Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 22

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bulgaristan Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Bulgaristan vize işlemlerini en hızlı şekilde yürütebileceğiniz Bulgaristan Vize Merkezi, Edirne Ofis sayfasına hoş geldiniz. Edirne şubesi olarak Bulgaristan vize prosedürlerini yakından takip etmekteyiz. Bulgaristan vize sürecinde ihtiyacınız olan bilgileri sayfamızın devamında bulabilir, daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Edirne Vize Merkezi olarak Meriç, Keşan, Enez, İpsala, Çorlu, Lüleburgaz, Malkara, Babaeski, Kırklareli ve Tekirdağ gibi çevre illerden yapacağınız Bulgaristan vize başvurularında sizlere danışmanlık hizmeti sunabilmek amacıyla buradayız. Bulgaristan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için +90 (850) 460 15 33 numaralı Edirne Bulgaristan konsolosluğu telefon numarası kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Seyahati İçin Vize Gerekli Midir?

Bulgaristan Türkiye’nin komşu ülkelerinden biridir. Konumu itibari ile yurtdışına seyahat etmeyi düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bulgaristan’da yaşamakta olan Türk nüfusu'da Bulgaristan’a düzenlenen ziyaretlerin nedenleri arasındadır. Ekonomisi gelişmekte olan ülkeler arasında yer alan Bulgaristan’ı her mevsim ziyaret edebilir ve keyifli bir seyahat geçirebilirsiniz.

Bulgaristan, Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan’a seyahat etmek istiyorsa öncelikli olarak Bulgaristan vizesine başvurmak zorundadır. Bulgaristan seyahatiniz için gerekli olan vizeyi Vize Merkezi Edirne şubesi ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vize başvurusunda bulunabilmek için öncelikli olarak seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Seyahat amacınıza göre belirlediğiniz vize türüne başvuru yapabilirsiniz. Bulgaristan vize sürecinde izlemeniz gereken yol vize türüne göre belirlenmektedir. Vize türüne göre doldurmanız gereken belgelerin listesi sitemizde mevcuttur. Bulgaristan vize türleri ve evrakları aşağıda verilmiştir.

 • Bulgaristan Turist Vizesi
 • Bulgaristan Ticari Vize
 • Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi
 • Bulgaristan Transit Vize
 • Bulgaristan Şoför Vizesi
 • Bulgaristan Vatandaşının Eşi İçin Ziyaret Vizesi
 • Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Bulgaristan vize türünüze göre belirlenen evraklar mesleksel durumunuza göre değişebilmektedir. Durumunuza göre değişen vize evraklarının tam lisesini ücretsiz olarak e-posta yoluyla Edirne şubemizden alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Çeşitleri ve Randevuları Hakkında Bilgiler

Bulgaristan seyahati için vize başvurusunda bulunmak için ilk önce randevu almanız gerekmektedir. Ancak bu vize çeşidine göre değişebilir:

 • Bulgaristan C Tipi Vize: Bu vize çeşidinde Bulgaristan vizesi en fazla 90 güne kadar olan seyahatlerde verilmektedir. 6 ay boyunca geçerli olan ve 90 güne kadar konaklama imkanı sağlayan C tipi vize başvurusunda bulunmak için randevu almanıza gerek yoktur. Bulgaristan vize başvurunuzu Bulgaristan Konsolosluğunda sıra alarak yapabilirsiniz. Ancak tahmin edersiniz ki bu süreç bazı sıkıntılara neden olabilir. Örneğin Edirne Bulgaristan Konsolosluğu yoğun olabilir ve uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bazı durumlarda işlemleriniz bir sonraki güne bile sarkabilir. Vize Merkezi Edirne şubesi olarak Bulgaristan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bir vize hizmet noktasıyız. Vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yaparak zahmetsizce Bulgaristan vizenizi alabilirsiniz.
 • Bulgaristan D Tipi Vize: Bu vize çeşidi ise 90 günden fazla olan Bulgaristan seyahatlerinde verilmektedir. Uzun süreli vize kategorisinde 6 aylık sürede 180 güne kadar konaklama imkanı tanınmaktadır. Bulgaristan D tipi vize çeşidi hakkında detaylı bilgiyi Edirne şubemize danışarak edinebilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Edirne'den Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Bulgaristan vize başvurusunu iletmeniz gereken yer hangi vize çeşidine başvuru yapacağınıza göre değişmektedir. Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği sadece uzun süreli vize başvurularını kabul etmektedir. Kısa süreli vize başvurularını ise Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu ve Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu kabul etmektedir.

Bulgaristan vize başvurunuzu Bulgaristan Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Vize Merkezi Edirne şubemiz ile yapabilirsiniz. Edirne Bulgaristan Konsolosluk hakkında detaylı bilgi sitemizde mevcuttur. Görev alanlarına, çalışma saatlerine ve resmi tatillerini sitemiz aracılığıyla kontrol edebilir, vize başvurunuzu ona göre yapabilirsiniz.

Edirne'de Bulgaristan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Bulgaristan vizesinin çıkış süresi vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Bulgaristan Konsoloslukları vize başvurularını ortalama 7 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Bulgaristan ülkelerine seyahat edecek olan turistlerin ilgisini çekebilmek ve sahip olduğu turizm potansiyelini değerlendirmek için Bulgaristan Turist vizesini 5 iş günü içerisinde vermektedir.

Bulgaristan vizesinin onaylanma süresi kesin değildir. Vize süreniz bazı nedenlerden dolayı uzayabilir. Bulgaristan seyahatinizden geri kalmamak adına vize başvurunuzu erkenden yapmalısınız. Vize Merkezi Edirne ile yapacağınız vize başvurularında kolay ve hızlı bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Edirne Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Vize Merkezi Edirne şubemiz ile edinebileceğiniz vize başvuru evrakları tamamen durumunuza göre farklılık göstermektedir. Vize türüne özel olarak hazırlanan evrakların yanı sıra vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasını ise Bulgaristan seyahat günlerinizi kapsayacak şekilde düzenlemelisiniz. Edirne Bulgaristan vizesi hakkında bilgiyi Vize Merkezi Edirne şube yetkilimizden danışmanlık hizmeti alarak tüm evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Edirne Bulgaristan Vizesi Başvuru Formu

Bulgaristan Konsolosluğuna sunmanız gereken en önemli evraklardan biri vize başvuru formudur. Vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, pasaportunuza dair bilgiler, mesleksel durumunuz, Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süre ve vize türünüz gibi bilgiler yer alır. Vize başvuru formu olmadan yapılan vize başvuruları Bulgaristan Konsolosluğu Edirne tarafından kabul edilmemektedir.

Vize başvuru formunuz içerisinde yer alan bilgilerin diğer vize evrakları içerisinde yer alan bilgiler ile eşleşmesi gerekmektedir. Hatalı yada eksik bir bilgi vize reddi almanıza neden olabilir. Vize Merkezi Edirne şubesi ile yapacağınız Bulgaristan vize başvurusunda, şube yetkilimiz sizlere evraklarınızı doldururken gerekli olan desteği verecektir.

Edirne'de Bulgaristan Kapıda Vize Verme Uygulamasına Sahip Mi?

Edirne’de yer alan Bulgaristan sınırında vize talebinde bulunamazsınız. Bulgaristan’ın kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Bulgaristan vizesine ihtiyacı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan Konsolosluklarına başvurarak vize alabilirler.

Bulgaristan’a karayolundan seyahat edecek olan ve şahsi araçlarını Bulgaristan’a sokmak isteyen vatandaşlarımız şu durumlara dikkat etmelidir:

 • Şahsi aracınız biz şirket adına ya da başkası adına kayıtlı ise, aracı sadece ‘vekalet’ ile kullanma hakkınız bulunmaktadır.
 • Bulgaristan’a seyahat için kullanacağınız aracın Yeşil Sigortası olmak zorundadır.
 • Yurtdışında araba kullanabilmek için uluslararası ehliyete sahip olmalısınız. Türkiye’deki yeni ehliyetler bu özelliğe sahiptir. Eğer ehliyetiniz eski ise seyahatinizden önce yenilemelisiniz.
 • Aracınızda ‘Vignette’ adındaki taşıt pulunun olması gerektiğini unutmayınız. Bu pul ile Bulgaristan otoyollarını kullanabilirsiniz. Taşıt pulu olmadan geçtiğiniz yollarda ceza yiyebilirsiniz. Ayrıca taşıt pulu olmadan Türkiye’ye geri dönerken de giriş yapamazsınız. Vignette taşıt pulunu benzinliklerden satın alabilirsiniz.

Bulgaristan’a otobüs ile gidecek olan vatandaşlarımız şu durumlara dikkat etmelidir:

 • Bulgaristan’a girişiniz sırasında vize yetkilileri sizlerden otel rezervasyonlarını isteyecektir. Seyahat gününe kadar otel rezervasyonlarını yaptırmalısınız.
 • Bulgaristan Konsolosluğu tarafından öngörülen seyahat sağlık sigorta evrakınızı yanınıza almalısınız. Sınır yetkilileri bu evrakınızı da kontrol edecektir.
 • Bulgaristan seyahatiniz boyunca yanınızda euro bulundurmanızı önermekteyiz. Bulgaristan Avrupa Birliği olmasına rağmen resmi para birimi Bulgar Leva’sı olarak geçmektedir. Fakat siz euro kullanmaya devam edebilirsiniz.

Vize Merkezi Edirne

Vize Merkezi Edirne Bulgaristan vize sürecinde sizlere sorunsuz bir vize süreci sunar. Merak ettiğiniz tüm soruları çağrı merkezini arayarak sorabilirsiniz. Bulgaristan vize başvurusunda çağrı merkezini arayarak ya da [email protected] adresine e-posta atarak vize başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Şube yetkimiz kişisel durumunuza göre doldurmanız gereken evrakları tarafınıza mail yoluyla ulaştırmaktadır. Tüm evrakları doldurduktan ve şahsen imza attıktan sonra şube yetkilimize kargo ya da kurye yoluyla gönderebilirsiniz. Bundan sonraki adımları yetkilimiz yürütmektedir. Bulgaristan vizeniz onaylandığında pasaportunuzu sizin adınıza teslim almakta ve adresinize göndermekteyiz. Yapacağınız tüm işlemleri uzaktan yürütebilir ve kolay bir şekilde Bulgaristan vizesini alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi Edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp