Bulgaristan Öğrenci Vizesi 2019

S. Yücel 03/04/19, 14:56
Merhaba, Eylül ayında Erasmus için Bulgaristan'a gideceğim. Kabul mektubu gelmeden başvuru yapabiliyor muyum? Bir de mvv aldığım zaman ayrıca schengen için başvurmama gerek var mı? Erasmus programıyla Bulgaristan öğrencisi vizesi için izlemem gereken adımlar nedir, teşekkürler.
Vize Merkezi

Merhaba Selin Hanım,

Kabul mektubu ile Bulgaristan Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi ilgili bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz. Bulgaristan öğrenci vizenizle Schengen bölgesine giriş-çıkış yapamazsınız. Bulgaristan vizeniz haricinde seyahat planladığınız ülkeden Schengen vizesi almanız gerekecektir.

Saygılarımızla, 

Bulgaristan Vize Merkezi,

Evrim N.

bulgaristan öğrenci vizesi

 

S. Çakırlı 11/04/19, 10:43

merhabalar. benim eşim bulgaristanda okuyor okulu uzadı ama aslında tc vatandaşı. yüksek lisansını da orda yapmak istiyor ve biz orada yaşamak istiyorum benim izlemem gereken yol nedir acaba?

Vize Merkezi 11/04/19, 10:44

Eşiniz yüksek lisans üzerinden oturumunu alabilir/uzatabilir. Sizin eşinizin yanında yaşayabilmeniz için öncelikle eşinizin Bulgaristan’da bağlı olduğu yabancılar şubesinden Bulgaristan Aile Birleşimi için başvuruda bulunması gerekir. Bulgaristan Aile Birleşimi yapılabileceğine dair onay çıktıktan sonra Türkiye’den oturum vizesi ve ardından Bulgaristan’dan oturum kartınızı alarak Bulgaristan’da eşinizle birlikte yaşayabilirsiniz. Saygılarımızla,

Nejla B.

Evrim N.

S. Allak 30/04/19, 16:06

Kongre/eğitim için Bulgaristan a gitmem gerekiyor. Vize şart mı? Şart ise nasıl temin edebilirim? Saygılarımla...

Vize Merkezi 30/04/19, 16:07

Sn.Sinan Allak,

Türk vatandaşlarının Bulgaristan'a seyahat edebilmeleri için turistik vize almaları gerekmektedir. Turistik vize başvurunuzu konsolosluktan şahsen veya firmamız gibi akredite olmuş olan acentalardan yapabilirsiniz. Başvuru yaparken gereken evraklar; min 1 yıllık pasaport, adet biyometrik fotoğraf, Otel rezervasyonu veya davetiye, nüfus kayıt örneği, ikametgah, iş evrakı ve 5000 TL bakiyesi bulunan banka hesap dökümü.

Bulgaristan Vize Merkezi,

Meral S.

Evrim N.

Cihan 10/05/19, 10:27

Merhaba. Hesabımda 3 bin lira para var. Öğrenciyim. Çok girişli Schengen Vizesi almak istiyorum. Bunu Bulgraistan'dan alabilir miyim? Ayrıca masraflarımı abim karşılaycak. Olur mu ?

Vize Merkezi 10/05/19, 10:28

Merhaba Cihan Bey,

Bulgaristan Schengen üyesi ülkelerden biri değildir. Alacağınız Bulgaristan vizesi ile Schengen'e giremezsiniz. Eğer Schengen üyesi ülkelerden (Yunanistan, Almanya, İtalya gibi.) başvuru yaparsınız alacağınız multiple vize ile Bulgaristan'a girebilirsiniz. Arzu ederseniz Bulgaristan için ya da Schengen üyesi ülkelerden biri için başvuruda bulunabiliriz. 

Bulgaristan Vize Merkezi,

Gökhan K.

Evrim N.

F. Akay 10/05/19, 11:10

Merhaba ben Bulgaristanda hazırlık okumak için turist vizesiyle geldim vize tarihim hazirana kadar uzatıldı bu tarihe kadar Bulgaristan dan çıkış yapmamam söylendi uzatma tarihinin son gününü beklemek zorunda mıyım? Ne zaman Türkiyeye gidebirim? Şimdiden teşekkürler

Vize Merkezi 10/05/19, 11:10

Merhaba , Çıkış yapmanız için verilen tarih son gündür. En geç o tarihe kadar ülkeden çıkış yapmanız gerekir.

Saygılarımızla,

Nejla B.

Evrim N.

E. Baran 12/06/19, 10:16

Merhaba, Bulgaristan Erasmus programına hak kazandım, önümüzdeki bahar dönemi Bulgaristan'a gideceğim Bulgaristan öğrenci vizesi nasıl alınır, ücreti ne kadar, teşekkürler

Vize Merkezi 12/06/19, 10:36

Merhaba, Bulgaristan Erasmus vizesi için başvurunuzu 45 gün önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Erasmus vize D vizedir ve konsolosluk harcı muafiyeti yoktur. Konsolosluk harcı, servis bedeli, sigorta ve diğer tüm masraflar dahil Bulgaristan Erasmus D vizesi ücretimiz € 350 'dur.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon