Bulgaristan Kapıkule Sınırında Covid-19 Test İşlemleri

Bulgaristan Covid 19 Test İşlemleri

Bulgaristan Kapıkule Sınırında Covid-19 Test işlemleri konusunda yayımlanan yönerge aşağıda bilginize sunulmuştur.

Edirne Valiliği tarafından Bulgaristan Kapıkule Kara Hudut Kapısında uygulamada olan Covid-19 test işlemlerine yönelik bildiri yayımlandı. Bildiriye göre Bulgaristan Haskova Valiliği tarafından talep edilen evrak ve test teslim prensiplerine belli bir standart getirildi.

Öncelikle online ödeme ya da sınır kapısı sağlık görevlilerine 110 Türk Lirası test ücretinin ödenmesi gerekiyor. 7 Gün 24 saat prensibiyle çalışan 59 No’lu Peron’daki sağlık personeline teslim edilecek ödendi belgesine ek olarak “Vaka Bilgi Formu” doldurulacak ve akabinde Covid-19 numunesi sağlık çalışanına verilecek.

Sonuçlar herhangi bir üyelik ya da şifreye gerek duyulmadan E- Nabız’ın yönlendirdiği siteden öğrenilebilecek. Negatif test sonucu çıktısı alındıktan sonra belgenin alt bölümüne el yazısıyla. “Bu Test Bana Aittir, Tarafımca Yaptırılmıştır” bildirimi Bulgarca yazılacak ve imzalanacak.

Söz konusu uygulamanın hızlı ilerleyebilmesi adına tüm adımların net bir şekilde ifade edildiği bildiriler sınır kapısında asılarak vatandaşlar açık şekilde bilgilendiriliyor.

Covid-19 numuneleri Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi laboratuvarlarında incelemeye alınıyor.

Bulgaristan Kapıkule Kara Hudut Kapısından geçecek olan yolcuların yapmak zorunda oldukları  Covid-19 Test işlem adımları

  • Covid-19 Testi yaptıracak kişi Halk Bankası Ankara Şub. TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41 Nolu hesaba 110 TL yatıracak. (59 No’lu perondaki görevliye de ödeme yapılabilir)
  • Dekont ile Kapıkule Kara Hudut Kapısı 59 No’lu Peron’daki sağlık personeline teslim edecek (24 saat hizmet verilmektedir)
  • Vaka Bilgi Formu eksiksiz olarak doldurulacak
  • Covid-19 numunesi verilecek
  • Sonuçlar https://www.enabiz.gov.tr/PcrTestSonuc/Index adresinden öğrenilecek (şifrenizin olmasına gerek yok)
  • Barkod No ve Pasaport Numarası ile belge PDF olarak indirilerek çıktısı alınacak
  • Alınan çıktının en alt bölümüne, el yazısıyla. “Bu Test Bana Aittir, Tarafımca Yaptırılmıştır” bildirimi Bulgarca yazılacak ve imzalanacak..

Bulgaristan Kapıkule Sınırında Covid-19 Test İşlemleri adımlarını uygulayarak sistemin daha hızlı işlemesine yardımcı olabilir, sınır kontrolünden daha aktif bir şekilde geçebilirsiniz.

Bulgaristan vizesi işlemleri Covid-19 sebebiyle kısıtlı olarak devam etmektedir. Bulgaristan vize kategorilerine ilşkin sorularınızı [email protected] adresinden danışmanlarımıza yönlendirebilir, iletişim numaralarımızdan uzmanlarımıza direk ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz için tıklayın.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp