Bulgaristan Hakkında Sorular & Yorumlar

Bulgaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Bulgaristan emekli oturum vizesi
s. kavaklı 29/03/21, 17:12

Merhaba, Ben Türkiye’de bir kamu kurumundan emekli oldum birkaç sene oldu. 59 yaşındayım Bulgaristan’dan oturum vizesi almak istiyorum. Geçen yıllarda bir arkadaşım eşi ile Bulgaristan emekli oturum vizesi başvurusun da bulunmuştu ve olumlu sonuçlanmıştı onlarda benimle aynı kurumdan emekliler. Bende başvuru işlemlerini başlatmak istiyorum. Hangi evraklar gereklidir? Ve oturum kartımı alırsam Avrupa’da gezebilir miyim bu kartım ile? Ve nasıl ilerliyor süreç bana bu konuda bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Geri dönüş sağlarsanız memnun kalırım. Teşekkür ederim
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Pasavan belgesi
s. yılmaz 05/03/21, 10:54

Merhaba, eşimin annesi ve babası Bulgaristan Vatandaşı eşim Türkiye’de doğdu başvuru yaptım doğum belgesi çıktı ona pasavan almak istiyoruz ama annesi ve babası Fransa’da yaşıyorlar. Eşim 24 yaşında ona şahit gerekiyor mu? Bulgaristan pasavan belgesi hangi şartlarda alınır? Pasavan kimlere verilir? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan vizesi Adli sicil kaydı
s. yıldırım 05/03/21, 10:01

Selamlar ben Erzurum’dan yazıyorum ismim Samet. Abim ile Bulgaristan vize almak isteriz. Bize çıkar mı? Daha önce benim yurt dışı deneyimim olmadı ama sicilimde işlenen bir suç vardır. Yani adli sicil kaydım var. Eğer Bulgaristan vizesi Adli sicil kaydı gerekiyor mu? Başvuru da bulunursam gerekli evraklar nelerdir? Ve gidiş tarihimden en az kaç zaman önce başvuru da bulunmam gerekli? Bulgaristan’a sadece bir arkadaşımızın yanına gitmek istiyoruz. Arkadaşımız oraya yıllar önce gidip evlendi Bulgar bir kadın ile ve orada yaşamaya başladı bizimde eğer böyle bir sansımız olursa durumlar nasıl ilerler? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Doktor Vizesi
Nilay.K 22/02/21, 09:57

Merhaba, ben Bulgaristan doktor vizesi almak istiyorum. Doktorum ve çok acil bir ameliyat için Bulgaristan’a gitmem gerekiyor. Bulgaristan’a gittiğim hastaneden almam gereken bir evrak var mı vizeye başvurmadan önce. Hangi vizeye başvurmam gerekiyor ve hangi evrakları hazırlamam gerekiyor. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Başvuruyu siz bizim yerimize yapabiliyor musunuz yoksa biz şahsen mi Bulgaristan konsolosluğuna gitmemiz gerekiyor. Vize kaç günde sonuçlanıyor, size kaç gün önceden evrak göndermemiz gerekiyor? Çok acil bir cevap verebilir misiniz. Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan ürün araştırma ve tedarik
a. akdere 19/02/21, 15:43

Merhaba, Türkiye’de ürün geliştirme sorumlusu olarak bir tekstil firmasında çalışmaktayım. Şuan Avrupa’da birkaç firma ile görüşme sağladım yakında Bulgaristan’a gitmem gerekli. Oradan birbiri ile bağlantılı ve ortak birkaç tekstil firması ile telefon görüşmesi yaptım ve Bulgaristan ürün araştırma ve tedarik için oraya gitmem gerekli. Hangi Vize’ye başvuru yapmam gereklidir? Ve gerekli evraklar nelerdir? Bana bu konu hakkında bilgi verme şansınız var mıdır? Teşekkür ederim
Cevabı Görüntüle
6 Yorum Bulgaristan aile ve arkadaş ziyaret vizesi
e. topdemir 12/02/21, 15:16

Merhaba, Bulgaristan’da yakın bir arkadaşımın mart ayında düğünü var ve mutlaka katılmam gerekli Turist vizesi mi almam gerekli yoksa Bulgaristan aile ve arkadaş ziyaret vizesi mi almam gerekli nasıl ilerlemem konusunda emin değilim. Şuan geçerli olan schengen vizem var ama Bulgaristan sanırım kabul etmiyor o yüzden Bulgaristan vizesi başvurusunda bulunacağım. Ama okuduğum birkaç sitede aile ve arkadaş vizesi zorunlu değil Turistik vizeye de başvuru yapılacağını yazıyordu. Aklım epeyce karıştı. Yani sizce Turistik vize başvurusunda mı bulunmalıyım? yoksa aile ve arkadaş ziyaret vizesine mi başvuru yapmalıyım? Bana yardımcı olur musunuz yani net doğru bilgi verirseniz memnun kalırım. Bu durumu netleştirirsek başvuru işlemlerini başlatmak isterim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Pandemi Bulgaristan vizesi
a. ibikli 12/02/21, 14:43

Merhaba, Birkaç günlüğüne Bulgaristan’a gitmek istiyorum. Pandemi döneminden ötürü farklı ya da zorunlu tutulan uygulamalar var mı? Gidiş amacım ise arkadaşım ile görüşmek, arkadaşımda İspanya’dan gelmeyi planlıyor aksilik yaşamazsa Bulgaristan’a. Daha önce geçen sene hatta gezmek için gitmiştim vizem hemen sonuç vermişti. Sizler yardımcı olmuştunuz. Pandemi Bulgaristan vizesi almak için engel mi? Giden birkaç tanıdığım var sorun yaşamadıklarını söylediler yine birkaç sitede yazı okudum pandemi ile alakalı vize işlemlerinde sorun yaşar mıyım diye. Hatırlamıyorum bana mail atmıştınız tekrardan gereken belgeleri bana ulaştırabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Multi ticari vize
a. dereli 12/02/21, 13:16

Merhaba Bulgaristan’da şirket sahibiyim. Daha yeni kuruldu sayılır 2-3 ay kadar oldu hemen hemen. Ayda 2 ya da 3 kez mutlaka ziyaret etmem gerekmekte. Hatta 01.03.2021’den sonra çoğu zaman iş takibi adına Bulgaristan’da ki firmada kalmam gerekiyor. Şuan Ticari davetiyem var ama Bulgaristan Multi ticari vize bana hangi şartlarda çıkabilir? Aslında şirket sahibiyim çıkması gerekmez mi? Temsilciliği olan bir arkadaşım Multi vize geçenlerde almıştı. Ne yapmam gerekli? Gereken belgeler nedir? Bana yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Multi vize hangi şartlarda alınır
s. ervalı 12/02/21, 12:25

Merhaba, İsmim Songül Sizden bir soru hakkında bilgi almak istiyorum. Bulgaristan’a kardeşim sık sık iş için gitmekte. Benim daha önce birkaç kez Avrupa’yı gezme şansım olmuştu birkaç ülkesini kısıtlı zamanda ve sürede. Bende kardeşim gibi Bulgaristan için Multi vize başvurusunda bulunabilir miyim? Yani Bulgaristan Multi vize hangi şartlarda alınır. Çünkü erkek kardeşim bir Bulgar firmasında çalışmakta Türkiye’de ama toplantı ve fuar zamanları mutlaka sorunsuz bir şekilde hemen gidebiliyor. Ben ise sağlık çalışanıyım her hangi bir ayrıcalığım olabiliyor mu? Bu konuda bana bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan vize kaç günde çıkar?
K. tekeli 05/02/21, 09:40

Ben Kadir Van’da oturuyorum. Bulgaristan’a daha önce hiç gitmedim. Bir akraba daha önce inşaat ustası olarak sözleşmeli gitmişti. Daha önce hiçbir ülkeye çıkışım yok ve bana vize çıkar mı? Bende iş için gitmek istiyorum ama iş daha belli değil oraya gittiğimde iş bakacağım ve olursa çalışmak istiyorum. Tanıdığım orada çalışıp yaşamakta. Ne vizesine başvurmam gerekir benim gibi bir arkadaş daha vardır o da gitmek ister ikimizde yaşıtız beraber gitmek istiyoruz. Hangi vizeye başvurmamız lazımdır? Bulgaristan vize kaç günde çıkar. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Bulgaristan Vize Randevu
e. barutçu 25/01/21, 12:26

Merhaba Bulgaristan Vize Randevu olmadan başvuru yapmak istersek ne yapmak lazım? Sizinle yaparsak başvuru için süreç için bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi
s. bayraktar 25/01/21, 12:13

Merhaba, Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi nedir? Bu vize için illaki kamu görevlisi mi olmak gerekir? Kız kardeşim Kamu personeli ve rahatlıkla her yere vize alıyor. Ben ise özel sektör çalışanıyım benim için de aynı imkan olabilir mi? Bu vizeye herkes başvuruda bulunabilir mi? Konu hakkında ayrıntılı bilgi verir misiniz? Ben bu vizeye başvurabilir miyim? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Bulgaristan Şoför Vizesi
s. ezmeci 25/01/21, 11:45

Merhaba Bir firmada şoför olarak işe başlayacağım, Bulgaristan Şoför Vizesi alırsak Avrupa’da her ülkeye yük taşıma şansım var mıdır? Her yere giriş yapabilir miyiz yani? Yoksa sadece Bulgaristan içi mi olur? Bir arkadaşım sizin aracılığınız ile vize almış sizi tavsiye etti. Yardımınızı rica ediyorum. Bu konuda sizden net bir cevap alabilir miyim? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi
l. toprak 21/01/21, 17:06

Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi için ne yapılmalı? Süreç, belge ve ücret için bilgi verir misiniz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Arkadaş Ziyareti Vizesi
z. varol 21/01/21, 16:18

Merhaba, Bulgaristan'a bir ay sonra arkadaşımı görmek için gitmeyi planlamaktayım. Bulgaristan Arkadaş Ziyareti Vizesi almak istersem Sofya’daki arkadaşımın bir şey yapması gerekiyor mu? Birkaç aracı kurum ile görüştüm hepsi farklı bilgi verdi kafamda soru işareti oluştu. Sizden de bu konu hakkında ayrıntılı bilgi rica edeceğim. Bana yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 8776
Telefon
x
POI