Bulgaristan D Tipi Vize 2021

Elif.G 30/12/20, 09:03
Bulgaristan D tipi vize 2021 hakkında bilgi verir misiniz? D tipi vize nasıl bir vizedir ve hangi şartlarda bu vize sahibi olabilirim? Bu vizeyi alabilmek için ne yapmam gerekiyor, hangi evraklar gerekli?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İyi günler, öncelikle bizi tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. D tipi vize Bulgaristan ülkede 90 günden fazla kalışlar için verilen bir vize türüdür ve aynı zamanda da oturum vizesi olarak da geçer. Bulgaristan’da oturum izni almanız gerekmiyorsa hiç bir zaman Bulgaristan D vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmiyor. D vize başvuruları belirli bir prosedüre ve şartlara bağlıdır. Bu şartların herhangi birine sahipseniz D vize Bulgaristan başvurusu yapabilirsiniz.

D vizesi almak için yerine getirmeniz gereken şartlar su şekildedir:

 • Bulgaristan vatandaşı ile evli olmak
 • Bulgaristan’da şirket sahibi olmak
 • Bulgaristan’da şirket temsilcisi olmak
 • Türkiye’den emekli  olmak
 • Bulgaristan’da öğrenim görmek
 • Bulgaristan’dan Türkiye’ye belirli yıllarda ve tarihte göç etmiş olmak

Bütün D vize Bulgaristan başvurularında istenilen evrakların bir kısmı Bulgaristan’da hazırlanması lazım. Bu nedenle başvuru yapacak olan kişinin öncelikle Turistik vize alması gerekiyor. Ayrıca D vize Yeşil pasaport sahibi olan kişiler tarafından da alınmamaktadır. D vizesi alan bir kişi oturum izni için başvuru yapabilir. Başvuran kişinin yapması gereken şey aldığı D vizesiyle Bulgaristan’a giriş yapmaktır ve ikamet edeceği bölgenin Yabancılar şubesine başvurup oturum kartı talebinde bulunmak.

Yabancılar şubesi talebinizi değerlendirdikten sonra size ne kadar süreyle oturum izni vereceğini kararlaştıracaktır. Bulgaristan D vizesi geçerlilik süresi 6 aydır eğer ki 6 ay içinde Bulgaristan’a giriş yapmayıp oturum kartınızı almazsanız size verilen oturum izninden yararlanamazsınız. Kısacası iptal olur, bu durumda tekrar D vize başvurusu yapmanız ve tekrar oturum kartı için başvurmanız gerekecek.

Bulgaristan D tipi vize 2021 başvuruları uzun devam eden bir süreçten geçer. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra yaklaşık olarak 2 ayda sonuçlanmaktadır, başvuru ve evrak teslimi şahsen yapılmalıdır. Detaylı bilgi için tel:0212 970 0522 hattımızdan arayabilir ve ya e-mail yoluyla sorularınızı sorabilirsiniz.

Sağlıklı günler

Sezgül.K/ Vize Merkezi

Bulgaristan D Tipi Vize 2021

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
L.KARA 15/01/21, 12:36

Bulgaristan d tipi vize 2021 yılında değişti mi? Hangi şartlarda bu vize sahibi olabiliyorum? Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 15/01/21, 12:47

Merhaba, Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size sormuş olduğunuz soru hakkında bilgi vermeyi isteriz. Bulgaristan’da uzun süreli oturum hakkı tanıyan, tek girişli, çift girişli ve çok girişli ve çok girişli kategorileriyle verilişine göre, 6 aylık süreçlerde 180 gün Bulgaristan’da kalma izni tanıyan vize türüdür. D tipi vize Bulgaristan’a başvuru yapmadan önce mutlaka aşağıdaki şartlardan birine sahip olmanız gereklidir;

 • Bulgaristan vatandaşı ile evli olmak
 • Türkiye cumhuriyetinden emekli olmak
 • Bulgaristan’da eğitim/öğrenim görmek
 • Bulgaristan ülkesinde şirket sahibi olmak
 • Bulgaristan’da şirket temsilciliği yapmak
 • Bulgaristan’dan Türkiye’ye belli sene sonrasında göç etmek

Eğer bu şartlardan en az birine sahipseniz mutlaka D tipi vize Bulgaristan başvurusunda bulunabilirsiniz. Diğer vize başvurularından farklı olarak Bulgaristan’a D tipi vize başvuruları ile ilgili konsolosluk birimine şahsen yapılmaktadır. Dolayısıyla bizler Bulgaristan’a D tipi vize evraklarınızı hazır hale getirdikten sonra başvuru için konsoloslukta hazır bulunmanız gerekecektir. Başvuru için dosyanız hazırlandıktan sonra sizleri randevunuza davet etmekteyiz. Hazırlanmış dosyanızı uygun gün ve saatte diplomatik temsilcilikte hazır bulunarak belgenizi şahsen teslim etmelisiniz. Başvuru işlemlerinizin ardından pasaportunuzun takibini yaparak sonuçlandığında sizleri bilgilendirmekteyiz.

Bulgaristan D tipi vize 2021 yılında başvurularının sonuçlanması minimum 45 gündür. Ancak bu süre Bulgaristan Konsolosluğu ve büyükelçiliğinin resmi tatil günleri ve iş yoğunluğu ve sizden ekstra evrak talep edilirse uzayabilir. Bulgaristan vize başvurusundan önce danışmanlık almak, güncel evrak listesini öğrenmek ve temin etmek, detaylı bilgi ve randevu almak için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizi arayabilir veya ziyaret edebilirsiniz. Size durumunuzla alakalı en doğru ve en hızlı bilgiyi aktaracaklardır. Ve ayrıntılarla uğraşmadan kısa sürede başvurmanızda yardımcı olunacaktır.

Detaylı bilgi için tel:0212 970 05 22

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 53054
Telefon
x