Karantinasız İngiltere seyahati

Karantinasız İngiltere seyahati için başvuracağınız vize hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. İngiltere 4 Ağustos 2022 ‘de Seyahat listelerini güncelledi ancak Türkiye’yi kımızı listede tutmaya devam etti. Daha öncesinde ise, İngiltere Türkiye Cumhuriyetini 12 Mayıs 2022’de gelen yolcuların Otel karantinasına tabi tutulmasını öngören kımızı listeye dahil etmişti. Kırmızı liste düzenlemelerine göre, Türkiye Cumhuriyetinden girişlerde yalnızca İngiltere vatandaşları ve oturum izni olanlar kabul ediliyor ve gelenler masraflarını kendileri karşılayarak 10 gün otelde karantinada tutuluyor. Bu durum mecburen gitmek isteyen yolcuları bir hayli maddi yönden zorlamaktadır. Maddi yönden daha az maliyet çıkarabilecek yeşil listede olan ülkeleri tercih etmelerine sebebiyet vermiştir.

Karantinaya girmeden İngiltere'ye seyahat etmek için birçok dikkat edilmesi gereken husus olsa dahil, İngiltere’nin Türkiye’den daha yüksek vaka sayısına ve daha düşük aşılama oranına sahip ülkeleri sarı listede tutması Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmaması akıllarda soru işareti yarattı. İngiltere'ye karantinasız seyahat koşulu, İngiltere vatandaşları ve oturum izni olan kişilerin ülkeye girişlerine izin verilmesine rağmen 10 gün Otel karantinasında kalmaları gerekiyor Otel karantinasının kişiye maliyeti ortalama 2285 Sterline kadar yükselmiştir.

Direk Türkiye’den uçuşlarda kırmızı liste kuralları ise;

72 saat öncesi alınmış negatif PCR testi gerekiyor

Yolcuyla ilgili bilgilerin yer aldığı form

Karantinanın ikinci ve sekisinde günlerinden yapılmak üzere test kitlerinin satın alındığına dair belge

İngiltere'ye karantinasız seyahat için yeşil listeye dahil olan Avrupa ülkelerinden biri olan Bulgaristan’dan geçiş yapılabilmektedir. Karantinaya girmeden İngiltere'ye seyahat etmek için Bulgaristan’da yaklaşık 11 gece konakladıktan sonra direk İngiltere’ye uçuş yapılabilmektedir. İngiltere seyahati karantinasız Bulgaristan’ın tercih edilmesinin sebebi ise, daha düşük maliyetli konaklama ve ulaşım sağlamasıdır. Bulgaristan Turistik vize başvurusunda bulunup geçiş yapabilmektedir. İngiltere seyahati karantinasız olması koşu ile tüm detayları aktarmaya çalıştık.

Bulgaristan vizesi başvurularında ve süreçlerinde nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda size yardımcı olabilmek için Vize Merkezi Müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Karantinasız İngiltere seyahati ve diğer detaylar için [email protected] mail adresimizden ve 02122877329 numaralı hattan iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp