Serbest çalışanlar için Bulgaristan Ticari Vize

t. recai 04/05/21, 09:23
Merhaba, Ben yazılımcı olarak Türkiye’de bir firmaya bağlı olmadan çalışmaktayım. Bir ay sonra Bulgaristan’da bir firmanın yazılım programını kurmaya gideceğim. Sadece anlaştığım firmadan Ticari davetiye beklemekteyim. Serbest çalışanlar için Bulgaristan Ticari Vize var mıdır? Okuduğum kadarıyla çalışmayan ya da çalıştığına dair belge sunulmazsa Çok daha zor yani vize ret alma durumum söz konusu olabilmekteymiş. Peki ret durumları hangi sebeplerden dolayı olur yani bu nedenler nelerdir? Beni bu konuda aydınlatırsanız son derece memnun kalırım. Çünkü benim için büyük bir anlaşma olacak bu işi almam gerekli gidemezsem çok daha zor olacak benim için farklı yollardan denemek istemiyorum. Bu vize için neler gerekli hangi evrakları ne kadar zaman içerisinde toplamam gereklidir? Ve gidiş tarihimden ne kadar zaman önce size ulaştırmam gereklidir? Bana bu konuda yardımcı olursanız sizinle çalışmak isterim. Teşekkürler
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Öncelikle Serbest çalışanlar için sorun olmamakla beraber bu durumunuzu belgeleyen evraklar başvuru dosyasına eklersek bir sorun olmayacaktır. Tüm belgelerinizi ve Gelecek olan Ticari Davetiyenin Orijinalini dosyada sunarsak muhtemel olasılıkta olumlu sonuçlanacaktır. Ama biliyorsunuz ki en nihayetinde vizenizin çıkması Bulgaristan Konsolosluğuna aittir. Gidiş dönüş tarihiniz kadar Ticari davetiye talep etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Bulgaristan Ticari Vize Ret durumlarının nedenleri ise;

 • Firmanın uzmanlığı dışında alakasız bir yerden davetiye gelmesi.
 • Davetiye yollayan şirketin herkese davetiye yolluyor olması.
 • Bir önceki vizeniz ile süreyi aşmış olmanız.
 • Gidiş amacınızda mantıklı bir sebep bulunamamış olması.
 • Bulgaristan’a sürekli Turistik vize ile gidip, Ticari faaliyetlerde bulunulması ve hatta şirket kurmuş olmanız.

Bulgaristan Ticari Vize başvurusu için gerekli belgeler;

 • Pasaport - en az 1 yıl geçerli
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve İkametgah Belgesi
 • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı (7-10.000TL bakiyeli)
 • Seyahat tarihlerini kapsayan 30.000 € teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Şirketin antetlli kağıdına yazılmış Vize talep dilekçesi
 • Ticari Davetiye (Davetiye almış olduğunuz Bulgaristan firması ile ilişkinizi gösterir Sözleşme veya Anlaşma belgesi  (ek olarak Fatura, Gümrük Beyannamesi gibi evrakları sunulması, uzun süreli vize talebinde bulunmanız durumunda zorunludur)
 • Güncel Şirket Belgeleri-vergi levhası, imza sirküleri, ticari sicil gazatesi, faaliyet belgesi,
 • Son 3 ayın bordrosu, İşe Giriş Bildirgesi ve Hizmet Dökümü

Serbest çalışanlar için Bulgaristan Ticari Vize hakkında sizi bilgilendirmeye çalıştık. Vize başvurusu yapmadan yani seyahat tarihinizden en az 15 gün öncesinden gerekli evrakları tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Dosyanızı hazırlayıp Konsolosluğa iletiyoruz ve tüm süreçlerden sizi haberdar ediyoruz. Ortama 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Daha detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık için iletişim: 02129700522 numaralı hattan Vize Merkezi Müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Vize Merkezi

Saygılarımla,

Sümeyye Akyüz

Serbest çalışanlar için Bulgaristan Ticari Vize

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 57024
Telefon
x
POI