Bulgaristan Vizesi için nereye başvurulur

E. ERGÜRLER 05/10/21, 20:41
Merhabalar, Bulgaristan Vizesi için nereye başvurulur? Ben ve eşim Bulgaristan’a gideceğiz seyahatimiz o yönde bir hafta kadar kültürel bir gezi planladık. İkimiz de emekliyiz yeterli banka hesabımız da var ve bizim yanımızda küçük torunda gelecek yaşı 17 torunumuz için hangi evraklar gerekir? Vize için gereken belgeler nedir ve kaç günde sonuçlanmaktadır? Daha yeni aşı olduk tek doz aşı olmamıza rağmen PCR ister mi? Bize sorular hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim. Kolay gelsin.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkürler. Sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız. Bulgaristan Vizesi için başvuru için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bulgaristan konsolosluğu c tipi kısa süreli vizelerde şahsen başvuru değil sadece acenteler ile başvuru kabul etmektedir. Bulgaristan vizesine başvuru için en az 15 gün öncesinden tarafımıza gereken evrakları ulaştırabilirsiniz. Vize değerlendirme süreci minimum 10 iş günü maksimum 15 iş günde sonuçlanmaktadır. Genelde 10 gün ve tek giriş olarak sonuçlanır.

Bulgaristan vizesine başvuru için gerekli evraklar ise;

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (35*45mm, beyaz arka fon)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır (e- devletten alınabilir)
  • İkamet belgesi (e- devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (20.000 bakiyeli TL ve en az 3 aylık hesap özeti gerekir)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (Emekli belgesi, SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi)
  • Konfirme otel rezervasyonu 
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir.
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek kişilerin ise; (Muvafakatname sunmaları gerekir. Anne babaları ile ziyaret etseler bile mutlaka yapılması zorunludur)

Bulgaristan Vizesi için başvuru yapmadan önce torununuz için muvafakatname almanız şarttır. Noterden alınabilir. Aşı durumunuz ise tek doz olduysanız ikinci doz yaptırmanıza daha zaman varsa PCR testi ile geçebilirsiniz. Bulgaristan Vizesi için nereye başvurulur konusunda sizi bilgilendirdik. Danışmanlık, ücret bilgisi için Müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İletişim: 0212 970 05 22

Vize Merkezi

Saygılarımızla,

Sümeyye Akyüz

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.