Pandemi Bulgaristan vizesi

a. ibikli 12/02/21, 14:43
Merhaba, Birkaç günlüğüne Bulgaristan’a gitmek istiyorum. Pandemi döneminden ötürü farklı ya da zorunlu tutulan uygulamalar var mı? Gidiş amacım ise arkadaşım ile görüşmek, arkadaşımda İspanya’dan gelmeyi planlıyor aksilik yaşamazsa Bulgaristan’a. Daha önce geçen sene hatta gezmek için gitmiştim vizem hemen sonuç vermişti. Sizler yardımcı olmuştunuz. Pandemi Bulgaristan vizesi almak için engel mi? Giden birkaç tanıdığım var sorun yaşamadıklarını söylediler yine birkaç sitede yazı okudum pandemi ile alakalı vize işlemlerinde sorun yaşar mıyım diye. Hatırlamıyorum bana mail atmıştınız tekrardan gereken belgeleri bana ulaştırabilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Size sorunuz için yardımcı olacağız. Tekrardan bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bulgaristan Turist vizesi Pandemi dönemi için her hangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Ancak 26.01.2021’de Bulgaristan sağlık bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan’a girişlerinin izin verildiğine, Bulgaristan’a girişlerine izin verilen ülke vatandaşlarının (Avrupa ve Türkiye’de dahil) en fazla 72 saat öncesi negatif PCR testi ibrazı zorunlu tutmaktadır. Bulgaristan Turist vizesi Pandemi dönemi bu durumları lütfen göz önünde bulundurup başvuru da bulunabilirsiniz.

Gerekli evraklar ise;

  • İkamet belgesi
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı. (7-10.000 bakiyeli TL)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (emekli belgesi,
  • SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi gibi)
  • Konfirme otel rezervasyonu  -kurumuzdan temin edilebilir
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir
  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (Beyaz arka fon, güncel olmalı)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği (e- devletten alınabilir)

Tüm belgeleri eksiksiz hazırlayıp Merkez ofisimize kargo ile gönderebilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda hemen işlemleri başlatabiliriz. Vize Başvurusu tamamlanıp sonuçlanma süresi ise yaklaşık 7 iş günüdür. Konsolosluk ek belge ya da eksik evrak talebinde bulunabilmektedir. Bu talepler gelirse sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Gidiş tarihinizden 10 gün öncesinde başvuru yapmanızı önermekteyiz.

Sizi Pandemi Bulgaristan vizesi sorunuz hakkında bilgilendirmeye çalıştık. Danışmanlık almak, detaylı bilgi ve ücret bilgisi için Müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

İletişim:0212 970 05 22

Saygılarımızla,

Sümeyye Akyüz

Bulgaristan Turist vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 54598
Telefon
x