Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

E. ÖNAL 28/03/19, 11:06
Ben eşim ve 21 ile 14 yaşlarındaki kızlarımla birlikte 20.07.2019-26.07.2019 tarihlerinde Bulgaristan’a turistik gezi için gitmek istiyoruz. Bulgaristan vizesi nasıl alınır? İstanbul’da ikamet ediyoruz. Vize işlemleriyle ilgili bilgi vermenizi rica ediyorum.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Eşiniz ve kızlarınızla beraber Bulgaristan’a gezi amaçlı 6 günlük bir seyahat planlıyorsanız Bulgaristan turist vizesi almanız gerekmektedir. Bulgaristan turist vizesi çoğunlukla maksimum 15 güne kadar verilmektedir. Bulgaristan turist vize işlemlerinize seyahatinizden 10-15 gün önce başlamış olmanızı tavsiye ederiz. 
Bulgaristan turist vize başvurularını ortalama 5 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Bulgaristan vize başvurularında parmak izi beyanı zorunluluğu olmadığı için konsolosluk ofisinde şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Bulgaristan vize başvurularında başvuru sahibinin şahsen bulunma zorunluluğu olmadığı için evraklarınızı İstanbul’da ikamet ediyorsanız İstanbul merkez ofisimize kargo ile veya şahsen ulaştırmanız halinde vize işlemlerinizi başlatmaktayız. Bulgaristan turist vize başvurularında zorunlu olan hotel konfirme belgesi ve seyahat sağlık sigortası konusunda müşteri temsilcimizden destek alabilirsiniz. 

Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Sorunuzun cevabı olarak aşağıdaki başvuru adımlarını izleyebilirsiniz. 

1. Bulgaristan vize başvuru evraklarınızı kargoyla bize gönderin
2. Belgelerinizi kontrol edip sizi geri arayalım
3. Bulgaristan vize başvurularında parmak izi tarama uygulaması yoktur.
4. Bulgaristan turist vize ücretinizi ödeyin.
5. Vizeniz konsolosluktan işlemden çıktığında sizi arayacağız. Ofisimizden gelip pasaportlarınızı teslim alabilir ya da pasaportlarınızın ev veya iş yerinize gönderilmesini talep edebilirsiniz. 

Bulgaristan vize başvuru sürecinizi başlatmak ve daha detaylı bilgi için arayınız:  +90 (212) 970 05 22

Saygılarımızla,

Bulgaristan Vize Merkezi,

Evrim N.

 

bulgaristan vizesi nasıl alınır

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Ş. Ak 17/04/19, 09:45

Kızım Sofya'da okumaktadır. Eşimle beraber sık sık kızımızı ziyarete gitmek istiyoruz. Böyle bir durum için uzun süreli (bir yıllık) Bulgaristan vizesi nasıl alınır?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 09:52

Şükriye Hanım Merhaba,

Bulgaristan uzun süreli multi vize (6 aylık, 1 yıllık) başvurusunda bulunabilirsiniz. Kızınız bulgaristan öğrenci ise, öğrenci belgesi, oturum fotokopisi ve kira kontratını başvuru belgeleriniz arasına eklemeniz gerekecektir. Durumunuzu izah eden bir dilekçeyle birlikte başvuru yapmanız faydalı olabilir, lütfen +90 (212) 970 05 22 arayarak Bulgaristan Multi Vize konusunda destek alınız. 

Saygılarımızla,

Bulgaristan Vize Merkezi,

Nejla B.

Evrim N. 

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O. Karaca 29/04/19, 09:39

Bulgaristantan'a ilk defa seyahat edeceğim ve ilk defa pasaport çıkaracağım. Bulgaristan'a sorunsuz gidip dönebilmem için ne gerekiyor, Bulgaristan vizesi nasıl alınır?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 29/04/19, 09:43

Sn. Karaca Merhaba,

Türk vatandaşlarının Bulgaristan'a seyahat edeblmesi için vizeye ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer seyahatiniz turistik ise; Mininmum 1 yıl geçerliliği olan pasaport, Nüfus kayıt, Bankadan kaşeli imzalı alınmış banka hesap dökümü (min 5.000 tl bakiyesi olan), 2 adet biyometrik fotoğraf, ikametgah, mesleki durumunuzu gösterir bir belge evrak olarak yeterli olacaktır. Bulgaristan vize işlemleri Konsoloslukta yaklaşık 5-8 iş günüde sonuçlanmaktadır. Vize başvurularınızda şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın kurumumuzdan destek alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Özlem D.

Evrim N.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E. D. 12/06/19, 10:53

iyi günler,benim yeşil pasaportum var.6 Temmuz 2019 Bulgaristan aktarmalı Ukraynaya gidicem. Ukraynadan geçerken transit vize almam gerekiyor mu?Transit Bulgaristan vize nasıl alınır, cevabı mailime atarsanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 12/06/19, 10:57

Merhaba Emre Bey, Yeşil pasaportunuzun dönüş tarihiniz sonrası en az 3 ay süresi varsa vize almanıza gerek yoktur. Ancak şahsi araçla gidecekseniz araç sigortası, uluslararası ehliyet gibi evrakları tamamlamanız gerekecektir.

Saygılarımızla,

Evrim N. 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Erkan 02/08/19, 00:01

Merhaba eşim bulgar vatandaşı çocuğuma vize almak istiyorum en kimlik kartı var Türk pasaportu ile vize almak istiyorum bulgar kimlik ve pasaport alacağım kaç günde vize cikar

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M. Arzak 28/09/19, 12:30

5 yaşındaki çocuğumu tatil amaçlı Bulgaristan'a götürmek istiyorum bunun için ne yapmam gerekir. Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 28/09/19, 12:32

Melek Hn.,

5 yaşındaki çocuğunuzun Bulgaristan vize başvurusu için anne ve baba onaylı muvafakatname belgesi almanız gerekecektir. Bulgaristan dış temsilciliği, çocuk velilerden biri ile seyahat edecek olsa dahi her iki veliden onaylı muvafakatname istemektedir. Çocuğunuz ve kendiniz için turistik vize başvurusu yapabilirsiniz. Bulgaristan turistik vizesi için gerekli evraklar başlığından evrak listesini görüntüleyebilirsiniz. Turistik/c vize başvurularında danışmanlık almak isterseniz bizlere +90 (212) 970 05 22 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Erkan Bey,

14 yaşından küçük çocuklar için Bulgaristan pasaport ve kimlik çıkartma başlığından ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi,

Evrim

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O. Doğan 19/10/19, 15:37

Bulgaristan turist vizesi almak istiyorum fakat Bulgaristan Konsoloslu'ğundaki açıklamaya göre direk başvuru yapılmıyormuş. Turizm acentalığı veya vize merkezleri tarafından yapılıyormuş bilgi alabilir miyim acaba? Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 19/10/19, 15:38

Merhaba Sayın Doğan,

Bulgaristan Konsolosluğuna kişinin bireysel olarak doğrudan başvuru yapma hakkı bulunur. Ancak konsoloslukta yaşanan yoğunluktan dolayı haftanın belirli günleri ve saatleri başvuru kabulü yapılmaktadır. Belirlenen süre içerisinde sınırlı sayıda kişi başvuru yapabilmekte, başvuru sonraki günlere sarkabilmekte, başvuran birkaç kez konsolosluğa gidip gelmekte kalabilmektedir. Bazı durumlarda konsolosluk yetkilileri başvuru sahibine doğrudan seyahat acentesine başvuru yapması için yönlendirebilmektedir.

Yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı Bulgaristan için çoğu başvuru sahibi seyahat acentelerinden başvuru yapmayı tercih etmektedir. Euroasia GVS mesafe olarak Bulgaristan Konsolosluğuna en yakın seyahat acentesidir. 15 yıldır Bulgaristan C vize ve D vize başvurularını yapan şirketimiz yetkilileri size memnuniyetle yardımcı olacaklardır. Ayrıntılı bilgi için bize +90 (212) 970 05 22 numaralı hattımızdan ulaşınız.

Saygılarımızla,

Evrim

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
H. Baysal 26/10/19, 15:02

6 aylık tursitik vize almak mümkün mü

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 26/10/19, 15:03

Merhaba Halil Bey,

Bulgaristan için en fazla 15 günlük turist vizesi alınabilmektedir. Turistik vize başvurunuz için Bulgaristan vize için gerekli evraklar listesini ilgili bağlantıyı ziyaret ederek görüntüleyebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
S. Allak 02/11/19, 15:39

Kongre/eğitim için Bulgaristan a gitmem gerekiyor. Vize şart mı? Şart ise nasıl temin edebilirim? Saygılarımla...

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 02/11/19, 15:40

Merhaba,bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Bulgaristan'a yapacakları seyahatte vizeye tabidir. Planlanan seyahatten en geç 15 gün önce Bulgaristan ticari vize başvurusu yapmanız gerekir. Ticari vize başvurusu sırasında Konsolosluğa sunmak üzere Bulgaristan'daki kongreyi düzenleyen kurum/kişiden Yabancılar Şube onaylı ticari davetiye almanız gerekir.

Saygılarımızla,

Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
G. Turgut 09/11/19, 12:53

Merhaba eşim kendim ve çocuğuma Bulgar İstanbul vizesi nasıl alırım kaç TL ücreti var

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 09/11/19, 12:54

Gürol Bey Merhaba, vize için sizlere doğru bir fiyat verebilmemiz için vize türünüzü ve çocuğunuzun yaşını paylaştığınızda destek olabiliriz, Bulgaristan vize fiyatları bu doğrultuda değişkenlik gösterebilmektedir.

Saygılarımızla,

Özlem D. 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32805
Telefon
x