Bulgaristan Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

M. Aslan 19/12/18, 12:30
Eşim Bulgar vatandaşı. Ben de eşim üzerinden Bulgaristan d vizeye başvurmak istiyorum. Evlilik tanıtma işlemlerini Bulgaristan’da yaptırdık ve geldik. Burada bizden 2 tane taahhütname yapmamız gerektiğini söylediler ancak Bulgaristan'daki görevliler böyle bir belgeden bahsetmemişlerdi. Bu evraklar olmadan başvuru yapamaz mıyız?
Vize Merkezi

Mehmet Bey öncelikle Vize Merkezine ulaştığınız için teşekkür ederiz.

Bulgaristan aile birleşimi için tarafımıza çok fazla gelen sorulardan bir tanesi Bulgaristan aile birleşimi evraklarıdır. Çoğu başvuru sahibi Bulgaristan d vize evrakları için sadece evlilik tanıtmanın yeterli olduğunu düşünür. Oysa Bulgar evlilik belgesinin yanında yapılması gereken taahhütnameler de bulunmakta. Başvurunuz için evraklarınızı hazırlamadan önce müşteri temsilciniz ile taahhütname detaylarını konuşabilirsiniz. Eğer bu taahhütnameler yapmadıysanız tekrar Bulgaristan'a giderek evraklarınızı tamamlayabilirsiniz. Bu evraklar Bulgaristan noteri onaylı olması gerektiği için Türkiye'den ya da başka bir ülkeden tamamlanması söz konusu değildir. 

  • Evlilik tanıtma işlemleri yapıldı tekrar Bulgaristana gitmek için yine vize mi almam gerek?
  • Eşim Almanya'da tekrar Bulgaristan'a gidip taahhütnameleri yapacak zamanı yok, ben gidip yapabilir miyim?
  • Bu taahhütnameleri yapmazsak başvurumuz kabul edilmez mi?
  • Bu evraklardan başka yapılması gereken bir şey var mı, sadece bir kez gittiğimizde bu taahhütnameleri yapabiliyor muyuz?

Bulgaristan d vize evraklarına ulaşmak için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz. Bulgaristan'da işlemleriniz  kısa sürede tamamlanmaktadır. Ancak taahhütnamelerin haricinde hazırlanması gereken kira kontratı ve kira kontrat tahhütnamesi de bulunmakta. Evraklarınızı hazırlamadan önce müşteri temsilcimizle konuşup detayli bilgi alabilirsiniz. Bulgaristan aile birleşimi evrakları eksik olursa başvuru kabul edilmemekte ve süreç uzamaktadır. Dolayısıyla danışmanlık hizmeti almadan başvurunuzu tamamlamamanızı tavsiye ediyoruz. 

Yapılacak olan taahhütnameler için çiftlerin Bulgaristan Noterinde hazır bulunması ve şahsen imza atması gerekir. Eşlerden birine verilen vekalet ile de bu süreç tamamlanabilir. Ancak yapılan vekaletin doğru olması ve Bulgaristan Noterinin bunu kabul etmesi gerekir, eğer noter yapılan vekaletnameyi uygun bulmazsa işlemlerinizi tamamlamama yetkisine sahiptir. Dolayısıyla tavsiyemiz iki eşin de noterde hazır bulunarak bu evrakları tamamlamasıdır.

Türk vatandaşı eşin tekrar Bulgaristan'a gitmesi için vize başvurusunda bulunması gerekir. Sadece evlilik belgeleri ülkeye serbest giriş hakkı sağlamaz. Türk vatandaşı eşin Türkiye'den Bulgaristan vize başvuru yapması gerekir. Eş üzerinden Bulgaristan multi vize başvuru işlemleri için çağrı merkezlerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. 

Bulgaristan aile birleşimi başvuru süreci oldukça karışık prosedürler barındırmaktadır. Dolayısıyla işin uzmanlarından başvuru hizmeti almanız hem süreci hızlandıracak hem de işlemlerinizi daha sorunsuz halletmenize yardımcı olacaktır.

 

Saygılarımızla,

Vize Merkezi Bulgaristan 

O.Olgun 10/05/19, 09:43

Merhaba, Vize Merkezi’nden bir ricam olacak. Eşimin Bulgaristan vatandaşlığı var. Eşimin vatandaşlığına istinaden ben de Bulgaristan'dan D Tipi Vize almak istiyorum. Bu konuda bilgi alabilir miyim? Evliliğimizi Bulgaristan'a tebliğ edip, oradan evlilik cüzdanı aldık. D tipi vize için konsolosluktan randevu almam yeterli midir? Evrak listesi konusunda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Vize Merkezi 10/05/19, 09:45

Merhabalar. Eşiniz üzerinden D vize almanız için size en yakın ofisimizi sol menüden seçerek arayabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi

Gökhan K.

Evrim N.

B. benli 23/05/19, 01:27

Bulgaristan vatandasiyla bulgaristanda evlilik yapmak icin turkiyeden gerekli olan evraklari ogrenebilir miyim

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon