Bulgaristan vizesi reddi

h.alınmış 03/02/17, 16:46
Kosovadan Türkiye'ye gitmek için bulgaristan konsolosluğuna Bulgar transit geçiş vize başvurusu yaptım. Bulgar Transit vizesi vermediler. Bulgaristan Vizesine 10. madde Red geldi. Bulgaristan konsolosluğu pasaportları 1 hafta sonra gel al dediler red mektubunu yazıp ımzalamak ıcın de 1 hafta bekledim. gidiş amacımı inandırıcı bulunamamış.Belgelerinizi gozden geçirin ve yeniden başvurabilirsiniz dedi bulgaristan vize departmanındaki sorumlu. sn vize merkezi yetkilisi sizin aracılığınızla yeniden başvurmak istiyorum, profesyonel destek almak ve vizemi almam pasaportumun sicili için çok onemli. 3 şengen ve amerika vizem var, ucajka gideceğim ulkeleye gidebilirim ancak sicilimi temizlemem gerektiğini düşünüyorum.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Bulgaristan vize reddi durumunda  Bulgaristan Konsolosluğu tarafından pasaportla beraber red mektubu verilmektedir. Bu mektupta red kararının gerekçeleri yer almaktadır. Gerekçeli karar kişisel itiraz dilekçeniz ve destekleyici belgelerle istanbuldaki ofisimize randevu alarak ziyared ediniz. Başvuru tekrar incelemeye alınır  ve karar da değişebilir. Bulgaristan vize başvurunuz reddedildiyse olası ret nedenlerine yönelik çözüm odaklı çalışma yürütmek ve sorunsuz bir başvuru süreci için Bulgaristan vizesi konusunda uzman müşteri temsilcimizden destek alınız:

Saygılarımızla, Bulgaristan Vize Merkezi

Nejla B.

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/02/19, 21:45

Bulgaristan Vizesi Ret Nedenleri

Bulgaristan viznize red gelmesi olası ya da sıradan bir olay değildir. Bulgaristan vize reddi çoğunlukla aşağıdaki durumlar ve benzeri durumlara istinaden verilmektedir.

  • Davetiyeyi 2 kez kullandıysanız veya davetiyeniz süresi geçmişse,
  • Vize evraklarınız eski tarihli yada banka hesabınızda bakiye kalmamış ise,
  • Hotel rezervasyonunu yapmış fakat hoteli aradıklarında konfirme edilmemiş ise (Booking bunu hep yapıyor, bu nedenle bulgar vize başvurularında onaylı belge temin ediliyor)
  • Bu ve bunun gibi durumların doğal bir sonucu olarak gidiş amacınıza indırıcı gelmedi ise
  • ilk vize başvurunuz, yaşınız genç ve seyahat gecmişiniz yok ise
  • Önceki  Bulgaristan vizenizi yanlış kullandınız, vize ihlalinde bulundunuz, yasadışı faliyet yuruttünüz, turistik vize ile ticari faliyet yuruttünüz.
  • Ülkeyi kucultucu davranışlarda bulundunuz/uygun davranmadınız gibi 100 lerce sebep var

Bulgaristan vize reddi durumu, hatanızı iyi değerlendırıp çözüm odaklı destek aldığınızda telafisi mümkün bir durumdur. Daha once vizelerinizin olması bir artıdır fakat garanti vize alacağınız anlamına gelmez,  Mesai saatlerimiz içerisinde ofisimizi ziyaret ederek Bulgaristan vize uzmanlarımızdan seyahat amacınızı anlatan kapsamlı bir dilekçe ile yeni bir Bulgar vize başvurusu yapmalarını talep etmelerini isteyebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi, Nejla B.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
ö. faruk öztürk 18/06/19, 23:35

benim vizem reddedildi ama böyle bir mektup yok

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O. Canan 10/04/20, 14:57

Merhaba , ben geçen ay Bulgaristan vizesine başvurdum ve ret aldım. Tekrar başvuru yapabilir miyim yoksa üzerinden belli bir süre geçmesi gerekir mi. Açıkçası başvurduğum firma çok ilgilenmedi neden ret aldığımı da anlayamadım. Sizden başvuru yapsam siz garanti vize veriyor musunuz, kesin vize alabilir miyim veya garanti vize almanın bir yolu var mıdır?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 10/04/20, 14:58

Merhaba, Vize Merkezine ulaştığınız için teşekkür ederiz. Tüm vize başvurularında olduğu gibi Bulgaristan vize başvuruları da Konsolosluk kararına bağlı olarak vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. Başvuran kişinin ret alma ihtimalini minimuma indirebilmek için, durumunu detaylı bilinmesi, doğru vize için başvuru yapılması ve evrakların eksiksiz hazırlanması gerekir. Bu sebeple, kurum olarak kişisel başvuru yapmak yerine daima deneyimli aracı firma aracılığı ile başvurmanızı tavsiye ederiz.

Bulgaristan Vize Reddi İtiraz

Bulgaristan vize reddi alan her kişi, belli bir süre içinde reddine itiraz etme hakkına sahiptir. Konsolosluk imzanız karşılığında size ret sebebini açıklayan bir mektup vermektedir. Bu mektupta belirtilmiş ret sebebini ortadan kaldıracak ek evrakları ve itiraz dilekçenizi sunarak başvurudan sonra 14 gün içinde şahsen itiraz edebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise yeni başvuru yapmaktır, ancak ret kararının tekrarlanmaması için ret sebebinin bilinmesi ve ona göre tekrar başvuru yapılması sağlıklı olacaktır.

Size önerim, öncelikle hangi sebeple ret verildiğini firmanız aracılığı ile öğrenmeniz olacaktır.Eğer bu mümkün değilse yine devize alma şansınız vardır. Vize Merkezinde yapılan tüm başvurularındosyaları titizlikle hazırlanmaktadır. Müşteri temsilcilerimiz sizinle detaylı görüşme yaparak hikayenizi öğrendikten sonra, durumunuzun gerektirdiği en doğru şekilde başvuru yapmanızı sağlayacaktır. Garantili vize başvurusu hiçbir ülkede söz konusu değildir. Son karar daima ilgili Konsolosluğa aittir, ancak iş tecrübesine sahip doğru bir aracı her zaman durum kurtarabilir. Vize Merkezi olarak biz daima yolcularımıza doğru bilgi vermeyi, başvuru dosyanızda eksik evrak ve açık bırakmadan hazırlamayı amaçlamaktayız. Gidiş amacınızı tam anlamıyla açıklayan evraklar ve gerekirse kişinin durumunu izah eden Bulgarca dilekçe ile Bulgaristan Konsolosluğu'na durumunuz anlatılmaktadır. Dolayısıyla açık, net ve eksiksiz hazırlanan her başvurunun da olumlu sonuçlanma olasılığı artmaktadır. Firma olarak bu konuda tecrübemiz yıllar içinde yapılan başarılı vize başvuruları ile sabittir.

Bulgaristan vize reddi itirazı yapmak için şu an geç kalmış bulunuyorsunuz, ancak yeniden başvuru yapma şansınız her zaman var. Tekrar vize başvurusu yapmanızda hiçbir sakınca yoktur. Gidiş tarihlerinize karar verdikten sonra 0212 970 05 22 numaralı hattımızı arayarak ülke uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.Vize Merkezi olarak size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Saygılarımızla,

Nejla Balpınar

Bulgaristan vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 13218
Telefon
x