Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bulgaristan Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır ofisi olarak hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Bulgaristan vize süreci ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Vize Merkezi Diyarbakır ofisi olarak Bağlar, Kayapınar, Yenişehir, Ergani, Bismil, Sur, Silvan, Çınar, Çermik, Dicle, Kulp, Hani, Lice, Eğil, Hazro, Kocaköy, Çüngüş ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız vize başvurularını kabul etmekteyiz. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimize +90 850 460 15 77 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Ofis yetkililerimiz sizlere sorunsuz bir Bulgaristan vize süreci sunarak Bulgaristan vizesini kolay bir şekilde almanıza yardımcı olacaktır.

Bulgaristan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize Talep Ediyor Mu?

Bulgaristan Türkiye’nin sınır komşusu olmakla birlikte yurtdışı seyahatlerde sıklıkla tercih edilmektedir. T.C vatandaşları Bulgaristan seyahatleri öncesinde Bulgaristan vizesi almak zorundadır. Fakat pasaport türüne göre Bulgaristan vizesinden muaf olunabilir. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizi arayarak pasaport türünü ve Bulgaristan’da konaklamak istediğiniz süreyi iletebilirsiniz. Vize Merkezi Diyarbakır ofis yetkilimiz sizlere Bulgaristan vizesinden muaflık ya da tabilik durumunuzu iletecektir. Bulgaristan vizesine ihtiyacınız varsa Vize Merkezi Diyarbakır ofisi ile işlemlerinizi yürütebilir ve hızlı bir şekilde Bulgaristan vizesi alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vizesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız seyahat amaçlarına göre aşağıdaki vizelerden birine başvurabilirler. Seyahat amacınızı iyi belirlemelisiniz. Seyahat amacınız ile uyuşmayan vize türleri bazı sorunlara neden olabilir. Örneğin Bulgaristan’da kalan bir akrabanızı ziyaret etmek istiyorsanız Aile Ziyaret Vizesi almak zorundasınız. Bulgaristan vize türleri ve ayrıntılı açıklamaları sitemizde mevcuttur:

 • Bulgaristan Turist Vizesi
 • Bulgaristan Ticari Vize
 • Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi
 • Bulgaristan Transit Vize
 • Bulgaristan Şoför Vizesi
 • Bulgaristan Vatandaşının Eşi İçin Ziyaret Vizesi
 • Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Bulgaristan Vize Tipleri Nelerdir?

Bulgaristan vize tipleri seyahat sürenize göre değişmektedir. Seyahat sürenize ve vize türünüze göre başvurmanız gereken vize tipleri aşağıda sıralanmıştır. Bulgaristan Konsoloslukları vize tiplerini 4 ana başlık altında incelemektedir. Vize tipine göre başvurmanız gereken Bulgaristan Konsoloslukları ise sayfamızın devamında verilmiştir.

 • Bulgaristan B ve C Tipi Vize: Bulgaristan’a turist olarak gitmek istediğinizde kısa süreli vize kategorisine giren B ve C tipi Bulgaristan vizesi verilmektedir. Bu vize tipleri 90 güne kadar konaklamalı Bulgaristan seyahati imkânı sağlamaktadır. Bulgaristan vizenizi aldığınızda ise 180 gün boyunca geçerlilik hakkı olacaktır. Kısa süreli vize başvurusunda Bulgaristan Konsolosluğundan özel olarak randevu almanıza gerek yoktur. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bulgaristan A Tipi Vize: Bulgaristan üzerinden Romanya ve Hırvatistan’a geçiş yapmak istiyorsanız A tipi vize almak zorundasınız. A tipi vize transit vize olarak verilmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek transit vize ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 • Bulgaristan D Tipi Vize: Bulgaristan’da uzun süre konaklamak isterseniz D tipi vize almak zorundasınız. D tipi vize 180 güne kadar konaklamalı Bulgaristan vizesi vermektedir. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek uzun süreli vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ofis yetkilimiz gerekli kurumlara başvurarak vize randevunuzu almaktadır.

Bulgaristan Konsoloslukları ve Görev Bölgeleri

Türkiye sınırları içerisinde 4 adet Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır. Bu konsoloslukların görev bölgeleri ve kabul ettikleri başvuru tipleri birbirinden farklı olabilir. Bulgaristan vizesine ihtiyaç duyduğunuzda ve Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçtiğinizde yetkilimiz size en yakın Bulgaristan Konsolosluğunu iletecektir. Vize başvurusunda bulunduğunuzda bizzat konsolosluğa gitmek zorunda değilsiniz. Bulgaristan Konsoloslukları aşağıda verilmiştir:

 • Bulgaristan Ankara Konsolosluğu: Ankara’da yer alan Bulgaristan Konsolosluğu sadece D tipi vize başvurusunu kabul etmektedir. Uzun süreli vize başvurusunda Ankara’ya şahsen gitmenize gerek kalmadan vizenizi almaktayız. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimize başvurarak konsolosluğun resmî tatillerini ve çalışma günlerini öğrenebilirsiniz.
 • Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu ve Bulgaristan Bursa Konsolosluğu: A,B ve C tipi Bulgaristan vize başvurularınızı bu konsolosluklara yapabilirsiniz. Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu ve Bulgaristan Bursa Konsolosluğunun görev bölgesi tüm Türkiye illerini kapsamaktadır. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek kısa A, B ve C tipindeki vize başvurularınızı rahatça yapabilirsiniz.
 • Bulgaristan Edirne Konsolosluğu: Edirne’de yer alan Bulgaristan Konsolosluğu Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ili ve ilçelerinden iletilen Bulgaristan vize başvurularını kabul etmektedir.

Bulgaristan vize Diyarbakır Kaç Günde Çıkar?

Turist vize başvuruları haricindeki tüm vize türleri Bulgaristan Konsolosluğu tarafından 7 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Turist vize başvuruları ise 5 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Bunun nedeni olarak Bulgaristan’ın turizm potansiyelini göstermek ve ülkesine turist çekmek istemesini gösterebiliriz. Unutmayınız ki bu rakamlar kesin değildir. Bulgaristan vize Diyarbakır başvurunuzu olabildiğince erken yapmalısınız. Bulgaristan Konsoloslukları yoğun ya da resmi tatilde olabilir. Dolayısıyla vize başvuru süreciniz uzayabilir. Bulgaristan Konsoloslukları seyahat tarihinizin 3 ay öncesine kadar olan vize başvurularını kabul etmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek zahmetsiz bir şekilde Bulgaristan vizenizi alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları

Bulgaristan vize başvuru evraklarınız seyahat amacınıza göre belirlediğiniz vize türü evraklarınızdır. Vize türünüze özel olan evrakların yanı sıra vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası da bulundurulmalıdır. Bulgaristan vize başvuru evraklarınızı doldururken Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz sizlere danışmanlık hizmeti sağlayacaktır. Evraklarda hata yapmamalı ve eksik bilgi sunmamalısınız. Tüm evraklarda şahsen imzanız bulunmalıdır. Bulgaristan vize başvuru evrakları ile ilgili detaylı bilgi için Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Vize Başvuru Formu sizi Bulgaristan vize yetkilisine tanıtan bir evrak niteliğindedir. Vize başvuru formunun içerisinde adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, medeni durumunuz, pasaport bilgileriniz ve seyahatinizle ilgili sorular yer almaktadır. Vize başvuru formu ve diğer vize başvuru belgelerinizde bulunan bilgilerin birbiriyle eşdeğer olması gerekmektedir. Türkçe olarak doldurabileceğiniz evraka şahsen tarih ve imza atmalısınız. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz vize başvuru evrakı ilgili tüm sorularınızı cevaplamaya hazırdır. Herhangi bir sorunuzda ofisimiz ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi ve Schengen Vizesi

Bulgaristan’ın Avrupa Birliği üyesi olması bazı anlaşmazlıklara neden olabilir. Vize Merkezi Diyarbakır ofisi olarak sizlere sıkça sorulan bir soruları açıklamak isteriz:

 • Bulgaristan Avrupa Birliği üyesidir fakat Schengen anlaşmasına dahil değildir.
 • Bulgaristan Konsolosluğuna başvurduğunuzda Schengen vizesi alamazsınız.
 • Bulgaristan seyahatiniz için özel olarak Bulgaristan vizesi almak zorundasınız.
 • Bulgaristan çok girişli vize ile sadece Romanya ve Hırvatistan’a seyahat edebilirsiniz.
 • Bulgaristan pasaportuna sahip kişiler tüm Avrupa Birliği üye ülkelerine vizesiz olarak seyahat edebilir.
 • Bulgaristan’ın resmi para birimi Bulgar Levasıdır. Fakat siz Euro kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bulgaristan vizesi ve Schengen vizesi ile ilgili tüm merak ettiklerinizi Vize Merkezi Diyarbakır ofisimize sorabilirsiniz.

Bulgaristan Kapıda Vize Verme Uygulamasına Sahip Mi?

Bulgaristan kapıda vize verme uygulamasına sahip değildir. Bulgaristan’a yolculuk planları olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın Türkiye sınırları içerisinde vize almaları gerekmektedir. Bulgaristan sınırı Edirne ilimizde yer almaktadır. Fakat sınırda vize verme uygulaması yoktur. Bulgaristan vize Diyarbakır seyahatinizden önce edinmeniz gereken Bulgaristan vizesini Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile edinebilirsiniz.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bulgaristan sınırının Edirne ilimizde olması arabalı seyahatlere imkan kılmaktadır. Fakat Bulgaristan’a arabasıyla gitmeyi düşünen vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken bazı noktalar mevcuttur:

 • Bulgaristan seyahatinde kullanacağınız aracın kendi üstünüze kayıtlı olması gerekmektedir. Araç bir başka şirket ya da kurum adına kayıtlı ise sadece ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz.
 • Bulgaristan seyahatinizde otoyolları kullanabilmek için taşıt pulu almak zorundasınız. Bu taşıt pulu ‘vignette’ olarak adlandırılmaktadır. Vignette taşıt pulu olmayan araçlar ülkeye geri kabul edilmezler.
 • Bulgaristan seyahatinizde hem aracınızın hem ehliyetinizin uluslararası kullanıma açık olması gerekmektedir. Aracınıza uluslararası sigorta olan ‘Yeşil Sigorta’ yaptırmayı unutmayınız. Ehliyetiniz eski sistemde ise yeni sisteme geçirmeyi unutmayınız.

Bulgaristan Vize Reddi

Bulgaristan vize başvuru evraklarınızda hata olması, birbiri ile uyuşmaması ya da eksik bilgi barındırması vize reddine neden olabilir. Ayrıca Bulgaristan Konsolosluğu maddi durumuzu yeterli görmeyebilir. Bu durumlarda vize başvuru sonucunuz vize reddi olarak açıklanabilir. Vize reddi aldığınızda yatırdığınız vize başvuru ücreti geri iade edilmez. Bulgaristan Konsolosluğu’nun size vize reddi olarak sunduğu nedeni düzelterek tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek vize reddi aldığınızda hangi işlemleri yapmanız konusunda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz sunduğu profesyonel vize hizmeti ile Bulgaristan vizenizi rahatlıkla alabilmektedir. Bulgaristan vize prosedürlerini yakından takip ettiği için vize reddi alma gibi bir durumunuz olmaz. Vize başvuru sonucunuzda olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak ve kolay bir vize süreci için Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. 2024 yılı güncel vize ücretini ofisimizden öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp