Bulgaristan Vatandaşlarına Vizesiz Seyahat

Bulgaristan vatandaşlarna vizesiz seyehat

Bulgaristan ve Romanya vatandaşları 180 güne kadar yapacakları Kanada seyahatlerini vize almadan gerçekleştirebilecekler. Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Bulgaristan ve Romanya vatandaşları Kanada’ya yapacakları kısa süreli seyahatlerde vizeden muaf olacaklar. İki ülkenin vatandaşlarına uygulanan vize muafiyeti 1.12.2017 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiş bulunuyor.

Bulgaristan ve Romanya vatandaşları turistik, aile ve arkadaş ziyareti amaçlı Kanada seyahatlerinde altı aylık süre için vize almalarına gerek olmayacak. Ancak Kanada’dan transit seyahat yapacak yolcuların elektronik seyahat belgeleri olması gerekiyor. Kanada’ya seyahat edecek olan Bulgar ve Romen vatandaşların pasaportlarını ce seyahat belgelerini yanlarında taşımaları gerekmektedir.

Kanada Devletinin Avrupa Birliği ile ilişkileri güçlendirmek adına aldığı bu karar Bulgaristan ve Romanya’ya sevinç yarattı. Vizesiz seyahat imkanının iki ülke arasındaki turistik ve ticari bağları güçlendirmesi hedefleniyor.

Bulgaristan Vatandaşlığı

Vize Merkezi Bulgaristan kısa süreli ve uzun süreli Bulgaristan vize işlemlerinde deneyimli ekibiyle hizmet vermektedir. Bulgaristan D tipi vize kategorisindeki turum ve çalışma izinleri Bulgaristan vatandaşlığına geçiş için önemli bir basamağı oluşturuyor.

Bulgaristan Vize Merkezi Bulgaristan vatandaşlığıyla ilgili her türlü bilgiyi alabileceğiniz, işlemlerinizi Bulgaristan Konsolosluğunun belirlediği vize şartları çerçevesinde sorunsuzca gerçekleştirebileceğiniz önemli bir danışmanlık firmasıdır.

Türkiye’de yaşayan Bulgar kökenli vatandaşların yoğunluğu göz önünde bulundurulduğunda Bulgaristan vatandaşlığına geçiş işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yapılması büyük önem arz ediyor. AB üyesi olma yolunda ilerleyen Bulgaristan için aşağıdaki şartlar çerçevesinde vatandaşlık başvurusu yapılabilmektedir.

  • Evlenme yoluyla Bulgar Vatandaşlığı
  • Aile Birleşimi yoluyla Bulgaristan vatandaşlığı
  • Bulgaristan Vatandaşı İle Evli Olanlar İçin Bulgaristan Vatandaşlığı
  • 1978 Göçmenleri İçin Bulgaristan Vatandaşlığı
  • 1951 Göçmenleri İçin Bulgaristan Vatandaşlığı
  • Bulgaristan’da yatırım yoluyla İçin Bulgaristan Vatandaşlığı
  • Çocuklar İçin Bulgaristan Vatandaşlığı
  • 14 Yaş Altı BG Doğumlular İçin Bulgaristan Vatandaşlığı

Durumu bu kategorilere uygun kişiler Bulgaristan oturum, çalışma izni ve vatandaşlık işlemlerini Vize Merkezi danışmanlığında gerçekleştirebilmektedirler. Bulgaristan Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuzu ve talebinizi detaylı şekilde anlatarak hazırlanması gereken evrak listesi ve takip edilmesi gereken prosedür hakkında bilgi alınız. Vize Merkezi, başvuru sahiplerinin durumlarına özel çözümler üreterek talep edilen vizenin alınmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp