Bulgaristan Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

M. Aslan 19/12/18, 12:30
Eşim Bulgar vatandaşı. Ben de eşim üzerinden Bulgaristan d vizeye başvurmak istiyorum. Evlilik tanıtma işlemlerini Bulgaristan’da yaptırdık ve geldik. Burada bizden 2 tane taahhütname yapmamız gerektiğini söylediler ancak Bulgaristan'daki görevliler böyle bir belgeden bahsetmemişlerdi. Bu evraklar olmadan başvuru yapamaz mıyız?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Mehmet Bey öncelikle Vize Merkezine ulaştığınız için teşekkür ederiz.

Bulgaristan aile birleşimi için tarafımıza çok fazla gelen sorulardan bir tanesi Bulgaristan aile birleşimi evraklarıdır. Çoğu başvuru sahibi Bulgaristan d vize evrakları için sadece evlilik tanıtmanın yeterli olduğunu düşünür. Oysa Bulgar evlilik belgesinin yanında yapılması gereken taahhütnameler de bulunmakta. Başvurunuz için evraklarınızı hazırlamadan önce müşteri temsilciniz ile taahhütname detaylarını konuşabilirsiniz. Eğer bu taahhütnameler yapmadıysanız tekrar Bulgaristan'a giderek evraklarınızı tamamlayabilirsiniz. Bu evraklar Bulgaristan noteri onaylı olması gerektiği için Türkiye'den ya da başka bir ülkeden tamamlanması söz konusu değildir. 

  • Evlilik tanıtma işlemleri yapıldı tekrar Bulgaristana gitmek için yine vize mi almam gerek?
  • Eşim Almanya'da tekrar Bulgaristan'a gidip taahhütnameleri yapacak zamanı yok, ben gidip yapabilir miyim?
  • Bu taahhütnameleri yapmazsak başvurumuz kabul edilmez mi?
  • Bu evraklardan başka yapılması gereken bir şey var mı, sadece bir kez gittiğimizde bu taahhütnameleri yapabiliyor muyuz?

Bulgaristan d vize evraklarına ulaşmak için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz. Bulgaristan'da işlemleriniz  kısa sürede tamamlanmaktadır. Ancak taahhütnamelerin haricinde hazırlanması gereken kira kontratı ve kira kontrat tahhütnamesi de bulunmakta. Evraklarınızı hazırlamadan önce müşteri temsilcimizle konuşup detayli bilgi alabilirsiniz. Bulgaristan aile birleşimi evrakları eksik olursa başvuru kabul edilmemekte ve süreç uzamaktadır. Dolayısıyla danışmanlık hizmeti almadan başvurunuzu tamamlamamanızı tavsiye ediyoruz. 

Yapılacak olan taahhütnameler için çiftlerin Bulgaristan Noterinde hazır bulunması ve şahsen imza atması gerekir. Eşlerden birine verilen vekalet ile de bu süreç tamamlanabilir. Ancak yapılan vekaletin doğru olması ve Bulgaristan Noterinin bunu kabul etmesi gerekir, eğer noter yapılan vekaletnameyi uygun bulmazsa işlemlerinizi tamamlamama yetkisine sahiptir. Dolayısıyla tavsiyemiz iki eşin de noterde hazır bulunarak bu evrakları tamamlamasıdır.

Türk vatandaşı eşin tekrar Bulgaristan'a gitmesi için vize başvurusunda bulunması gerekir. Sadece evlilik belgeleri ülkeye serbest giriş hakkı sağlamaz. Türk vatandaşı eşin Türkiye'den Bulgaristan vize başvuru yapması gerekir. Eş üzerinden Bulgaristan multi vize başvuru işlemleri için çağrı merkezlerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. 

Bulgaristan aile birleşimi başvuru süreci oldukça karışık prosedürler barındırmaktadır. Dolayısıyla işin uzmanlarından başvuru hizmeti almanız hem süreci hızlandıracak hem de işlemlerinizi daha sorunsuz halletmenize yardımcı olacaktır.

 

Saygılarımızla,

Vize Merkezi Bulgaristan 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O.Olgun 10/05/19, 09:43

Merhaba, Vize Merkezi’nden bir ricam olacak. Eşimin Bulgaristan vatandaşlığı var. Eşimin vatandaşlığına istinaden ben de Bulgaristan'dan D Tipi Vize almak istiyorum. Bu konuda bilgi alabilir miyim? Evliliğimizi Bulgaristan'a tebliğ edip, oradan evlilik cüzdanı aldık. D tipi vize için konsolosluktan randevu almam yeterli midir? Evrak listesi konusunda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 10/05/19, 09:45

Merhabalar. Eşiniz üzerinden D vize almanız için size en yakın ofisimizi sol menüden seçerek arayabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi

Gökhan K.

Evrim N.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B. benli 23/05/19, 01:27

Bulgaristan vatandasiyla bulgaristanda evlilik yapmak icin turkiyeden gerekli olan evraklari ogrenebilir miyim

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
D. Akdeniz 27/05/19, 11:07

İyi günler ben eşim üzerinden bulgaristan oturum kartı aldım 2 ay sonra süreci dolacak oturum kartını uzatmam için evrak gerekli mi? gerekli ise hangileri? oturum kartını yenilemenin fiyatı nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/05/19, 11:08

Dinçer Bey, oturum kartı yenileme şartları ile ilgili doğru bilgi alabileceğiniz kurum Bulgaristan'da Yabancılar Şubesi olmakla birlikte, süresi dolmadan uzatmanız gerekmektedir. Oturum kartı başvuru esnasında, oturum vizesi aldığınız evrakların tamamı istenebilir. Özellikle, sigorta, sabıka kaydı, banka dökümü, kira kontratı gibi belgelerinizin güncel olarak temin etmeye özen gösterin. Oturum kartının bedeli bölgesel olarak da değişkenlik gösterebilmektedir.

Saygılarımızla,

Bulgaristan Vize Merkezi,

Özlem D. 

Evrim N. 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
G. Arslan 26/09/19, 10:18

Eşim hem Bulgaristan hem de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Evliliğimizi Bulgaristan da onaylatıp Bulgar hükümetinin verdiği Evlilik cüzdanını aldık. Bu durum da Bulgar vatandaşlığına başvurum da nelere dikkat etmem gerek izleyeceğim yol nedir? Diğer sorum ise ; Ağustos ayının ilk haftası Bulgaristan'a gitmeyi planlıyoruz. Eşim vatandaş olduğu için sorun olmuyor benim vize almam için ne yapmam gerekli detaylı bilgi edinebilir miyim sizden. Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 26/09/19, 10:19

Merhaba, Bulgaristan vatandaşı eş üzerinden alacağınız vizede birçok evrak sunmanız gerekecektir. Bunlardan başlıcaları, Bulgaristan'dan alınmış evlilik cüzdanı, her iki eşten alınan evliliğin sahte olmadığına dair noter onaylı taahhütname, Bulgaristan'daki konaklama kira kontratı, Adalet Bakanlığı'ndan onaylı Sabıka Kaydı gibi belgelerdir. Evlilik üzerinden Bulgaristan vize işlemleri ayrıntılı ve deneyim gerektiren bir süreçtir. İletişim numaralarımızdan müşteri temsilcilerimizi arayabilir veya size en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
S. Alkan 16/10/19, 11:45

Bulgaristan" Merhaba Sayın yetkili, *- Eşim bulgaristan vatandaşı. Passaporttundaki Soyadı değişikliği yapacağız. *- Bulgaristanda nikah yaptık evraklarımız tamam, *- Bebeğimizin Bulgaristan vatandaşlık numarası var. (şu an 11aylık) kimliğini ve pasaporttu çıkartacağız Bu konular hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 16/10/19, 11:45

Merhaba ,

Eşiniz mevcut kimliklerini yenilemek için eski kimlikleri, adres kaydı ve doğum belgesi ile bağlı olduğunuza Konsolosluktan randevu alarak şahsen müracaat edebilir. Aynı şekilde doğum belgesi ve Bulgaristan ikamet belgesi ile çocuk için de randevu alınmalı. Randevu günü anne baba ve çocuk şahsen Konsoloslukta bulunmalı. Ayrıntılı bilgi için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Nejla B.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2020 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 30219
Telefon
x