Edirne Bulgaristan Konsolosluğu

Selma.R 30/12/20, 12:30
Edirne Bulgaristan konsolosluğu vize başvurusu için sizinle mi ilerlemek gerekiyor prosedür nedir? Kendim de başvuru yapabilir miyim? Başvurmak için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor ve nereye başvurmam lazım? Bilgi verebilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İyi günler, öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bulgaristan Başkonsolosluğu Edirne Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların vize başvurularını kabul etmektedir. Bulgaristan Edirne konsolosluğu yanı sıra yetkili acenteler de bu işlemleri yapmaktadır. Edirne konsolosluğu pasaport yenileme, çıkartma, uzatma ve her türlü vize almak için başvurabilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu Edirne C tipi vize başvuruları için sadece akredite olan acenteler tarafından kabul edilmektedir. Hermes Consulting (Hürmüz Turizm) şirketi Bulgaristan Cumhuriyeti Edirne akredite olan acentedir. Oradan bütün vize başvuru işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Eğer ki işlemleriniz pasaport yenileme, uzatma, çıkartma, pasavan, liçna karta yenileme ise konsolosluktan randevu almanız gerekmektedir. Vize başvurularınızda D vizesi hariç şahsen bulunmanıza gerek yoktur.

Vize Merkezi olarak bütün işlemlerinizi yapabilmekteyiz. Sadece evraklarınızı bize kargo ile yollamanız yeterli olacaktır. Vize Merkezi arayarak güncel fiyat listesi ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz. D tipi vize ve pasaport işlemleri (çıkartma, uzatma, yenileme) pasavan gibi işlemler direk olarak Konsoloslukla irtibata geçmeniz gerekiyor.

Bulgaristan Edirne konsolosluğu kapsamındaki iller şu şekildedir:

  • Edirne ve ilçeleri (Havsa, Enes, İpsala, Meriç, Lalapaşa, Süloğlu, Uzunköprü)
  • Tekirdağ ve ilçeleri (Çerkezköy, Hayrabolu, Saray, Marmara Ereğlisi,  Şarköy)
  • Kırklareli ve ilçeleri (Babaeski, Demirköy Pehlivanköy, Lüleburgaz, Vize)

Bu il ve ilçelerde ikamet ediyorsanız Bulgaristan konsolosluğu Edirne vize başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapacağınız işlemler için gerekli olan belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra müşteri temsilcilerimize kargo ile göndermeniz yeterli olacaktır. Size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Şahsen gelmenize gerek yoktur. Danışmanlarımız evraklarınızı kontrol eder eksik veya hatalı belgeniz varsa ise sizi arayıp bilgilendirir, yok ise başvurunuzu yapmak için dosyanızı hazırlar ve başvurunuzu yapar.

Eğer kafanıza takılan bir soru olursa tel:0212 970 0522 hattımızdan arayarak ve ya e-mail yoluyla bize ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz. Edirne Bulgaristan Konsolosluğu hakkında sizi bilgilendirmeye çalıştık.

Saygılarımızla

Sezgül.K/Vize Merkezi

Edirne Bulgaristan konsolosluğu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
p.akalın 19/01/21, 12:22

Edirne Bulgaristan konsolosluğu hangi işlemleri yapmaktadır? Oraya gidince vize başvurusu yapabilir miyiz? Bu konu hakkında randevu alınmadan da gidilebileceği yazıyordu bir sayfada emin olamadım. Yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 19/01/21, 12:31

Merhaba, size sormuş olduğunuz soru hakkında yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu, Bulgaristan adına çeşitli görevleri yürüten temsilciliktir. Bulgaristan ve Türkiye vatandaşlarının karşılıklı olarak seyahat etmelerine dair yasal yükümlülükleri bildirmek, iki ülke arasında dostluk ilişkilerini güçlendirmek ve vize işlemlerini yürütmek amaçlı ticari hizmet vermektedir.

Bulgaristan konsolosluğu Edirne, başka bir ülkeye giderken Bulgaristan üzerinden geçeceğiniz transit geçişlerde A türü vize, kısa süreli turistik seyahatleriniz için B ve C vizesi, iş kurmak, oturum almak, vatandaşlık işlemleri gibi alınan uzun süreli vizeyi (D tipi) de kapsamaktadır. Bu işlemleri de yapmaktadır. Konsolosluğa gittiğinizde randevu almadan gitmenizi önermiyoruz.

Bulgaristan Konsolosluğu Edirne görev alanı aşağıdaki illeri kapsamaktadır;

  • Edirne
  • Kırklareli
  • Tekirdağ ve ilçeleridir.

Size Edirne Bulgaristan konsolosluğu hakkında bilgi vermeye çalıştık. Vize Merkezi Edirne Şubesi Bulgaristan vize prosedürlerini yakından takip etmektedir. Bulgaristan vize süresince ihtiyacınız olan tüm bilgiler için şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Başvuru yapmaya karar verirseniz Bulgaristan Edirne Konsolosluğu için daha detaylı danışmanlık almak, bilgi ve randevu için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizi arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz. Size durumunuzla alakalı en doğru bilgiyi vereceklerdir.

Detaylı bilgi için tel:0850 460 15 33 

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 53066
Telefon
x