Bulgaristan Hakkında Sorular & Yorumlar

Bulgaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
S. Çınar 15/04/19, 09:57
Ev hanımıyım. Mersin’de yaşıyorum. Daha önce başka bir ülkeye gitmedim ve başvurum olmadı. Bulgaristan’a gitmek istiyorum, eşimle birlikte gideceğiz. Eşim giderlerimi karşılayacak. Kendisi şirket sahibi. Bulgaristan vize almak için gerekli belgeler nelerdir ? Yardımcı olabilir misiniz
Cevabı Görüntüle
K. Taşçı 01/04/19, 10:29
Merhaba, Bulgaristan vizesi Çanakkale'den alınabiliyor mu? Türkmenistan uyrukluyum 1 haftalığına Nisan ayında Bulgaristan’a gitmek istiyorum. Çanakkale’de yaşıyorum, İstanbul Bulgar Konsolosluğu telefonlarını çok aradım ama açan olmadı. Mail atmak istedim ama bu sefer de mail adresi bulamadım. Çanakkale’den Bulgar vizesine nasıl başvuru yapabilirim. İyi günler, iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
Ö. Salkaya 29/03/19, 11:18
Merhaba, ben İstanbul'da ikamet ediyorum. 2 kızım var biri 3 yaşında diğeri 1 yaşında kızlarım ve eşimle birlikte Mayıs ayının sonunda Bulgaristan’a seyahat etmek istiyorum. Bulgaristan Konsolosluğunda çok fazla sıra olduğunu, vize başvurularının aynı gün yapılamadığını duydum. Başvuru merkezi aracılığıyla başvuru yapmak istiyorum. Bulgaristan vize başvurularımızı Harbiye ofisinde mi yapmamız gerekiyor? Yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
L.A. 02/10/18, 15:23
Merhaba,
Bulgaristan vize ücreti için birçok yerle görüşmeme rağmen hepsi farklı fiyat söyledi.
Bulgaristan vize ücreti ne kadardır?
Bulgaristan konsolosluğuna kendim başvuru yapsam vizemi alabilir miyim ?
Cevabı Görüntüle
M.E. 14/05/19, 14:59
ban Türkiye'de yaşıyorum, Bulgaristan'a gitmek istiyorum. Kendım Özbekistanlıyım. hangı evrakları hazırlamam lazım. Arkadaşımın yanına gideceğim, onun evinde konaklayacağım, Bulgaristan c vize mi oluyor, Bulgaristan c vize yenileme nasıl oluyor
Cevabı Görüntüle
P. G. 07/05/19, 13:47
Merhaba,

Bulgaristan'dan başka ülkelere geçmek istersek bulgaristan vizesinin yanında sadece Shengen vizesi mi almak gerekir? Eğer bulgaristana bir seyahat yaparsam bu arkadaş ziyareti olacak, turistik veya ziyaret olması arasındaki fark nedir? Başvuruyu Bulgaristan Vize Hizmet Merkezi'ne yapmak zorunda mıyız? Direkt olarak Bulgaristan Konsolosluğuna başvuru yapamıyor muyuz?
Cevabı Görüntüle
E. Erdem 10/04/19, 11:49
Bulgaristan'a Haziranın başında Ramazan Bayramı tatilinde eşim ve oğlumla birlikte seyahat etmek planımız var. Arabayla gitmeyi düşünüyoruz. Bulgaristan vize randevusu nasıl alabiliriz. Üçümüz için de ayrı ayrı randevu almamız gerekir mi?
Cevabı Görüntüle
D. Giray 28/03/19, 12:26
İki öğretmen arkadaş haziranda Bulgaristan’a seyahat etmek istiyoruz. Vize başvurularında gerekli evraklar nedir? Vize ücreti için ne kadar ödeyeceğiz? Bulgaristan vize randevu nasıl alınıyor?
Cevabı Görüntüle
İ.Y. 03/10/18, 11:23
Merhaba,
Daha önce Bulgaristan vizesi için başvuru yaptım ancak red aldım.
tekrar başvuru yaparsam red alma ihtimalim nedir?
Bulgaristan vizesi almam için yardımcı olabilir misiniz?
Bulgaristan vize ücretinde red aldığım için farklılık olur mu ?
Cevabı Görüntüle
A. Bey 14/01/17, 04:39
Dedem ve babaannem Bulgaristan dogumlu Bulgaristan vatandaşlıgı alabilmemiz için neler yapmamız gerekiyor ?
Cevabı Görüntüle
S. Pekuz 16/05/19, 13:16
Merhaba Babam bulgaristan doğumlu ve oranın vatandaşıydı şuanda hayatta değil. İsim denklik belgesi almak için ankaraya talepte bulundum ancak bulgaristan doğum belgesi istediler. Doğum belgesini çıkartıp apostilli bir şekilde tekrar belgeleri yolladığımda isim denklik belgesi tarafıma ulaştı. Şimdi bu belge ve dilekçe ile bulgaristan vatandaşlığına başvurabilir miyim? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
İ. Salihoğlu 09/05/19, 14:08
Bulgaristan vize reddi aldım (hatalı başvuru sebebi ile) tekrar başvuru yapsam sorun olur mu? iyi çalışmalar
Cevabı Görüntüle
G. Seyhan 06/05/19, 14:14
Freelance çalışan bir grafik tasarımcıyım. Bulgaristan vize gerekli evraklar nelerdir? İş yerinden yazı alamayacağım ne yapmam gerekir?
Cevabı Görüntüle
Z.Ö. 02/10/18, 14:35
Merhaba, size Bursa'dan yazıyorum.
Bulgaristan'da sattığımız torna makinalarını kurmak ve fabrikayı çalışır hale getirmek için 20 kişilik ekibimizi Bulgaristan'a götürmemiz gerekmektedir.
Bulgaristan Bursa ve İstanbul Konsolosluğu'na telefon ile bir türlü ulaşamadım.
Bu konuda bilginiz var ise yardımcı olmanızı rica ediyorum.
Bulgaristan Çalışma Bakanlığı'ndan çalışma izinlerimizi almış bulunmaktayız.
Kısa sürede 90 günlük Bulgaristan montaj vizesi alabilir miyiz?
Bu ekipten 6 kişiye çok acil vize alınması gerekmektedir.
Bulgaristan'daki çalışma vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Cevabı Görüntüle
S. Bey 10/01/17, 02:23
esim bulgaristan vatandasi kirmizi pasaport suresi 2 ay oldu bitti uzatmak istiyoruz ucret ne kadar ve cezasi var mi ne yapmaliyiz ilginiz icin tessekurler
Telefon
x