Bulgaristan Yatırım Yoluyla Oturum İzni

s. patan 21/06/18, 16:47
Merhabalar; ben Türk Vatandaşıyım ve ayrıca Bulgaristan'da yer alabilirim.
Ayrıca vatandaş olunabilir mi?
Türk Halkı'na vize uygulama var mıdır?
Bulgaristan'da bir köyde 3 ile 10 bin Euroluk yer alsam olabilir miyim? Küçük bir işletme açsam.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba Soner Bey,

Türk Vatandaşları'nın Bulgaristan Vatandaşlığı Yatırım üzerinden vatandaşlık başvurusu yapmaları mümkündür. Belirlenen miktarda yatırım yapan kişiler ilk olarak ilgili evrakları hazırlayarak D Tipi Vize Kategorisinde Bulgaristan Uzun Süreli Vizeye başvuruda bulunur. Gerekli evrakların temin edilmesi ve elçilik/konsolosluğa sunulmasının ardından işlemleri onaylanır ise vize alınır. Kişi Bulgaristan'a giderek süreli oturma izni işlemlerini tamamlar. Süreli olarak alınmış olan oturma izni beş ( 5 ) yıl boyunca her yıl ilgili işlemler yapılarak yenilenir ve sonrasında süresiz oturma izni hakkı elde edilmiş olur. Son aşama olarak süresiz oturma izninin alınmasının ardından kişi gerekli prosedürleri yerine getirerek Yatırım Üzerinden Bulgaristan Vatandaşlık Başvurusunda bulunma hakkı elde eder. Başvuru sonucu olumlu çıkar ise çifte vatandaşlık kazanır ancak bazı durumlarda vatandaşlık başvurusunun red cevabı alması da mümkün olabilir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Bulgaristan Vize Merkezi,

Evrim N. 

bulgaristan vatandaşlığı yatırım

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
S. Şenyüz 03/04/19, 17:38

Merhaba, Türk yatırımcıları için Bulgaristan'da şirket kurma ve askerlik tecili ile ilgili yürütülecek olan süreç hakkında ayrıntılı bilgi aktarabilir misiniz? Bulgaristan vatandaşlığı yatırım konusu hakkında danışmanlık sağlamanız mümkün müdür ? Geri dönüşünüzü rica ederim. İyi çalışmalar.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 15/04/19, 17:36

Merhaba Sayın Şenyüz,

Yatırım Yoluyla Bulgaristan Vatandaşlığı hakkında ayrıntılı bilgilere ilgili sayfayı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Türkiye Burgaz Başkonsolosluğu'nun web sayfasında yer alan bilgiye göre; Bulgaristan'da kurulan şirket üzerinden askerlik ertelemesi yapılır. Bununla birlikte Türkiye'de kurulu firmaların Bulgaristan'da faaliyet gösteren temsilcilikleri üzerinden askerlik ertelemesi yapılamamaktadır. Bulgaristan'da şirket açmak yoluyla elde edilen oturum izni hakkında ayrıntılı bilgi için ikamet bölgenize en yakın Bulgaristan Vize Merkezi ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Askerlik tecili ile ilgi olarak Bulgaristan'daki Türkiye temsilciliklerinden güncel bilgiyi almanızı öneririz.

Saygılarımızla,

Nejla B.

Evrim N.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E. cangert 08/11/19, 16:06

Merhaba bulgaristan da calisma izni ile oturma iznim var ise bulgaristandan ev almam mümkün mü ev alırsam daha sonra vatandaşlık için şansım olur mu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 08/11/19, 16:07

Merhaba, Bulgaristan'da alınan mülk üzerinden bir vatandaşlık hakkı mevcut değildir. Bulgar vatandaşlığı; doğumdan veya yatırımcı statüsünden alınan oturumlarda alınabilmektedir.

Bulgaristan Vize Merkezi, 

Özlem D.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
İ. Temiz 09/11/19, 12:07

Bulgaristan da Silistre bölgesinde danışmanlık şirketini 2014 yılında kurduk ve ilk oturumumuzu 2015 yılında aldık. 3 senedir 1 er yıllık aralıklarla verilmiş olan oturumumuz var. 5 sene süresi dolduktan sonra vatandaşlık başvurusu yapabilir miyim?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 09/11/19, 12:08

İlhan Bey Merhaba, Bulgaristan'da kurulan şirket üzerinden vatandaşlık alınamıyor, belli bir süre sonucunda Bulgaristan'da kalma şartlarını sağladıysanız aldığınız oturum uzun süreli oturuma çevrilmektedir.

Saygılarımızla,

Özlem D.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.