Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu

Bilgi Sayfasına Dön
 • b. kalaycı 26 Haz 2020, 14:23
  Bulgaristan’da şirket açmak istiyoruz, fakat bazı konularla öncesinde bilgiye ihtiyacımız var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şirket açarsam şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu hemen alabilir miyim, yoksa oturumu almak belli şartlara mı bağlıdır? Ayrıca oturum veriliyorsa senede kaç gün en az kalmam gerekecek. Bununla ilgili bir zorunluluk var mıdır, sene de kaç kere giriş çıkış yapmam gerekecek. Etraflıca cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 26 Haz 2020, 14:23

  Merhaba,

  Bulgaristan Halk Cumhuriyeti, ülkesinde yabancı sermaye ile açılan firmaların sahiplerine oturum  alma hakkı tanımaktadır. Bunun için öncelikle Bulgaristan da şirketiniz kurulmalı ve aktif olma durumda olmalıdır. Sizin oturuma başvurmanız için faal şirket sahibi olmanızdan başka şart yoktur. Şirketiniz kurulduktan sonra gereken belgeler temin edilerek  herhangi bir bekleme perioduna girmeden hemen Bulgaristan oturum iznine başvuru yapabilirsiniz.

  Bunun için Bulgaristan dan istenen evraklar: Bulgaristan’da ki şirketin faaliyet belgesi, Bulgaristan  Ticaret odasından alınmış Bulgaristan’daki şirkette en az on işçinin çalıştırdığına dair belge, vergi  borcu yoktur belgesi, noter onaylı Bulgaristan kira kontratı, Bulgaristan da açılmış ve içinde minimum 3.000 Euro bakiye bulunan şirket banka hesap dökümdür.  Belgelerinizi tamamladıktan sonra Türkiye’de ki Bulgaristan konsolosluğundan oturum izni başvurusu yapabilirsiniz. 

  Bulgaristan da şirketi olanlara verilen vize tipi D dir. Bulgaristan da şirketi olanlara Bulgaristan oturumu (D vize) başvuruları danışmalık ve detaylı evrak bilgisi gerektiren konudur. 

  Bu işlemlerinizde Vize Merkezi Bulgaristan ülke uzmanlarından hizmet almak isterseniz bize 0 212 970 05 22 den ulaşmanızı rica ediyoruz. Evrak  Hazırlığı öncesi veya  Konsolosluk  randevusu ,dosya hazırlama, başvuru ve takibini Vize Merkezi deneyimli  temsilcilerine güvenebilirsiniz. Ayrıca şirketinizi henüz kurulmadıysa, Bulgaristan’da şirket açma ve oturum alma konusunda bizden paket hizmet alabilirsiniz. Yetkilendirmenizle sizin adınıza bütün işlemleri, siz gitmeden Bulgaristan da biz tamamlayabiliriz.

  Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu verilmesi için kişilerin Bulgaristan’a yılda bir kez giriş yapmaları ve minimum bir gün kalmaları yeterlidir. Oturum kartı yenilemeniz Bulgaristan yabancılar şubesinden yapılacaktır. Süre bitimine 30 gün kala müracaat etmeniz gerekmektedir. Bu süreyi geçirir ve kartınızı yenileyemezseniz yeniden D  vize başvurusu yapmanız gerekecektir.

  Saygılarımızla
  Nejla B.
  VİZE MERKEZİ İSTANBUL

  Bulgaristan'da şirketi olanlara oturum izni

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • e. kaba 14 Nis 2021, 14:48

  Merhaba, Kolay gelsin Türkiye’de yeni şirket kurdum farklı bir isimde Bulgaristan’da şirket kurma planım var birkaç ay içerisinde. Neler gereklidir nasıl bir yol izlemem gerekir? Ama bazı konularda bilgiye ihtiyaç duymaktayım düzgün bir süreçte ilerlemek adına sizlere sorularımı iletmek istedim. Duydum ki Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu hemen veriliyormuş? Şirketimi kurduktan sonra hemen oturum alabilir miyim ve her hangi bir şartı var mıdır ekstra önüme çıkabilecek bunların cevabını sizlerden rica ediyor olacağım. Çünkü aşırı ayrıntı ile uğraşmak istemiyorum bana en kısa yoldan nasıl halledebiliriz bunu iletirseniz şayet sizinle çalışmayı isterim. Daha önce birçok vize işlemini sizinle yapmıştım sıkıntı yaşamadan ve bu bir oturum vizesi sonuçta ama yine de size güveniyorum. Sorularımı yanıtlarsanız memnun kalırım. Teşekkürler eder İyi çalışmalar dilerim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 14 Nis 2021, 14:57

  Merhaba, Size yardımcı olacağız öncelikle Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bulgaristan’da açılan yabancı sermayeli firma sahiplerine oturum hakkı tanınır. Bunun için öncelikle Bulgaristan’da şirket kurulmalı ve faaliyet gösteriyor olmalıdır. Şirket sahibi olarak Bulgaristan oturumu için başvuru yapmanızda başka bir şart yoktur.

  Şirket sahipleri oturum vizesi başvurusu için gerekli evraklar ise;

  • Bulgaristan’da ki şirketin faaliyet belgesi
  • Bulgaristan Ticaret odasından alınmış Bulgaristan’da ki şirkette en az 10 kişiyi çalıştırdığına dair belge
  • Vergi borcu yoktur belgesi
  • Bulgaristan kira kontratı (Noter onaylı olması gerekli)
  • Bulgaristan’da açılmış ve içerisinde en az 3000 Euro bakiye bulunan şirket banka hesabı olmalıdır.

  Tüm bu belgelerinizi tamamladıktan sonra Türkiye’de ki Bulgaristan Konsolosluğundan Şirket sahiplerine oturum vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. D oturum vizesi verilmesi için ise, kişilerin Bulgaristan’a yılda bir kez giriş yapmaları ve minimum bir gün kalmaları yeterlidir. Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu hakkında size yardımcı olmaya çalıştık. Vize başvurunuz minimum 45 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğuna ve resmi tatil günlerinde göre de değişiklik gösterebilir. Vize başvuru işlemleriniz için Ücretsiz danışmanlık almak, ücret hakkında detaylı bilgi almak için iletişim: 0212 970 05 22 numaralı hattan Müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  Vize Merkezi

  Sümeyye Akyüz

   

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • H. girgin 19 May 2022, 17:44

  Merhabalar, Bulgaristan’da şirket kurdum şuan işçi alımlarımı yapmaktayım tam bir ay sonra hemen hemen 10 kişiyi çalıştırmış bulunacağım. Şirketim üzerinden ne gibi fırsatlardan yararlanabilirim? Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu almak istiyorum bu konuda neler yapmam lazım? Bu süreçle alakalı gerekli evraklar ve sonuçlanma süresi hakkında yardımcı olur musunuz? Bulgaristan’da ve Türkiye’de ne gibi evraklar toplamam lazım en az kaç ay güncel olmalıdır? Ve son olarak aldığım oturum ile Avrupa’ya vizesiz seyahat edebilir miyim? Randevu sıkıntısı olduğunu duydum ama emin değilim. Bana en kısa sürede yardımcı olur musunuz? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 19 May 2022, 17:47

  Merhaba, Bulgaristan’a şirketi olanlara oturum konusunda size detaylıca bilgi aktarmak isteriz. Şirket üzerinden Bulgaristan oturum vizesi almak için ilk adımda sizin de belirttiğiniz gibi Hem Bulgaristan’dan hem de Türkiye’den evraklar toplamanız gerekmektedir. Sonrasında ilk 10 iş gününü geçmeden başvuru sahibi için randevu oluşturmaktayız. Evraklar ilk olarak tarafımıza ulaştırdığında evraklarınız incelenir ve dosyanız hazırlanır. Ardından ise randevu alınır ve başvuru sahibi de randevu gününde olmak durumundadır. Evraklarınız ile randevu gününde Bulgaristan konsolosluğuna teslim edilir ve ortalama 45 gün sonrasında sonuçlanmaktadır.

  Bulgaristan’a şirketi olanlara oturum yalnızca Bulgaristan’da geçerlidir. Ne yazık ki vizeniz olmadan Avrupa ülkelerine çıkmanız mümkün olmamaktadır. Yalnızca Hırvatistan ve Romanya’da seyahat edebilirsiniz.

  Şirket üzerinden Bulgaristan oturum vizesi için gereken evraklar;

  • Pasaport (En 2 yıl geçerliliği olmalıdır)
  • Biyometrik fotoğraf (En az 2 adet)
  • Bulgaristan’da ki şirketin faaliyet belgesi
  • Bulgaristan Ticaret odasından alınmış Bulgaristan’da ki şirkette en az 10 kişiyi çalıştırdığına dair belge
  • Vergi borcu yoktur belgesi
  • Bulgaristan kira kontratı (Noter onaylı olması gerekli)
  • Bulgaristan’da açılmış ve içerisinde en az 3500-4000 Euro bakiye bulunan şirket banka hesabı olmalıdır.

  Randevu konusunda ise şahsen randevu oluşturmak istediğinizde 5 ay sonrasına size randevu verebilir ama Vize merkezi olarak bu süreci 10 iş gününe düşürmekteyiz. Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu konusunda sizi bilgilendirmeye çalıştık. Detaylar ve danışmanlık için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

  İletişim: 0212 970 0522

  Vize Merkezi

  Sümeyye Akyüz

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp