Randevu ile Bulgaristan pasaportu yenileme

Randevu ile Bulgaristan pasaportu yenileme

Covid 19 virüs pandemi sebebiyle kapalı olan Bulgaristan Konsolosluklarının açılmasından sonra randevu ile Bulgaristan pasaportu yenileme işlemleri yapılmaya başlanacak.

18.03.2020 - 28.05.2020 ve 01.06.2020 - 17.08.2020 tarihleri arasında Bulgaristan Cumhuriyeti nüfus cüzdanı ve pasaportu yenilemesi için başvuruda bulunmak üzere randevu almış olan Bulgar vatandaşlarının yeni randevu tarihleri aşağıdaki çizelgelerde yer almaktadır.

Buna göre randevusu karantina döneminde geçmiş olan kişilerin işlemleri belirtilen yeni tarihlerde yapılacaktır. Herhangi bir yeni saat belirtilmediği için eski randevu saatleri geçerli sayılacaktır. 

Konsoloslukta yaşanan yoğunluğu göz önünde bulundurarak yeni randevunuza belirtilen tarihte sabah erken gitmeniz uygun olacaktır. Verilen randevuya gitmeyen kişiler için sistemden yeni ileri tarihli randevu alınması gerekecektir.

İlan edilen randevuları bitimine kadar sistemin açık olup olmayacağı konusunda konsolosluk tarafından yapılmış bir açıklama henüz yoktur. Bulgaristan Konsolosluğu pasaport yenileme işlemlerinde mağduriyet yaşamamanız için eski randevu tarihin karşısında belirtilen yeni randevu gününüzü kaçırmamanız önemle rica olunur.

Bulgaristan

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp