekir. Gittiğimde Kira kontratı yapamadım bu sorun olur mu? Son sorum da benim kendi banka hesabım yok. Annem babam bana sponsor olabilir. Onlar adına banka versem olur mu? Evraklarımı hazırlayınca size gelmeyi düşünüyorum, sonuç kaç günde çıkar. Okul başlayacağı için hızlı işlem yapmam gerekiyor. Bana bu konuda yardımınız olursa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,
Vize merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bulgaristan’da 90 günde daha uzun süren eğitim alacak olan öğrencilerin Bulgaristan oturum iznine başvurmaları gerekmektedir. Bulgraistan’da öğrenci olanlara oturum izni başvurusu Türkiye’de bulunan Bulgaristan konsolosluklarına yapılmaktadır. D tipi vize ile Bulgaristan’a giriş yapılarak öğrenim tamamlana kadar Bulgaristan da oturum izni veren oturum kartı yabancılar şubesinden yapılmaktadır.

D vize başvurusu yapabilmeniz için mutlaka Bulgaristan’da ki üniversiteye (veya öğrenim göreceğiniz kuruma) kabul edilmiş olmanız gerekmektedir. Bunun için öncesinde Bulgaristan’a gidecek okul kaydınızı tamamlamış ve okul kabul belgenizi almış olmanız gerekmektedir.

Öğrencilerin D vize başvurusu için isten en önemli evraklar:

Bulgaristan Milli Eğitim bakanlığından Okul Kabul Belgesi, Bulgaristan’da ki okuldan Öğrenci Belgesi, Bulgaristan’da ki Yurt Kabul Belgesi, 18 yaş altında iseniz noter tasdikli Muvaffakatname, Anne veya babadan masrafların karşılanacağına dair noterden Taahhütname  ve Veliye ait banka hesap dökümüdür. Dilerseniz, varsa kişisel banka hesabınızı da ekleyebilirsiniz. 
Bulgraistan’da öğrenci olanlara oturum izni başvurusu yaparken pasaport süresi önemlidir. Pasaportunuzun süresi ileriye 2 yıl geçerliliği olmalıdır. Geçerlilik süresi yetersiz olan pasaportlarla belgeler eksiksiz olsa dahi başvurusu yapılamaz.

Yukarıda belirtilen evrakları tarafımıza ulaştırdığınız taktirde Vize Merkezi, Bulgaristan’dan öğrenci oturumu alma konusunda Konsolosluk başvurunuzu takibini yapmaya hazırdır. Bulgaristan müşteri temsilcilerimizde daha detaylı evrak listesi talep etmek için iletişime geçebilirsiniz.
Öğrenciler için bulgaristan oturum izni ile ilgili tüm sorular için 0212 970 05 22

Saygılarımızla
Nejla B.
VİZE MERKEZİ İSTANBUL

Öğrencilere Bulgaristan oturma izni

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2020 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 47522
Telefon
x