Bulgaristan Vize

Bilgi Sayfasına Dön
 • M. A 10 Ara 2020, 17:19
  Merhaba, Bulgaristan vize ile ilgili öğrenmek istediğim şeyler var. Bulgaristan’a vize alırken istenen şartlar nelerdir, ne kadarlık vize alabiliriz. Mesela tapu gösterirsek veya banka verirsek uzun süreli vize alabilir miyiz?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 10 Ara 2020, 17:19

  Bulgaristan için vize başvurularında sizden istenen belli başlı evraklar vardır ve bunları sunmak dışında başka bir şart aranmamaktadır.  Bulgaristan’a vize almak  schengen ülkelerine nazaran nispeten daha kolay, hızlı ve az evrak gerektiren bir işlemdir. 

  Burada önemli olan fark şudur ki; Bulgaristan için vize alınırken sadece Bulgarista’a giriş yapabileceğinizi bilmeniz gerekir. Avrupa Birliği ülkesi olması sebebiyle schengen vizesi ile sık sık karıştırılmaktadır. Basitçe ifade ile: Bulgaristan'dan alınan vizesi ile Schengen bölgesine girilemez, ancak tam tersi Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapılabilir. Geçişlerde nihai karar  tamamen sınır görevlisine ait olduğu da unutmamak gerekir.

  Bulgaristan için alınan vizelerinin kullanımı ile ilgili prosedür tüm Avrupa ülkeleri vizeleri ile aynıdır, yani 6 ayda 90 gün sınırı vardır. 6 ay içinde en fazla 90 gün( 3 aylık) kalış hakkı verilir. Bundan daha uzun süre kalması gereken kişilerin oturum başvurusu yapması gerekmektedir.  

  Bulgarista’a yuristik amaçlı seyahatlerde verilen vizeler genellikle kısa süreli ve tek girişlidir.  En fazla 15 gün kalışlı ve tek girişli verilmesi öngörülüyor. Multi Turistik vizeler daha nadir verilmektedir ve  öncesinde birden fazla Bulgaristan ve/veya Schengen vizelerinin olması istenir. Bunun yanı sıra Bulgaristan için vize başvurunuzda Sunacağınız tapu, yüksek bakiyeli banka gibi evraklar da olumlu karar çıkmasında faydalı olabilir.  Bulgaristan Turistik vizelerinde  otel rezervasyonu beyan etmek zorunluluğu vardır. Amacınız  uzun süreli vize almak ise  periodik ziyaretler için ileri tarihli otel rezervasyonları gösterebilirsiniz. Talep ile ilgili karar, dosyanızı inceleyen Bulgaristan Konsolosluğu vize yetkililerine aittir.

  Son olarak Bulgaristan vize talebinde bulunan T.C. vatandaşlarının pasaportunda daha önce kullanılmış olsa bile geçerli bir schengen vizeniz varsa, bu vize ile Bulgaristan’a girişiniz mümkün olduğu için, yeni vize başvurusu kabul edilmemektedir. Bu gibi durumlarda başvuru dosyası geri verilir, ancak vize ücretiniz Konsolosluk tarafından iade edilmez.

  Saygılarımızla

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • U. L 14 Ara 2020, 14:38

  İyi günler, Bulgaristan vize için nereye başvurmam lazım ve hangi evraklar gerekiyor? Vizem kaç günde çıkar? Bilgi verebilir misiniz?

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 14 Ara 2020, 14:55

  İyi günler, Öncelikle Bulgaristan'a vize başvurusu yapabilmeniz için gidiş amacınızı belirtmeniz lazım. Gidiş amacınıza göre vize tipleri değişmektedir, bunun için buna uygun olarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Gidiş amacınız belirlendikten sonra başvuru yapmak istediğiniz kuruma göre evraklarla ilgili prosedürü öğrenmek için bilgi alabilirsiniz. 

  Başvurmak için istenilen evrakları öğrenip bir sorun olmadan ilerlemiş olursunuz. İstenilen evraklar gidiş amacınıza göre değişmektedir. Kısa süreli ziyaret vizeleri 5 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu vizelerin dışındaki Bulgaristan vize türleri (D vizesi ve Oturum vizesi)gibi vizeler daha uzun süre ile sonuçlanmaktadır.

  Bulgaristan turistik vize başvuru süreci şu şekildedir:

  • Bilgi almak
  • Evrak hazırlamak
  • Başvuru yapmak
  • Pasaport teslimi

  Bulgaristan'a vize için şahsi başvuru yapmak gerekmiyor. Bu yüzden evraklarınızı hazırladıktan sonra ve evrak teslim almak için aracı kuruma gitmenize gerek yok. Yapmanız gereken sadece evraklarınızı kargo ile bize göndermek.

  Vize Merkezi Görevlilerimiz evraklarınızı kontrol eder, eksik bir evrakınız var ise sizinle iletişime geçer eğer eksik evrakınız yok ise sizin adınıza başvuru yapmak için dosyanızı hazırlar. Vize Bulgaristan dosyanızı konsolosluğun istediği şekilde hazırlayıp, başvuru formunu doldurduktan sonra konsolosluğa başvurunuzu yapar.

  Konsolosluk başvurunuzu 1 hafta içinde değerlendirir ve aracı olan kuruma pasaportunuzu teslim eder. Eğer ki vizeniz Ret ile sonuçlanırsa bu durumda kişi ret mektubunu imzalamak ve pasaportunu almak için şahsen Konsolosluğa gitmesi gerekir. Ret olduğu zaman aracı  olan kurum kişi adına işlem yapmamaktadır.

  Başvuran kişi randevu almadan konsolosluğa gidebilir, itiraz dilekçesini veya varsa red sebebini ortadan kaldırmak için itiraz başvurusunda bulunabilir. Tekrar değerlendirmeye alıp almayacağını konsolosluk kendisi belirler.

  İkamet ettiğiniz bölge hangi Bulgaristan Konsolosluğuna bağlı ise oradan başvuru yapabilirsiniz. Bulgaristan vize başvuru koşulları için sorunuza yanıt vermeye çalıştık. Daha detaylı bilgi aktarımı için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizi 0212 970 05 22 telefondan arayabilir e-mail yoluyla sorularınızı sorabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz size hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

  Sezgül. K

  bulgaristan vize

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • d.ala 13 Oca 2021, 14:55

  Bulgaristan vize için neler yapmak gerekiyor? Vize başvurusu nasıl yaparım? Nasıl bir yol izlemeliyim?

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 13 Oca 2021, 15:03

  Merhaba, Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sormuş olduğunuz soru hakkında size yardımcı olmayı çok isteriz. Bulgar vize konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  Bulgaristan’a vize almak için öncelikle ziyaret amacınızı belirleyip sonrasında hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini öğrenmeniz gereklidir.

  Bulgar vize çeşitleri kısa süreli C tipi vize kategorisinde turistik, ticari aile ziyareti vize türleri girmektedir. Bulgaristan transit vize ise kısa süreli vize kategorisi içindedir, C tipi vizedir.

  Bulgaristan D tipi vize ise 90 günden daha uzun sürecek olan seyahatler için başvuru yapılan vize türüdür. Bulgaristan turistik amaçlı yapılan ziyaretlerde vizeler en fazla 15 güne kadar onaylanmaktadır.

  Ticari ve transit vizeler uzun süreli ve Bulgaristan’a gerçekleştirilecek 1’den fazla seyahat gerekçelendirdiği takdirde uzun süreli çok giriş çıkışlı olarak çıkabilmektedir.

  Ayrıca eş üzerinden oturum vizesi Bulgaristan’da şirket kurmak amacıyla Bulgaristan oturma izni isteniyorsa D tipi vize başvurusunda bulunulmalıdır. D vize ile Bulgaristan’a giriş yapıldıktan sonra orada oturum izni alınmalıdır. Bulgaristan turist vizesi ise başvuru sonrası ortalama 5 mesai günü içerisinde neticelenmektedir. Ama vize başvuru ve neticelenmesi sırasında eksik belge ya da net olmayan bilgiler olduğu takdirde Bulgar konsolosluğu bu süreci uzatabilir.

  Hangi vize başvuruda bulunursanız bulunun Bulgaristan vize talebinde bulunmak için gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız gerekecektir. Ancak başvurudan önce sorunuz hakkında danışmanlık almak, güncel evrak listesini öğrenmek ve temin etmek ve nasıl bir yol izlemeniz konusunda size yardımcı olacak ve ayrıca randevu almak için Vize merkezi müşteri temsilcilerimizi arayabilir veya ziyaret edebilirsiniz. Ve sorunsuz kısa sürede başvurmanızda yardımcı olunacaktır.

  Detaylı bilgi için arayınız. Tel:0212 970 05 22

  Saygılarımızla,

  Vize Merkezi

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • s.karacadağ 05 Şub 2021, 16:37

  Selamlar ben Erzurum’dan yazıyorum ismim Samet. Abim ile Bulgaristan vize almak isteriz. Bize çıkar mı? Daha önce benim yurt dışı deneyimim olmadı ama sicilimde işlenen bir suç vardır. Yani adli sicil kaydım var. Eğer Bulgaristan için vize başvurusunda bulunursam gerekli evraklar nelerdir? Ve gidiş tarihimden en az kaç zaman önce başvuru da bulunmam gerekli? Bulgaristan’a sadece bir arkadaşımızın yanına gitmek istiyoruz. Arkadaşımız oraya yıllar önce gidip evlendi Bulgar bir kadın ile ve orada yaşamaya başladı bizimde eğer böyle bir sansımız olursa durumlar nasıl? Teşekkür eder yardımlarınızı rica ederim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 05 Şub 2021, 16:45

  Merhaba Samet Bey size sorunuz için yardımcı olacağız. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Vize Bulgaristan için daha önce yurt dışına çıkıp çıkmamanızdan ziyade eğer çıkmış olsaydınız zaman aşımı ya da ihlali var mı diye sorgulama yaparlar. Ve bunun dışında vize için Adli sicil kaydı istenmemektedir. Bu sebeple adli sicil kaydınızdan dolayı sorun yaşamazsınız.

  Bulgaristan için vize başvurusu için gerekli evraklar ise;

  • İkamet belgesi
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı. (7-10.000 bakiyeli TL)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (emekli belgesi,
  • SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi. vb.)
  • Konfirme otel rezervasyonu  -kurumuzdan temin edilebilir
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir
  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (Beyaz arka fon, güncel olmalı)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği (e- devletten alınabilir)

  Ve gidiş tarihinizden en 10 gün öncesinden vizeye başvuru da bulunabilirsiniz. Ortama Vize Bulgaristan başvuru sonuçlanma süresi ise 7 iş günüdür. Bu durum ev evraklar ya da eksik belge talep edilirse uzayabilmektedir. Bulgar vatandaşı ile tanışıp evlilik üzerinden oturum almak ve ya çalışmak isterseniz evlendikten sonra evliliğinizi her iki ülkede tanıtmanız gereklidir. Tanıttıktan sonra oturum ya da çalışma izni için birçok husus vardır. Eğer bu konuda ve Bulgaristan vize hakkında daha ayrıntılı danışmanlık almak isterseniz.

  İletişim:0212 970 05 22

  Vize Merkezi

  Sümeyye Akyüz

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • z. cantürk 24 Haz 2021, 16:07

  Merhaba, Bulgaristan vize konusunda sizden detaylı bilgi rica etmek istiyorum. Yeğenimin Okul mezuniyet töreni var Temmuzun 5’nde orada olmam gerekli. Gerekli evraklar konusunda neler toplamam gerekir? Ve ne zaman sonuçlanır tahmini size ulaştırsam evrakları? Bu arada Balıkesir’de oturuyorum. İstanbul’a göndersem evrakları nasıl ilerleriz süreç uzar mı? Ve ben çalışan biri değilim emeklilik belgemi sunmak istiyorum emekli maaşım ve yeterli banka hesabımda var. Çünkü bir siteden çalışmama durumunun sorun olabileceğini okumuştum. Böyle bir zorunluluk var mı? Bana tüm süreçler hakkında bilgi ulaştırırsanız çok memnun kalırım. Sizinle çalışmayı isterim. Kolay gelsin İyi çalışmalar.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 24 Haz 2021, 16:10

  Merhabalar, Sormuş olduğunuz sorular hakkında size yardımcı olmayı isteriz. Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bulgaristan’a vize başvurusunda başvuruşunuzu gereken evrakları tamamladıktan sonra sorun olmadan başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bulgaristan için vize başvuru yapmadan en az gerekli evrakları tarafımıza en erken 14 gün öncesinde ulaştırmanız sağlıklı olacaktır. Ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanmakta olup Bulgaristan konsolosluğunun resmi tatil günleri ya da eksik evrak talebi gelirse bu süreç bazen uzayabilmektedir.

  Balıkesir’de ikamet etmeniz sorun olmayacaktır. Bulgaristan turistik vize başvurusu diğer vizelere göre nispeten daha kolay alınan bir vize türüdür.

  Bulgaristan için vize gerekli evraklar ise;

  • Pasaport (En az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (Beyaz arka fon, güncel olmalıdır)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır (e- devletten alınabilir)
  • İkamet belgesi (e- devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (7000-10.000 bakiyeli TL)
  • Kişinin mesleki durumunu gösteren evrak (Emekli belgesi, SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi. vb.)
  • Konfirme otel rezervasyonu  -kurumuzdan temin edilebilir
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir.
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek kişilerin ise; Muvafakatname sunmaları gerekir. (Anna babaları ile ziyaret etseler bile mutlaka yapılması zorunludur)

  Bulgaristan’a vize alırken illaki çalışma durumunuzun olması gerekememektedir. Bulgaristan turistik vize için yeterli banka hesabınızı göstermeniz yeterli olmaktadır. Bulgaristan vize hakkında sizi detaylıca bilgilendirdik. Danışmanlık almak için iletişim:0212 970 05 22 numaralı hattan Vize Merkezi Müşteri temsilcilerimize ulaşabilir bilgi alabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  Vize Merkezi

  Sümeyye Akyüz

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • i. genç 12 Tem 2021, 15:48

  Merhabalar, Bulgaristan’a gideceğim daha önce vizem olmadı yani hiç yurtdışına çıkmadım. Sadece gittiğim yer Kıbrıs oldu. Bulgaristan vize için neler yapmak gerekiyor? Vize başvurusu nasıl yaparım? Ve benimle gelecek kız kardeşim var 15 yaşında onun için hangi evraklar gerekir? Kendi aracım ile gideceğim ve bu arada Manisa’da ikamet etmekteyiz. İstanbul’dan bu işlemleri biz gelmeden de bizim adımıza yapıyor musunuz? Ve ülkeye girişte hangi detaylara dikkat etmemiz gerekir? PCR ya da karantina var mı ve sorunlu mu? Tüm sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim teşekkür ederim İyi çalışmalar.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 12 Tem 2021, 15:55

  Merhabalar, Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Öncelikle daha önce yurt dışına çıkıp çıkmamanız olumsuz etkilemez. Bulgaristan için vize alırken bizzat gelmeniz gerekmez Türkiye’de hangi şehirde ikamet ettiğiniz önemli değildir. Gereken evrakları tarafımıza kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz. Kız kardeşiniz için ise mutlaka noter onaylı muvafakatname gereklidir. Anne baba ile seyahat etse bile mutlaka gereken evraklardan biridir.

  Bulgaristan’a vize için gereken evraklar ise;

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (Beyaz arka fon, güncel olmalı 3 ay)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır (e- devletten alınabilir)
  • İkamet belgesi (e- devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (7-10.000 bakiyeli TL)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (emekli belgesi, SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi. vb.)
  • Konfirme otel rezervasyonu  -kurumuzdan temin edilebilir
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir.
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek kişilerin ise; Muvafakatname sunmaları gerekir.

  Bulgaristan vize aldıktan sonra sınırdan geçerken mutlaka negatif ibraz edilecek PCR testi gereklidir. Aşı durumumuz varsa şayet 2 doz olmak durumunda değiliz. Tek doz aşı durumu olsa bile negatif PCR ile geçiş yapabilmektesiniz. Bulgaristan için vize konusunda size yardımcı olmaya çalıştık. Başvurunuz ise ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Danışmanlık almak için iletişim: 0212 970 05 22 numaralı hattan Müşteri temsilcilerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

  Vize Merkezi

  Sümeyye Akyüz

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • y. öztürk 15 Eyl 2021, 15:30

  Merhabalar, Bulgaristan’a gitmek istiyorum Hastanede tedavi gören yakın bir arkadaşımı ziyaret etmeyi planlamaktayım. Ama davetiye istemekle yormak istemiyorum kendisini ve ailesini. Sadece Turistik olarak gidip döneceğim bir iki gün kalış sağlayacağım. Bulgaristan vize olarak nasıl bir başvuru yapmam gerekir? Ortalama kaç gün içerisinde sonuçlanmaktadır ve zorunlu karantina yok diye biliyorum ama sınırdan geçerken açıkçası bir sorun yaşamak istemem işten iki gün izin alacağım için karantina falan beni zor durumda bırakır bu arada aşı tek doz aldım ikincisini olmadım. Nasıl bir durumla karşılaşırım? Sorularım hakkında bana yardımcı olursanız şayet çok sevinirim. Teşekkür ederim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 15 Eyl 2021, 15:35

  Merhaba, Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkürler. Sorularınız hakkında size yardımcı olmayı çok isteriz. Bulgaristan'a vize ziyaret vizesi olarak değil sizin de belirttiğiniz üzere turistik olarak başvuru yapabilirsiniz. Bulgaristan için vize ortalama 15 iş gününde sonuçlanmakta olup genelde 10 günlük ve tek giriş olarak sonuçlanmaktadır.

  Bulgaristan'a vize için gereken evraklar ise;

  • Pasaport (En az 1 sene geçerliliği olmalıdır)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (Beyaz arka fon, güncel olmalı en az 3 ay, 35*45mm olmalıdır)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır (e- devletten alınabilir)
  • İkamet belgesi (e- devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (7-10.000 bakiyeli olmalıdır)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (emekli belgesi, SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi. vb.)
  • Konfirme otel rezervasyonu  -kurumuzdan temin edilebilir
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir.
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek kişilerin ise; Muvafakatname sunmaları gerekir. (Anne babaları ile ziyaret etseler bile mutlaka yapılması zorunludur)

  Bulgaristan için vize başvurusunda bulunup olumlu sonuçlandıktan sonrası ise, Sınırdan geçişlerde ikinci doz şartı olmaksızın negatif olması şartı ile 72 saat öncesinde yapılmış PCR testi ile geçiş yapabilmektesiniz. Zorunlu bir karantina yoktur. Bulgaristan vize hakkında sizi bilgilendirmeye çalıştık. Danışmanlık ve ücret konusunda bilgi için iletişim: 0212 970 05 22 numaralı hattan Müşteri temsilcilerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  Vize Merkezi

  Sümeyye Akyüz

   

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • e. nur 12 Eki 2021, 18:52

  Merhabalar, Küçük kızım ile Bulgaristan’a seyahat etmeyi planlıyorum. Ev hanımıyım Bulgaristan Vize hakkında sizlerden süreç hakkında bilgi alma şansım var mıdır? Bu arada ev hanımıyım ama eskiden sigorta girişim var çalışmadığım için bir sorun yaşar mıyım? Kızım ise 4 yaşında vize istenir değil mi bebek olduğu için bazı ülkeler istemiyor çok emin olmamakla beraber. Gereken evraklar, süreç nedir? Kolay alınır mı? Şahsen gelmem gerekirse İstanbul’dan halledebilir miyiz? Sorularım için sizlerden geri dönüş beklemekteyim. Sizden danışmanlık almak isterim. Teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 12 Eki 2021, 18:59

  Merhabalar, Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkürler. Sorularınız için yardımcı olacağız. Bulgaristan'a Vize işlemleri için süreç şu şekilde ilerlemektedir; En az 15 gün öncesinden evraklarınızı tarafımıza ulaştırmanız gerekir, zaten 10 iş gününde ortalama olarak sonuçlanmaktadır. Şahsen gelmeniz gerekmez gereken evrakları ve ödemeyi tarafımıza getirdikten hemen sonra dosyanızı hazırlar ve Konsolosluğa iletiriz. Bulgaristan Vizesi nispeten diğer vize türlerine göre daha rahat bir şekilde sürecini tamamlar.

  Bulgaristan'a Vize işlemleri için gerekli evraklar ise;

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (35*45mm, beyaz arka fon ve 3 ay güncel)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır (e- devletten alınabilir)
  • İkamet belgesi (e- devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (20.000 bakiyeli TL ve en az 3 aylık hesap özeti gerekir)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (Emekli belgesi, SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi)
  • Konfirme otel rezervasyonu
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir.
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek kişilerin ise; (Muvafakatname sunmaları gerekir. Anne babaları ile ziyaret etseler bile mutlaka yapılması zorunludur)

  Bulgaristan Vizesi için yukarıda ki evrakları tamamlayıp tarafımıza ulaştırmanız gerekir. Kızınız için muvafakatname gereklidir. Tüm işlemleri siz gelmeden de bizler yönetebiliriz. Bulgaristan Vize konusunda sizi bilgilendirmeye çalıştık. . Danışmanlık ve ücret bilgisi için Vize Merkezi Müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  İletişim: 0212 970 05 22

  Vize Merkezi

  Sümeyye Akyüz

  Bulgaristan Vize

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • a. alper 08 Mar 2022, 09:18

  Merhabalar, Bulgaristan için sizden bilgi rica edeceğim. Bulgaristan vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. Kayak yapmaya Bansko’ya gideceğim. Satın alınmış otel rezervasyonum bulunmaktadır. Şirketten çalışma arkadaşlarımızla beraber bir organizasyona katılacağız açıkçası ilk vizemiz ve sorun çıksın istemiyoruz. Neler gerekir hangi evrakları toparlayalım? Karantina ya da zorunlu aşı durumu var mıdır? Birde engelli bir arkadaşımız var grupta bu arkadaşımız için ekstra farklı bir evrak isteniyor mu? Ve son olarak araç ile geçiş yapacağız ortalama 5 kişi kadar gideceğiz aksilik olmazsa eğer araç için neler gereklidir? Bu konularda yardımlarınızı rica edeceğim. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 08 Mar 2022, 09:20

  Merhaba, Vize merkezi olarak size yardımcı olmayı çok isteriz. Bulgaristan'a gitmek için vize konusunda ilk adım olarak gereken evrakları tarafımıza iletmeniz gerekir ardında ise evraklarınız incelenir ve hazırlanır konsolosluğa iletilir. Bulgaristan'a vize ortalama başvurudan hemen 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

  Bulgaristan'a gitmek için vize gerekli evraklar;

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (35*45 mm ebatlarında olup, beyaz arka fonlu olmalıdır)
  • Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır (E- devletten alınabilir)
  • İkamet belgesi (E- devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü ıslak imzalı olmalıdır. (20.000 bakiye ve 3 aylık hesap dökümü gerekir)
  • Başvuranın mesleki durumunu ispatlayan belge (Emekli belgesi, İşe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi)
  • Otel rezervasyonu (Kurumumuzdan temin edilebilir)
  • Seyahat sağlık sigortası (Kurumumuzdan temin edilebilir)
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek yolcuların; (Muvafakatname sunmaları gerekir. Baba ve anneyle ziyaret etseler dahi yapılması zorunludur)

  Bulgaristan'a vize aldıktan sonra pandemi ile alakalı ise zorunlu karantina yoktur, Aşı ise iki doz olup aşı kartınız yanınızda olmalıdır ve aşı olmayan yolcular ise 72 saat içerisinde PCR testi yaptırılmalıdır. Araç için ise, Araç ruhsatı, Yeşil sigorta ve uluslararası geçerli sürücü belgesi yanınızda olmalıdır. Bulgaristan vizesi konusunda sizi bilgilendirmeye çalıştık. . Danışmanlık ve bilgi için iletişim: 0212 970 05 22 numaralı hattan Vize Merkezi Müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  Vize Merkezi

  Sümeyye Akyüz

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • D. Elikbar 04 Ağu 2022, 12:08

  Merhabalar, Bulgaristan vize konusunda sizlerden destek isteyeceğim. Küçük kızımın tedavisi için Bulgaristan’da Özel bir hastanede tedavi için gideceğiz. Ama çok uzun tedavi olmasa da ortalama 12-14 gün arası kadar orada kalacağız. Ben eşim ve kızım toplamda 3 kişi olarak seyahat etmeyi planlıyoruz. Hastaneden evraklarımızda gelmek üzere tarafımıza iletecekler tedavi süreci ile alakalı tüm detayları. Bu konuda nasıl bir vize almamız gerekir? Bizlere uzun süreli olmayacağı için açıkçası kısa süreli bir turistik vize olarak başvuru yapılabilir denildi ama emin olmak istedik. Vize için gereken tüm detayları evrakları ve ücret konusunda neler gerekir? Sizlerden konu ile alakalı bilgi ve dönüş rica etmekteyiz. Teşekkürler.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 04 Ağu 2022, 12:11

  Merhabalar, Bulgaristan'a Vize işlemleri için size yardımcı olmayı isteriz. Öncelikle gerekli tüm evrakları başvurun kişiler için ayrı ayrı dosya şeklinde tarafımıza ilettikten hemen sonra evraklarınız incelenir ve dosyalarınız hazırlanır. Ve ardından konsolosluğa iletilmektedir. Bulgaristan için vize ortalama 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Resmi tatil ve konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Bulgaristan'a Vize işlemleri için hazırlanan dosyanızda hastane evraklarınızı da ekleyebilir ve konu ile alakalı dilekçe yazılabilir.

  Bulgaristan için vize gereken evraklar;

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (35*45mm, beyaz arka fon ve 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır (E- devletten alınabilir)
  • Yerleşim yeri belgesi (E- devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (20.000 bakiyeli, imza sirküleri ve kaşeli, imzalı)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (Emekli belgesi, SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi)
  • Konfirme otel rezervasyonu   -kurumuzdan temin edilebilir.
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası (Kurumuzdan temin edilebilir)

  Bu seyahatiniz için evet Turistik vize adı altında başvuru yapabilir çünkü genelde 10 gün veya 15 güne kadar başvuru talep edilebilmektedir. Dolayısıyla c tipi vizeye başvuru yapıp geçebilirsiniz. Danışmanlık ve detaylı bilgi ve ücret konusunda bilgi için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

  İletişim: 0212 970 0522

  Saygılarımızla,

  Sümeyye Akyüz

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • c. N 30 Kas 2023, 14:21
  Merhaba, Kurumsal bir firmada çalışan iki arkadaşız ve Bulgaristan vize ile alakalı sizden bilgi almak istiyoruz. Bulgaristan'a vize almak için ne yapmamız gereklidir gereken evraklar ve sonuçlanma süresi nedir? Bu arada Şirketimiz şirket evrakları hususunda çok paylaşmak istemiyor. Bulgaristan için vize başvurusu yaptığımızda şirket evraklarımızı sunmak zorunda mıyız? Çünkü bir arkadaşımız başvuru yapamamıştı şirketimiz evrakları sunmadığı için kendisine. Nasıl bir yol izlememiz gereklidir? Sizlerden konu ile alakalı bilgi rica edeceğiz. Teşekkürler, İyi çalışmalar.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 30 Kas 2023, 14:23

  Merhaba, Bulgaristan için vize konusunda sizi bilgilendirmek isteriz. Öncelikle Başvurunuz için gerekli evraklar tarafımıza iletildikten sonra dosyanız hazırlanır ve işleme verilir ortalama 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Çalıştığınız şirket, Şirket evraklarını vermiyorsa sorun olmamakla beraber, İşe giriş bildirgesi ve hizmet dökümünüzü e devlet üzerinden alıp aynı zamanda kişisel dilekçe yazabilir ve dosyaya ekleyebilirsiniz. Bulgaristan'a vize almak isterseniz bu şekilde dosyanızı sunabilmektesiniz. Değerlendirme durumu tamamen konsolosluğa aittir.

  Bulgaristan'a Vize Almak İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • Bulgaristan'a vize almak için 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir. (35*45mm, beyaz arka fon ve 3 ay içerisinde çekilmiş olmalı)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır (E devletten alınabilir)
  • İkamet belgesi (E devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (30.000 bakiyeli mutlaka imza sirküleri olması gerekmektedir)
  • Bulgaristan için vize başvurusu yaparken kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge sunulmalıdır. (Emeklilik evrakı, işe giriş, vergi levhası, öğrenci belgesi)
  • Otel rezervasyonu (Satın alınmış olmasına gerek yok gerçek bir rez. Yapılabilir kurumda ödenebilir)
  • Bulgaristan için vize başvurusunda bulunurken 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası, kurumuzdan temin edilebilir.
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek kişilerin ise; (Muvafakatname mutlaka gereklidir, Anne babaları ile ziyaret etseler bile mutlaka yapılması zorunludur)

  Bulgaristan vize konusunda sizi bilgilendirdik. Tüm detaylar için sorularınızı bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Danışmanlık için iletişim: 0212 970 0522 numaralı hattan temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımla

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp