Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu

b. kalaycı 26/06/20, 14:23
Bulgaristan’da şirket açmak istiyoruz, fakat bazı konularla öncesinde bilgiye ihtiyacımız var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şirket açarsam şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu hemen alabilir miyim, yoksa oturumu almak belli şartlara mı bağlıdır? Ayrıca oturum veriliyorsa senede kaç gün en az kalmam gerekecek. Bununla ilgili bir zorunluluk var mıdır, sene de kaç kere giriş çıkış yapmam gerekecek. Etraflıca cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Bulgaristan Halk Cumhuriyeti, ülkesinde yabancı sermaye ile açılan firmaların sahiplerine oturum  alma hakkı tanımaktadır. Bunun için öncelikle Bulgaristan da şirketiniz kurulmalı ve aktif olma durumda olmalıdır. Sizin oturuma başvurmanız için faal şirket sahibi olmanızdan başka şart yoktur. Şirketiniz kurulduktan sonra gereken belgeler temin edilerek  herhangi bir bekleme perioduna girmeden hemen Bulgaristan oturum iznine başvuru yapabilirsiniz.

Bunun için Bulgaristan dan istenen evraklar: Bulgaristan’da ki şirketin faaliyet belgesi, Bulgaristan  Ticaret odasından alınmış Bulgaristan’daki şirkette en az on işçinin çalıştırdığına dair belge, vergi  borcu yoktur belgesi, noter onaylı Bulgaristan kira kontratı, Bulgaristan da açılmış ve içinde minimum 3.000 Euro bakiye bulunan şirket banka hesap dökümdür.  Belgelerinizi tamamladıktan sonra Türkiye’de ki Bulgaristan konsolosluğundan oturum izni başvurusu yapabilirsiniz. 

Bulgaristan da şirketi olanlara verilen vize tipi D dir. Bulgaristan da şirketi olanlara Bulgaristan oturumu (D vize) başvuruları danışmalık ve detaylı evrak bilgisi gerektiren konudur. 

Bu işlemlerinizde Vize Merkezi Bulgaristan ülke uzmanlarından hizmet almak isterseniz bize 0 212 970 05 22 den ulaşmanızı rica ediyoruz. Evrak  Hazırlığı öncesi veya  Konsolosluk  randevusu ,dosya hazırlama, başvuru ve takibini Vize Merkezi deneyimli  temsilcilerine güvenebilirsiniz. Ayrıca şirketinizi henüz kurulmadıysa, Bulgaristan’da şirket açma ve oturum alma konusunda bizden paket hizmet alabilirsiniz. Yetkilendirmenizle sizin adınıza bütün işlemleri, siz gitmeden Bulgaristan da biz tamamlayabiliriz.

Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu verilmesi için kişilerin Bulgaristan’a yılda bir kez giriş yapmaları ve minimum bir gün kalmaları yeterlidir. Oturum kartı yenilemeniz Bulgaristan yabancılar şubesinden yapılacaktır. Süre bitimine 30 gün kala müracaat etmeniz gerekmektedir. Bu süreyi geçirir ve kartınızı yenileyemezseniz yeniden D  vize başvurusu yapmanız gerekecektir.

Saygılarımızla
Nejla B.
VİZE MERKEZİ İSTANBUL

Bulgaristan'da şirketi olanlara oturum izni

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2020 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 47519
Telefon
x