Bulgaristan’a Vize Var Mı?

b. hacı 06/10/21, 20:30
Merhaba, İyi çalışmalar. Bulgaristan’a gitmeyi planlıyorum bana yardımcı olma şansınız var mıdır? Bulgaristan’a Vize var mı? Araştırdım ama sanırım vize isteniyor? Sigorta ve otel isteniyor mu? Aşı durumu nedir ben daha aşı olmadım her hangi bir aşı zorunluluğu var mıdır? Kendi aracım ile geçeceğim orada bir arkadaşım ile görüşeceğim bir sorun yaşamam değil mi ülkeye giriş yaparken? Bana sorularım hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler kolay gelsin.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkürler. Bulgaristan Vize istiyor mu sorunuzun yanıtı evet istemektedir. Süreçleri ise gereken evrakları tarafımıza getirdiğiniz takdirde dosyanızı hazırlayıp kısa süre içerisinde Bulgaristan Konsolosluğuna iletiyoruz. Ortalama 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Zorunlu seyahat sağlık sigortası ve otel rezervasyonu istenmektedir. Bulgaristan Vize istiyor mu Sorunuzun yanıtını size bildirmeye çalıştık.

Bulgaristan Vizesi gerekli evraklar ise;

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (35*45mm, beyaz arka fon ve güncel)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır (e- devletten alınabilir)
  • İkamet belgesi (e- devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (20.000 bakiyeli TL ve en az 3 aylık hesap özeti gerekir)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (Emekli belgesi, SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi)
  • Konfirme otel rezervasyonu 
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir.
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek kişilerin ise; (Muvafakatname sunmaları gerekir. Anne babaları ile ziyaret etseler bile mutlaka yapılması zorunludur)

Bulgaristan Vizesi gerekli evraklar yukarıda belirtildiği gibidir. Aşı durumu ise iki doz varsa üzerinden 14 gün geçmiş olması şarttır. Eğer aşı olmadıysanız 72 saat öncesinden PCR testi yaptırmanız şarttır. Ancak o şekilde geçiş yapabilirsiniz. Kendi aracınız ile geçiş yapacaksanız mutlaka araç ruhsatı, Uluslararası geçerli sürücü belgesi ve yeşil sigorta şarttır.

Bulgaristan’a vize var mı sorunuzun hakkında sizi bilgilendirmeye çalıştık. Danışmanlık, ücret bilgisi için müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İletişim: 0212 970 05 22

Vize Merkezi

Saygılarımızla,

Sümeyye Akyüz

Bulgaristan’a Vize var mı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.