Bulgaristan Hakkında Sorular & Yorumlar

Vize Merkezi Personel

Bulgaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Bulgaristan evrak tamamlama süresi nedir e. yazgül 05/07/22, 15:15
Selamlar, Vize merkezine birkaç detaylı sorularım olacak Eşim ile beraber Bulgaristan’a ve oradan bizlere vizesiz olan birkaç ülkeye seyahat etmeyi planlıyoruz yıllık izinlerimizde. Bulgaristan için seyahat planlarken vize için şartlar nedir? Gereken evraklar ve Bulgaristan evrak tamamlama süresi nedir? En az başvurudan kaç gün öncesinden size ulaştırmalıyız? Ve kaç gün içerisinde sonuçlanır? Ve bizler şahsen başvuru esnasında ya da randevu gününde olmak zorunda mıyız? Aslında vize başvurusunda turistik mi yoksa Bulgaristan’da da başka ülkeye çıkacağımız için transit vize mi almamız gerekir? Bizlere yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederiz.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan için en erken randevu ne zaman alınabilir? E. KALKAN 05/07/22, 14:04
Merhaba, Bulgaristan için seyahat planlamaktayım fakat araştırdığıma göre randevu sorunu varmış yaklaşık 1 aydır. Sebebiyetini bilmiyorum ama sizinle daha önce birçok defa çalıştığım için sizlerden bu konuda destek rica edeceğim. Hem ufak bir gezinti aynı zamanda iş sahası araştırması amacı ile gezi planlıyorum ama neresi ile görüşsem randevunun olmadığını söylüyorlar açıkçası bu konuda nasıl ilerleyeceğiz bilmiyorum sizin yapabileceğiniz bir şey var mıdır? Bulgaristan için en erken randevu ne zaman alınabilir? Kaç gün içerisinde sonuçlanır ve ne tür evrakları toparlamam gerekir? Ve son olarak eğer vizem çıkarsa ülke giriş şartında zorunlu aşı durumu var mıdır? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusu S. ERTÜRK 29/06/22, 16:40
Merhabalar, Sizlerden birkaç husus konusunda sizlerden destek rica edeceğim. Bulgaristan’a turistik olarak seyahat planlamaktayım. Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusu konusunda hususlar nedir? Gereken evraklar nedir ve kaç gün içerisinde sonuçlanır? Bu arada ben şahsen başvuru yapma istiyordum ama kapıdan geri döndürdüler sanırım şahsen başvuru kabul edilmiyormuş ya başvuru merkezlerinden ya da danışmanlık şirketi ile çalışmamız gerekliymiş. Bu konuda nasıl yardımcı oluyorsunuz? Bir arkadaşım da benimle seyahat edecek onun yeşil pasaportu olduğu için vize gerekli değil ama sınırdan geçerken aşı ya da PCR istenir mi? Bizleri bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkürler eder, İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Çalışmayanlar Bulgaristan Ticari Vize alabilirler mi? G. G. 09/06/22, 12:55
Selamlar, Yeni işten ayrıldım şuan çalışma durumum yok ama Bulgaristan’dan benim adıma ticari davetiye geldi nasıl başvuru yapabilirim. Çalışmadığım için bu bir sorun ve engel olur mu bana? Çalışmayanlar Bulgaristan Ticari Vize alabilirler mi? Çünkü sonuçta oraya ticari bir amaçla gideceğim işlerim o yönde olacak. Bu vize türü olmazsa nasıl bir vize türüne başvuru yapabilirim. Aslında kendimi sigortalı gösterebilirim. Hızlı bir şekilde sorun olacaksa şayet. Çünkü araştırdığım kadarıyla bunun sorun olacağı söylenmiş hep nasıl yapalım nasıl ilerleyelim net bir şey sizlerden duymak istiyorum. Geri dönüş sağlarsanız sevinirim teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan vizesi için aşı sertifikası b. özgenç 21/04/22, 16:04
Merhaba, Pandemi öncesinde Bulgaristan’a arkadaşımın yanına ziyarete gidecektim ve hatta davetiyem de gelmişti. Ama hem pandemi ve sağlık durumlarımdan ötürü bir türlü gidemedim ve arkadaşım bana yeniden davetiye iletecek. Orijinal ve imzalı kaşeli olması zorunluydu bildiğim kadarıyla fakat şöyle bir durum var ben aşı olmadım ve olmayacağım büyük ihtimal. Bulgaristan vizesi için aşı sertifikası başvuru esnasında ya da sınırdan geçerken yanımızda bulundurulması zorunlu mudur? Eğer vizeyi alır ve sınırdan geçemezsem aşırı kötü bir durum olur benim için. Vize başvurusu için neler gerekli başvuru için neleri toplamam lazım evrak listesini benimle paylaşır mısınız? Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan'dan ev aldım, turistik vize nasıl alırım o. kurgu 20/04/22, 17:08
Merhaba, Bulgaristan’da eşime ev aldık ve Bulgaristan’da aile dostlarımız var bu işe vesile oldular. Aslında biz gitmeden tüm işlemler vekalet verdik hallettiler ve tapu tarafımıza gönderildi. Sıkıntı yaşamadan bu süreci bitirdi ve biz dolayısıyla sık sık gitmek istiyoruz Bulgaristan’a. Emekliliğimiz içinde yaklaşık ortalama olarak 6 ay kadar kaldı bekliyoruz. Bulgaristan'dan ev aldım, turistik vize nasıl alırım? Yani uzun süreli ve çoklu giriş çıkar mı? Gerekli evraklar ve süreç için bilgi verir misiniz? Sizlerden dönüş rica edeceğim teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan uzun süreli şoför vizesi almak e. corlu 19/04/22, 14:44
Merhaba, Uzun yıllarıdır yurtiçinde çalıştım nakliye ve taşımacılık firmalarında tır şoförü olarak çalıştım. Şimdi ise yeni sayılır yurtdışı taşımacılık ve Nakliye için kurumsal firma ile sözleşme imzaladım. Daha önce 20’li yaşlarımda Balkanlar dahil Bulgaristan’da olmak üzere yurtdışına taşımacılık yapmıştım şoför olarak dolayısı ile Bulgaristan uzun süreli şoför vizesi almak konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum ama prosedürler değişmiş olabilir o yüzden sizden desteklerinizi rica edeceğim. Uzun süreli çıkması için neler yapılır ve hangi evrakları toparlamamız gerekiyor? Desteklerinizi rica edeceğim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan şoför vizesi ret geldi e. kosavalı 19/04/22, 11:12
Merhaba, Bulgaristan şoför vizesine başvuru yapmıştı benim adıma firmam fakat ret almışım. Bulgaristan şoför vizesi ret geldi bunu nasıl kırabilir ve yeniden başvuru yapabiliriz? Sonuçta kurumsal firma aracılığı ile bu başvuru ilettim ve bir aydır bu firmada çalışıyorum sadece ret kaşesi basmışlar herhangi bir sebep sunulmaması fazlasıyla saçma geldi. Bu duruma itiraz şansım olabilir mi? Ve dilekçe yazarsam neyi özellikle belirtmem gerekir? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim? a. kolan 19/04/22, 09:55
Merhaba, Eşim ile biz bir kurumsal firmada çalışmaktayız. İki küçük kızımız var Bulgaristan’a seyahat etmeyi planlıyoruz. Ticari davetiyemiz Bulgaristan’dan geldi fakat çocuklarımızı bu süreçte bırakabileceğimiz hiçbir yer yok. Kendi anne babalarımız yurt dışında yaşadıkları için güvenebileceğimiz bir yer yok ne yazık ki. Bulgaristan ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim? Yani küçük kızlarımız bizimle gelebilir mi? Ve onlar için gereken evraklarda çocuk olduklarından ötürü ekstra bir şey eklememiz gerekiyor mu? Vize başvurusu için gereken evraklar, süreç ve kaç gün içerisinde sonuçlanacağına dair sizlerden bilgi rica etmekteyim. Teşekkürler, İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Şirketimin temsilciliğini kurdum Bulgaristan'da oturum nasıl alırım? k. efendioğlulları 18/04/22, 17:19
Selamlar, Geçen ay Bulgaristan’da Şirketimin temsilciliğini kurdum, Bulgaristan'da oturum nasıl alırım? Daha önce birçok defa gittim geldim burada tekstil firması sahibiyim orta ölçekli bir şirket sahibiyim fakat Bulgaristan’da uzun zamandır niyetim temsilcilik kurmaktı sonunda kurdum resmi olarak. Her defasında kısa süreli turistik ya da ticari vize alıp gidiyordum iş araştırması ve saha araştırması için bu sebepten ötürü benim için iyi bir fırsat olacak. Bu arada oturum aldığımda Avrupa’ya seyahat etme şansım var mıdır yoksa yeniden vize mi almam gereklidir? Sizlerden dönüş rica edeceğim. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım? o. barutcu 18/04/22, 16:07
Merhaba, Birkaç sorum olacaktı sizlere Bulgaristan’da iş yeri olan bir arkadaşım firmasını kapattı iflas ettiği için orada evi vardı ve ben evini satın aldım makul bir fiyata. Bulgaristan’a evi satın almak için gittim noter ve tapu işlemleri için. Bulgaristan’da Gayrimenkul satın aldım sonuçta oradan vize almak istiyorum. Bulgaristan'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım? Evden sonra orada bir temsilcilik kurmak istiyorum çünkü burada tohum ve organik tarım ile ilgili firmam var uzun süreli bir vizeye ihtiyacım olacak hatta çıkma olasılığı varsa çok sık gitmem gerekecek açıkçası çoklu giriş olarak sonuçlanmasını istiyorum. Bana evraklar konusunda neler gerekir yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan ticari vize ile Romanya'ya gitmek d. fahri 18/04/22, 11:45
Merhabalar, Bulgaristan Ticari vizesi hakkında sizlere birkaç soru sormam gerekli aklımda soru işaretleri var çünkü. Daha önce 30 günlük ve bir defa girişli vizem vardı kullandım ve süresi bitti. Fakat bağlı bulunduğum firmada saha denetim müdür olarak çalışmakta olduğum için sık sık Bulgaristan’da ki firmaya gitmem gerekli ve aynı zamanda Ukrayna’da bulunan firmaya da gitmem lazım işleri bitirebilmek adına. Bunun haricinde aslında Romanya’ya da gitmem gerekli daha doğrusu Bulgaristan ticari vize ile Romanya'ya gitmek olayı nasıl oluyor kabul edilebilir bir durum mudur? Ben yeniden başvuru yapacağım ama uzun süreli ve çoklu giriş istiyorum bunun için ne yapabiliriz? Neler gerekli evraklar konusunda belirtirseniz sevinirim teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Ticari vize ile Bulgaristan'da çalışabilir miyim? z. guneş 18/04/22, 10:13
Merhaba, Sizlerden birkaç hususta destek rica edeceğim. İstanbul’da bir kurumda çalışmaktayım fakat ayrılmak üzereyim ve bu kurum benim adıma bir ticari vize almıştı geçtiğimiz aylarda 1 yıl çoklu giriş olarak sonuçlandı. Fakat Bulgaristan’a gideceğim bir firma ile görüşmek için muhtemelen 2 ay hatta 3 ay süreyle ortak proje yapacağız. Bunun için çalışma izni almam gerekir mi? Ticari vize ile Bulgaristan'da çalışabilir miyim? Sonuçta hala vize zamanım var ve hala kullanmadığım vize sürem var nasıl ilerleriz? Bu sorun olur mu sizce? Son olarak yanımda 20 gün kadar yazılımcı personel bir arkadaş getireceğim onun için neler yapmamız lazım? Teşekkür eder kolaylıklar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz s. güllü 16/04/22, 13:35
Selamlar, Bulgaristan’a vize başvurusunda bulunmuştum fakat geçen hafta sonucu ret olarak geldi bu konusunda son derece önemli bir işim vardı ama ne yazık ki ret olarak geldi. Bulgaristan ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz? Nasıl bu konuda ilerlememiz gerekli çünkü sık sık Bulgaristan’a gideceğim iş gereği hem oradaki firmamız için denetim ve kontrol için aynı zamanda kendime bir temsilcilik açma niyetim var bu sebepten ötürü ret geldiğine üzüldüm. Bu durumu nasıl düzeltebiliriz. Yeniden başvuru yapacağım güncel listeyi iletebilir misiniz? Yakın bir arkadaşıma Yunanistan ret kırma konusunda yardımcı olmuştunuz ardından yeniden başvuru yaparak vizesini uzun süreli ve çoklu olarak almıştı. Teşekkür eder, İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı a. ekrem 16/04/22, 12:00
Merhaba, Aynı firmada çalışan 4 personeliz ve Bulgaristan’da ki firmaya görüşme ve aynı zamanda periyodik kontroller için gitmemiz gerekiyor. Orada bizim ortak çalıştığımız ve montaj için birçok üretim yapılan fabrikamız var. Dolayısıyla birçok defa gideceğiz yıl içerisinde. Bulgaristan ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı ve davetiye şart mı dosyada sunulması zorunlu mu? Başvuru için neler gerekir ve kaç günde sonuçlanır? Bu arada ülkeye girişte şirket aracımız ile geçeceğiz birkaç işle alakalı montaj ekipmanlarımızı getiriyor olmamız gerekiyor. Bunun için ayrı bir dikkat etmemiz gerekir mi? Teşekkür ederiz.
Cevabı Görüntüle