Bulgaristan Hakkında Sorular & Yorumlar

Bulgaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
Ö.Kurtulmuş 05/08/17, 21:36
Merhaba,
Ben Bulgar vatandaşıyım ve bulgar pasaportumun tarihi doluyor. Yenilemek için Bulgaristan'a gitmek istemiyorum. Bu yenileme işlemiyle ilgileniyor musunuz? Mümkünse İstanbul da yaşıyorum, burdan halletmek için ne kadar para harcamam gerekir bana söyleyebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
N. 01/08/17, 21:25
Merhaba , anne ve babam BG vatandaşı , ben TC doğdum . Bende bg vatandaşlığına başvuruda bulunmak istiyorum . Evrak toplamaya başladım. Siz tüm bu işlemlerin hepsini halledebiliyor musunuz ? Bulgaristan'a gitmem gerekiyor mu? Orada bana tercüman olacak , destek olacak biri benimle geliyor mu ? Ayrıca fiyat olarak ne alıyorsunuz ? Bir de ne kadar zaman sonra vatandaş olabilirim . Bilgi verirseniz sevinirim , teşekkürler
Cevabı Görüntüle
D. Çakmak 28/07/17, 19:04
Merhaba .
Ben ve 1 buçuk yaşındaki kızım için İzmir Karşıyaka'dan Bulgaristan vizesi almak istiyoruz . Eşim Bulgaristan vatandaşı , orada nikahımız var , kızımın Doğum belgesi de onaylandı . Ben kamu görevlisiyim. (Öğretmen ) vize ücreti ve gerekli evrakları öğrenmek istiyorum ben ve kızım için . Bir de benim vatandaş olabilme durumum var mı ? Şimdiden teşekkür ederim .
Cevabı Görüntüle
Y. Işık 25/07/17, 15:16
Merhaba eşim çifte vatandaş evliliğimiz de her iki ülke tarafından resmî kabul edilmiş durumda. Eşim ile birlikte Bulgaristan'a gitmek istiyorum randevuyu nerden almam gerekiyor? Telefon ya da web adresi alabilirmiyim ?
Cevabı Görüntüle
Mehmet 18/07/17, 23:39
Merhaba,
Türkiye'deki kimliğine göre 1924 göçmeni olan dedem Bulgaristan doğumlu olup Türkiye'ye göç etmiştir.
Vefat etmiş olmasına rağmen vatandaşlığa başvurma şansımız var mı?
Cevabı Görüntüle
H. Karakaş 18/07/17, 22:59
Merhaba,

Evlilik nedeniyle eşim üzerinden geçen sene D vizesi İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğundan D vizemizi alarak Bulgaristan Plovdiv fdeki yabancılar şubesine başvurarak oturum başvurusunda bulunduk. 1 yıllık geçici oturum verildi. Bu sene tekrar oturum iznimi uzatmak için başvuru yapacağım. Uzatmak için gereken evrakları öğrenebilir miyim? Ayrıca bgde yaptırılması gereken çeviri ve noter hizmetlerini siz hangi ücret karşılığında yapıyorsunuz, evrak başına maliyet nedir ve de ne kadar sürede çeviri tamamlanıp Sofyada onaylanıp Türkiye de bize teslim edilir?

Geri bildiriminiz için teşekkürler,

Saygılarımla
Hafize Karakaş
Cevabı Görüntüle
M. Topaloğlu 10/07/17, 20:23
Merhaba ; ben 1989 göçmeniyim, Bulgaristan vatandaşıyım. 18 yaşından büyük kızıma EGN aldık. Pasaportu için Bulgaristan'a giderken pasavan alabilir miyiz? Vize almak zorunda mıyız?
Cevabı Görüntüle
N.Yüksel 04/07/17, 20:23
Merhaba . Bulgaristan vize ücreti ne kadar ve nereden başvurabilirim ?
Cevabı Görüntüle
y. aldırmaz 04/07/17, 15:15
ben emekliyım türüst olrak bulgaristana vize alıp gezmek amaçli gitmek istiyorum
Cevabı Görüntüle
E.A 03/07/17, 00:54
Merhaba, benim anneannem 1936'da Bulgaristan'da doğmuş ve 2 sene sonra Türkiye'ye göç etmiş. Geçtiğimiz yıl vefat etti. Herhangi bir yere sorgulatmadık ama kendisinin Bulgaristan vatandaşlığı yok diye biliyoruz.. Bu şekilde iken orada doğduğu için çocuklarının vatandaşlık alması mümkün müdür?
Cevabı Görüntüle
M.K 02/07/17, 23:56
Merhaba Bulgaristan'da ERASMUS okuyan bir arkadaşım var ve orda bir evde kalıyor Bulgaristan'a gidip 2-3 gün orada kalmayı düşünüyorum ne yapmam gerekir burada anlatılanlarda otel rezervasyonu deniliyor fakat otelde değil arkadaşımda kalacağım nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
Y. 02/07/17, 17:22
Merhabalar Bulgaristan’a arkadaş davetiyesi ile 2 haftalığına gitmek istiyorum. Ancak Muş’ta yaşadığım için konsolosluğa ve sizin merkezlerinize uzağım. Size evraklarımı göndermem halinde yine de sizin merkezinize ya da konsolosluğa gitmek zorunda mıyım? Son olarak vize alma işlemlerim ortalama ne kadar tutar?
Cevabı Görüntüle
A. 02/07/17, 15:18
Benim dedem 1938 Bulgaristan Rusçuk doğumlu. Kendisi 1942'de Türkiye'ye göç etmiş. Kendisinin Bulgaristan vatandaşlığı hakkı var mıdır?
Cevabı Görüntüle
Y. Öztürk 01/07/17, 22:27
Merhaba Sayın ilgili, Eşim BG çifte vatandaşı. Ben TC vatandaşıyım. Türkiye’ de yaşıyoruz. Ben Bulgaristan vatandaşlığı almak istiyorum. İzlenecek yol ve hazırlamam gereken belgeler konusunda bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
A.A 01/07/17, 03:35
Merhaba Vize Merkezi size bir sorum olacaktı. Kızım 9 yaşında pasaport süresi doldu. Bulgaristan’a nasıl götürebilirim. Teşekkürler...