Bulgaristan vizesi Adli sicil kaydı

s. yıldırım 05/03/21, 10:01
Selamlar ben Erzurum’dan yazıyorum ismim Samet. Abim ile Bulgaristan vize almak isteriz. Bize çıkar mı? Daha önce benim yurt dışı deneyimim olmadı ama sicilimde işlenen bir suç vardır. Yani adli sicil kaydım var. Eğer Bulgaristan vizesi Adli sicil kaydı gerekiyor mu? Başvuru da bulunursam gerekli evraklar nelerdir? Ve gidiş tarihimden en az kaç zaman önce başvuru da bulunmam gerekli? Bulgaristan’a sadece bir arkadaşımızın yanına gitmek istiyoruz. Arkadaşımız oraya yıllar önce gidip evlendi Bulgar bir kadın ile ve orada yaşamaya başladı bizimde eğer böyle bir sansımız olursa durumlar nasıl ilerler? Teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Turistik vize Bulgaristan için daha önce yurt dışına çıkıp çıkmamanızdan ziyade eğer çıkmış olsaydınız zaman aşımı ya da ihlali var mı diye sorgulama yaparlar. Ve bunun dışında Adli sicil kaydı Bulgaristan vizesi için istenmemektedir. Bu sebeple adli sicil kaydınızdan dolayı sorun yaşamazsınız.

Bulgaristan Turistik vize için gerekli evraklar ise;

  • İkamet belgesi
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı (7-10.000 bakiyeli TL)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (emekli belgesi,
  • SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi. vb.)
  • Konfirme otel rezervasyonu  -kurumuzdan temin edilebilir
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir
  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (Beyaz arka fon, güncel olmalı)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği (e- devletten alınabilir)

Ve gidiş tarihinizden en 10 gün öncesinden vizeye başvuru da bulunabilirsiniz. Ortama Bulgaristan Turistik vize başvuru sonuçlanma süresi ise 7-10 iş günüdür. Bu durum ev evraklar ya da eksik belge talep edilirse uzayabilmektedir. Bulgar vatandaşı ile tanışıp evlilik üzerinden oturum almak ve ya çalışmak isterseniz evlendikten sonra evliliğinizi her iki ülkede tanıtmanız gereklidir. Tanıttıktan sonra oturum ya da çalışma izni için birçok husus vardır. Eğer bu konuda ve Turistik vize Bulgaristan, Bulgaristan vizesi Adli sicil kaydı hakkında danışmanlık almak için İletişim:0212 970 05 22 numaralı hattan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Sümeyye Akyüz

Bulgaristan Turistik vize

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 55222
Telefon
x
POI