Bulgaristan Hakkında Sorular & Yorumlar

Vize Merkezi Personel

Bulgaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çalışmayanlar için Bulgaristan Ziyaret Vizesi a. zorbalı 19/01/22, 13:23
Selamlar, Uzun zamandır çalışma hayatında değilim bir hastalık geçirdim ve sakatlık durumum olduğu için açıkçası sabit bir işe sahip değilim. Serbest olarak çalışmaktayım ve paramı bir şekilde sağlamaktayım. Arkadaşım davetiye gönderecek. Çalışmayanlar için Bulgaristan Ziyaret Vizesi başvurusunda bulunabilirler mi? Nasıl bir süreç beni bekler? Gereken tüm evraklar ve sonuçlanma süresi nedir? İki doz tam aşım var bunun dışında vizem olumlu sonuçlanır da sınırdan girerken nelere dikkat etmem gerekir? Bana tüm detayları iletirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Transit Vize ile Avrupa’ya Seyahat edilir mi? ü. şanlı 19/01/22, 11:02
Merhabalar, Ukrayna’ya seyahat edeceğim mart ayında ve oradan birçok Avrupa ülkesine çıkıp gezmek istiyoruz yakın arkadaşım ile. Bulgaristan Transit Vize ile Avrupa’ya Seyahat edilir mi? Kendi aracım ile yaklaşık 15-20 gün kadar planım var bu konuda nasıl bir vize türü olması şart? Araştırdığıma göre Transit Vize ile seyahat ediliyormuş ama emin olamadım sizlere danışmak istedim. Konu ile alakalı yardımlarınızı rica edeceğim. Gerekli evraklar ve süreç aynı zamanda araç için hangi belgeler yanımda olmalı? Geri dönüşlerinizi beklemekteyim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Kadıköy Bulgaristan vizesi c. barak 17/11/21, 17:11
14 yaşında oğlum ile birlikte turistik vizeye ihtiyacımız var internette Kadıköy Bulgaristan vizesi ile araştırma yapınca sizin firmanız ile karşılaştım oğlum tarafından hazırlamam gereken belge ve ücretler hakkında bilgi verir misiniz? evrakları size elden mi teslim etmeliyim, çalışıyorum ofisinize getirmem zor olabilir.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Vize İşlemleri Kadıköy d. beyaz gün 17/11/21, 16:05
İyi çalışmalar, Fransa vize başvurumu daha önce kendim yaptım ancak süreç beni çok yordu bu sefer farklı bir vizeye başvuruda bulunacağım Bulgaristan Vize İşlemleri Kadıköy de oturduğum için sizin tarafınızdan gerçekleşmesi halinde benden isteyeceğiniz belgeler nelerdir?
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Transit Vize ile Bulgaristan a. ufuk 12/11/21, 15:11
Merhabalar, Önümüzdeki ay Aracım ile Ukrayna’ya gideceğim. Pandemi öncesi araç satın alıp Türkiye’ye dönmüştüm sınırlar kapandı bir türlü gidemedim. Aralık ayında aracımın bakımı ve işlemleri için benim iki haftalık bir seyahatim olacak Ukrayna’ya. Transit Vize ile Bulgaristan üzerinden geçeceğim. Daha önce Schengen vizem ile Bulgaristan’dan geçmiştim ama şuan bu süreyi beklemek istemiyorum. Direk Bulgaristan Vizesi ile geçiş yapmak bana cazip geliyor açıkçası. Gerekli evraklar ve dikkat etmem gereken huşular konusunda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Geri dönüş sağlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Transit Vize İle Bulgaristan’dan geçiş a. elibol 11/11/21, 13:09
Merhaba, eşim Kuzey Makedonya doğumlu ve yaklaşık 1 senedir evliyiz. Daha önce uçak ile Kuzey Makedonya’ya gitmiştim. Evliliğimiz hem Türkiye’de hem de Kuzey Makedonya’da tanıtıldı. Ben uzun bir süre almak istiyorum. Bu sebepten ötürü talep etme şansım olur mu? Transit Vize İle Bulgaristan’dan geçiş sağlayabilir miyim rahatça? Ayrıca burada iş yerim var orada bir firma kurmak istiyorum. Aslında bu sebeple de gitmek istiyorum. Hem eşimin ailesine ziyaret hem de ticari olarak aslında araştırma amacıyla gitmek istiyorum. Bana gereken evrakları ve kaç günde sonuçlanır aktarır mısınız? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Bulgaristan Transit Vizesi a. bademci 10/11/21, 19:42
Merhabalar, Ben Türkiye’de Sporcuyum kendi salonum var ve spor dalları ile fazlasıyla ilgilenmekteyim. Aralık ayının ikinci haftasında Ukrayna’ya aracım ile Türkiye’den çıkacağım ama bunun için Bulgaristan Transit Vizesi başvurusunda bulunmama gerekliymiş sanırım. Aslında size kısaca planımdan bahsetmek istiyorum. Direk Türkiye’den Aracım ile Ukrayna’ya geçiş yapacağım ve orada 5 gün kalıp tekrardan Bulgaristan üzerinden dönüş yapacağım ama Bansko’da kayak yapacağım Bir gün bir gece konaklama için otel satın alacağım daha doğrusu rezerve edeceğim. Transit vize ile bunu yapmam doğru olur mu? Gerekli evraklar ve sonuçlanma süreci nedir? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Bulgaristan Transit Vize ile Avrupa’ya çıkılır mı? e. kutu 10/11/21, 19:27
Selamlar, Makedonya’ya bir seyahatim olacak aslında Uçak ile gitmeyi planlıyordum fakat son anda karar değiştirerek kendi aracım ile ve arkadaşımla gitmeye karar verdim. Açıkcası hem Makedonya’ya giderken farklı ülke ve yerleri görmek istediğim için fikrimi değiştirdim. Bunun gayet iyi ve keyifli olacağını düşündüğüm için size sormak istedim. Nasıl bir yol izlemem gerekir ve süreçler hakkında yardımcı olur musunuz? Bulgaristan Transit Vize ile Avrupa’ya çıkılır mı? Ayrıca Bulgaristan’da en fazla bu vize ile ne kadar kalma şansım var? Bana dönüş sağlarsanız çok sevinirim ve sizden danışmanlık almak isterim. Teşekkür eder Kolaylıklar dilerim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Bulgaristan Eş Ziyaret Vizesine çalışmayanlar başvuru yapabilir mi? a. akbudak 09/11/21, 17:02
Merhaba, Eşim Bulgaristan vatandaşı ve yeni bebeğimiz oldu bende kurumsal firmada yıllardır çalışıyordum. Bebeğim olunca yaklaşık 6 aydır ara verdim ama Eş ziyaret vizesi için başvuru yapmak istiyorum. Bulgaristan Eş Ziyaret vizesine çalışmayanlar başvuru yapabilir mi? Birkaç yerde okudum olumsuz sonuçlanma riski varmış çalışmamam durumunda. Açıkcası uzun zamandır hesabıma düzenli para giriş çıkışı yok ama banka hesabımda fazlasıyla bakiye gösterme şansım var eğer bu sorun olmazsa hemen başvuru yapmak istiyorum. Hangi evraklar gereklidir ve süreç nedir? Son olarak aşı durumu nedir ve karantina var mı? Teşekkürler kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Eş Ziyaret Vizesi en fazla kaç aylık sonuçlanır? a. gungor 09/11/21, 16:51
Merhaba, Daha önce Eşim üzerinden Vize almıştım genelde 1 senelik sonuçlanan vize bana 3 aylık çoklu giriş olarak çıktı. Ve zamanı geçtiğimiz aybaşında sona erdi. Yeniden başvuru yapacağım çünkü zamanı bitti yeniden almam gerekli. Gereken evrakları ve süreci sizden öğrenebilir miyim? İstanbul’a yeni taşındım İzmir’de ikamet ettiğim için daha önce Bursa Bulgaristan konsolosluğundan başvurum olmuştu. İstanbul’dan başvuruyu gerçekleştiğimizde daha uzun sonuçlanma ihtimali var mıdır? Bulgaristan Eş Ziyaret Vizesi en fazla kaç aylık sonuçlanır? Sorularım için sizden dönüş rica etmekteyim. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler kolaylıklar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Eş ziyaret Vizesi ile Avrupa’ya gidilir mi? a. karaca 06/11/21, 15:21
Selamlar, Bulgaristan vatandaşı eşim ile 3 sene önce evlendik daha yeni evliliğimizi tanıttık belgemizi aldık. Bulgaristan’a sık sık eşimin ailesinin yanına rahatça gidebilmek adına Vize başvurusu yapmak istiyorum aynı zamanda Bulgaristan Eş ziyaret Vizesi ile Avrupa’ya gidilir mi? bu soru aklıma takıldı. Sonuçta Bulgaristan Avrupa ülkesi oradan vize alırsam rahatça diğer ülkelere de giriş çıkış yapılabilir diye düşünüyorum bu konuda yanlış biliyorsam bana yardımcı olur musunuz? Gereken evraklar ve süreç hakkında detayları rica edeceğim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Çalışmıyorum Bulgaristan Ziyaret davetiyem var başvurum kabul edilir m a. alper 04/11/21, 19:02
Selamlar, Türkiye’de Üniversite öğrencisiyim okuyorum ve fazlasıyla Bulgaristan’da oturan arkadaşım var. Öğrenciyim ama çalışma durumum yok bu sorun olur mu bilmiyorum bu konuda nasıl bir yol izlemem gereklidir? Banka hesabım var aslında ama dolgun bir hesap değil en az ne kadar yeterli olur, bakiye olarak ne göstermem lazım? Ve orada bir ay kadar kalacağım bu sorun olur mu? Çalışmıyorum Bulgaristan Ziyaret davetiyem var başvurum kabul edilir mi? açıkçası size aktarmak istediğim husus bu. Yardımlarınızı rica edeceğim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
6 Yorum Bir senelik Ziyaret davetiyem var Bulgaristan Vizesi alabilir miyim? e. kıraz 04/11/21, 18:36
Merhabalar, Benim adıma bir akrabam Davetiye gönderecek yakın bir zamanda Bulgaristan’a gideceğim. Bir senelik Ziyaret davetiyem var Bulgaristan Vizesi alabilir miyim? Uzun bir süre kalmak istiyorum. Sadece davetiye ile Konsolosluğa gitsem pasaportum ile Vize alabiliyor muyum? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilmediğim için sizden destek beklemekteyim. Daha önce yurtdışına çıkmadım vize başvurusunda bulunmadım bu durum olumsuz yansıyabilir mi başvuru yapsam? Teşekkürler sizden dönüş bekliyorum. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
6 Yorum Bulgaristan’a Davetiyesiz gidebilir miyim? a. umran 04/11/21, 18:15
Selamlar, Küçük kızım ile yakın bir arkadaşımı ziyarete gideceğim Bulgaristan’a Aralık ayının ikinci haftasında planlıyorum. Benim adıma ve kızımın adına bir davetiye gönderecek. Biz ortalama bir buçuk ay kadar orada konaklamayı düşünüyoruz aynı zamanda benim için turistik gezi ve ziyaret olacak. Davetiye aşamasında bazen zorluk yaşanabilirmiş o şekilde bir duyum aldım. Bulgaristan’a Davetiyesiz gidebilir miyim? Ve gidersem o kadar fazla gün olarak kalma şansım olabilir mi? Gerekli evraklar ve sonuçlanma süresi nedir? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
6 Yorum Çalışmayanlar Bulgaristan Ticari Vize alabilir mi? i. alkoç 01/11/21, 17:05
Selamlar, Bir arkadaşım ile yeni işe başlayacağız burada ikimizde mühendislik okuyoruz bir ay sonrasında mezuniyetimiz var ama şuan aynı zamanda Bulgaristan’da bir firma ile de görüşme yapmaktayız. Ama şuan bir işe girişimiz yok ama gidenler çok Ticari olarak. İllaki çalışmak durumunda mı alınıyor? Çalışmayanlar Bulgaristan Ticari Vize alabilir mi? Davetiye gelse biz arkadaşım ile bu vizeye başvuru yapabilir miyiz? Şartları nelerdir hangi evraklar gerekir? Bize yardımcı olursanız en azından nasıl bir süreç takip etmeliyiz? Teşekkür ederiz.
Cevabı Görüntüle