Edirne Bulgaristan konsolosluğu e randevu alınması

Hira 12/01/21, 09:26
Edirne Bulgaristan konsolosluğu e randevu alınması nasıl oluyor? Konsolosluğa gitmeden de randevu alabiliyor muyuz ve neler yapmamız gerekiyor?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Edirne Konsolosluğu Edirne ve ilçeleri, Kırklareli ve Tekirdağ ilçelerinde ikamet eden vatandaşları kapsamaktadır. Edirne Bulgaristan konsolosluğu randevu alma için Konsoloslukla irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu vize türleri A, B, C ve D olarak bilinmektedir. Başka   bir ülkeye giderken Bulgaristan üzerinden yapacağınız Transit geçişler için A tipi vize almanız gerek.

Kısa süreli Turistik seyahatleriniz için B ve C tipi vize, vatandaşlık, oturum, iş kurmak gibi işlemler için D vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

Bulgaristan Edirne konsolosluğu Bulgaristan C tipi vize başvurularını yapmak isteyen türk vatandaşlarının başvuruları yalnızca konsolosluğa akredite olan acenteler tarafından kabul edilmektedir. Bulgaristan konsolosluğu şahsi başvuruları kabul etmemektedir.

Bulgaristan’a gidiş amacınızı belirledikten sonra hangi vize başvurusunda bulunmanız gerekir onu belirlemeniz ve ondan sonraki adımları takip etmeniz gerekmektedir. Bulgaristan Başkonsolosluğu Edirne randevu alma elektronik yoluyla sağalanmakta'dır. Kırmızı pasaport ve Liçna karta randevuları direkt olarak online olarak alınmaktadır.

D vize işlemleri randevu almadan Bulgaristan konsolosluğu Edirne’den çalışma saatleri içerisinde giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bulgaristan Edirne Konsolosluğu’nun kısa süreli vize başvuruları 5 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Reddedilen vize başvurularında ücret iadesi yapılmamaktadır.

D vize başvuruları 45 ila 90 gün arası sonuçlanmaktadır, bu işlem uzun sürmekte ve Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Bulgaristan vize başvurusunda bulunmak için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekiyor, seyahat amacınıza göre belirlediğiniz vize türüne başvuru yapabilirsiniz.

Bulgaristan vize türleri:

  • Turistik vize
  • Ticari vize
  • Transit vize
  • C tipi vize
  • D vizesi (Oturum vizesi)
  • Aile ziyareti ve arkadaş vizesi
  • Şoför vizesi

Bulgaristan vize başvuruları vize türüne ve mesleksel durumunuza göre değişmektedir. Daha detaylı bilgi için Vize Merkezi 0 212 970 05 22 hattını arayarak sorularınızı sorabilir ve bilgi alabilirsiniz. Edirne Bulgaristan konsolosluğu e randevu alınması ve Bulgaristan konsolosluğu randevu alma sorularınızı cevaplamaya çalıştık.

Sezgül.K/Vize Merkezi

Edirne Bulgaristan konsolosluğu e randevu alınması

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 53462
Telefon
x