Bulgaristan 2017’de En Fazla Seyahat Edilen Avrupa ülkesi

Bulgaristan

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) verilerine göre yılbaşı da dahil olmak üzere yurtdışı seyahatlerde en çok tercih edilen ülkelerin K.K.T.C. ve Bulgaristan olduğunuz açıkladı. Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre de 2017’de Bulgaristan’a giden turist sayısının 584 bini geçtiğini bildirdi.

Bulgaristan turizm Bakanlığı da sadece Kasım 2017’de ülkeye giren Türk turist sayısının 46 binin üstünde olduğunu açıkladı. Sofya ve Filibe şehirleri Bulgaristan’ın turist akınına uğrayan ve en çok ziyaretçi alan şehirleri oldu.

Karadeniz’de Sunny Beach ve Nessebar tatil köyleri, Pamporovo, Bansko, Borovets gibi kayak merkezleri de kış sporlarını seven Türklerin Bulgaristan’da tercih ettiği en gözde lokasyonlar. Türkiye ve Bulgaristan’ın kültürel yönden yakınlığı iki ülke arasındaki bağları  da pekiştiriyor.

Bulgaristan’daki kayak merkezleri 1 milyondan fazla turistle 2017 kış sezonunda son 10 yıl içinde en parlak yılını geçirdi. 2018’de bu artışın devam etmesi bekleniyor. Bulgaristan Türkiye’den olduğu kadar Yunanistan, Sırbistan ve Makedonya’dan gelen turistlerin de ilgi odağı.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Vize Merkezi, Bulgaristan vize işlemlerinde uzmanlaşmış ekibiyle ihtiyaç duyduğunuz vizeyi almanızda size destek olur. Bulgaristan vizesi nasıl alınır diyorsanız öncelikle geçerli pasaportunuz olması ve ardından durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekecektir. Bulgaristan Vize Merkezi departmanımızı arayarak gerekli evrak listesini mail olarak talep ediniz. Hazırladığınız evrakları elden veya kargo ile bize ulaştırdıktan sonra vizenin çıkış süresi 5 ila 7 iş günüdür. Ancak vizenizin arzu ettiğiniz seyahat tarihine yetişebilmemiz için eksiksiz evraklar başvuru yapmanız gerekmektedir. Bulgaristan vize işlemlerinde konsolosluk mülakatı veya parmak izi ibrazı gibi işlemler olmadığından işlemlerinizi Vize Merkezi danışmanlığında yaparak zamandan kazanmaktasınız. Bununla birlikte Konsolosluk gerekli gördüğü taktirde başvuru sahibini vize mülakatına çağırma hakkına sahiptir. İşlemlerin vize kurallarına uygun gerçekleştiği taktirde sorun yaşamadan vizenizi alabilmektesiniz.

Bulgaristan vize departmanımıza +90 (212) 970 05 22 numaralı hattımızdan ulaşabilir veya [email protected] adresine vize talebinizi bildirebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp