Bulgaristan'a Nasıl Gidilir

Bulgaristan'a Nasıl Gidilir

Bulgaristan'a nasıl gidilir sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Bulgaristan’a hem karayolundan araba, otobüs veya trenle hem de havayolundan ulaşım mümkündür. İstanbul Bulgaristan arası şahsi araçla 5-6 saat sürüyor. Bulgaristan’a otobüsle ulaşım yaklaşım 8-9 saat sürmektedir.  Karayolu ulaşımında sınır kapısında yoğunluk varsa bu süre 1-2 saat daha uzayabilmektedir. Bulgaristan’a her gün İstanbul’dan düzenli otobüs ve uçak seferleri bulunmaktadır. 

Bulgaristan’a Giden Otobüs Firmaları

Bulgaristan’a giden birden fazla otobüs firması bulunmaktadır. Sayfamızda bulgaristan’a giden otobüs firmalarının isimlerini bulabilirsiniz. Bulgaristan için İstanbul’dan, Edirne’den ve Bursa’dan seferler bulunmaktadır. Bulgaristan’ın birçok kentine (Sofya, Plovdiv (Filibe), Şumen (Şumnu), Haskova, Silitre, Razgrad, Lesovo, Kırcaali.) otobüs firmaları sefer düzenlemektedir. Bulgaristan’a gitmek istediğiniz şehre sefer olup olmadığını firmaların web sitesinden kontrol edebilirsiniz.Bulgaristan’a giden otobüs firmaları aşağıdaki gibidir:

  • Nişikli Turizm,
  • Has Turizm,
  • Metro Turizm,
  • Huntur/Avar Turizm,
  • İstanbul Seyahat vardır.

Bulgaristan’a Giden Uçak Firmaları

Türkiye’den Sofya’ya her gün aktarmasız uçuşlar yapılmaktadır. Yolculuk süresi yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Türk Hava Yolları ile de İstanbul’dan Sofya’ya aktarmasız uçabilirsiniz.

Bulgaristan'a Trenle Nasıl Gidilir

Tren ile gitmek isteyenler İstanbul Sofya ekspresi ile Bulgaristan'a ulaşabilirler. Tren yolculuk süresiyse yaklaşık olarak 12 saat sürmektedir. Sofya Ekspresi için Türkiye'nin Avrupa'ya açılan tren hattı diyebiliriz. İstanbul'daki Halkalı Garı'ndan her gün 22.40'da hareket ediyor. Ertesi sabah ortalama saat 08.43'te Sofya'ya varıyor. Dönüş treni ise yine Sofya'dan 21.00'de kalkıyor ve sabah 06.49'da Halkalı'ya varıyorsunuz. Her iki yönde de gece seyahati ile gün kaybetmeden Bulgaristan'a seyahat edebiliyorunuz. Bulgaristan'a yapacağınız tren seyahati ile en güncel bilgileri lütfen TCDD'den teyit  etmenizi tavsiye ederiz. 

Evrim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp