Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 54 35

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bulgaristan Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep ofisimizin hazırladığı Bulgaristan vize sayfasına hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Bulgaristan vize süreci ile ilgili bilgileri okuyabilir, daha fazla bilgi için Vize Merkezi Gaziantep ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. Gaziantep ofisimiz Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Bulgaristan vize başvurularını kabul etmektedir.

Bulgaristan vizesine ihtiyaç duyuyor iseniz Vize Merkezi Gaziantep ofisimize +90 (342) 255 54 35 numaralı telefondan ulaşabilir ve talebinizi iletebilirsiniz. Ofis yetkilimiz doldurmanız gereken evrakları e-posta olarak size ulaştıracaktır. Tüm evrakları usulüne göre doldurduktan sonra şahsen imza ve tarih atarak bize kargo ya da kurye yoluyla göndermelisiniz. Vize başvuru evrakları şubemize ulaştığında, ofis yetkilimiz geri kalan süreci tamamlayacaktır. Bulgaristan vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu teslim alarak adresinize göndermekteyiz.

Bulgaristan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize Talep Ediyor Mu?

Bulgaristan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Avrupa Birliğine üye devletler arasında yer alan Bulgaristan, gelişen ekonomisi ve komşu ülkemiz olması nedeniyle vatandaşlarımızın yurtdışı seyahatlerinde sıklıkla tercih ettiği bir ülkedir. Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süre ve sahip olduğunuz pasaporta göre Bulgaristan vizesine tabi olup olmadığınız belirlenmektedir. Bulgaristan seyahatiniz için vize alma zorunluluğunu Vize Merkezi Gaziantep ofisimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Ofis yetkilimize ilettiğiniz bilgiler ışığında vize süreciniz belli olacaktır.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vizesine başvurabilmeniz için öncelikli olarak seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Vize türünün seyahat amacınıza göre seçilmesi vize sürecindeki en önemli kısımdır. Vize başvurusunda doldurmanız gereken evraklar vize türüne göre belirlenir. Vize türüne göre yapmanız gereken işlemleri Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz aracılığıyla öğrenebilir, vize türlerini vize merkezi sitemizden inceleyebilirsiniz:

 • Bulgaristan Turist Vizesi
 • Bulgaristan Ticari Vize
 • Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi
 • Bulgaristan Transit Vize
 • Bulgaristan Şoför Vizesi
 • Bulgaristan Vatandaşının Eşi İçin Ziyaret Vizesi
 • Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Bulgaristan Vize Tipleri Nelerdir?

Bulgaristan vizesinde 4 ana vize başvuru tipi bulunmaktadır. Bu vize tipleri arasında seyahat sürenize en uygun olanı seçmelisiniz. Kısa süreli seyahatlerde ayrı, uzun süreli seyahatlerde ayrı vize tipine başvurmanız gerekmektedir.

 • Bulgaristan A Tipi Vize: Bu vize tipinde, Bulgaristan vizesi transit geçişler için verilmektedir. A tipi vize ile Bulgaristan üzerinden belirli ülkelere gidebilirsiniz.
 • Bulgaristan B ve C Tipi Vize: Bu vize tipleri kısa süreli turist vizesi olarak geçmektedir. B ve C tipi vize 90 güne kadar konaklamalı seyahatlerde 180 gün boyunca geçerli olmak üzere verilmektedir. Bulgaristan Konsolosluklarından sıra numarası alarak yapabileceğiniz bu vize tiplerinde randevu almanıza gerek yoktur. Bulgaristan Konsolosluğu özel bir durum olmadıkça sizi mülakata çağırmaz. Vize Merkezi Gaziantep şubemiz sizin adınıza başvurunuzu yapmaktadır. Böylece Bulgaristan Konsolosluğuna bizzat gitmek ve uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız.
 • Bulgaristan D Tipi Vize: Bu vize tipi ise uzun süreli vize kategorisine girmektedir. D tipi vize 180 güne kadar olan konaklamalı Bulgaristan seyahatleri için verilmektedir. D tipi vize başvurusunda randevu almanız gerekebilmektedir. Uzun süreli vizede yapmanız gereken ve doldurmanız gereken evraklar farklıdır. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile uzun süreli Bulgaristan vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bulgaristan Konsoloslukları ve Görev Bölgeleri

Bulgaristan vize başvurusu için Bulgaristan Konsolosluklarına başvurmanız gerekmektedir. Gaziantep Bulgar vizesi değerlendirme ve onay verme yetkisi ülkemizde 4 adet Bulgaristan temsilciliğinde bulunmaktadır. Fakat bu temsilciliklerin görev bölgeleri ve kabul ettikleri vize tipleri farklıdır.

 • Bulgaristan Ankara Konsolosluğu: D tipi vize başvuruları sadece Ankara Bulgaristan Konsolosluğuna yapılmaktadır. Ankara’da yer alan Bulgaristan Konsolosluğunun görev bölgelerini ve çalışma saatlerini sitemizden inceleyebilirsiniz.
 • Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu ve Bulgaristan Bursa Konsolosluğu: Bu konsoloslukların görev bölgesi tüm Türkiye illerini kapsamaktadır.
 • Bulgaristan Edirne Konsolosluğu: Edirne’de yer alan Bulgaristan Konsolosluğu Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ili ve ilçelerinden yapılacak olan vize başvurularını kabul etmektedir.

Gaziantep Bulgaristan Vize Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan Konsolosluğu vize başvurularını 7 iş günü içerisinde açıklamaktadır. Vize başvuruları içerisinde Turist Vize başvurusu en erken açıklanan vize başvurusudur. Bulgaristan sahip olduğu turizm potansiyelini artırmak için turist vizesi başvurularını 5 iş günü içerisinde açıklamaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu’nun resmi tatillerine dikkat etmelisiniz. Vize başvurusundan önce çalışma günlerini ve resmi tatillerini kontrol ederek başvurunuzu yapmalısınız. Aksi takdirde vize süreciniz uzayabilir. Vize Merkezi Gaziantep ofisi olarak sizleri bu konuda önceden uyarmaktayız. Bulgaristan Konsoloslukları seyahat tarihinin 3 ay öncesine kadar olan vize başvurularını kabul etmektedir. Gaziantep Bulgaristan vize başvurunuzu ne kadar erken yaparsanız, seyahat planlarınızdan geri kalma riskini o kadar indirmiş olursunuz.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları

Bulgaristan Konsoloslukları vize başvuru evraklarında bir hata ya da eksiklik tespit ederse size vize reddi verebilir. Dolayısıyla vize başvuru evraklarını hazırlarken hatalı bilgi vermekten kaçınmalısınız. Vize türüne göre belirlenen vize başvuru evrakları ve vize başvuru formunu Bulgaristan Konsolosluğuna sunmanız gerekmektedir. Ayrıca tüm seyahat günlerinizi kapsayacak bir seyahat sağlık sigortası da yaptırmalısınız. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilir ve olası bir vize reddinin önüne geçebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Vize Başvuru Formu kişisel bilgilerinizi, pasaport bilgilerinizi, vize türünü ve vize tipini içeren bir vize başvuru evrakıdır. Vize başvuru formunu Türkçe dilinde doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu dahil tüm evraklarınızdaki bilgilerin birbiriyle uyuşması gerekmektedir. Birbiriyle uyuşmayan ve hatalı bilgiler direkt olarak vize reddi ile sonuçlanır. Vize reddi alarak planladığınız Bulgaristan seyahatinden geri kalmamak adına vize başvuru evraklarınızı doldururken Vize Merkezi Gaziantep ofis yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi ve Schengen Vizesi

Bulgaristan bir Avrupa Birliği üye ülkesidir. Schengen anlaşmasına ise tamamen dahil değildir. Bulgaristan vizesi ile Schengen vizesi sık sık karıştırıldığı için sizlere bu konuda birkaç detayı hatırlatmak isteriz:

 • Bulgaristan Konsolosluklar Schengen vizesi vermemektedir. Bulgaristan Konsolosluğuna vize için başvurduğunuzda sadece Bulgaristan vizesi alırsınız.
 • Bulgaristan vizesi tek girişli ve çok girişli olarak düzenlenebilmektedir. Tek girişli Bulgaristan vizesinde sadece Bulgaristan'a seyahat edilirken; çok girişli Gaziantep Bulgar vizesi ile Romanya ve Hırvatistan’a geçiş yapabilirsiniz.
 • Avrupa Birliğine üye devletlerin vatandaşları vizesiz olarak Bulgaristan’a giriş çıkış yapabilir. Aynı şekilde Bulgaristan pasaportuna sahip kişiler Avrupa Birliği üyesi ülkelere vizesiz bir şekilde seyahat edebilirler.

Schengen vizesi ve Bulgaristan vizesi ile ilgili sorularınızı Vize Merkezi Gaziantep ofisimize yönlendirebilirsiniz. Ofis yetkilimiz merak ettiğiniz tüm soruları cevaplandıracaktır.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bulgaristan’a arabasıyla seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın bazı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Şahsi aracınızı Bulgaristan’a sokmak istiyorsanız aşağıda belirttiğimiz hususlara dikkat ediniz:

 • Bulgaristan’a sokmak istediğiniz aracın kendi üstünüze kayıtlı olması gerekmektedir. Aracınız başka biri adına ya da bir şirket adına kayıtlı ise sadece ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz. Bunu Bulgaristan sınırında belirtmelisiniz.
 • Şahsi aracınızı yurtdışına çıkarmak istiyorsanız uluslararası sigorta yaptırmanız gerekmektedir. Yeşil sigortası olmayan araçlar yurtdışına çıkamaz.
 • Yurtdışında araba kullanacağınız için ehliyetinizin de uluslararası olması gerekmektedir. Türkiye’de yeni sistemde ehliyetler yurtdışı kullanımına açıktır. Ehliyetiniz eski sistemde ise mutlaka güncellemelisiniz.
 • Bulgaristan otoyollarını kullanabilmek için aracınızda ‘Vignette’ adındaki taşıt pulunu bulundurmanız gerekmektedir. Bu taşıt pulunu benzin istasyonlarından satın alabilirsiniz. Türkiye’ye dönerken araçta taşıt pulu yoksa aracınızı ülkeye geri sokamazsınız.
 • Bulgaristan sınır görevlileri otel rezervasyonlarını ve seyahat sağlık sigortası evrakını kontrol etmektedir. Bulgaristan’a otobüs ile yolculuk yapacaksanız özellikle dikkat etmelisiniz. Tüm vize evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.

Bulgaristan Vize Reddi

Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru sonucunuzu vize reddi olarak açıklayabilir. Vize reddinin birden fazla nedeni olabilir ancak en genel sebepleri arasında; vize başvuru evraklarınızda bir hata ya da eksiklik olması, maddi durumunuzun yeterli görülmemesi, pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması gibi sebepler gösterilebilir. Vize başvurunuzu dikkatli bir şekilde Gaziantep Bulgaristan vize prosedürlerini göz önünde bulundurarak yapmalısınız. Vize reddi aldığınızda Bulgaristan Konsolosluğu size bir mektupla vize reddi nedeninizi açıklayacaktır. Vize reddi nedeninizi ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

Vize başvuru ücreti ise geri iade edilmemektedir. Bulgaristan vize başvurunuzu Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz aracılığıyla yaparak olası bir vize reddinin önüne geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Gaziantep

Bulgaristan vize ücretini çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Toplam vize ücretini yatırdığınızda Bulgaristan vize başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Vize Merkezi Gaziantep ofisi olarak sizlere sorunsuz ve hızlı bir vize süreci sunmaktayız. Tüm işlemleriniz ofis yetkilimiz tarafından titizlikle yürütülür. Bulgaristan vize başvurunuzu Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp