Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bulgaristan Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoş Geldiniz,

Sizler için hazırladığımız Bulgaristan vize başvuru bilgilerini içeren sayfamızda aradığınız bilgileri bulabilir, daha detaylı bilgi için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Konya ofisimiz Bulgaristan vize prosedürlerini yakından takip etmektedir. Bulgaristan vizesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız vize başvurularını Konya ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirler. Bulgaristan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize hizmet noktalarından biri olan Vize Merkezi Konya ofisimiz başvuru sürecinde gerekli olan tüm bilgileri sizlere iletecektir. Durumunuza göre doldurmanız gereken evrakları ofisimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 332 225 43 91 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Vize Merkezi Konya ofisi olarak Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız vize başvurularını kabul etmekteyiz.

Bulgaristan Vize İstiyor Mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan seyahatleri öncesinde vize talebinde bulunmak zorundadır. Bordo, Yeşil, Gri ve Siyah pasaport türüne göre belirlenen Bulgaristan vizesi seyahat süresine göre de değişmektedir. Vize Merkezi Konya ofisimize sahip olduğunuz pasaport türünü ve Bulgaristan’da konaklamak istediğiniz süreyi belirtebilirsiniz. Konya ofis yetkilimiz Bulgaristan vizesine tabi olup olmadığınızı sizlere iletecektir. Bulgaristan vize Konya almanız gerekiyorsa, izlemeniz gereken vize sürecini sizlere açıklayarak gerekli evrakları gönderecektir.

Bulgaristan vizesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız Vize Merkezi Konya şubemiz ile iletişime geçebilir ve vizelerini zahmetsiz bir şekilde alabilirler.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vizesine başvurmak için seyahat amacını belirlemelisin. Seyahat amacınızı belirlediğinizde ofis yetkilimiz gerekli vize türü ile ilgili sizi bilgilendirecektir. Vize Merkezi olarak Bulgaristan vize türleri ile ilgili detaylı bilgiyi sitemizde açıklamaktayız. Bulgaristan vize türlerini inceleyebilir, daha detaylı bilgi için Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz:

 • Bulgaristan Turist Vizesi
 • Bulgaristan Ticari Vize
 • Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi
 • Bulgaristan Transit Vize
 • Bulgaristan Şoför Vizesi
 • Bulgaristan Vatandaşının Eşi İçin Ziyaret Vizesi
 • Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Bulgaristan Vize Tipleri Nelerdir?

Bulgaristan seyahat amacınızı belirledikten sonra, kaç gün konaklamak istediğinize karar vermelisiniz. Bulgaristan vize tipleri seyahat süresine göre değişmektedir. Buna ek olarak, vize başvurusunda bulunduğunuzda vize tipine göre Bulgaristan Konsolosluğundan randevu almanız gerekebilir. Vize Merkezi Konya ofisi olarak Bulgaristan vize tiplerini sizler için açıkladık:

 • Bulgaristan A Tipi Vize: Bulgaristan üzerinden belirli olan başka ülkere seyahat etmek istiyorsanız Bulgaristan transit vizesini almak zorundasınız. Bulgaristan A tipi vize transit geçişler için verilmektedir. Vize Merkezi Konya ofisi ile iletişime geçerek A tipi vize ile hangi ülkelere seyahat edebileceğinizi öğrenebilir ve transit vize başvurunuzu başlatabilirsiniz.
 • Bulgaristan B ve C Tipi Vize: 90 güne kadar olan konaklamalı seyahatler kısa süreli turist vizesi olarak değerlendirilmektedir. B ve C tipi vizeye başvurduğunuzda 180 gün boyunca geçerli olan 90 güne kadar konaklamalı Bulgaristan vizesini alabilirsiniz. Bulgaristan Konsoloslukları bu vize tiplerine olan başvurularda randevu talep etmemektedir. Bulgaristan Konsolosluğuna bizzat giderek sıra numarası alabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Vize Merkezi Konya ofisi olarak bu yöntemi önermemekteyiz. Bulgaristan Konsolosluğunda oluşan yoğunluk uzun süre beklemenize neden olabilir. Vize Merkezi Konya ofisimize başvurduğunuz takdirde Bulgaristan Konsolosluğuna bizzat gitmenize gerek kalmaz. Konya ofisimiz vize başvurunuzu sizin adınıza Bulgaristan Konsolosluğuna iletecektir.
 • Bulgaristan D Tipi Vize: 90 günü aşan konaklamalı seyahatler uzun süreli vize kategorisinde değerlendirilmektedir. Uzun süreli vize başvurusunda D tipi Bulgaristan vizesi almak zorundasınız. D tipi vize 180 güne kadar olan konaklamalı Bulgaristan seyahatleri için verilmektedir. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek vize randevusu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bulgaristan Konsoloslukları ve Görev Bölgeleri

Bulgaristan Konsoloslukları ve görev bölgeleri birbirinden farklıdır. Türkiye sınırları içerisinde 4 adet Bulgaristan temsilcisi bulunmaktadır. Vize Merkezi Konya ofisimiz başvuru tipinize göre uygun olan Bulgaristan Konsolosluğuna vize başvurunuzu iletecektir.

 • Bulgaristan Ankara Konsolosluğu: Uzun süreli vize kategorisinde olan D tipi vize başvurunuzu sadece Bulgaristan Ankara Konsolosluğuna yapabilirsiniz. D tipi vize başvurusunda izlemeniz gereken vize süreci farklıdır ve konsolosluktan randevu almanız gerekmektedir. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile rahatça vize işlemlerinizi yürütebilirsiniz.
 • Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu ve Bulgaristan Bursa Konsolosluğu: A,B ve C tipi Bulgaristan vize başvurularınızı bu konsolosluklara yapabilirsiniz. Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu ve Bulgaristan Bursa Konsolosluğunun görev bölgesi tüm Türkiye illerini kapsamaktadır. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile bu konsoloslukların resmi tatillerini ve çalışma günlerini öğrenebilirsiniz.
 • Bulgaristan Edirne Konsolosluğu: Edirne’de yer alan Bulgaristan Konsolosluğu Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ili ve ilçelerinden yapılacak olan vize başvurularını kabul etmektedir. Aynı şekilde A,B ve C tipi vize başvurularınızı Bulgaristan Edirne Konsolosluğuna yapabilirsiniz. Fakat görev bölgerinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Bulgaristan Vize Başvurusu Konya Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Bulgaristan yükselen ekonomisi ve kültür mirasını öne çıkarmak adına Turist Vize başvurularını daha kısa sürede açıklamaktadır. Diğer vize türleri için yapacağınız vize başvuruları 7 iş günü içerisinde açıklanırken, Turist Vizesi başvuruları 5 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak bu süreler bazı sorunlardan dolayı uzayabilir. Vize başvurunuz Bulgaristan Konsolosluğunun yoğun ya da resmi tatilde olduğu zamanlara denk gelebilir. Bu durumda Bulgaristan seyahatinizden geri kalabilirsiniz. Bulgaristan Konsoloslukları vize başvurularını seyahat tarihinizin 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Vize Merkezi Konya ofisi olarak vize başvurunuzu erkenden yapmanızı önermekteyiz.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları

Bulgaristan vize Konya başvurusunda Bulgaristan Konsolosluğuna sunmanız gereken vize başvuru evrakları tamamen vize türüne ve vize tipine göre farklılık göstermektedir. Vize Merkezi Konya ofisimizi arayarak seyahat amacınızı ve sürenizi belirleyebilirsiniz. Ofis yetkilimiz durumunuza göre doldurmanız gereken evrakları tarafınıza e-posta yoluyla ulaştıracaktır. Bu evrakların içerisinde vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası evrakınız da bulunmaktadır. Tüm evrakları Bulgaristan Konsolosluğunun yönergelerine göre doldurmalı ve Vize Merkezi Konya ofisimize kargo ya da kurye yoluyla ulaştırmalısınız. Ofis yetkilimiz bundan sonraki vize sürecini sizin adınıza yürütecektir.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Vize Başvuru Formu Türkçe olarak doldurulabilen ve içerisinde seyahat türünüzü, amacınızı barındıran bir evraktır. Bu bilgilerin yanı sıra kişisel bilgileriniz ve pasaport bilgileriniz de bu evrakta yer almaktadır. Diğer vize başvuru evraklarına yazdığınız bilgilerin bu evrakla ile örtüşmesi gerekmektedir. Birbiri ile uyuşmayan evraklar direkt olarak vize reddine neden olmaktadır. Bulgaristan vize başvuru evraklarınızda, Vize Merkezi Konya ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bulgaristan Kapıda Vize Verme Uygulamasına Sahip Mi?

Komşu ülkelerimizden biri olan Bulgaristan sınırı Edirne’de yer almaktadır.Dolayısıyla arabalı seyahatlere uygun bir ülke konumundadır. Bulgaristan sınırında vize talebinde bulunamazsınız. Bulgaristan’ın kapıda vize verme uygulaması yoktur. Bulgaristan’a yapacağınız seyahatin öncesinde vize almak zorundasınız. Arabalı seyahatlerde dikkat etmeniz gereken noktalar ise sayfamızın devamında verilmiştir.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bulgaristan’a yapacağınız arabalı seyahatlerde kullanacağınız aracın kendi üzerinize kayıtlı olması gerekmektedir. Aracınız başka bir kurum ya da kişi adına kayıtlı ise ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz. Buna ek olarak aracınıza uluslararası bir sigorta yaptırmanız gerektiğini de unutmayınız. Yeşil sigortası olmayan araçlar yurtdışına çıkamaz.

Bulgaristan otoyollarını kullanabilmek için ‘vignette’ adındaki taşıt pulunu aracınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bu taşıt pulunu benzin istasyonlarından satın alabilirsiniz. Unutmayınız ki taşıt pulunuz olmadan ülkenize geri giriş yapamazsınız.Türkiye’de eski sistemdeki ehliyetler uluslararası kullanıma açık değildir. Eğer ehliyetinizi güncellemediyseniz seyahatinizden önce mutlaka güncellemelisiniz.

Bulgaristan Vize Reddi

Bulgaristan vize başvurusunda vize reddi aldığınızda, vizi itirazı oluşturma hakkınız bulunmamaktadır. Bulgaristan Konsolosluğunun size vize reddi olarak belirttiği nedeni düzelterek tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize ücretiniz ise geri iade edilmemektedir. Vize başvurusunda vize reddi almak planlanan seyahat tarihinden geri kalmanıza neden olabilir. Böyle bir durum yaşamamak için Bulgaristan vize başvurunuzu profesyonel bir vize şirketi aracılığıyla yapmalısınız. Vize Merkezi Konya ofisi olarak olumsuz bir sonuçla karşılaşmadan Bulgaristan vizenizi almanıza yardımcı olmaktayız.

Vize Merkezi Konya

Vize Merkezi Konya ofisimiz Bulgaristan vize başvurularında kolay ve hızlı bir vize süreci sunmaktadır. Bulgaristan vize ücretini ofisimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Ofis yetkilimiz tüm vize sürecinde sizlere danışmanlık hizmeti sunacak ve Bulgaristan vizenizi almanıza yardımcı olacaktır. Sayfamızda bulamadığınız ve merak ettiğiniz tüm bilgileri +90 332 225 43 91 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresinden öğrenebilirsiniz. Vize Merkezi Konya ofisimiz vize başvurunuzu sizin adınıza yapmaktadır. Bulgaristan vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alarak adresinize göndermekteyiz. Tüm işlemlerinizi uzaktan yürütebilir ve kolay bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Bulgaristan Vize merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp