Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu

b. kalaycı 26/06/20, 14:23
Bulgaristan’da şirket açmak istiyoruz, fakat bazı konularla öncesinde bilgiye ihtiyacımız var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şirket açarsam şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu hemen alabilir miyim, yoksa oturumu almak belli şartlara mı bağlıdır? Ayrıca oturum veriliyorsa senede kaç gün en az kalmam gerekecek. Bununla ilgili bir zorunluluk var mıdır, sene de kaç kere giriş çıkış yapmam gerekecek. Etraflıca cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Bulgaristan Halk Cumhuriyeti, ülkesinde yabancı sermaye ile açılan firmaların sahiplerine oturum  alma hakkı tanımaktadır. Bunun için öncelikle Bulgaristan da şirketiniz kurulmalı ve aktif olma durumda olmalıdır. Sizin oturuma başvurmanız için faal şirket sahibi olmanızdan başka şart yoktur. Şirketiniz kurulduktan sonra gereken belgeler temin edilerek  herhangi bir bekleme perioduna girmeden hemen Bulgaristan oturum iznine başvuru yapabilirsiniz.

Bunun için Bulgaristan dan istenen evraklar: Bulgaristan’da ki şirketin faaliyet belgesi, Bulgaristan  Ticaret odasından alınmış Bulgaristan’daki şirkette en az on işçinin çalıştırdığına dair belge, vergi  borcu yoktur belgesi, noter onaylı Bulgaristan kira kontratı, Bulgaristan da açılmış ve içinde minimum 3.000 Euro bakiye bulunan şirket banka hesap dökümdür.  Belgelerinizi tamamladıktan sonra Türkiye’de ki Bulgaristan konsolosluğundan oturum izni başvurusu yapabilirsiniz. 

Bulgaristan da şirketi olanlara verilen vize tipi D dir. Bulgaristan da şirketi olanlara Bulgaristan oturumu (D vize) başvuruları danışmalık ve detaylı evrak bilgisi gerektiren konudur. 

Bu işlemlerinizde Vize Merkezi Bulgaristan ülke uzmanlarından hizmet almak isterseniz bize 0 212 970 05 22 den ulaşmanızı rica ediyoruz. Evrak  Hazırlığı öncesi veya  Konsolosluk  randevusu ,dosya hazırlama, başvuru ve takibini Vize Merkezi deneyimli  temsilcilerine güvenebilirsiniz. Ayrıca şirketinizi henüz kurulmadıysa, Bulgaristan’da şirket açma ve oturum alma konusunda bizden paket hizmet alabilirsiniz. Yetkilendirmenizle sizin adınıza bütün işlemleri, siz gitmeden Bulgaristan da biz tamamlayabiliriz.

Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu verilmesi için kişilerin Bulgaristan’a yılda bir kez giriş yapmaları ve minimum bir gün kalmaları yeterlidir. Oturum kartı yenilemeniz Bulgaristan yabancılar şubesinden yapılacaktır. Süre bitimine 30 gün kala müracaat etmeniz gerekmektedir. Bu süreyi geçirir ve kartınızı yenileyemezseniz yeniden D  vize başvurusu yapmanız gerekecektir.

Saygılarımızla
Nejla B.
VİZE MERKEZİ İSTANBUL

Bulgaristan'da şirketi olanlara oturum izni

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
e. kaba 14/04/21, 14:48

Merhaba, Kolay gelsin Türkiye’de yeni şirket kurdum farklı bir isimde Bulgaristan’da şirket kurma planım var birkaç ay içerisinde. Neler gereklidir nasıl bir yol izlemem gerekir? Ama bazı konularda bilgiye ihtiyaç duymaktayım düzgün bir süreçte ilerlemek adına sizlere sorularımı iletmek istedim. Duydum ki Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu hemen veriliyormuş? Şirketimi kurduktan sonra hemen oturum alabilir miyim ve her hangi bir şartı var mıdır ekstra önüme çıkabilecek bunların cevabını sizlerden rica ediyor olacağım. Çünkü aşırı ayrıntı ile uğraşmak istemiyorum bana en kısa yoldan nasıl halledebiliriz bunu iletirseniz şayet sizinle çalışmayı isterim. Daha önce birçok vize işlemini sizinle yapmıştım sıkıntı yaşamadan ve bu bir oturum vizesi sonuçta ama yine de size güveniyorum. Sorularımı yanıtlarsanız memnun kalırım. Teşekkürler eder İyi çalışmalar dilerim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 14/04/21, 14:57

Merhaba, Size yardımcı olacağız öncelikle Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bulgaristan’da açılan yabancı sermayeli firma sahiplerine oturum hakkı tanınır. Bunun için öncelikle Bulgaristan’da şirket kurulmalı ve faaliyet gösteriyor olmalıdır. Şirket sahibi olarak Bulgaristan oturumu için başvuru yapmanızda başka bir şart yoktur.

Şirket sahipleri oturum vizesi başvurusu için gerekli evraklar ise;

  • Bulgaristan’da ki şirketin faaliyet belgesi
  • Bulgaristan Ticaret odasından alınmış Bulgaristan’da ki şirkette en az 10 kişiyi çalıştırdığına dair belge
  • Vergi borcu yoktur belgesi
  • Bulgaristan kira kontratı (Noter onaylı olması gerekli)
  • Bulgaristan’da açılmış ve içerisinde en az 3000 Euro bakiye bulunan şirket banka hesabı olmalıdır.

Tüm bu belgelerinizi tamamladıktan sonra Türkiye’de ki Bulgaristan Konsolosluğundan Şirket sahiplerine oturum vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. D oturum vizesi verilmesi için ise, kişilerin Bulgaristan’a yılda bir kez giriş yapmaları ve minimum bir gün kalmaları yeterlidir. Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu hakkında size yardımcı olmaya çalıştık. Vize başvurunuz minimum 45 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğuna ve resmi tatil günlerinde göre de değişiklik gösterebilir. Vize başvuru işlemleriniz için Ücretsiz danışmanlık almak, ücret hakkında detaylı bilgi almak için iletişim: 0212 970 05 22 numaralı hattan Müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Sümeyye Akyüz

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Telefon
POI