Bulgaristan Hakkında Sorular & Yorumlar

Bulgaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Öğrenciler için Bulgaristan oturum izni
s. günaydın 26/06/20, 15:29

Merhaba, Bulgaristan da üniversiteye kaydımı yaptırdım şu an belgelerimin gelmesini bekliyorum.
Gitmek için Konsolosluktan kaydımı nasıl yapıcam, hangi evrakları hazırlamam gerekir. Gittiğimde Kira kontratı yapamadım bu sorun olur mu? Son sorum da benim kendi banka hesabım yok. Annem babam bana sponsor olabilir. Onlar adına banka versem olur mu? Evraklarımı hazırlayınca size gelmeyi düşünüyorum, sonuç kaç günde çıkar. Okul başlayacağı için hızlı işlem yapmam gerekiyor. Bana bu konuda yardımınız olursa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu
b. kalaycı 26/06/20, 14:23

Bulgaristan’da şirket açmak istiyoruz, fakat bazı konularla öncesinde bilgiye ihtiyacımız var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şirket açarsam şirket sahiplerine Bulgaristan oturumu hemen alabilir miyim, yoksa oturumu almak belli şartlara mı bağlıdır? Ayrıca oturum veriliyorsa senede kaç gün en az kalmam gerekecek. Bununla ilgili bir zorunluluk var mıdır, sene de kaç kere giriş çıkış yapmam gerekecek. Etraflıca cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Sigortalı çalışana Bulgaristan'da çalışma izni
M. KANGAL 25/06/20, 15:28

Merhaba, Şirketimizden 8 kişi Bulgaristan'da ki şantiyemize işçi olarak götürmek istiyoruz. Türkiye’de sigortalı çalışıyorlar. Sigortalı çalışana Bulgaristan'da çalışma izni nasıl alınıyor şartları araştırıyoruz, yol gösterirseniz seviniriz. Götüreceğimiz kişilere ne tip bir vize almamamız lazım? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Türk vatandaşları için Bulgaristan'da çalışma izni nasıl alınır?
O. BALOĞLU 24/06/20, 14:03

Merhaba, benim öğrenmek istediğim Türk vatandaşları için Bulgaristan'da çalışma izni nasıl alınır? Çalışma izni alırsam sadece Bulgaristan'da mı çalışabilir, yoksa Avrupa ülkelerinde de çalışabilir miyim?

Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan çalışma izni olanlara d vize kaç günde çıkar?
y. Arvaz 24/06/20, 11:22

İyi çalışmalar dilerim, Firmam Bulgaristan’dan bana çalışma izni aldı. Buradan vize almamı söylediler. Şimdi bu hafta iznim gelecek ama bundan sonra başka ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. En kısa zamanda işlemlerimi yapmak için nereye başvurmam lazım. Bulgaristan çalışma izni olanlara D vize kaç günde çıkar veya size versem sizin firmanız benim adıma daha kısa sürede çıkarabilir mi?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan'da çalışma izni olmadan kısa süreli çalışma
h.özkan 23/06/20, 16:56

Merhaba,
Biz 2 kardeş ve amcaoğlu ile Bulgaristan’da 3 aylığına çalışmaya gidicez, Bulgaristan'da çalışma izni olmadan sezonluk geçici işçi olarak çalışabilir miyiz yoksa Türkiyeden çalışma izni alıp mı gitmemiz, normal vize ile de gidebilir miyiz.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Çalışma İzni İçin Gerekli Evraklar
n. kocakaya 23/06/20, 12:52

Merhaba,
Bulgaristan’da iş buldum ve firmam beni acilen çağırıyor nasıl vize alıcam. Bana Size Bulgaristan Çalışma İzni İçin Gerekli Evrakları teslim edersem daha çabuk sonuçlanır mı, açıkçası bir an önce gitmem gerekiyor benim için ne kadar hızlı oluşa o kadar iyi.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İşçiler için Bulgaristan'da çalışma izni nasıl alınır?
A. KORKMAZ 23/06/20, 11:27

Bulgaristan’da ki ortağımız olan firmada 1 yıl çalışmak üzere Türkiye’den personel götürmek istiyoruz. Başvuru buradan mı yoksa Bulgaristan‘dan mı yapılmalı? İşçiler için Bulgaristan'da çalışma izni nasıl alınır ve hangi evrakları hazırlamamız gerekir konularında bilgi verebilir misiniz? İyi çalışmalar dileriz.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan çalışma şartları
B. TOPAL 22/06/20, 17:29

Kolay gelsin, Uluslararası bir şirketin Türkiye temsilciliğinde çalışmaktayım ve belli bir süre için Bulgaristan temsilciliğine atamam yapılacak. Bulgaristan çalışma şartları nelerdir? Konsolosluk tan şahsen mi başvuru yapmalıyım yoksa şirketim bunu bir yere bildirmesi gerekli mi? Çalışma Vizem için bilgi alabilir miyim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Çalışma Koşulları Nelerdir?
s. kocaoğlu 22/06/20, 16:13

Merhaba, Bulgaristan’a uzun süreliğine çalışmaya gitmek istiyorum. Bulgaristan çalışma koşulları nelerdir? Türkiye’de sigortam yok, ben gidebilir miyim, hangi evrakları hazırlamam gerekir, banka hesabı gerekir mi?


Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan'da temsilcilik açmak için banka hesabı
m. durmaz 22/06/20, 13:18

Bulgaristan da temsilcilik açtık buradan oturuma başvuru yapmak istiyoruz sizden gerekli belgeleri öğrenebilir miyiz, banka Türkiye den gösterebiliriz. Bulgaristan'da temsilcilik açmak için Bulgaristan’da banka hesabı açmamız şart mı. Eğer sadece Türk banka hesabı ile başvurursak ret alır mıyız? Cevabınız için teşekkür ederiz.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan temsilcilik iş planı nasıl yapılır
m. tuncer 22/06/20, 12:06

Merhaba, Bulgaristan’da şirketimizin temsilciliğini açmak üzere hazırlıklar yapmaktayız. Bulgaristan temsilcilik iş planı nasıl yapılır, yıllık çalışma planı ile ilgili nelere dikkat etmemiz gerekir, Türkçe mi Bulgarca mı yazılması gerekir, aydınlatırsanız seviniriz. Teşekkür ederiz. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan’da temsilcilik açarken adres beyanı
A. Gedikli 19/06/20, 16:26

Biz şu anda Bulgaristan Filibe’de şirketimizin temsilciliğini açıyoruz. Kira kontratında ofisimizin adresini göstersek bir sakıncası olur mu? Bulgaristan’da temsilcilik açarken adres beyanı bu şekilde yapanlar varmış kabul edilir dendi, ancak bir sorun çıkmaması için size de danışmak istiyoruz. Bilgi için teşekkürler
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan’da temsilcilik açtım d vizeme ret geldi
m. Murtazaoğlu 19/06/20, 14:23

Bulgaristan’da temsilcilik açtım d vizeme ret geldi. Şirketimin temsilciliğini açmıştım Sofya’da. Avukat ev ve iş adresimi aynı yer gösterebileceğimi söylemişti. İstanbul konsolosluğundan D vizesine başvurdum ve 1 ay sonra iş yerimin kontratını istediler, verdik ama 20 gün sonra da Türkiye’de firmamın bilançosu ve kaç kişi çalışıldığını sordular. Üstünden 20 gün geçtikten sonra da ret geldi. Nerede hata hata yaptığımı anlamadım Tekrar sizinle başvuru yaparsak şansım ne olur acaba?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan’da temsilciliğim var c vize alabilir miyim?
B. ÖZTÜRK 19/06/20, 11:50

Merhaba, Bulgaristan’dan D vize almak istiyoruz ama o işlemler öğrendiğim kadarıyla çok uzun sürüyormuş. Bulgaristan’da temsilciliğim var c vize alabilir miyim? Çok girişli olması için hangi evraklar gerekir? Temsilcilik açılışı için gittiğimizde Yunanistan schengen vizesi ile giriş yapmıştık. Multi vize almamızı olumsuz etkiler mi acaba? Cevabınız için teşekkür ederim. İyi günler.
Cevabı Görüntüle
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2020 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 8776
Telefon
x