Bulgaristan Öğrenci Vizesi 2019

S. Yücel 03/04/19, 14:56
Merhaba, Eylül ayında Erasmus için Bulgaristan'a gideceğim. Kabul mektubu gelmeden başvuru yapabiliyor muyum? Bir de mvv aldığım zaman ayrıca schengen için başvurmama gerek var mı? Erasmus programıyla Bulgaristan öğrencisi vizesi için izlemem gereken adımlar nedir, teşekkürler.
Vize Merkezi

Merhaba Selin Hanım,

Kabul mektubu ile Bulgaristan Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi ilgili bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz. Bulgaristan öğrenci vizenizle Schengen bölgesine giriş-çıkış yapamazsınız. Bulgaristan vizeniz haricinde seyahat planladığınız ülkeden Schengen vizesi almanız gerekecektir.

Saygılarımızla, 

Bulgaristan Vize Merkezi,

Evrim N.

Nejla B. 

S. Çakırlı 11/04/19, 10:43

merhabalar. benim eşim bulgaristanda okuyor okulu uzadı ama aslında tc vatandaşı. yüksek lisansını da orda yapmak istiyor ve biz orada yaşamak istiyorum benim izlemem gereken yol nedir acaba?

Vize Merkezi 11/04/19, 10:44

Eşiniz yüksek lisans üzerinden oturumunu alabilir/uzatabilir. Sizin eşinizin yanında yaşayabilmeniz için öncelikle eşinizin Bulgaristan’da bağlı olduğu yabancılar şubesinden Bulgaristan Aile Birleşimi için başvuruda bulunması gerekir. Bulgaristan Aile Birleşimi yapılabileceğine dair onay çıktıktan sonra Türkiye’den oturum vizesi ve ardından Bulgaristan’dan oturum kartınızı alarak Bulgaristan’da eşinizle birlikte yaşayabilirsiniz. Saygılarımızla,

Nejla B.

Evrim N.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon